2 priedas patvirtinta



Yüklə 76,17 Kb.
tarix02.10.2018
ölçüsü76,17 Kb.
#71847

2 priedas

PATVIRTINTA

Marijampolės kolegijos Akademinės tarybos

2016 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. AT-16-39-2



Marijampolės kolegijos

BAIGIAMŲJŲ darbų rengimo bei gynimo REGLAMENTAS

I. Bendrosios Nuostatos





  1. Marijampolės kolegijos Baigiamųjų darbų rengimo bei gynimo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Marijampolės kolegijos baigiamųjų darbų rengimo, savarankiškumo, struktūros, apipavidalinimo, gynimo, vertinimo ir saugojimo reikalavimus.

  2. Reglamentas parengtas vadovaujantis šiais dokumentais ir rekomendacijomis:

2.1. Studijų rezultatų vertinimo sistema, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. liepos 24 d. įsakymu Nr. ISAK–2194 (Žin., 2008, Nr. 86-3437).

2.2. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijomis studijų rezultatų vertinimui tobulinti (2009-02-24 Nr. SR – 40-1166).



  1. Reglamente vartojamos sąvokos:

Baigiamasis darbas – tai studentų savarankiškai atliktas darbas, atskleidžiantis programoje numatytus studijų rezultatus atitinkančius gebėjimus. Baigiamasis darbas turi būti pagrįstas atliktu realios situacijos tyrimu, žinių taikymu.

Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisija – komisija, kurią sudaro katedros vedėjas, studijų programos komiteto pirmininkas ir baigiamųjų darbų vadovai.

Diplomantas - paskutinio kurso studentas, rengiantis baigiamąjį (diplominį) darbą. 

Kvalifikavimo komisija – kiekvienais mokslo metais kiekvienos studijų programos baigimo rezultatams vertinti direktoriaus įsakymu sudaroma Kvalifikavimo komisija iš ne mažiau kaip 5 asmenų: darbdavių atstovų (ne mažiau kaip pusė komisijos narių), iš kurių vienas skiriamas komisijos pirmininku; ne mažiau kaip vieno dėstytojo, atsakingo už studijų programos įgyvendinimą. Į Komisiją gali būti įtraukti ir mokslininkai bei kitų aukštųjų mokyklų dėstytojai.



  1. Marijampolės kolegijoje vykdomų studijų baigiamojo darbo sričių ir tematikų pasirinkimui, baigiamojo darbo vadovo skyrimui, baigiamojo darbo rengimui, baigiamojo darbo gynimo tvarkai papildomus reikalavimus nustato Studijų rezultatų baigiamojo vertinimo procedūra MK PR-21 ir Marijampolės kolegijos studijų reglamentas.

  2. Apipavidalinant baigiamuosius darbus, sudarant naudotos literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašą, privaloma vadovautis Marijampolės kolegijos studijų rašto darbų apipavidalinimo reikalavimais, patvirtintais Akademinės tarybos 2016 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. AT-16-39-1.


II. RAŠTO DARBŲ SAVARANKIŠKUMAS


  1. Baigiamieji darbai rengiami savarankiškai. Nesavarankiškas darbas negali būti ginamas, vertinamas ir skelbiamas viešai, o studentui taikoma nuobauda Kolegijos teisės aktuose numatyta tvarka.

  2. Nesavarankišku baigiamasis darbas laikomas, jei:

7.1. visas arba iš dalies parašytas kito autoriaus;

7.2. pažodžiui perrašytas kito autoriaus tekstas, nenurodant šaltinio (vienas puslapis – 2000 ženklų su tarpais);

7.3. perfrazuojamos kito autoriaus mintys, pakeičiami tik kai kurie žodžiai, bet išlaikoma sakinio struktūra ir stilius, nenurodant šaltinio;

7.4. baigiamajame darbe yra pažeistos kitos įstatymais ginamos autorių teisės;

7.5. pateikiami kito autoriaus surinkti ir apdoroti empiriniai duomenys (lentelės, grafikai, paveikslai ir kt.), nenurodant šaltinio;

7.6. visas arba iš dalies baigiamasis darbas buvo panaudotas kitam dalykui/moduliui šioje ar kitose aukštosiose mokyklose, išskyrus asmeninius tęstinius studentų darbus, pradėtus ankstesniuose studijų etapuose (pvz., kursinis darbas).


III. BAIGIAMOJO DARBO REIKALAVIMAI


  1. Baigiamojo darbo rengimo ir vertinimo organizavimo tikslas – sudaryti sąlygas studentui įrodyti, kad jis pasiekė studijų tikslus, įgijo studijų programoje numatytus studijų rezultatus, ir nustatyti, ar jam gali būti suteiktas kvalifikacinis laipsnis ir /ar profesinė kvalifikacija.

  2. Baigiamojo darbo tema turi sietis su studijų programos ir/ar specializacijos kryptimi.

  3. Baigiamojo darbo apimtis – 35–40 puslapių.

  4. Baigiamojo darbo struktūros reikalavimai pateikiami lentelėje:

1 lentelė. Baigiamojo darbo struktūros reikalavimai




Baigiamojo darbo struktūra

Baigiamojo darbo struktūrinių dalių reikalavimai

Antraštinis lapas

Apipavidalinama pagal pavyzdį 1 priede.

Priešlapis

Apipavidalinama pagal pavyzdį 2 priede. Priešlapyje privaloma: patvirtinimas apie atlikto darbo savarankiškumą; rekomenduojama: patvirtinimas apie įmonės, organizacijos vadovo supažindinimą su baigiamojo darbo išvadomis ir siūlymais.


Studijų rezultatų sąrašas

Išvardijami studijų rezultatai, kuriuos studentas (diplomantas) numato pademonstruoti baigiamajame darbe ir jo pristatymo metu (žr. 3 priedą).

Santrauka lietuvių kalba

Santraukos rašomos lietuvių ir anglų kalbomis. Būtina pateikti temos pavadinimą, aktualumą, darbo tikslą ir uždavinius, darbo objektą, darbo metodus, pristatyti svarbiausius rezultatus ir pagrindines išvadas (žr. 4 priedą).

Santrauka anglų kalba

Baigiamajame darbe pateiktų lentelių ir paveikslų sąrašas

Lentelių ir paveikslų sąrašas sudaromas, nurodant lentelės/paveikslo eilės numerį, pavadinimą ir puslapį, kuriame yra lentelė/paveikslas (žr. 5 priedą).

Svarbių terminų ir santrumpų žodynėlis

Žodynėlis sudaromas tada, kai baigiamojo darbo tekste vartojami specialūs terminai, sąvokos ar retesnės santrumpos.

Turinys

Turinyje pateikiamas baigiamojo darbo skyrių ir poskyrių sąrašas, nurodomi jų pradžios puslapių numeriai (žr. 6 priedą).

Įvadas

Aprašoma temos aktualumas, naujumas, įvardijama problema, suformuluojama darbo tikslas, darbo uždaviniai, darbo objektas, darbo metodai, praktinė darbo reikšmė.

Teorinė dalis

Remiantis moksline literatūra ir kitais informacijos šaltiniais (iš kurių ne mažiau kaip trys – užsienio kalba), atliekama pasirinktos temos teorinė analizė. Analizuojami ir lyginami skirtingų autorių atlikti tyrimai ir teorinės įžvalgos. Rekomenduojama remtis ne senesniais kaip 5 metų šaltiniais. Būtina vadovautis Marijampolės kolegijos studijų rašto darbų apipavidalinimo reikalavimais, patvirtintais Akademinės tarybos 2016 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. AT-16-.... Teorinės dalies pabaigoje pateikiamas informacijos šaltinių analizės apibendrinimas.

Praktinė dalis

Aprašomas tiriamasis objektas (įmonė, organizacija, reiškinys, situacija ir pan.). Pagrindžiama ir aprašoma tyrimo metodika (suformuluojamas tyrimo tikslas, tyrimo metodai ir jų pagrindimas, tiriamųjų atrankos pagrindimas, tyrimo instrumentas, aprašomas tyrimo organizavimas ir duomenų apdorojimo metodai), aprašoma, kaip buvo laikomasi tyrimo etikos. Nagrinėjami ir apibendrinami tyrimo/analizės/ projekto duomenys. Analizuojami darbo rezultatai gali būti pateikiami vaizdine forma: lentelėmis ir paveikslais (grafikais, diagramomis, formulėmis ir pan.). Kiekvieno praktinės dalies skyriaus pabaigoje pateikiamas rezultatų apibendrinimas, jų lyginimas su teoriniu tyrimu. Praktinės dalies skyriai priklauso nuo studijų programos specifikos (žr. 12 punktą).

Išvados ir siūlymai

Išvados turi būti glaustos ir konkrečios, atitikti darbo tikslą ir uždavinius, atspindėti atlikto tyrimo duomenis, juos siejant su teorine darbo dalimi. Siūlymai – tai konkrečios priemonės darbe išryškėjusiai problemai spręsti. Išvados ir siūlymai numeruojami.

Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai

Sąrašas sudaromas laikantis bibliografinių nuorodų sudarymo reikalavimų (Marijampolės kolegijos studijų rašto darbų apipavidalinimo reikalavimai, patvirtinti Akademinės tarybos 2016 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. AT-16-....)

Priedai

Tai darbo dalis, kurią sudaro tyrimo instrumentai, kita papildoma medžiaga, skirta plačiau apibūdinti, paaiškinti, pagrįsti atskiras pagrindines darbo dalis. Priedai numeruojami. 




  1. Konkrečius detaliuosius atskirų studijų programų baigiamojo darbo reikalavimus ir metodines rekomendacijas parengia ir patvirtina tas programas kuruojančios katedros.

  2. Baigiamasis darbas ir priedai įrišami. Paskutiniame baigiamojo darbo lape turi būti įklijuotas vokas baigiamojo darbo recenzijai ir baigiamojo darbo versijai CD laikmenoje (su CD vokeliu) PDF formatu.



IV. BAIGIAMOJO DARBO rengimo tvarka





  1. Baigiamajam darbui gali vadovauti Kolegijoje dirbantis dėstytojas, išimtinais atvejais ir kitų aukštųjų mokyklų dėstytojai, atitinkamos srities specialistai, turintys ne žemesnį kaip magistro ar jam prilygintą aukštąjį išsilavinimą. (Esant reikalui gali būti skiriami konsultantai.) Baigiamojo darbo vadovai skiriami dekano įsakymu iki spalio 1 d. Esant pagrįstoms aplinkybėms, baigiamojo darbo vadovas gali būti keičiamas, keitimas įforminamas dekano įsakymu.

  2. Preliminarią baigiamojo darbo temą diplomantas suderina su darbo vadovu ir įrašo Individualiame baigiamojo darbo rengimo plane (žr. 7 priedą).

  3. Baigiamojo darbo tema (pavadinimas) tvirtinama katedros vedėjo teikimu dekano įsakymu per 3 darbo dienas po baigiamojo darbo gynimo Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijos posėdyje.

  4. Baigiamojo darbo temą (pavadinimą) galima keisti, suderinus su baigiamojo darbo vadovu, tačiau tematika turi išlikti ta pati; keitimas įforminamas dekano įsakymu.

  5. Baigiamųjų darbų rengimui ir gynimui katedrose sudaromi atskiri pagal studijų programas grafikai, kuriuos tvirtina dekanas. Baigiamųjų darbų grafike numatoma: preliminarios temos pasirinkimo, teorinės dalies ir tiriamosios dalies pateikimo, gynimo katedroje, galutinio temos (pavadinimo) tvirtinimo, recenzentų skyrimo, baigiamųjų darbų registravimo katedroje, darbų pateikimo recenzentams ir viešojo baigiamųjų darbų gynimo terminai. Baigiamojo darbo rengimo grafikas studentams skelbiamas iki spalio 1 d.

  6. Studentui (diplomantui) nesilaikant baigiamojo darbo rengimo grafiko terminų, Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisija sprendžia klausimą dėl leidimo tais metais ginti darbą.

  7. Individualųjį baigiamojo darbo rengimo planą studentas (diplomantas) kartu su darbo vadovu sudaro pagal studijų programą kuruojančios katedros nustatytą formą. Formoje turi būti nurodyta darbo rengimo ir pristatymo vadovui ir/ar katedrai etapai, atlikimo terminai, užduočių turinys ar pobūdis, konsultacijų eiga, parašų vieta. (Rekomenduojamo individualiojo baigiamojo darbo rengimo plano pavyzdys pateikiamas 7 priede.)

  8. Baigiamojo darbo vadovas studento (diplomanto) konsultacijoms privalo skirti ne mažiau kaip 18 akademinių valandų. Konsultacijos gali vykti ir nuotoliniu būdu, tai pažymint individualiame baigiamojo darbo rengimo plane (žr. 7 priedą). Šį planą studentas turi pateikti Baigiamojo darbo gynimo katedros komisijos posėdyje.

  9. Tyrimo metu ir pristatant viešai tyrimo rezultatus svarbu nepažeisti tyrimo ir jo rezultatų skelbimo etikos. Tyrimo vykdymą būtina suderinti su respondentais, įmonės ar organizacijos, kurioje atliekamas tyrimas, vadovais. Kaip tyrimas buvo vykdomas, aprašoma praktinėje baigiamojo darbo dalyje.

  10. Kaip privalumas, rekomenduojamas tiriamosios įmonės ar organizacijos supažindinimas su tyrimo rezultatais arba tyrimo rezultatų sklaida (įmonės raštas, straipsnis, pranešimas konferencijoje ir pan.) Informacija apie tai pateikiama baigiamojo darbo įvade, o ją patvirtinantys dokumentai – prieduose (įmonės rašto pavyzdį žr. 8 priede).



V. baigiamojo darbo pateikimo gynimui tvarka





  1. Baigiamasis darbas, prieš pateikiant jį Kvalifikavimo komisijai, turi būti įvertintas Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijos posėdyje. Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijos darbui vadovauja katedros vedėjas. Posėdžio metu išklausomas studento (diplomanto) pranešimas, pateikiama studentui (diplomantui) klausimų ir pasiūlymų dėl baigiamojo darbo koregavimo.

  2. Baigiamąjį darbą ginti Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijos posėdyje studentas (diplomantas) gali tik tuo atveju, jeigu neturi akademinių įsiskolinimų.

  3. Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijai studentas (diplomantas) pateikia pirminę tyrimo medžiagą ir baigiamojo darbo projektą.

  4. Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisijos posėdžio protokolo išrašas teikiamas fakulteto dekanui. Protokole išvardijami baigiamųjų darbų pavadinimai, nurodoma, ar Baigiamųjų darbų gynimo katedros komisija rekomenduoja, ar nerekomenduoja baigiamuosius darbus ginti viešajame Kvalifikavimo komisijos posėdyje. Jeigu nerekomenduoja, turi būti pateikta trumpa (iki 150 žodžių) šio sprendimo argumentacija.

  5. Katedroje patvirtintų baigiamųjų darbų temų vertimas į anglų kalbą pateikiamas anglų kalbos redagavimui, kuris atliekamas iki darbo perdavimo recenzentui. Redagavimo procesą organizuoja direktoriaus pavaduotojas akademinei veiklai.

  6. Studentas (diplomantas), nesutinkantis su Baigiamojo darbo gynimo katedros komisijos sprendimu, per vieną darbo dieną gali pateikti apeliaciją dekanui dėl sprendimo neleisti jam ginti baigiamojo darbo. Dekanas sudaro trijų dėstytojų komisiją, kuri sprendžia apie baigiamojo darbo tinkamumą viešajam gynimui Kvalifikavimo komisijos posėdyje.

  7. Neparengtas ar netinkamas ginti baigiamasis darbas traktuojamas kaip akademinis įsiskolinimas.



VI. baigiamojo darbo gynimo tvarka





  1. Studentas (diplomantas) baigiamąjį darbą gina viešajame Kvalifikavimo komisijos posėdyje.

  2. Kvalifikavimo komisija sudaroma dekano teikimu ir tvirtinama Kolegijos direktoriaus įsakymu. Baigiamųjų darbų recenzentus dekanui tvirtinti teikia katedrų vedėjai.

  3. Baigiamųjų darbų recenzentais gali būti skiriami kompetentingi dėstytojai, mokslininkai ar rengiamo darbo srities specialistai.

  4. Studentas (diplomantas) baigiamąjį darbą (2 dokumentinius egzempliorius ir 1 versiją CD laikmenoje) pateikia katedros sekretorei, likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki numatytos darbų gynimo datos. Baigiamojo darbo ginamoji versija CD laikmenoje pateikiama PDF formatu. Elektroninio dokumento vardas formuojamas iš baigiamojo darbo autoriaus vardo ir pavardės ir akademinės grupės pavadinimo (pvz., vardas.pavardaitis_VI14NS.pdf).

  5. Recenzentas, ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki baigiamojo darbo viešojo Kvalifikavimo komisijos posėdžio, recenziją (žr. 9 priedą) pateikia katedros sekretorei.

  6. Studentas (diplomantas) turi teisę susipažinti su recenzija prieš vieną darbo dieną iki Kvalifikavimo komisijos posėdžio ir pasirengti atsakyti į recenzento jam pateiktus klausimus bei paaiškinti nurodytus baigiamojo darbo trūkumus.

  7. Jei recenzentas baigiamąjį darbą vertina neigiamai, studentas (diplomantas) turi teisę jį ginti Kvalifikavimo komisijos posėdyje.

  8. Kvalifikavimo komisijos viešojo posėdžio vieta ir laikas skelbiami iš anksto (ne vėliau kaip prieš 30 d.) fakulteto skelbimų lentoje ir Kolegijos tinklapyje. Patikslinta informacija skelbiama, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki baigiamojo darbo gynimo Kvalifikavimo komisijos posėdyje.

  9. Pradedant baigiamųjų darbų gynimą Kvalifikavimo komisijos posėdyje studentai (diplomantai) supažindinami su Kvalifikavimo komisijos sudėtimi ir baigiamojo darbo gynimo tvarka, įspėjama, kad posėdžio eiga įrašoma.

  10. Kvalifikavimo komisijos pirmininkas vadovauja posėdžiui: kviečia studentus (diplomantus) pristatyti baigiamąjį darbą, pristato recenzento vertinimą. Visų studentų (diplomantų) recenzijos bendru komisijos sutarimu pristatomos vienodai – arba skaitoma visa recenzija ištisai, arba tik atitinkama jos dalis.

  11. Baigiamojo darbo gynimo metu pirmiausiai išklausomas studento (diplomanto) pranešimas (7– 8 min.). Pranešimą privalo sudaryti šios dalys:

41.1. Prisistatymas (studentas (diplomantas) prisistato, pateikia darbo pavadinimą);

41.2. Darbo problemos, darbo tikslo, darbo uždavinių, darbo objekto pateikimas (trumpai apibūdinama analizuojamoji sritis, sprendžiama problema, keliamas tikslas);

41.3. Darbo rezultatų pristatymas. Jis priklauso nuo darbo tematikos, darbo rezultatų pobūdžio ir nuo to, kas norima įrodyti. Pasirenkamas tinkamiausias minčių dėstymo būdas konkretiems darbo rezultatams atskleisti;

41.4. Išvados ir siūlymai.



  1. Po studento (diplomanto) pranešimo perskaitoma recenzija ir studentas (diplomantas) atsako į recenzento pateiktus klausimus bei pastabas.

  2. Toliau vyksta Kvalifikavimo komisijos diskusija su studentu (diplomantu) jo baigiamojo darbo tema (iki 10 min.).

  3. Pasibaigus baigiamųjų darbų pristatymui, Kvalifikavimo komisija uždarame posėdyje priima sprendimą dėl baigiamųjų darbų vertinimo.


VII. Baigiamojo darbo vertinimas ir saugojimas


  1. Baigiamojo darbo vertinimo paskirtis – nustatyti studento (diplomanto) studijų rezultatų, pasiektų studijuojant, lygį.

  2. Baigiamuosius darbus ir jų gynimą vertina visi Kvalifikavimo komisijos nariai pagal nustatytus vertinimo kriterijus ir jų svertines reikšmes (žr. 47 punktą). Baigiamojo darbo įvertinimo pažymį sudaro 30 proc. recenzento vertinimas (žr. 9 priedą) ir 70 proc. Kvalifikavimo komisijos narių įvertinimų aritmetinis vidurkis (žr. 10 priedą). Baigiamojo darbo balas įrašomas į protokolą. Jeigu studento (diplomanto) darbo vadovas yra Kvalifikavimo komisijos narys, jis nedalyvauja šio darbo vertinimo procedūroje.

  3. Baigiamojo darbo ir jo gynimo vertinimo kriterijai ir jų svertinės reikšmės:

47.1. Baigiamojo darbo temos teorinės analizės lygmuo (pasirinktos temos aktualumas, temos ir turinio atitikimas, darbo moksliškumas, išvadų ir uždavinių atitikimas – (svertinė reikšmė – iki 2 balų);

47.2. Baigiamojo darbo praktinis pritaikomumas – (svertinė reikšmė – iki 3 balų);

47.3. Pranešimo kokybė (studento (diplomanto) gebėjimas pateikti darbą, pateikties kokybė, gebėjimas atsakyti į klausimus, diskutuoti) – (svertinė reikšmė – iki 5 balų).


  1. Vertinimo rezultatai paskelbiami gynimo dieną Kvalifikavimo komisijos posėdžio pabaigoje studentui (diplomantui) individualiai (raštu).

  2. Neapgintas baigiamasis darbas traktuojamas kaip akademinis įsiskolinimas. Antrą kartą ginti baigiamąjį darbą leidžiama kitame studijų programos baigiamųjų darbų Kvalifikavimo komisijos posėdyje.

  3. Baigiamųjų darbų gynimas protokoluojamas ir įrašomas. Visi komisijos nariai pasirašo Kvalifikavimo komisijos posėdžio protokole.

  4. Kvalifikavimo komisijos posėdžio protokolo pavyzdys pateiktas 11 priede. Protokolai ir prie jų pridedami garso įrašai saugojami Marijampolės kolegijos dokumentų ir įrašų valdymo procedūros MK PR-7 nustatyta tvarka Kolegijos archyve.

  5. Kvalifikavimo komisijos pirmininkas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų po Kvalifikavimo komisijos posėdžio datos fakulteto dekanui pateikia ataskaitą, kurią sudaro:

52.1.Gynimo organizavimo įvertinimas;

52.2.Bendras visų diplomantų baigiamųjų darbų kokybės įvertinimas;

52.3.Siūlymai, kaip tobulinti baigiamųjų darbų kokybę ir jų viešojo gynimo organizavimą.


  1. Vienas įvertinto baigiamojo darbo egzempliorius saugomas 5 metus Kolegijos archyve, antras egzempliorius grąžinamas diplomantui. Įvertintų baigiamųjų darbų kopijos CD formatu pateikiamos skaityklos fondui.


VIII. Apeliacijos dėl baigiamojo darbo vertinimo



  1. Apeliacinė komisija priima diplomantų apeliacijas dėl šio reglamento pažeidimo. Dėl baigiamųjų darbų gynimo įvertinimo apeliacijos nenagrinėjamos.

  2. Apeliacinė komisija sprendžia, ar apeliacijoje išdėstytas prašymas yra pakankamai motyvuotas, ir pradeda apeliacijos nagrinėjimą iš esmės pagal Apeliacinės komisijos darbo reglamente nustatytą tvarką. Nemotyvuoti prašymai apeliacine tvarka nenagrinėjami.


IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS


  1. Baigiamųjų darbų rengimo bei gynimo reglamentas įsigalioja nuo jo patvirtinimo datos.

  2. Reglamentas gali būti keičiamas, pildomas ar naikinamas Akademinės tarybos sprendimu. Šio Reglamento keitimo iniciatyvos gali imtis bet kuris Kolegijos padalinys, dėstytojas ar studentas pateikdami pasiūlymų Akademinei tarybai.

_______________



1 PRIEDAS
Antraštinio lapo pavyzdys

2 cm



Times 14 pt paryškintas


Marijampolės kolegija


Times 12 pt
verslo ir technologijų fakultetas

……(įrašykite)…………… katedra

9 protarpiai

(enter)



Times 14 pt paryškintas




Times 12 pt
VARDENIS PAVARDENIS

.....................(įrašykite)...................studijų programos studentas (ė)

6 protarpiai

(enter)


Times 18 pt

paryškintas



baigiamojo darbo pavadinimas
2 protarpiai


Times 12 pt paryškintas
(enter)

Baigiamasis darbas

Times 12 pt 12 pt paryškinta (bold)





vadovas







pareigos Vardas Pavardė




paliekama







Konsultantai







pareigos Vardas Pavardė




vieta






















parašams







Recenzentas







pareigos Vardas Pavardė

Marijampolė

2015

2 cm


2 PRIEDAS
Baigiamojo darbo priešlapio pavyzdys

PATVIRTINIMAS APIE ATLIKTO DARBO SAVARANKIŠKUMĄ

Patvirtinu (Jeigu darbą rengė keli studentai, įrašoma: Patvirtiname), kad įteikiamas baigiamasis darbas (pavadinimas), ..........………………………………………………………………………………………



.....................................................................................................................................................................

  1. yra atliktas mano paties/pačios (yra atliktas mūsų pačių);

  2. nebuvo naudotas kitoje aukštojoje mokykloje Lietuvoje ir užsienyje;

  3. nenaudojau (nenaudojome) šaltinių, kurie nėra nurodyti darbe, ir pateikiu (pateikiame) visą naudotos literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašą.

..............…… .............................................. ......................….



(data) (autoriaus Vardas Pavardė) (parašas)
..............…… .............................................. ......................….

(data) (autoriaus Vardas Pavardė) (parašas)

BAIGIAMOJO DARBO ĮVERTINIMAS
Baigiamasis darbas Kvalifikavimo komisijoje įvertintas: …………….............................………………………….,
Kvalifikavimo komisijos posėdžio data ir protokolo numeris ....................................................................................................

................. ................................................................................................. ....................…



(data) (Kvalifikavimo komisijos sekretoriaus (-ės) Vardas Pavardė) (parašas)


3 priedas

Studijų rezultatų sąrašo pavyzdys
(įrašykite) STUDIJŲ PROGRAMOS IR (įrašykite) SPECIALIZACIJOS1 PROFESINĖS VEIKLOS SRIČIŲ, STUDIJŲ REZULTATŲ, KURIUOS SIEKIAMA PADEMONSTRUOTI DARBE, SĄRAŠAS

1.....................................................................................................................................................

2.....................................................................................................................................................

3.....................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

4 PRIEDAS
Baigiamojo darbo santraukos lietuvių ir anglų kalba pavyzdys


SANTRAUKA
VARDENIS PAVARDENIS

.......(įrašykite)........... studijų programa



TEMA: .................(įrašykite)..................................

Marijampolės kolegija,

........(įrašykite)................... katedra,

Marijampolė, 2016


Temos aktualumas ir problematika. (trumpai aprašykite)........................................

Darbo tikslas: (įrašykite)...............................

Darbo objektas: (įrašykite)...........................

Darbo uždaviniai: (įrašykite)

  • ..................................

  • ..................................

  • ..................................

Darbo metodai: ...................(įrašykite)......................................

Svarbiausi rezultatai ir pagrindinės išvados: (trumpai aprašykite) ................... ............. ..................


SUMMARY

NAME SURNAME

Study programm:.......(įrašykite)...........



THESIS TOPIC: (įrašykite)..........................................

Marijampolė College,

........(įrašykite)................... departament,

Marijampolė, 2016


Relevance of the topic and problems: ........................................(trumpai aprašykite)

The purpose:..........(įrašykite)..........................

Work object:..........(įrašykite)..........................

Tasks: (įrašykite)

  • ..................................

  • ..................................

  • ..................................

Methods: ...................(įrašykite)......................................

The main conclusions:.................................................. (trumpai aprašykite)


5 priedas

Lentelių ir paveikslų sąrašo pavyzdys
LENTELIŲ SĄRAŠAS
2.3.1 lentelė. Lentelės pavadinimas …………...……………….......... X

3.2.1 lentelė. Lentelės pavadinimas ……………..……………....... ... x

PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS
1 pav. Paveikslo pavadinimas …………………………..................... x

2 pav. Paveikslo pavadinimas ………………….……….................... x



6 priedas
Baigiamojo darbo turinio pavyzdys


Turinys

Įvadas ……………………………………………………………… ..……… xX

  1. SKYRIAUS PAVADINIMAS ………………………………………..… .... xx

    1. Poskyrio pavadinimas ……………………………………………. xx

      1. Skyrelio pavadinimas ………………………………….…... xx

      2. Skyrelio pavadinimas .............................................................XX

    2. Poskyrio pavadinimas.......................................................................XX

  2. SKYRIAUS PAVADINIMAS …………………………………………..…...xx

    1. Poskyrio pavadinimas ……………………………………………...xx

      1. Skyrelio pavadinimas ……………………………….....….....xx

      2. Skyrelio pavadinimas ..............................................................XX

    2. Poskyrio pavadinimas ……………………………………………...xx

  3. ..................................... ………………………………….…….…………........XX

  4. ..................................................................... ……………………………......... xx

IŠVADOS IR SIŪLYMAI………………………………….…………………….. XX

literatūrOS ir kitŲ informacijos šaltiniŲ SĄRAŠAS ...................xx

Priedai ……………………………………………………………………...……xx

7 PRIEDAS
Rekomenduojamo individualaus baigiamojo darbo rengimo plano pavyzdys
Individualus baigiamojo darbo rengimo planas


Studijų programa ir

akademinė grupė:






Diplomanto vardas ir pavardė:




Vadovo vardas ir pavardė










Baigiamojo darbo pavadinimas:






Etapas, užduotis

Atlikimo terminas

Konsultacijų, pristatymų datos

Studento parašas

Vadovo

parašas

Teorinės dalies rengimas ir pristatymas baigiamojo darbo vadovui (katedroje ir pan.):













1.....













2....













.....




























Praktinės dalies rengimas ir pristatymas baigiamojo darbo vadovui (katedroje ir pan.):













1....













2......













3....













.....




























Baigiamojo darbo gynimas katedroje


























































Baigiamojo darbo pateikimas recenzentui













Baigiamojo darbo pateikimas Kvalifikavimo komisijai





























Konsultantas2







(Parašas Vardas Pavardė)


8 PRIEDAS
Atsiliepimo apie darbo praktinį pritaikomumą pavyzdys

Marijampolės kolegijai



DĖL BAIGIAMOJO DARBO PRAKTINIO PRITAIKOMUMO





(data)




(vieta)

Su baigiamojo darbo rezultatais, išvadomis ir siūlymais susipažinau.

Darbo rezultatai turi praktinę reikšmę įmonės veiklai/neturi praktinės reikšmės įmonės veiklai (išbraukti netinkamą variantą).

Komentaras:






(Atstovaujamos institucijos pavadinimas)


















(Pareigos) (Parašas) (Vardas Pavardė)


9 PRIEDAS

Baigiamojo darbo recenzijos pavyzdys
baigiamojo darbo recenzija


Marijampolės kolegija

Darbo autorius:

Darbo pavadinimas:

Darbo apimtis ….... p., literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąraše .…..... šaltiniai.

Darbe yra …..… lentelės, …..…. paveikslai., …..…. priedai.

BAIGIAMOJO DARBO ĮVERTINIMO KRITERIJAI


Baigiamojo darbo temos teorinės analizės lygmuo (pasirinktos temos aktualumas, jos pagrindimas, temos ir turinio atitikimas, tyrimo metodų tinkamumas, tyrimo rezultatų interpretavimo lygis, išvadų ir uždavinių atitikimas ir jų pagrįstumas, siejimas su teorine dalimi, tinkamas tyrimo duomenų atspindėjimas, moksliškumas) (svertinė reikšmė įvertinime – 20 proc.) ……………..….…………………………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Baigiamojo darbo praktinės dalies kokybė (tyrimo tikslo, uždavinių, tyrimo metodikos tinkamumas, duomenų reikšmingumas ir statistinis patikimumas, projektinės dalies tinkamumas, tyrimo rezultatų interpretavimo lygis, apibendrinimas, moksliškumas, pateikimo vaizdingumas ir tinkamumas) (svertinė reikšmė įvertinime – 40 proc.)

……………………………………………………………..………………………………………………………………..………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………



Baigiamojo darbo praktinis pritaikomumas (svertinė reikšmė įvertinime – 30 proc.);

……………………………………………………………..………………………………………………………………..………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………



Baigiamojo darbo apipavidalinimo kokybė (spausdinimo, vaizdinės medžiagos kokybė, kalbos moksliškumas, logiškumas, lakoniškumas ir taisyklingumas, rašybos ir stiliaus klaidos, rezultatų lentelių, paveikslų tinkamas parinkimas ir pateikimas, anketų, pokalbių dalyvių sąrašų, statistinių duomenų tinkamas pateikimas, informacijos šaltinių citavimo tikslumas, bibliografinio aprašo pateikimo kokybė) (svertinė reikšmė įvertinime – 10 proc.).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Recenzento papildomos pastabos ir klausimai

1. …
2. …


Bendra išvada apie baigiamojo darbo nustatytų reikalavimų atitikimą, darbo tinkamumą viešajam gynimui

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………



Įvertinimas pažymiu (prašome pateikti vertinimą sveiku skaičiumi, kuris, Jūsų nuomone, geriausiai atspindi bendrą darbo lygį)

…………………………………………………………………...........………………………………………………………













(recenzijos data) (recenzento laipsnis, vardas, pavardė, parašas)

10 PRIEDAS

Tipinės baigiamojo darbo ir jo gynimo vertinimo formos pavyzdys
BAIGIAMOJO DARBO IR JO GYNIMO VERTINIMAS


Studijų programa:




Gynimo data:






Studentų pavardės, vardai

Baigiamojo darbo tema (pavadinimas)

Kriterijai (kiekvienas kriterijus vertinamas 10 balų sistemoje)

Praktinis darbo pritaikomumas



(taip arba ne)

Baigiamojo darbo temos teorinės analizės lygmuo (pasirinktos temos aktualumas, temos ir turinio atitikimas, darbo moksliškumas, išvadų ir uždavinių atitikimas – (svertinė reikšmė – 0,2)

Baigiamojo darbo praktinė dalis

(svertinė reikšmė – 0,3)



Pranešimo kokybė (diplomanto gebėjimas pateikti darbą, pateikties kokybė, gebėjimas atsakyti į klausimus, diskutuoti
(svertinė reikšmė – 0,5)


Bendras įvertinimas


Iki 10 balų
























































































Komisijos narys:







(Vardas Pavardė)










(parašas)


11 PRIEDAS

Protokolo formos pavyzdys
MARIJAMPOLĖS KOLEGIJA

........................ studijų programos

kvalifikavimo komisijos POSĖDŽIO PROTOKOLAS

20xx-xx-xx Nr. ....

Marijampolė
Posėdis įvyko 2016-06-08, pradžia ...... val., pabaiga ......... val.

Posėdžio pirmininkas (Vardas Pavardė, pareigos)

Posėdžio sekretorius (Vardas Pavardė, pareigos)

Dalyvavo: (išvardijami komisijos narių laipsniai, vardai ir pavardės, pareigos, diplomantų vardai ir pavardės).

DARBOTVARKĖ:


  1. Dėl .............. gr. studentų baigiamųjų darbų vertinimo.

  2. Dėl kvalifikacinio laipsnio suteikimo ...... gr. studentams.




  1. SVARSTYTA. …. gr. studentų baigiamųjų darbų vertinimas.

Baigiamuosius darbus Kvalifikavimo komisijoje gynėsi xx ištęstinių studijų ...... grupės studentų:




Studento vardas, pavardė

Temos pavadinimas

Baigiamojo darbo vadovas

Recenzentas
























































...









Posėdžio eiga įrašyta CD formate ir garso įrašas pridedamas prie protokolo (1 priedas)


NUTARTA:
Kvalifikavimo komisija, išklausiusi studentų baigiamųjų darbų pristatymus ir apsvarsčiusi gynimo rezultatus, nutarė ..... (įrašoma studijų programos pavadinimas ir studijų forma) .... studijų ....... grupės studentų baigiamuosius darbus įvertinti taip:


Diplomanto vardas ir pavardė

Baigiamojo darbo tema (pavadinimas)

Kvalifikavimo komisijos įvertinimas (KV)

Recenzento įvertinimas (RV)

Galutinis įvertinimas

(GV= 0,7KV +0,3 RV)























































































2. SVARSTYTA: kvalifikacinio laipsnio suteikimas ...... gr. studentams.


NUTARTA. Komisija, apsvarsčiusi baigiamųjų darbų rezultatus, nutarė .......... gr. studentams, apgynusiems baigiamuosius darbus, suteikti ............... profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir patvirtinti tokius baigiamųjų darbų įvertinimus:


Diplomanto vardas ir pavardė

Galutinis įvertinimas





































Kvalifikavimo komisijos pirmininkas (parašas) (Vardas Pavardė)


Kvalifikavimo komisijos nariai:

(parašas) (Vardas Pavardė)

(parašas) (Vardas Pavardė)

(parašas) (Vardas Pavardė)

(parašas) (Vardas Pavardė)

Posėdžio sekretorius (-ė) (parašas) (Vardas Pavardė)




1 Jei studijų programa be specializacijų, tada rašoma „Studijų programos profesinės veiklos sričių, studijų rezultatų, kuriuos siekiama pademonstruoti darbe, sąrašas“

2 Pasirašo konsultantas, jei jis buvo paskirtas

Yüklə 76,17 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə