Argumenty spoločnosti kosit a s. k verejne prezentovaným domnienkam poslancov Polačeka a Trnku k odpadovému hospodárstvu V meste Košice Domnienka: Cena za odpad mala byť od januára nižšia. FaktYüklə 13,55 Kb.
tarix07.11.2018
ölçüsü13,55 Kb.
#78127

Argumenty spoločnosti KOSIT a.s. k verejne prezentovaným domnienkam poslancov Polačeka a Trnku k odpadovému hospodárstvu v meste Košice

Domnienka: Cena za odpad mala byť od januára nižšia.

Fakt: Spoločnosť KOSIT drží ceny pre mesto Košice na úrovni z roku 2010 aj napriek každoročnej inflácii a nárastu miezd, ako aj cien iných variabilných vstupov. Práve výnosy z predaja energie, tepla, druhotných surovín a komerčných aktivít umožňujú spoločnosti KOSIT držať tieto ceny na úrovni z roka 2010, pričom ich udržanie na rovnakej výške aj v nasledujúcich rokov je závislé od investícií do ďalších rozvojových projektov. Na základe dohody s mestom boli ceny na rok 2017 nastavené na doterajšej úrovni.

 

Domnienka: KOSIT ponúkol Prešovu cenu 54 EUR bez DPH za tonu spracovania odpadu v spaľovni a Michalovciam 40 EUR.Fakt: Jediná záväzná ponuka, ktorú KOSIT predložil mestu Prešov v rámci verejného obstarávania bola na úrovni 72 EUR, t.j. na úrovni ceny v Košiciach. Mestu Prešov bola predložená aj iná nezáväzná ponuka s mechanizmom navyšovania ceny tak, aby finálna priemerná cena dosiahla z dlhodobého hľadiska aj v tomto prípade úroveň 72 EUR. Ponuka pre mesto Michalovce bola postavená analogicky.

 

Domnienka: Cena za odpad má byť pre Košice nižšia tak, ako je tomu v iných mestách.

Fakt: Na cenotvorbu vplýva viacero faktorov. Buď sú časovo viazané, alebo majú indikatívny charakter, keďže okolnosti podmieňujúce výrobný plán nie sú konštantné. Vždy sa snažíme navrhnúť riešenie šité na mieru možností klienta. Cenové rozdiely v jednotlivých obciach, kde spoločnosť KOSIT a.s. zabezpečuje odpadové hospodárstvo, sú okrem toho dané rozsahom poskytovaných služieb. V Košiciach ide o podstatne širší rozsah služieb, ako sú napr. prevádzkovanie 5 zberných dvorov, celoročné rozmiestnenie veľkokapacitných kontajnerov, zvoz a preprava komunálnych odpadov 6 dní v týždni, umývanie zberných nádob a iné.

 

Domnienka: Na recyklovanom odpade a zo zárobkov z predaja energiísa dajú ušetriť cca 4 milióny EUR.Fakt: Čísla sú vytrhnuté z kontextu a nedávajú racionálny základ na predložené úspory. Vstupy ekonomickej analýzy nepoznáme, a teda akékoľvek vyjadrenie zo strany našej spoločnosti by bolo čírou špekuláciou.

 

Domnienka: Investície do spaľovne sú vo výške 51 miliónov EUR.Fakt: Investície do spaľovne plánované do roku 2021 nie sú naplánované vo výške 60 miliónov EUR, ale približne 25 miliónov EUR a väčšina z nich má charakter obnovovacích investícií.

 

Domnienka: KOSIT nesprístupnil zápisnice dozornej rady a predstavenstva členovi komisie odpredaja akcii KOSITU p. Polačekovi, lebo niečo skrýva.Fakt: Pán poslanec nie je akcionárom spoločnosti KOSIT a. s. A len z dôvodu jeho členstva v komisii na vyhodnotenie ponúk v súvislosti s predajom 29 kusov akcií mu nevzniká žiadny nárok sa akýmkoľvek spôsobom oboznamovať s obsahom týchto dokumentov, ktoré navyše obsahujú aj informácie, ktoré sú obchodným tajomstvom našej spoločnosti. Napokon členovia komisie budú ponuky prípadných záujemcov posudzovať len z hľadiska výšky ponúknutej ceny bez akýchkoľvek ďalších podmienok. Znalosť obsahu zápisníc zo zasadnutí dozornej rady a predstavenstva spoločnosti KOSIT a. s., teda pre potreby riadneho plnenia povinností člena komisie a pre vyhodnocovanie ponúk, nie je potrebná.

 

Yüklə 13,55 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə