Азәрбајчан елмләр академијасы милли мүнасибәТЛӘр институту



Yüklə 5,01 Kb.

səhifə44/54
tarix08.03.2018
ölçüsü5,01 Kb.
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   54

17. Bağcacıq             
38. Ayğırsaq 
   59. 
Qəmərli 
18. Karvansara         
39. Üşü    60.Qarğabazar 
19. Yaşıl               
 
40. Kiçikkənd 
   61. 
Yuxarı Qarxın 
20. Yuxarı Ağcaqala           41. Nəziravan 
   62. 
Aşağı Qarxın 
21. Aşağı Ağcaqala  
42. 
Persi 
 
II   Sürməli qəzasında 
 
1.Yaycı    18. 
İkinci Arxaçı 
2. 
Oba 
    19. 
Üçünçü 
Arxaçı 
3. 
Güllük 
   20. 
Qaraqoyunlu 
4. Ağməhəmməd 
  21. 
Zülfüqar 
5. Qasımcan 
   22. 
Hüseynkəndi 
6. Ərəbkirli 
   23. 
Səfər Qulu 
7. Quzukənd 
   24. 
Cənnətabad 
8. Sarıçoban 
   25. 
Aşağı Dizə 
9. Ağaverdi 
   26. 
Yuxarı Dizə 
10. Sürməli 
   27. 
Həsənxan 
11. Qazançı 
   28. 
Kirəşbağ 
12. Nəcəfəli 
   29. 
Oğuzlu 
13. Amarət 
   30. 
Qızıl Zakir 
14. Mələkli 
   31. 
Qurbanlı 
15. İydir 
Mava   32. 
Dərəkəndi 
16. 
Sultanabad   33. 
Pərni 
17. Birinci Arxacı 
  34. 
Təpəbaşı 
 
III  İrəvan qəzasında 
 
Zəngibasardan başqa bütün kəndlər (yəni 32 kənd). 
 
(ARDA, f. 894, siy. 10, iş 80, v. 30-31) 
  
 
7. 1920-1988-Cİ İLLƏRDƏ ERMƏNİSTANDA ADLARI 
DƏYİŞDİRİLMİŞ  
TÜRK MƏNŞƏLİ YAŞAYIŞ MƏSKƏNLƏRİNİN 
S İ Y A H I S I 
 
Əvvəlki adı   
Dəyişdiril- 
 Rayonu  Fərmanın tarixi 
 
 
 
 
miş adı  

Avdalağalı        
Vağaşen            
Martuni 
 
03.01.1935 
Avdallar            
Hatsavan            
Abovyan 
 
04.04.1946 
Avdıbəy               
Tsaxkaşen         
Spitak   
 
21.10.1967 
Ağadərəsi           
Qatnaxpyur        
Abovyan 
 
04.04,1946 
Ağababa nah.       
Amasiya r-nu   

 
 
09.09.1930 
Ağbulaq               
Lusaxpyur         
Spitak   
 
26.04.1946 
Ağdan                   
Qandzakar          
İcevan 
  25.01.1978 
Ağzıbir              
Lcap                  
Kamo   
 
07.12.1945 
Ağin rayonu        
Ani r-nu 
 

 
 
12.10.1961 
Ağkənd                 
Ağncadzor          
Yeğeqnadzor  
03.07.1968 
Ağkənd                 
Aşotavan           
Sisian   
 
17.04.1948 


Ağkilsə               
Azad                  
Vardenis 
 
0 3.01.1935 
Ağkilsə               
Kraşen               
Axuryan 
 
07.12.1945 
Ağhamzalı          
Marmaraşen     
Masis   
 
25.05.1967 
Ağcaarx              
 Arevik               
Hoktemberyan 
04.04.1946 
Ağcaqala             
Tsaxkalanc        
Eçmiədzin  
25.01.1978 
Ağcaqışlaq        
Qetapnya             
Masis   
 
25.01.1978 
Ağcaqışlaqı      
Qetazad               
Artaşat 
  25.05.1967 
Adamxan              
Vardadzor          
Martuni 
 
03.07.1968 
Adyaman               
Qarnovid            
Talin   
 
12.11.1946 
Ayarlı                
Lernameds         
Eçmiədzmn  
25.01.1978 
Ayaslı 
  Ayqestan 
 Artaşat 
  - 
Ayğırgölü          
Haknaliç           
Eçmiədzin  
25.01.1978 
Aynalı                
Davtaşen           
Talin   
 
19.04.1950 
Aysəsi                  
Qızılgül            
Yeğeqnadzor  
10.09.1946 
Alakilsə  Baytar 
  Amasiya 
 - 
Allahverdi r-nu        Tumanyan r-nu 

 
 
19.09.1969 
Alacıqqaya         
Alaçux  
 
Dilican ş.   - 
Almalı               
Xndzorud           
Əzizbəyov  
12.11.1946 
Arazdəyən           
Yerasx                 
Ararat   
 
03.07.1968 
Aralıq   
 
Erazqavors         
Axuryan 
 
07.12.1945 
Aralıq 
  Yuxarı Kolanlı Eçmiədzin  

Arıxvəli  Lernud 
  Axuryan  21.10.1967 
  
Armudlu 
 Tanzud  Hoktemberyan 04.04.1946 
Armudlu  
 
Tufaşen  Artik 
  31.05.1946 
Arpa 
 
   
Areni 
 
  Yeğeqnadzor   
10.09.1946 
Arpavar  
 
Lusakert  
 
 Artaşat  
 
20.08.1945 
Arpaçay 
st. 
 Axuyan 
st. 
 Axuryan  31.07.1950 
Astazur   Şvanidzor  
 
 Meğri 
  30.06.1959 
Axta 
r-nu 
 Razdan 
r-nu 
  

  30.06.1956 
Axtaxana (Xlatağ) 
Corastan 
 Qafan 
  01.06.1940 
Axula 
  Berkarat  Araqats  25.01.1978 
Axund Bozavand       Berdik  
 
Artaşat                    
25.01.1978 
Aşağı Ağbaş  
Arevşat  
 
Artaşat    
 
20.08.1945 
 
Aşağı Ağdan  
Morut (Aknaxpyur)  İcevan 
  25.05.1967 
Aşağı Ağcaqala 
 
Nerkin 
Bazmaberd 
Talin 
  12.11.1946 
Aşağı Adayaman 
Nerkin Qetaşen Martuni   07.12.1945 
Aşağı Aylanlı  
Lenuği  
 
Eçmiadzin        
04.04.1946 
Aşağı Alçalı          
Artsvanist  
 
Martuni 
 
27.09.1968 
Aşağı Axta       
Razdan 
 
Razdan 
 
30.061945 
Aşağı Qanlıca        
Vaqramaberd      
Axuryan 
 
26.04.1946 
Aşağı Qarabağlar       Çimənkənd         
Artaşat 
  - 
Aşağı Qarğaqoymaz   Nerkin Sasunaşen 
Talin 
  12.11.1946 
Aşağı Qaranlıx Martuni   Martuni   - 
Aşağı Qarxın        
Araks   
 
Eçmiədzin  
04.04.1946 
Aşağı Qöyləsər          Dimitrov          
Artaşat 
  01.12.1949 
Aşağı Zağalı         
Tsovaq  
 
Vardenis 
 
12.08.1946 
Aşağı Zeyvə      
Hartaşen   Eçmiədzin         
25.01.1978 
Aşağı Gözəldərə         Vardenis 
 
Martuni 
 
07.12.1945 
Aşağı Necili         
Sayat-Nova        
Masis   
 
25.01.1978 
Aşağı Pirtikan  
Dzoraqyuğ 
 Talin 
  02.03.1940 
Aşağı Talin         
Daşdadem 
 Talin 
  25.01.1978 
Aşağı Türkmənli Lusaqyuğ   Eçmiədzin  
03.01.1935 



Dostları ilə paylaş:
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   54


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə