Азәрбајчан елмләр академијасы милли мүнасибәТЛӘр институту



Yüklə 5,01 Kb.

səhifə53/54
tarix08.03.2018
ölçüsü5,01 Kb.
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54

4. Hüseynov Həsən Yusif oğlu 
5. Cəlilova Hürzad Mahmud qızı 
6. Xanlarov İlham Nadir oğlu 
7. Balakişiyev Söhbət Gəray oğlu 
8. Yaqubov Yaqub Əli oğlu 
9. Məmmədov Sabir Qurban oğlu 
10. Gülnaz Əhməd qızı 
11. Şahquluyev Kamil Kərəm oğlu 
12. Xıdırov Bilal Göyüş oğlu 
13. Gəncimalıyev Ənvər Gəray oğlu 
14. Almuradov Qaraxan Nəcəf oğlu 
15. Həsənova Şəlalə Abbas qızı 
 
İcevan rayonundan 
1. Nəbiyev Nəriman Məmmədrza oğlu 
2. Yusifov Şəmşəd Muxtar oğlu  
3. Qurbanov Tapdıq Nəbi oğlu 
4. Orucov Oruc 
5. Rüstəmov Yaqub Rüstəm oğlu 
 
6. Orucova Tahirə Eldar qızı 
7. Qasımov Qasım Əli oğlu 
 
İrəvandan 
1. Kərimov Vaqif Kamil oğlu 
2. Misgərov Vidadi Cəfər oğlu 
3. Misgərova Elza Cəfər qızı 
4. Muxtarova Solmaz Rəcəb qızı 
 
Noyemberyan rayonundan 
1. Namazov Məhəmməd Baba oğlu 
2. Namazov Elmar Fəxrəddin oğlu 
3. Şıxıyev Vəkil Sirac oğlu 
4. Süleymanov Sadıx Kazım oğlu 
 
Masis rayonundan 
1. Mehdiyev Sabir Qurban oğlu 
2. Tağıyev Müşfiq Tağı oğlu  
3. Əliyev Abbas Mürsəl oğlu 
4. Həsənov Qənbər camal oğlu 
5. Muxtarov Fəxrəddin Əsəd oğlu 
6. Cəfərov Eldar Allah oğlu 
7. Cəfərov Heydərəli Həsən oğlu 
8. Cəfərova Səmurə Heydərəli qızı 
9. Cəfərova Ruhiyyə Heydərəli qızı 
10. Abbasov Bəxtiyar Məmməd oğlu 
11. Ələkbərov Sabir Mehti oğlu 
12. Cabbarov Qasım Məşədihəsən o. 
13. Cəfərova Səfa Novruzəli qızı 
14. Nağıyev Bağır Qara oğlu 
15. Qurbanov Qurbanəli Əbdülhəsən o.  
16. Qurbanov Abbas Əbdülhəsən oğlu 
1918
1985
1968
1922
1936
1930
1937
1939
1935
1908
1986
 
 
1930
1936
1920
1922
1966
 
 
1964
1924
 
 
1933
1956
1955
1936
 
 
1936
1989
1908
1938
 
 
1932
1955
1930
1934
1968
1965
1953
1978
1976
1958
1958
1930
1982
1932
1946
1934
- // - 
- // - 
- // - 
Gülüstan 
- // - 
- // - 
Gabud 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
 
 
Salah 
- // - 
Alaçıqqaya 
- // - 
Polad 
 
 
- // - 
- // - 
 
 
İrəvan şəh. 
- // - 
- // - 
- // - 
 
 
Ləmbəli 
- // - 
Y.Körpülü 
Ləmbəli 
 
 
Nizami 
Dostluq 
Sarvanlar 
Masis 
- // - 
Mehmandar 
- // - 
- // - 
- // - 
Sarvanlar 
Masis 
- // - 
- // - 
Rəncbər 
Masis 
- // - 
1989 
1989 
1988 
1988 
1988 
1989 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
 
 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
 
 
1988 
1988 
 
 
1988 
1990 
1990 
1989 
 
 
1989 
1989 
1989 
1988 
 
 
1988 
1988 
1988 
1988 
1989 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
1989 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
 
 
döyülüb sonra ölüb 
infarkt 
borana düşüb 
- // - 
işgəncədən sonra 
ölüb 
 
güllə ilə 
döyülməklə 
 
 
güllə ilə 
işgəncə ilə 
- // - 
- // - 
 
 
avtomobillə vurulub 
- // - 
döyüldükdən sonra 
- // - 
 
 
güllə ilə 
işgəncə ilə 
suda boğublar 
itkin düşüb 
döyməklə 
qəzaya salıblar 
- // - 
- // - 
- // - 
maşınla vurulub 
güllə ilə 
- // - 
işgəncə ilə 
döyüləndən sonra öl.
qəzaya uğradıblar 
- // - 


17. Rüstəmov Əli Rəhim oğlu 
18. Cəfərov Yasin Mütəllim oğlu 
19. Əzizov Qurban Tahir oğlu 
20. Əliyeva Alma Oruc qızı 
21. Nəcəfov Vəli  
22. Həsənova Aynur Oruc qızı 
23. Quluyev Qulam Məsim oğlu 
 
Mehri rayonundan 
1. Qurbanov İzzət Bəşir oğlu 
 
 
Yeğeqnadzor rayonundan 
1. Nəsirov Vaqif Bədəl oğlu 
2. Xəlilov Jasın  
 
Razdan rayonundan 
1. Musayev Əsəd İsaq oğlu 
2. Abdullayeva Növrəstə Kərəm qızı 
3. Abbasov Yaqub Bağır oğlu 
 
Sisyan rayonundan 
1. Abdullayev Abdulla Əsəd oğlu 
2. Namazova Şahnisə Əziz qızı 
3. Əliyeva Xəlisə Əmrah qızı 
4. Əliyeva Güllü Ələkbər qızı 
5. Babayeva Firuzə Həsən qızı 
 
Spitak rayonundan 
1. Balacayev Teymur Məsim oğlu 
2. Balacayeva Sürayyə Hüseyn qızı 
3. Balacayev Şahin Sayad oğlu 
4. Mustafayev Şərif Məhərrəm oğlu 
 
5. Daşdəmirov Rəhim Cabbar oğlu 
6. Əhmədov Məsim Əhməd oğlu 
7. Məmmədova Təzəgül Nəriman qızı 
8. Kosayev Əsgər Kazım oğlu 
9. Baxşıyev Elman Fərman oğlu 
10. Məmmədin arvadı Saray 
11. Paşayeva Nazı Zülfüqar qızı 
12. Kosayev Söhbətdin Vəli oğlu 
13.Baytalova Firəngiz İbrahim qızı 
 
14. Musayeva Səlbi İsmayıl qızı 
15. Ələkbərov Xıdır Budaq oğlu 
 
Stepanavan rayonundan 
1. Mustafayeva Bəsti İsrafil qızı 
2. İsgəndərov Təmraz Yusif oğlu 
3. Xəlilov Şərif Cabbar oğlu 
4. Xəlilova Gilas Rüstəm qızı 
1949
1935
1950
1932
1920
1988
1929
 
 
1935
 
 
 
1952
1946
 
 
1952
1953
1957
 
 
1931
1931
1925
1930
1920
 
 
1958
1954
1979
1930
 
1932
1948
1958
1941
1956
1956
1910
1932
1966
 
1926
1957
 
 
1934
1928
1947
1930
Rəncbər 
Rəncbər 
- // - 
Sarcalar 
Masis 
- // - 
Nizami 
 
 
Nüvədi 
 
 
 
Sallı 
- // - 
 
 
Axundov 
- // - 
- // - 
 
 
Sisyan 
Şəki 
- // - 
- // - 
Sünük 
 
 
Saral 
- // - 
- // - 
Qursalı 
 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
- // - 
 
 // - 
Spitak 
 
 
Gərgər 
Kuybışev 
- // - 
- // - 
1988 
1989 
1989 
1989 
1988 
1988 
1988 
 
 
1988 
 
 
 
1988 
- // - 
 
 
1988 
1988 
1988 
 
 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
 
 
1988 
1988 
1988 
1989 
 
1989 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
1988 
 
1988 
1988 
 
 
1988 
1988 
1988 
1988 
döyül. sonra ölüb 
döyül. sonra ölüb 
- // - 
- // - 
hadisədən infarct 
yandırılıb 
bıçaqla vurulub 
 
 
xəstəxanada həkim 
qəsdi 
 
 
itkin düşüb 
- // - 
 
 
avariya 
qəzaya uğradılıb 
borana düşüb 
 
 
 
borana düşüb 
- // - 
- // - 
- // - 
 
 
işgəncə güllə ilə 
- // - 
- // - 
xəstəxanada 
baxımsızlıq 
işgəncə ilə 
oğurlanmışdır 
döyülmüşdür 
döyül. sonra ölüb 
güllə ilə 
suda boğublar 
borana düşüb 
güllə olə 
döyülmüş, itkin 
düşmüş 
- // - 
itkin düşüb 
 
 
yandırılıb 
güllə ilə 
işgəncə, başı kəsilib 
- // - 



Dostları ilə paylaş:
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə