Kvinner:
1982
|
Tone Dale
|
NM junior
|
nr. 4
|
høyde 1,63
|
Førde
|
1986
|
Lena Solli
St.laget: Randi Kjellsen, Hanne Kolle, Randi Kjellsen og Benedikte Harstad
St.laget: Hanne Kolle, Randi Kjellsen, Esther Lindalen
og Benedikte Harstad
St.laget: Randi Kjellsen, Heidi Solstad, Esther Lindalen
og Benedikte Harstad
St.laget: Hanne Kolle, Randi Kjellsen, Astrid Dale
og Benedikte Harstad
|
NM junior
NM stafetter, jun.
NM stafetter, sen.
|
nr. 5
nr. 5
sølv
sølv
nr. 6
|
100 m h. 15,68
1000 m stafett 2.18,23
4x400 m stafett 3.56,50
4x1500 m stafett 9.23,47
4x400 m stafett 3.54,11
|
Haugesund
Søgne
Lambertseter, Oslo
|
1987
|
Heidi Solstad
Heidi Solstad
Rikke Valen
St.laget:
St.laget: Tonje Wiersdalen, Heidi Solstad, Rikke Valen
og Benedikte Harstad
St.laget: Tonje Wiersdalen, Heidi Solstad, Rikke Valen
og Benedikte Harstad
|
NM junior
NM i stafetter, jun.
|
nr. 5
nr. 7
nr. 6
nr. 4
sølv
bronse
|
3000 m 10.00,23
1500 m 4.34,15
800 m 2.14,25
1000 m stafett 2.16,70
4x800 m stafett 9.04,39
4x400 m stafett 3.55,48
|
Lillehammer
Mosjøen
|
1988
|
Lena Solli
Rikke Valen
Heidi Solstad
Heidi Solstad
Rikke Valen
|
NM junior
NM i terrengløp, jun.
|
sølv
nr. 5
nr. 5
nr. 8
gull
|
100 m h. 14,51
800 m 2.11,40
3000 m 9.50,00
1500 m 4.37,87
2 km 7.18,40
|
Voss
Stavanger
|
1989
|
Lena Solli
Rikke Valen
Rikke Valen
Rikke Valen
Lena Solli
Heidi Solstad
Siri Holtung
St.laget: Benedikte Harstad, Randi Kjellsen, Heidi Solstad
og Rikke Valen
Heidi Solstad
Siri Holtung
|
NM Hovedmesterskapet
NM junior
NM i stafetter, jun.
NM i terrengløp, jun.
(Herkules vant lag-konkurransen)
|
nr. 5
nr. 6
bronse
bronse
bronse
nr. 5
nr. 6
gull
sølv
nr. 4
|
100 m h. 14,70
800 m 2.08,94
800 m 2.09,86
1500 m 4.31,3
100 m h. 14,34
3000 m 10.13,12
3000 m 10.18,44
4x800 m stafett 9.08,40
2000 m 8,02
2000 m 8,05
|
Stjørdal
Fredrikstad
???
Stavanger
|
1990
|
Lena Solli
Rikke Valen
Rikke Valen
Lene Steen-Johnsen
Rikke Valen
|
NM Hovedmesterskapet
NM junior
NM i terrengløp, sen.
Hallmesterskapet (sen.)
|
sølv
nr. 8
bronse
nr. 7
sølv
|
100 m h. 14,15
800 m 2.19,71
800 m 2.11,86
2 km 7,25
800 m 2.09,43
|
Moss
Overhalla
Bergen
Stangehallen
|
1991
|
Heidi Solstad
Heidi Solstad
Rikke Valen
|
NM Hovedmesterskapet
NM junior
|
nr. 11
nr. 11
sølv
|
3000 m 9.41,07
1500 m 4.42,05
1500 m 4.29,12
|
Fana
Førde
|
1992
|
Lena Solli
Lena Solli
Aslaug Snøås
|
NM Hovedmesterskapet
|
gull
nr. 7
gull
|
100 m h. 13,69
200 m 25,11
kule 14,18
|
Mosjøen
|
1993
|
Lena Solli 2)
|
Hallmesterskapet (sen.)
NM Hovedmesterskapet
|
gull
bronse
nr. 4
|
60 m h. 8,35
60 m 7,69
lengde 5,92
|
Stangehallen
Tønsberg
|
1998
|
Kjersti Dale
|
NM junior
|
nr. 4
nr. 7
|
200 m 26,06
100 m 13,27
|
Byrkjelo
|
2006
|
Tone Dale
|
NM innendørs for veteraner
|
gull
|
lengde u.t. 2,39 (kl. 40-44)
|
Stangehallen
|
2009
|
Ida Fillingsnes
|
NM innendørs
|
bronse
|
800 m 2.12.30
|
Stangehallen
|
2010
|
Ida Fillingsnes
|
NM junior
NM Hovedmesterskapet
|
gull
bronse
bronse
|
800 m 2.15.61
1500 m 4.42.36
800 m 2.13.65
|
Askøy
Sandnes
|
2011
|
Veronica Undseth
Ellen Aga Kildal
Ellen Aga Kildal
Ida Fillingsnes
Veronica Undseth
Ida Fillingsnes
Monica Larssen
Ellen Aga Kildal
|
NM junior
NM Hovedmesterskapet
|
sølv
sølv
bronse
bronse
nr. 5
nr. 8
nr. 8
nr. 8
|
800 m 2.15,70 (KJ19)
3000 m 10.10.17 (KJ22)
1500 m 4.47.45 (KJ22)
800 m 2.19.13 (KJ22)
800 m 2.14.26
800 m 2.16.26
kule 10.91
1500 m 4.52.77
|
Kristiansand
Byrkjelo
|
2012
|
Ida Fillingsnes
Veronica Undseth
Veronica Undseth
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes
Veronica Undseth
Ida Fillingsnes
|
NM innendørs, senior
NM for junior
NM Hovedmesterskapet
|
bronse
nr. 5
bronse
nr. 4
rrr. 5
nr. 6
nr. 8
|
800 m 2.13.57
800 m 2.15.29
800 m 2.14,30
800 m 2.13,70
400 m 58,40
800 m 2.15,28
800 m 2.16,58
|
Steinkjer
Sigdal
Kristiansand
|
2013
|
Ida Fillingsnes
Ida Holtskog
Ida Fillingsnes
|
NM innendørs, sen.
NM i terrengløp
NM Hovedmesterskapet
|
sølv
sølv
nr. 7
|
800 m 2.10,12
2 km 6.27
800 m 2.11,13
|
Haugesund
Hønefoss
Tønsberg
|
2014
|
Ida Fillingsnes
Elin Dale
Veronica Undseth
Ida Fillingsnes
|
NM innendørs, sen.
NM for junior
NM Hovedmesterskapet
|
gull
nr. 4
nr. 5
bronse
nr. 5
nr. 9
|
800 m 2.12,14
høyde 1,66
800 m 2.17,29
800 m 2.06,59
høyde 1,70
800 m 2.15,88
|
Stangehallen
Fredrikstad
Jessheim
|
2015
|
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes
Veronica Undseth
Elin Dale
|
NM innendørs, sen.
NM Hovedmesterskapet
NM for junior
|
gull
bronse
gull
Nr. 5
Nr. 9
Nr. 7
|
1500 m 4.27,67
800 m 2.07.68
800 m 2.10,67
1500 m 4.34,83
800 m 2.15,08
Høyde 1,60
|
Steinkjer
Haugesund
Byrkjelo
|
2016
|
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes
Elin Dale
|
NM innendørs, sen.
|
gull
gull
bronse
|
1500 m 4.38,53
800 m 2.12,23
høyde 1,70
|
Bærum Idrettspark
|
OVERSIKT OVER LANDSKAMPSDELTAKELSE/REPRESENTASJON
I HERKULES FRIIDRETT
År:
|
Utøver:
|
Kategori landskamp:
|
Pl.:
|
Øvelse og res.:
|
Sted:
|
Menn:
|
1987
|
Stig Larsgaard
Stig Larsgaard
Stig Larsgaard
Jørn Johnsen
|
Europa-cupen for menn (C-gruppen)
Landskampen England-Belgia-Norge
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 4
nr. 4
nr. 4
nr. 6
|
200 m 21,86
4x400 m st.
200 m 21,93
400 m 50,74
|
Portugal
Byrkjelo
Esbjerg, Danmark
|
1988
|
Leif Erik Evensen
Leif Erik Evensen
Dag Inge Hansen
Dag Inge Hansen
|
Juniorlandskamp mot Finland
VM for junior
|
nr. 5
nr. 6
nr. 4
nr. 14
|
lengde 6,62
tresteg 13,92
spyd 68,00
spyd ??.??
|
Huddinge, Sverige
Sadbury, Canada
|
1989
|
Stig Larsgaard
Dag Inge Hansen
|
Landskampen Norge - Sør-England
Landskampen (i hopp og kast) Norge - Storbritannia
|
nr. 3
nr. 5
|
200 m 22,19
spyd 65,42
|
Stord
???
|
1995
|
Kjetil Flaatten
|
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 1
|
lengde 6,84
|
Finland
|
2000
|
Joachim Wiborg
|
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 6
|
4x100 m stafett 40,95
|
Göteborg, Sveri
|
2009
|
Thomas Wiborg
|
European Athletics Championships 1. league
|
upl.
(diskv.)
|
4x100 m stafett
|
Bergen
|
2011
|
Thomas Wiborg
(Simen Sigurdsen)
(Simen Sigurdsen)
|
European Athletics Team Championships 1. league
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 6
|
4x100 m stafett 39,96
200 m
4x100 m stafett
|
Izmir TUR
Köbenhavn, Danmark
(måtte melde forfall p.g.a. skade)
|
2012
|
Torbjørn F. Heldal
Snorre Holtan Løken
|
Nordisk juniorlandskamp og Nordisk Mesterskap u20
|
nr. 1
upl. (brøt)
|
4x400 m st. 3.14,36
3000 m hinder
|
Växsjö, SWE
|
2013
|
Thomas Wiborg
|
European Athletics Team Chanpionships
Superleague
|
upl.,
(diskv.)
|
4x100 m stafett
|
Gateshead, ENG
|
2015
|
Thomas Wiborg
Snorre Holtan Løken
Simen Sigurdsen
Simen Sigurdsen
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige – Finland og Danmark/Island (innendørs)
European Athletics Team Championships,
1.league
EM (U23)
|
nr. 5
nr. 7
nr. 12
nr. 11
nr. 6
|
60 m 6,80
1500 m 3.52,89
3000 m hinder 9.03,07
4 x 400 m st. 3.10,65
4 x 400 m st. 3.09,60
|
Bærum Idrettspark, NOR
Cheboksari, RUS
Tallinn, EST
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner:
|
1985
|
Astrid Dale
|
Juniorlandskamp (inntil 18 år) Norge - Italia
|
nr. 4
|
400 m 57,86
|
Italia
|
1989
|
Rikke Valen
|
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 4
|
1500 m 4.34,8
|
Finland
|
1990
|
Lena Solli
|
Landskampen Norge - Sverige - Sveits
|
nr. 5
|
100 m h. 13,94
|
Geneve, Sveits
|
1991
|
Rikke Valen
|
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 4
|
1.500 m 4.35,94
|
Tranås, Sverige
|
1992
|
Lena Solli
Lena Solli
Aslaug Snøås
|
Landskampen Norge - Sverige – Spania
|
nr. 6
nr. 3
nr. 5
|
100 m 12,33
4x100 m stafett 46,34
kule 14,37
|
???
|
1993
|
Lena Solli
Lena Solli
|
Europa-cupen for kvinner, 1. divisjon
|
nr. 8
nr. 6
|
100 m 12,15
4x100 m stafett 45,91
|
Heysel st., Belgia
|
1995
|
Kjersti Dale
Kjersti Dale
|
European Youth Olympic Days
|
utslått i forsøkene
|
100 m 12,87
200 m 26,23
|
Bath,
England
|
2009
|
Ida Fillingsnes
|
Folksam Grand Prix - innlagt landskamp J19
Norge – Sverige på 800 m
|
nr. 2
|
800 m 2.10,99
|
Göteborg, Sverige
|
2011
|
Veronica Undseth
Veronica Undseth
|
Nordisk juniorlandskamp
|
nr. 8
nr. 1
|
800 m 2.19,72
4x400 m st. 3.46,96
|
Köbenhavn, Danmark
|
2012
|
Ida Fillingsnes
Veronica Undseth
Veronica Undseth
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige – Finland (innendørs)
Nordisk juniorlandskamp og Nordisk Mesterskap u20
|
nr. 6
nr. 6
nr. 4
|
800 m 2.15,78
800 m 2.15,19
4x400 m st. 3.56,42
|
Steinkjer
Växsjö, SWE
|
2013
|
Ida Fillingsnes
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige – Finland (innendørs)
|
nr. 4
|
800 m 2.09,89
|
Växsjö, SWE
|
2014
|
Ida Fillingsnes
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige –
Finland - Danmark
|
nr. 3
|
800 m 2.08,95
|
Tammerfors, FIN
|
2015
|
Ida Fillingsnes
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige – Finland og Danmark/Island (innendørs)
|
nr. 2
|
1500 m 4.22,43
|
Bærum Idrettspark, NOR
|
2016
|
Ida Fillingsnes
|
Nordisk landskamp Norge – Sverige –Finland og Danmark/Island (innendørs)
|
Nr. 7
|
1500 m 4.41,11
|
Växsjö, SWE
|
|
|
|
|
|
|
-
TA's FRIIDRETTSBAROMETER
Menn på Teletoppen
|
|
|
3 beste pr. 31.10.13
|
Res.
|
Gj.sn.-
poeng
|
|
Res. og gj.sn.
pr. 31.10.12
|
|
|
|
|
|
|
|
100 m
|
Thomas Wiborg, Herkules
Even Pettersen, Urædd
Simen Sigurdsen, Herkules
|
10,59
10,71
10,96
|
907
|
10,73
10,89
11,00
|
875
|
|
|
|
|
|
|
|
200 m
|
Simen Sigurdsen, Herkules
Even Pettersen, Urædd
Torbjørn F. Heldal, Herkules
|
21,93
22,03
22,59
|
840
|
21,94
21,96
22,60
|
842
|
|
|
|
|
|
|
|
400 m
|
Torbjørn F. Heldal, Herkules
Simen Sigurdsen, Herkules
Hauk Are Fjeld, Skarphedin
|
49,11
49,87
51,28
|
781
|
49,50
52,05
52,05
|
726
|
|
|
|
|
|
|
|
800 m
|
Snorre Holtan Løken, Herkules
Hauk Are Fjeld, Skarphedin
Torbjørn F. Heldal, Herkules
|
1.51,45
1.55,22
1.55,67
|
815
|
1.52,08
1.55,10
1.57,13
|
800
|
|
|
|
|
|
|
|
1500 m
|
Snorre Holtan Løken, Herkules
Edvard Vasdal, Herkules
Tor Alfred Bredesen, Snøgg
|
3.53,64
4.02,89
4.08,21
|
748
|
3.54,00
4.03,40
4.05,00
|
755
|
|
|
|
|
|
|
|
3000 m
|
Simen Aamodt, Herkules
Snorre Holtan Løken, Herkules
Edvard Vasdal, Herkules
|
8.49,27
9.02,30
9.03,77
|
695
|
8.29,25
9.04,57
9.15,69
|
706
|
|
|
|
|
|
|
|
5000 m
|
Jens Nikolai Kortner, Herkules
Ola Doksrød, Strande, Gjerpen Ahwet Gebrehiwet, Gjerpem
|
16.01,40
16.05,04
16.16,09
|
631
|
16.22.47
16.24,53
16.26,50
|
598
|
|
|
|
|
|
|
|
10000m
|
Jens Nikolai Kortner, Herkules
Ahwet Gebrehiwet, Gjerpem
Gisle Johnsen, Urædd
|
34.05,12
34.15,67
37.38,13
|
564
|
34.45,64
35.08,18
35.34,20
|
569
|
|
|
|
|
|
|
|
110 m hekk
|
Vebjørn Bredesen, Snøgg
|
17,30
|
( )
|
16,86
23,30
|
( )
|
|
|
|
|
|
|
|
200 m
hekk
|
|
|
( )
|
30,57
34,29
35,38
|
(330)
|
|
|
|
|
|
|
|
400 m hekk
|
Vebjørn Bredesen, Snøgg
Torbjørn F. Heldal
Jens Nikolai Kortner, Herkules
|
58,01
58,15
62,02
|
641
|
58,54
58,61
62,82
|
625
|
|
|
|
|
|
|
|
3000 m hinder
|
Tor Alfred Bredesen, Snøgg
|
10.51,33
|
( )
|
|
( )
|
|
|
|
|
|
|
|
Lengde
|
Thomas Wiborg, Herkules
Even Pettersen, Urædd
Simen Sigurdsen, Herkules
|
6,81
6,62
6,30
|
734
|
6,15
6,06
5,84
|
610
|
|
|
|
|
|
|
|
Høyde
|
Torbjørn Fossum Heldal, Herk.
Håkon Fossum Heldal, Herkules
Vegard Seim Karstang, Eidanger
|
1,75
1,70
1,65
|
559
|
1,80
1,80
1,67
|
612
|
|
|
|
|
|
|
|
Tresteg
|
Stian Aaltvedt, Urædd
Simen Sigurdsen, Herkules
Even Magnus Dale, Herkules
|
14,81
12,98
11,30
|
669
|
13,83
12,17
11,04
|
596
|
|
|
|
|
|
|
|
Stav
|
Jan Robert Nijmeijer, Urædd
Håkon Fossum Heldal, Herkules
Vebjørn Bredesen, Snøgg
|
3,35
3,30
2,70
|
523
|
3,36
2,30
2,20
|
383
|
|
|
|
|
|
|
|
Kule
|
Stian Andersen, Urædd
Dag Inge Hansen, Herkules
Andreas Vaa, Snøgg
|
17,66
14,61
13,40
|
805
|
18,77
13,54
13,27
|
797
|
|
|
|
|
|
|
|
Diskos
|
Stian Andersen, Urædd
Dag Inge Hansen, Herkules
Andreas Vaa, Snøgg
|
48,72
43,85
39,88
|
757
|
50,44
41,35
41,31
|
761
|
|
|
|
|
|
|
|
Spyd
|
Kim Daniel Berget, Herkules
Dag Inge Hansen, Herkules
Jo Erling Svenni, Herkules
|
60,59
57,14
52,33
|
715
|
61,02
57,23
51,50
|
714
|
|
|
|
|
|
|
|
Slegge
|
Dag Inge Hansen, Herkules Andreas Vaa, Snøgg
Roar Uglem, Snøgg
|
40,76
32,20
26,78
|
509
|
39,10
38,71
37,10
|
590
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum 17 øvelser (av totalt 20)
|
|
11893
|
|
11559
|
|
|
|
|
|
|
|
Dostları ilə paylaş: |