Ceylanpinar iLÇe miLLİ EĞİTİm müDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞretimyili kurul ve komisyonlarYüklə 318,39 Kb.
səhifə1/3
tarix25.06.2018
ölçüsü318,39 Kb.
#51107
  1   2   3

CEYLANPINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİMYILI

KURUL VE KOMİSYONLAR

  1. İLÇE SOSYAL ve KÜLTÜREL ETKİNLİKLER KURULU

İlçemizdeki 2015-2016 Öğretim yılı boyunca Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda düzenlenecek Sosyal ve Kültürel Etkinlikleri (kutlama, sergi, yarışma, gösteri, sergi,vb.) daha sağlıklı bir şekilde planlamak, çalışma esaslarını belirleyerek kurumlara duyurmak, gerekirse alt çalışma komisyonlarını belirlemek üzere; Kaymakamlık Makamının 06/10/2015 tarih ve 9947618 sayılı olurlarıyla aşağıdaki kişilerden oluşan ' İlçe Sosyal Etkinlikler Kurulu' Oluşturulmuştur.

SIRA

ADI ve SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Ahmet KILIÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Başkan

2

Uz.Öğrt. Mahmut DEMİR

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Üye

3

Ayhan KAYAR

Mevlana Ortaokulu Müdürü

Üye

4

M.Emin ÇETİNKAYA

Ceylanpınar METEM Müdürü

Üye

5

Mehmet KENGERLİ

Öğretmenevi Müdür Yardımcısı

Üye

6

Hüseyin KOYUNCU

M.Akif ERSOY An. L. Rehber Öğretmeni

Üye

İLÇE SOSYAL ETKİNLİKLER KURULU ÇALIŞMA ESASLARI

1-Kurul Onay tarihinden sonraki hafta içerisinde toplanarak kendi içinde iş bölümü ve çalışma planını yapar.


2-Ceylanpınar İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurum/kuruluşlar yanında diğer kurum ve sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını da dikkate alarak Öğretim yılı boyunca yapılabilecek Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Yıllık Çalışma Planı ve İş Takvimini yapar.
3-Belirlenen her türlü sosyal-kültürel etkinlik çalışmalarını yürütmek üzere müdür yardımcısı ve öğretmenlerden oluşan alt çalışma komisyonlarını belirler.
4-Yapılan Yıllık Plan doğrultusunda faaliyetlerde iş birliği yapılabilecek Belediye, Garnizon Komutanlığı, Sivil-Toplum Örgütleri, Basın, vb. kuruluşları belirleyerek bu kurum/kuruluşlar ile ilgili koordinasyonu sağlamak üzere iş bölümü ve planlamasını yapar.
5-Bu Kurul aynı zamanda ilçemizde kutlanacak ortak Belirli Gün ve Haftalar programlarının da hazırlığı ve sunumu süreçlerinde anma/kutlama komitesi görevini de yürütür.
6-Planlanan çalışmaları bir genelgeyle kurumlara duyurarak, kurumlardaki öğrenci kulüpleri ve diğer komisyonların bu plan doğrultusunda çalışmalarını şekillendirmelerini sağlar.
7-Okul/Kurumlarda ve eğitim bölgelerinde sergi, proje yarışmaları, panel, konferans, sempozyum, seminer yapılması, süreli yayın çıkarılması gibi faaliyetlerin mevzuatlarına uygun şekilde yapılmasını teşvik eder ve yapılan çalışmaları izler.
8-Faaliyetlere katılarak emsallerine göre özverili çalışan öğrenci-öğretmen-yönetici ve diğer personelin ödüllendirilmelerini sağlar. Bu konudaki iş ve işlemleri takip edip sonuçlandırır.

9-Kurumlardaki Sosyal-Kültürel Etkinlikleri izler, rehberlik yapar, teşvik eder değerlendirir ve sonuçlarıyla ilgili olarak karşılaştırmalı analizleri yapar, istatistiklerini çıkararak raporlandırır.


10-Sosyal ve Kültürel Faaliyetler alanına giren konularda Kaymakamlık Makamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından verilen diğer görevleri yürütür.SIRA NO

KOMİSYONUN ADI

GÖREVİ

1

Proje Sergileri Komisyonu

Fen, Matematik, Çevre vb. proje sergilerinin planlanması ve düzenlenmesi.

2

Kültür Edebiyat Komisyonu

İlçede düzenlenecek şiir, kompozisyon,tiyatro,masal anlatma ve nutuk yarışması gibi yarışmaların takvimi, içeriği, konuları, katılımcıların özellikleri, yarışmalardaki puanlama esaslarının belirlenmesi ve düzenlenmesi.

3

Sportif Etkinlikler Komisyonu

İlçede düzenlenecek sportif yarışmalar, oyunlar ve halk oyunları gösterilerinin planlanması, yarışma kategorileri ve puanlama esaslarının belirlenmesi, yarışmaların düzenlenmesi.KÜLTÜR EDEBİYAT KOMİSYONU


S.No

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Burhan DAĞ

M.Akif ERSOY An. L. Müdürü

Başkan

2

Gamze OKUR

Erkek A. İHL Edebiyat Öğretmeni

Üye

3

Ayşe KILSIZOĞLU

Cumhuriyet O.O. Türkçe Öğretmeni

Üye

4

Ceylan BOZOĞLU

Atatürk O.O. Müzik Öğretmeni

Üye

5

Görkem GÖKBELEN

Kepez O.O. Sosyal Bil. Öğretmeni

Üye


PROJE SERGİLERİ KOMİSYONU


S.No

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Aziz KURT

Ceylan İlkoklulu Müdürü

Başkan

2

Ahmet YILDIRIM

Pınar MTAL Rehber Öğretmeni

Üye

3

Murat KURU

METEM Bilgisayar Öğrt.

Üye

4

Döndü KARA

TOKİ İlkokulu Öğretmeni

Üye

5

Öznur KURT

C.Pınar Anadolu Lisesi Edebiyat Öğret.

Üye


SPORTİF ETKİNLİKLER KOMİSYONU


S.No

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Mahmut DEMİR

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Başkan

2

Abdurrahman ÖZBAY

Ceylanpınar METEM Beden Eğit. Öğrt.

Üye

3

Şeyhmus DENLİ

M.Akif ERSOY O.O Beden Eğit. Öğrt.

Üye

4

Şeyhmus ARSU

Atatürk O.O. Beden Eğit. Öğretmeni

Üye

5

Güldeniz AZGER

Pınar MTAL Beden Eğit. Öğretmeni

Üye


6

Fırat BOZ

M.Akif ERSOY A.L. Beden Eğit. Öğrt.

Üye


OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLER KOMİSYONU


S.No

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Murat ÖZÇELİK

Halime Hatun Anaokulu Müdürü

Başkan

2

Htice ER

Atatürk İ.O. Ok. Önc. Eğit. Öğret.

Üye

3

Musa KAYA

Ceylan İ.O. Ok. Önc. Eğit. Öğret.

Üye

4

Tülay BEDİZ

Cengiz Topel İ.O. Ok.Önc.Eğt.öğrt.

Üye

5

Necla ZAMBAKCI

Ceylanpınar TOKİ İ.O. Ok.Önc.Öğrt.

Üye


İLÇE MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU
13.02.1995 tarih 2424 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe giren ‘İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 37.maddesi doğrultusunda ‘ilçe Milli Eğitim Komisyonu’ Kaymakamlık Makamının 05/10/2015 tarih ve 9846361 sayılı olurlarıyla aşağıdaki gibi oluşturulmuştur.


S.No

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Ahmet KILIÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Başkan

2

Uz.Öğrt.Mahmut DEMİR

Şube Müdürü

Üye

3

M.Emin ÇETİNKAYA

Ceylanpınar METEM Müdürü

Üye

4

İsmail ÖZTÜRK

Pınar Ortaokulu Müdürü

Üye

5

Abdullah ÇAÇA

Ceylanpınar TOKİ İ.O. Müdürü

Üye

6

Hamza ÖZER

Ceylan Köyü İ.O. Müdürü

Üye

7

Fethi İLÇEKTAY

Ceylanpınar İ.H.O. Türkçe Öğretmeni

Üye

8

Sevinç YAPICI

M.Akif ERSOY O.O. Türkçe Öğretmeni

Üye

9

Aysu KÜSMÜŞ

S.Eyyubi Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni

Üye


13 ŞUBAT 1995 tarih 2424 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe giren ‘İL ve İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YÖNETMELİĞİ’ ne göre;    

Milli Eğitim Komisyonları      


Madde 37-
İl Milli Eğitim Komisyonu; milli eğitim, müdürünün başkanlığında ilköğretim müfettişleri kurulu başkanı, milli eğitim müdürünce görevlendirilecek bir müdür yardımcısı, bir şube müdürü, merkez ilçede(büyükşehir hariç) bulunan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarını temsilen 4 okul ve kurum müdürü, öğrenci sayısı fazla olan bu tür okulların öğretmenler kurulunca seçilecek birer öğretmen, rehberlik ve araştırma merkezi müdürü, eğitim araçları ve donatım merkezi (akşam sanat okulu) müdürü, ilköğretim müfettişleri kurulu başkanının belirleyeceği köyde çalışan 3 ilkokul öğretmeni ve sağlık eğitim merkezi baştabibinden oluşur.
            İlçe milli eğitim komisyonu; milli eğitim müdürünün başkanlığında, milli eğitim müdürünce görevlendirilecek bir şube müdürü, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarını temsilen 4 okul ve kurum müdürü, öğrenci sayısı fazla olan bu tür okulların öğretmenler kurulunca seçilecek birer öğretmen ve ilçe milli eğitim müdürünce seçilecek köyde çalışan 3 ilkokul öğretmeninden oluşur.
            Komisyonun değişen üyeleri her yıl eğitim ve öğretimin başladığı tarihten itibaren bir ay içinde belirlenir.      
Milli Eğitim Komisyonlarının Görevleri    

            Madde 38- İl Milli Eğitim Komisyonunun görevleri şunlardır;
            İl milli eğitim danışma kurulunca alınan tavsiye kararlarını inceler, bu kararlardan mevcut mevzuat hükümleri kapsamında gerçekleştirilmesi mümkün olanlara ait  somut uygulanabilir olan programları hazırlar. Kararlardan merkez teşkilatı birimlerini ilgilendirenler ile mevzuat değişikliğini gerektirenlerin merkez teşkilatı birimlerine bildirilmesine yönelik önerilerde bulunur.
            İlçe milli eğitim komisyonlarınca alınan karar ve getirilen önerilerden  bulduklarının il düzeyinde Uygulamasını sağlar, uygun bulmadıklarını il milli eğitim danışma kuruluna ya da ilgili  merkez teşkilatı birimine sunulmak üzere il milli eğitim müdürlüğüne bildirir.
            İl milli eğitim müdürlüğünce değiştirilmesi, geliştirilmesi ya da  incelenmesi istenilen konularda araştırma yapar, uygulamaya esas programlar geliştirir.
            Öğretim program ve metotlarının uygulanmasında öğretmenlere rehberlik edici nitelikte kılavuzlar hazırlar.
            Öğrencilerin sosyal yönlerinin kuvvetlendirilmesi, çocukların eğitimi konusunda ana ve babaların bilgilendirilmesine yönelik düzenlenecek panel, konferans ve sempozyum gibi etkinliklerin konularını tespit eder.
            Eğitim ve öğretim hizmetlerinin istenilen şekilde gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan okul ortamının meydana getirilmesi amacıyla yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve eğitimle ilgili diğer kişilerin işbirliğini sağlayıcı yöntemler geliştirir.
            Öğrencilerin ders dışı faaliyetlerinin eğitim sürecinin bir parçası haline getirilmesine yönelik kılavuzlar hazırlar,
            Eğitim ve öğretimle ilgili mevzuatın uygulanmasında birlik ve beraberliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapar.
            Başarısız öğrencilerin başarısızlık sebeplerinin araştırılarak giderilmesine, eğitime muhtaç özürlü öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin sağlanmasına, üstün başarılı öğrencilerin yönlendirilmesine esas teşkil edecek tedbirleri oluşturur.
            Eğitim ve öğretimle ilgili bina, ders, araç ve gereçler ile diğer malzemelerin etkin ve verimli kullanılması yönünde önerilerde bulunur.
            Eğitim ve öğretim hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine  getirilmesinde temel belirleyici olan eğitim çalışmalarının severek ve isteyerek yapılmasının  sağlanması bakımından, ihtiyaç, istek ve beklentilerin milli eğitim amaçlarıyla uyumlu olarak bütünleşmesine yönelik inceleme ve araştırmalar yapar,
            Eğitim yöneticileri ile diğer eğitim çalışanları arasındaki ilişkilerin sağlıklı yürütülmesi için modeller oluşturur.
            Eğitim ve öğretim hizmetlerinin organizasyonunda verimliliğe esas olacak

öneriler hazırlar.      İlçe Milli Eğitim Komisyonunun Görevleri
                Madde 39- İlçe milli eğitim  komisyonu 38 inci maddenin (a) ve (b) bentleri dışında kalan görevler ile
İlçe milli eğitim müdürünce incelenmesi ya da geliştirilmesi istenen konularda araştırma yapar, uygulamaya esas programlar geliştirir.     

Milli Eğitim Komisyonlarının Toplanma Zamanı, Çalışma Yöntemi ve Kararları
            Madde 40-  Milli eğitim komisyonları milli eğitim müdürünün çağrısı üzerine en az 2 ayda bir defa toplanır.
            Milli eğitim komisyonlarının toplantı gündemi milli eğitim müdürlerince tespit edilir ve toplantı gününden en az 10 gün önce üyelere gönderilir. İl’de valinin, ilçede kaymakamın görüşülmesini istediği konular, bu süre içinde komisyonun gündemine ilave edilir.
            Komisyonlar, üye tam sayısının en az yarıdan bir fazlası ile toplanır ve kararlar oy çokluğu ile alınır.
            Komisyon kararlarından mevcut mevzuat  hükümleri kapsamında uygulanabilecek olanlar, il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı üzerine uygulamaya konulur. Mevzuat değişikliği yapılmasını gerektiren kararlar Bakanlığın ilgili birimine bildirilir.
            Milli eğitim komisyonları, çalışmalarında daha verimli olmaları bakımından kendi üyeleri arasında ve gerektiğinde diğer uzman elemanlardan da yararlanarak alt  çalışma grupları oluşturabilir.


ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İLÇE YÜRÜTME KURULU
MEB Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından ‘Okullarda Şiddetin Önlenmesi ve Güvenli Ortamın Sağlanması’na yönelik olarak yayımlanan 23.03.2007 tarih ve 1324 sayılı(2006-26) genelgenin A/1-a,b,c,d bentlerine göre “Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Çalışmaları İlçe Yürütme Kurulu’’ Kaymakamlık Makamının 05/10/2015 tarih ve 9846352 sayılı olurlarıyla aşağıdaki gibi oluşturulmuştur.

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Ahmet KILIÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Başkan

2

Uz.Öğrt.Mahmut DEMİR

Şube Müdürü

Üye

3

Ali DONDURMACI

Ceylanpınar Anadolu Lisesi Müdürü

Üye

4

M.Emin ÇETİNKAYA

METEM Müdürü

Üye

5

Ayhan KAYAR

Mevlana Ortaokulu Müdürü

Üye

6

Zane KARTAL

Atatürk İ.O. Rehber Öğret.

Üye

7

Ceren TOPAL

S.Eyyubi Anadolu Lisesi Rehber Öğrt.

Üye


İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ YÖNETİM KURULU

Millî eğitim bakanlığı demokrasi eğitimi ve okul meclisleri yönergesinin 27. Maddesine göre ilçe okul öğrenci meclisi başkanları bir araya gelerek 2010-2011 öğretim yılı için; ilçe öğrenci meclisi başkanı ve üyeleri müdüriyet makamının 01/10/2015 tarih ve 9703506 sayılı oluruyla aşağıdaki gibi oluşturulmuştur.

ADI VE SOYADI

ÜNVANI

GÖREVİ

1

Şükran ÇETİNTAŞ

Ceylanpınar METEM

Başkan

2

Pınar DÜZGÜN

Cumhuriyet Ortaokulu

Üye

3

Yusuf DİŞKIRAN

Ceylanpınar Erkek An.İ.H.L.

Üye

4

Elif BALCI

Pınar MTAL

Üye

5

Ferhat BULUT

Başak İlkokulu

Üye


Yüklə 318,39 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə