Csc laborantYüklə 59,5 Kb.
tarix08.11.2018
ölçüsü59,5 Kb.
#79125

CSC LABORANT

program pro evidenci laboratorních vyšetření – připoj se a pracuj!


Program umožňuje vedení evidence o mikrobiologických, imunologických a dalších vyšetřeních, jejich výsledcích, o vyšetřených pacientech a zdravotních zařízeních, pro která jsou vyšetření prováděna. Poskytuje nástroje pro vykazování zdravotních výkonů pojišťovnám, měsíční uzávěrky a statistické přehledy o provedených vyšetřeních. Je navržen pro evidenci výkonů několika laboratoří zároveň, nicméně jeho možné nasazení je i v samostatné laboratoři. Je konstruován v architektuře klient - server, tedy pracuje v síťovém provozu i v rozsáhlých sítích. Systém pracuje na principu „připoj se a pracuj“ – nevyžaduje žádnou instalaci na pracovních stanicích, stačí se přihlásit prostřednictvím internetového prohlížeče k datovému serveru a začít pracovat.

Co LABORANT umí ?


 • Evidenci došlých objednávek a požadavků na vyšetření od zdravotních zařízení.

 • Vést záznamy o výsledcích provedených vyšetření pro jednotlivé pacienty, včetně jejich historie.

 • Všechny potřebné tiskové sestavy s možností vlastní editace a tvorby vlastních formulářů.

 • Provádět rychlé výběry v databázi objednávek, pacientů a vyšetření, tisk vybraných záznamů, export do MS Excelu nebo do textových souborů..

 • Vytvářet statistické přehledy o provedených vyšetřeních, počtech bodů, pacientů, ...

 • Vykazovat měsíční či čtvrtletní dávky pro zdravotní pojišťovny, včetně evidence plateb od pojišťoven, sledovat cenu bodu, procento úspěšnosti vykazovaných výkonů.

 • Rozlišovat profily jednotlivých uživatelů - a tedy provoz několika laboratoří zároveň.

 • Předávat výsledky vyšetření objednateli prostřednictvím internetového portálu. Elektro-nicky podepsané výsledky jsou bezpečně přenášena šifrovaným protokolem.

Jak to LABORANT dělá ?


 • Vlastní data jsou uložena na datovém serveru v SQL databázi Firebird. Tato databáze je známa vysokou spolehlivostí a snadnou údržbou.

 • Systém využívá takzvaných „tenkých“ klientů. Tenkým klientem může být libovolný internetový prohlížeč, například MS Internet Explorer, Mozila Firefox a další. Tím odpadá jakákoli instalace na pracovní stanici v laboratoři.

 • Uživatelské rozhraní klientské aplikace je přehledné a uživatelsky velmi přívětivé. Obsluha je intuitivní a struktura obrazovkových formulářů minimalizuje pravděpodobnost náhodného přepsání či ztráty dat.

 • Tisk je zprostředkován prostředím MS Windows, tedy lze využívat tiskové fronty na libovolné dostupné tiskárně.

 • Přístup do programu i k datům je chráněn uživatelskými hesly. Přístup lze omezit časovým zámkem, který po uplynutí nastavené doby nečinnosti klienta odpojí a pro další práci je třeba se znovu přihlásit.

 • Sytém může pracovat v lokální intranetové síti (bez možnosti vstupu zvenčí), stejně tak jako na internetové síti pro vzdálená pracoviště. Ve všech případech je přenos dat šifrován a nelze jej monitorovat zvenčí.

Co k tomu LABORANT potřebuje ?


 • Datový server by měl tvořit samostatný počítač s procesorem třídy Pentium. Za minimální požadavky na server lze považovat procesor s frekvencí 300 MHz, 128 MB RAM, s přibližně 100 MB volného diskového prostoru. Operační systém může být buď Windows nebo (lépe) Linux. Při volbě datového serveru je však třeba si uvědomit, že jeho výkon určuje výkon celého systému. Na tomto serveru musí být nainstalován databázový systém Firebird 1.5.

 • Klientská aplikace běží na webovém serveru, s minimálními technickými požadavky podobnými jako datový server. Webový server musí mít nainstalovánu podporu jazyka PHP 5. Webový server je jediným počítačem v systému, který potřebuje přístup k datům. Operační systém může být libovolný.

 • Pracovní stanici s možností spuštění internetového prohlížeče a připojení k webovému serveru. Operační systém může být libovolný.


Datový

server
Internet

Intranetová

síť

Intranetová

síťZákladní sestava pro rozsáhlý systém s velkým objemem dat a odloučenými pracovišti. Data jsou uložena v samo-statném datovém skladu, odděleně od webového serveru. Pracovní stanice jsou s webovým serverem propojeny prostřed-nictvím protokolu TCP/IP v rámci lokál-ní (intranetové) sítě, nebo ze vzdálených pracovišť přes internet.

Zjednodušená sestava pro středně velké laboratoře, kdy datový i webový server jsou umístěny na jediném stroji. Pracovní stanice jsou s webovým serverem pro-pojeny prostřednictvím protokolu TCP/IP v rámci lokální (intra-netové) sítě, nebo ze vzdálených pracovišť přes internet.
Není třeba žádná počítačová síť, ani připojení na internet. Celý systém může fungovat na jediném notebooku.

Minimální sestava pro malou laboratoř, představující jediný počítač, který zde plní funkci datového i webového serveru a zároveň pracovní stanice.


Co potřebujete Vy ?


 • Datový server s operačním systémem. Na tomto serveru musí být nainstalován databázový systém Firebird 1.5, který dodáme my zdarma.

 • Webový server s libovolným operačním systémem. Webový server i datový server mohou běžet na jediném počítači. Software pro provoz webového serveru (program Apache) a interpret jazyka PHP 5 dodáme my zdarma.

 • Pracovní stanici s libovolným operačním systémem a s internetovým prohlížečem. V minimální konfiguraci to může být jediný počítač, obsahující jak datový, tak i webový server. Internetový prohlížeč (Mozila Firefox, Opera) můžeme dodat zdarma také my.Co dodáme my ?


 • Systém CSC LABORANT, který dodáme včetně všech potřebných instalací.

 • Potřebnou softwarovou podporu (databázový systém Firebird 1.5, webový server Apache, interpret PHP 5 a internetový prohlížeč Firefox), která je dodávána zdarma. Tyto programy lze využívat bezplatně v rámci licence GNU (projektu Open Source)

 • Zavedení systému na Vašem pracovišti, zahrnující

  • proškolení pro správce databáze,

  • školení obsluhy pracovních stanic (laboranty)

  • základní naplnění databáze (naplnění číselníků, seznamy vyšetření, parametry pro tisk protokolů, zavedení uživatelů a další)

  • úpravu základních tiskových sestav pro Vaše pracoviště

 • Technickou podporu a pravidelné upgrade programu i datové základny (aktualizace číselníků, změny v souvislosti s měnící se legislativou a požadavky zdravotních pojišťoven)

 • V případě zájmu i hosting datového či webového serveru, umístění portálu pro komunikaci se zdravotními zařízeními a s lékaři.


Kolik to stojí ?

CSC LABORANT v. 2.0

(licence pro jeden server a neomezený počet pracovních stanic)

95.000,- Kč

Instalace databázového serveru, webového serveru, PHP

10.000,- Kč

Roční technická podpora (pro jednu licenci)

18.000,- Kč

Úpravy a údržba databáze, konzultace, školení (hodinová sazba)

600,- Kč

Cena systému CSC Laborant obsahuje cenu klientské aplikace a prázdné databáze (obsahující pouze základní číselníky) a tištěný manuál. V ceně nejsou zahrnuty další softwarové prostředky, jako je databázový server Firebird 1.5, webový server Apache, interpret jazyka PHP 5, internetový prohlížeč Mozila Firefox, které jsou bezplatnou součástí dodávky, včetně elektronických manuálů. Součástí dodávky je instalace základní databáze a klientského programu, školení obsluhy pracovních stanic pro práci se systémem CSC LABORANT. Licence pro používání systému CSC LABORANT zahrnuje jeho provozování na jednom datovém (webovém) serveru a libovolném počtu pracovních stanic.

Roční technická podpora je určena pro jednu licenci (server) a zahrnuje pravidelnou měsíční údržbu databáze, aktualizaci číselníků, minimálně jednou ročně aktualizaci verze programu CSC LABORANT a úpravy programu či konzultace v rozsahu 12 hod.

Proč si pořídit CSC LABORANTa ?


 • Zakoupením jediné licence získáte systém pro neomezený počet pracovních stanic

 • Všechny potřebné softwarové prostředky jsou součástí dodávky. Není třeba kupovat nákladné databázové prostředí či jiné systémové prostředky.

 • Systém nemá speciální požadavky na operační systém. CSC LABORANT je možné provozovat na libovolné verzi MS Windows, stejně jako pod Linuxem.

 • Nároky na pracovní stanice jsou minimální. Není třeba inovovat počítačové vybavení, stačí jakýkoli počítač, na němž lze spustit webový prohlížeč.

 • Systém je distribuován jako „Open Source“. To znamená, že dostanete k dispozici zdrojové texty programu a tudíž máte možnost provádět vlastní úpravy, speciálně návrhy vlastních tiskových sestav, doplnění nabídky programu, změnu jeho grafické podoby a další.

 • Spolu se systémem získáte výkonný databázový SQL server s minimálními nároky na údržbu, kterou můžete využít i pro jiné aplikace.

Pět „Pé“ systému CSC LABORANT:


Počet pracovních stanic není omezen

Přehledné a uživatelsky příjemné prostředí

Provoz je nenáročný jak na hardware, tak i na software

Proveď si úpravy dle vlastních představ

Připoj se a pracuj

Systém LABORANT vyrobila firma Computer Systems Consulting, s.r.o.
Jeronýmova 7, 130 00 Praha 3, tel.: 777 243 996, e-mail:
csc@nipax.cz

Bližší informace naleznete na adrese http://www.laborant.nipax.cz/

Yüklə 59,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə