Cü İLDÖNÜMÜNƏ HƏsr olunmuş TƏLƏBƏ VƏ GƏnc təDQİqatçilarin “GƏnclər və elmi



Yüklə 2,8 Kb.

səhifə17/23
tarix13.11.2017
ölçüsü2,8 Kb.
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   23

70 
 
Mövzu: Anizotrop mühitli optik dalğaötürənin  
modelləşdirilməsi.  
Elmi rəhbər: dos. İslamov İ.C. 
7. Quliyev Rəşad İsrail oğlu, qrup M746a (AzTU). 
Mövzu: Qeyri-xətti mühitli ifrat yüksək tezlikli      
düzbucaqlı dalğaötürənin modelləşdirilməsi. 
Elmi rəhbər: dos. İslamov İ. C. 
8. İsgəndərli Elnur Zöhrab oğlu,  qr.744a (AzTU).  
Mövzu: İfrat yüksək tezlikli istiqamətləndirici sistemlərdə 
elektromaqnit sahəsinin eksperimental tədqiqat üsulları. 
Elmi rəhbər:  B/m Qaziyev Y.Q. 
9. Nağızadə Məsud Bayraməli oğlu, qrup 744a   
(AzTU). 
Mövzu: İfrat yüksək tezlikli zolaqlı xətlərdə elektromaqnit 
sahəsinin strukturunun tədqiqi. 
Elmi rəhbər:  B/m Qaziyev Y.Q. 
10. Həmzətli Seymur Fizuli oğlu, qrup 744a (AzTU). 
Mövzu: Müasir telekommunikasya sistemlərinin inkişaf   
tendensiyası. 
Elmi rəhbər: B/m Qazıyev Y.Q. 
11. Məmmədov  Şamil, qrup 433a  (AzTU).  
Mövzu: Ətraf mühitin və insanların radiasiya 
təhlükəsizliyinin analizi. 
Elmi rəhbər: B/m Abdullayev R.Ş. 
12. Kərimov Orxan, qrup 743a  (AzTU). 
Mövzu: İonosferin yaranma səbəbləri. Radiodalğaların  
ionosferdə yayılması. Şaquli zondlama üsulu ilə ionosferin 
tədqiqi. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov  N.M. 
13. Babayev Eyvaz,  qrup 743a  (AzTU). 


71 
 
Mövzu: Uzun, orta  və qısa dalğaların yayılma 
xüsusiyyətləri. Qısa dalğalı radioxətlərin işinin pozulma 
xüsusiyyətləri. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov N.M. 
14. İmanov Vüqar, qrup 743a (AzTU).  
Mövzu: Optik və onfroqırmızı diapazonlu radiodalğaların  
naviqasiyada tətbiqi. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov N.M. 
15. Babazadə  Vasif,  qrup  743a (AzTU). 
Mövzu: Sənaye və atmosfer maneələri. Kosmik maneə.     
Radiodalğaların elektromaqnit birgəliyi. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov N.M. 
16. Mirzəyev Kamran, qrup 434a (AzTU). 
Mövzu: Atmosferin regional və qlobal çirklənməsi. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov N. M. 
17.  Bağırov Rauf,  qrup  434a  (AzTU) 
Mövzu:  Atmosferin radioaktiv çirklənməsi. 
Elmi rəhbər: dos. Şükürov N.M. 
18. Məmmədzadə Gülnar Şükür qızı, qrup 313a3 
(AzTU). 
Mövzu: Radioyayım qəbuledicisinin gücləndirici 
kaskadlarının  tədqiqi. 
Elmi rəhbər: dos. Əhmədova S.R.  
19. Quliyev M.N., qrup 314r (AzTU). 
Mövzu: Müdafiə təyinatlı dronların radioidarəetmə 
sisteminin işlənməsi. 
Elmi rəhbər: t.e.d., prof. İbrahimov B.Q. 
 
 
 
 
 


72 
 
ALTINCI  İCLAS 
4 may 2017-ci il, saat 14-00, otaq 517, II bina 
 
Sədr: dos. Abdullayev N.T. 
Katib: Ədilova Aygün Sabir qızı, qr.864a2  
 
1. Qafarov Qadir Arzu oğluqrup 864a2 (AzTU). 
Mövzu: Bioloji aktiv nöqtələrə təsir aparatı. 
 
Elmi rəhbər: dos.Əliyev T.A. 
2. Ədilova Aygün Sabir qızı, qrup 864a2 (AzTU). 
Mövzu: Rentgen tomoqrafiyada təsvirin alınması üçün  
kompüterləşdirilmiş sistem. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m Xasməmmədova G.T. 
3. Sadiqova Tünzalə Abbas qızı, qrup 864a2 (AzTU). 
Mövzu: Ultrabənövşəyi şüaların havanın 
zərərsizləşdirilməsində tətbiqi. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m  Səmədova X.Z. 
4. Qədimova Lalə İlqar qızı, qrup 865a2  (AzTU). 
Mövzu: Yüksək tezlikli fizioterapevtik operatorlar. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m  Səmədova X.Z. 
5. Zeynalova Aytac İslam qızı, qrup 865a1 (AzTU). 
Mövzu: Bioleketrik siqnallarını gücləndirən qurğu. 
Elmi rəhbər: dos. Rəhimov R.M. 
6. Bəxtiyarlı Aydan Əmin qızı, qrup 865a1 (AzTU). 
Mövzu: Elektroqastroentroqrafik siqnalların kompüter   
vasitəsilə analizi. 
Elmi rəhbər: dos. Rəhimov R.M. 
7. Kərimova Ülviyyə Tahir qızı, qrup 865a1 (AzTU). 
Mövzu: Arterial qan təzyiqinin ölçülməsinin auskultativ  
metodu. 
Elmi rəhbər: dos. Əliyev T.A. 


73 
 
8. Məhmərzayeva Aysel Şöhrət qızı, qrup 865a1 
(AzTU). 
Mövzu: Ultrasəs diaqnostik cihazın işlənməsi. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m Xasməmmədova G.T. 
9. Mirzəyeva Şəhla Vüqar qızı, qrup 865a1 (AzTU). 
Mövzu: Qan axınını ölçən Dopler aparatının tibbi  
diaqnostikada tətbiqi. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m Əliyeva Y.N. 
10. Şükürova Baxca Refail qızı, qrup 865a2 (AzTU). 
Mövzu: Bioloji obyektlərin elektrik müqavimətinin  
ölçüləməsi. 
Elmi rəhbər: dos.Əliyev T.A. 
11. Nağıyeva Aytac Həsən qızı, qrup 865a2 (AzTU).  
Mövzu: Sümük sınıqlarında stimulyasiya. 
Elmi rəhbər: dos. Əliyev T.A. 
12. Həsənova Fatimə Sabir qızı, qrup 864a2 (AzTU). 
Mövzu: Biopotensial qeydedici cihaz. 
 
Elmi rəhbər: dos. Əliyev T.A. 
 
YEDDİNCİ  İCLAS 
5 may 2017-ci il, saat 14-00, otaq 517, II bina 
 
Sədr: dos. Abdullayev N.T. 
Katib: Quliyeva Fəridə  Həzrət qızı, qr. 863a3    
 
1. Muradlı Xəyalə Murad qızı, qrup M386a3 (AzTU). 
Mövzu: Ultrasəs fizioterapevtik cihazın işlənməsi. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m Xasməmmədova G.T. 
2. Xəlilov Xəlil Firudin oğluqrup M386a2 (AzTU). 
Mövzu: Elektromioqrafiyada diqanostik parametrlərin  
qiymətləndirilməsi. 
Elmi rəhbər: dos. Abdullayev N.T. 




Dostları ilə paylaş:
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   23


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə