Cü İLDÖNÜMÜNƏ HƏsr olunmuş TƏLƏBƏ VƏ GƏnc təDQİqatçilarin “GƏnclər və elmi



Yüklə 2,8 Kb.

səhifə18/23
tarix13.11.2017
ölçüsü2,8 Kb.
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   23

74 
 
3. Ələkbərova Aytən Xanlar qızı, qrup M386a1 
(AzTU).  
Mövzu: LabWiev proqram mühitində tibbi siqnalların  
emalı. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b.m  Səmədova X.Z.  
4.  İbrahimova Ellada Nazim qızı, (ADNSU). 
Mövzu: Silisium-emal örtüklü borularda temperatur  
dəyişməsinin avtomatik tənzimlənməsi. 
Elmi rəhbər: prof. Yusifov S.İ. 
  
5. Quliyeva Fəridə  Həzrət qızı, qr.863a3    
Mövzu: Bioloji və çoxfazalı obyektlərdə ultrasəsin 
skanlaşdırılmasının çoxkanallı sistemi. 
Elmi rəhbər:  İbrahimova İradə Cavad qızı. 
6. Aslanova Mənsurə  Mübariz qızı, qr. 863a3    
Mövzu: Nüvə-maqnit rezonans tomoqrafiyada təsvirin 
alınması. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b/m  Xasməmmədova G.T. 
7. Aslanova Mənsurə  Mübariz qızı, qr. 863a3    
Mövzu: Reoqraf-polianalizator qurğusunun bloklarının 
emalı. 
Elmi rəhbər: t.f.d., b/m Xasməmmədova G.T. 
8. Xəlilova Nigar Yaşar qızı, qr. 863a1. 
Mövzu: Elektropletizmoqraf cihazın layihələndirilməsi. 
Elmi rəhbər: dos. Əliyev T.A. 
 
 
 
 
 
 
 
 


75 
 
SƏKKİZİNCİ  İCLAS 
4 may 2017-ci il, saat 14-00, otaq 613, 9-cu bina 
 
Sədr: prof. Əbilov Ç.İ. 
Katib: Suleymanov  Rüstəm İlqar oğlu, M365r2 
 
1.Suleymanov  Rüstəm İlqar oğlu, qrup M365r2 
(AzTU). 
Mövzu: Средства проектирования персональных сетей 
на базе ZigBee технологий. 
Elmi rəhbər: dos. Hüseynova N.Q. 
2. Həmidov Arzuman Əlizaman oğluqrup M365a13  
(AzTU). 
Mövzu: Ventil elektrik mühərrikində drosseli şuntlayan  
tiristorlu idarəetmə sistemi. 
Elmi rəhbər: dos. Nağıyev A.Q. 
3. Qarazadə Hamaya İbrahim qızı, qrup M366 a13 
(AzTU). 
Mövzu: Avtonom invertor sistemlərinin struktur sxemləri. 
Elmi rəhbər:  dos. Nağıyev A.Q. 
4. Mehtiyev Teymur Mehman oğlu, qrup M366a12 
(AzTU). 
Mövzu: Nəqliyyatın intelektual idarəetmə sistemində 
smart işıqfor. 
Elmi rəhbər: dos. Manafov A.M. 
5. Hacıyeva Selcan Namiq qızı, qrup M365r2 (AzTU). 
Mövzu: Алгоритм и программное обеспечение  
микропроцессорных систем управления. 
Elmi rəhbər:  dos. Məmmədov L.V. 
6. Hacıyeva Selcan  Namiq qızı, qrup M365r2 (AzTU). 
Mövzu: Программный анализ управления скоростью  
вращения двигателя переменного тока. 


76 
 
Elmi rəhbər: dos. Məmmədov L.V. 
7.Ə.N.Nəbiyeva, E.M.Qurbanov, H.H.Qasımov (AzTU). 
Mövzu: InS birləşməsinin monokristallarında istilikyatma  
Keçiriciliyi. 
8. Ağalarova Leyla Nazir qızı, qrup M365a12 (AzTU). 
Mövzu: Kvant nöqtələri əsasında fotoqəledicilər. 
Elmi rəhbər: dos. Sadıqov O.M. 
9. Seyidova Tavat Elşad qızı, qrup M366a14 (AzTU). 
Mövzu: Elektrokimyəvi çökdürülmə üsulu ilə hazırlanmış     
CdS təbəqələrinin quruluş xassələri. 
Elmi rəhbər: f.r.e.n. İsmayılov N.C. 
10.Tofiqli Naibə Ceyhun qızı, qrup M366a12 (AzTU). 
Mövzu: Yeni nəsil nanoelektronika materialları qrafen və 
biqrafen elektronların enerji spektri. 
Elmi rəhbər: prof. Orucov H.S. 
11. Qasımova Dünyaxanım, qrup M365a13 (AzTU). 
Mövzu: Mütənasib klapanda oxların idarəetmə  
xüsusiyyətləri. 
Elmi rəhbər: dos. Manafov A.M. 
12. Məhmətzadə Elvin Yəhya oğlu, qrup M366a14 (AzTU).  
Mövzu: Məsafədən idarəetmə qurğusu. 
Elmi rəhbər: dos. Məmmədov L.V. 
13. Məhmətzadə Elvin Yəhya oğlu, qrup M366a14. 
Mövzu: İdarəetmə qurğusunun effektivliyinin artırılması. 
Elmi rəhbər: dos. Məmmədov L.V. (AzTU). 
14. Dərziyev Samir Nofəl oğlu (AzTU).  
Mövzu: Магнитные свойства композитного материала на 
основе твёрдого раствора типа (CuInSe
2
)
1-    
x
(MnSe)
x
 (где, х=0,1) с полиэтиленом. 
Elmi rəhbər:  f.r.e.d. Həsənli Ş.M. 
15. Qədirli Lamiə Fərman qızı, qr. M366a13. 
Mövzu: Tezliklə idarəetmə sisteminin analizi. 
Elmi rəhbər: dos. Məmmədov L.V. (AzTU). 
 
 


77 
 
7. MÜHƏNDİS BİZNESİ VƏ MENECMENT BÖLMƏSİ 
 
BİRİNCİ  İCLAS 
3 may 2017-ci il, saat 14-00, otaq 414, əsas bina 
 
Sədr: prof. R. Quliyev  
Katib: Həşimova Vəfa Xanlar qızı (AMEA-nın 
İqtisadiyyat İnstitutu).  
 
1. Əmiraslanova Dilarə Əmiraslan qızı (Sumqayıt 
Dövlət Universiteti).  
Mövzu: Etilen-polietilen zavodunun idarəetmə 
strategiyasının qiymətləndirilməsi. 
2. Həşimova Vəfa Xanlar qızı (AMEA-nın İqtisadiyyat 
İnstitutu).  
Mövzu: Dünya təcrübəsində sosial müdafiə xərcləri.  
3. Ehmedova Bahar Vidadi (Baku Engineering 
University).  
Mövzu: Evaluation hydropower potential of Guba-
Khachmaz economic-geographical region.  
4. Toğrul Feyzullayev Natiq oğlu (Bakı Mühəndislik 
Universieti).  
Mövzu: Azərbaycanda icbari tibbi sığortanın tətbiqi 
problemləri.  
5. Aydan Quluzadə (Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye 
Universiteti).  
Mövzu: Dünyada texnologiya menecmentinin inkişafı və 
strukturu.  
6. Zeynallı Lətif Vidadi oğlu (Azərbaycan Dövlət Neft 
və Sənaye Universiteti). 
Mövzu: Təhsil-elm-innovasiya modelinin insan kapitalının 
formalaşmasında və gənclərin davamlı inkişafında rolu.  




Dostları ilə paylaş:
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   23


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə