Elu on tants. Ja tants on elu



Yüklə 98,05 Kb.
tarix29.09.2018
ölçüsü98,05 Kb.
#71429

Georg Kodusaar: "Elu on tants. Ja tants on elu"
Persoonilugu


Fotograaf: Risto Ring
Georg Kodusaar on Eestis juba teada-tuntud nimi, seda peamiselt tänu tema asutatud DanceAct Tantsustuudiole, mis on tegutsenud juba aastast 2001 ning kus treenib tänaseks ligi 1500 tantsufänni igas vanuseastmes. Georg on edukas ettevõtja, aktiivne juht ja samas ka väga populaarne treener.
Georg alustas 7-aastaselt võistlustantsuga, milles jõudis tipptasemele. Kuigi ta on tegelikult omandanud turundusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis, sai hobist märkamatult ka elukutse. Ülikooli 2. kursusel tegi Georg tegevspordiga lõpparve, kuid tants oli siiski väga hingelähedane. Nähes tühikut Eesti tantsukoolide vallas, hakkas tal idanema mõte selline koht ise luua. Olles eelnevalt paljudes välismaa tantsustuudiotes treeninud, teadis ta, milline peaks korralik tantsukool olema.

Ta õppis seda, mis on peamine ning ka mida kindlasti ei tohiks teha oma tantsustuudiot asutades ja juhtides.

Eesmärgiks pidi saama täiskasvanutele soolotantsutreeningu pakkumine, kus saaks ka korraliku aeroobse koormuse. Bakalaureuse töö tegi Georg 2000. juunis teemal "Tantsustuudio turule toomine" ning 2001. aasta septembris toimus juba DanceAct'is esimene trenn.

Otsustavaks, minnes õppima turundust, sai Georgile see, et turundus on loomingulisem kui muud majandusharud.
Ta leiab, et motiveerimaks noori olema ettevõtlikumad, peab õpilasi rohkem usaldama ja automaatne vastus ei tohiks olla "Ei," vaid tuleb kuulata ära ja julgustada.

Näiteks toob ta 21. kooli kooliraadio ja baari, millest viimane on tänaseks puhveti näol teostunud. Raadio idee oli mängida vahetundides head muusikat, kuid selline mõte lükati tagasi selle asemel, et õpilastele tegutsemisvabadus anda.

Õnnestunud näitena toob Georg välja ka koolipeod, mille traditsioon kestab tänaseni, kus nende ideele anti positiivne vastus ja õpilased said ise midagi korda saata.
Georg teab omast käest rääkida, et ettevõtlusega alustades on parim õppida just töö käigus saadavatest kogemustest. Samas leiab ta, et väga olulised on ka eelnevad töökohad - Georgi puhul oli selleks peamiselt Neste Eesti AS, kus ta töötas finantsjuhi assistendina, aga ka Magnum Medical AS marketing juhi ametikoht, mis mõlemad olid tema jaoks peamised know-how'd ja baas, et mõista, kuidas oma ettevõtet vedama hakata. Nendel töökohtadel õppis ta nii e-maile rahvusvaheliste standardite järgi vormistama kui nägi ka üldpilti - kuidas firma peab olema organiseeritud ja igapäevaselt töötama. Georg leiab, et tema jaoks oli Neste Eesti AS's töötamine isegi suurema tähtsusega kui ülikool, sest andis praktilise koolituse ja õpetuse.
2001. aastal DanceAct'iga alustades oli oma firma loomine talle veel täiesti uus maailm ning eeldusi, kui lihtne või keeruline see saab olema, polnud.

Kuna tantsustuudio alla kuuluvad loomulikult ka treenerid, oli ka kogu selle poole juhtimine ja sujuvalt tööshoidmine uus väljakutse. Georgi arvates on, eriti loominguliste inimeste puhul, oluline ka isiklik touch ehk üksteist peab toetama ja püüdma mõista.
Oma tiimi valimisel on Georgile olulised neli punkti:


  1. Inimese arengupotentsiaal

  2. Oskused, isikuomadused (säde silmades ehk nn. "killer instinct",

  3. sihikindlus, töökus, ausus, avatus, võime olla team-player)

  4. Välimus, millest ei saa tantsumaailmas kahjuks üle ega ümber. Treener peab olema hoolitsetud.


Enamik treenereid on kasvanud välja DanceAct’ist endast. Ehk  pannakse “silmpeale” talentidele, neid koolitatakse teadlikult ja värvatakse mingil ajahetkel. See on tantsustuudios parim viis kujundada enda käe järgi töötajaid.
Üks keerulisimaid osi turule tulles, oli DanceAct'i jaoks enda tõestamine ja näitamine, et nende teenus on kliendile vajalik ja parim, mis saadaval.

Kuna Eestis oli tol ajal juba paar treeningstuudiot, pidi firma hakkama nendega rinda pistma.
"Kui sul on toode väga hea, teenindus laitmatu ja hind on paigas, siis lõppude lõpuks läheb ratas käima."
Georg rõhutab ka seda, et oluline on olla oma tegevusalas esimene ning mitte kopeerida teisi tuues näiteks selle, et DanceAct oli Eestis esimene, kes alustas bailatino treeningu läbiviimist.

Küsimusele, kas miski hakkas ka kiiresti üllatavalt hästi minema, vastab mees, et just see sama uus stiil - bailatino - oli inimestele huvitav kohe algusest ja on saanud aina populaarsemaks. Ehk oluline on pakkuda seda, mida rahvas ootab ja vajab.
"Iga sulguv uks on võimalus muuks väljakutseks."
Kui juttu tuleb ebaõnnestumisest äri, on vastus lihtne - see on ettevõtluses igapäevaseks osaks ning Georg on aja jooksul õppinud selliseid lööke mitte isiklikult võtma.
Samuti ütleb ta, et peamiselt toimubki areng läbi ebaõnnestumiste ja nendest õppimise. Lisaks sellele on oluline ka inimese isikliku elu ja äri lahusus, et kui miski läheb äri halvasti, ei tohi seda võtta isiklikult, vaid peab tõusma uuesti püsti ja võitlema edasi. Ettevõtluses ei tohi alla vanduda, sest tagasilööke võib alati ka tulevikus tulla.
Vestluse jooksul Georgi kõrghariduse ala - marketing'i ning turundus-kommunikatsiooni juurde tagasi pöördudes on vastus mõneti üllatav küsimusele, kuidas ta DanceAct'ile marketing'i teeb. Vastuseks on, et see on muutuv kuudega, vastavalt sellele, milline reklaamikanal klientidele kõige lähemal sel hetkel on.

Näite toob mees printmeedia kohta, kuhu sel aastal panustas ta rekordiliselt vähe, sest selline süsteem lihtsalt enam ei toimi. Rohkem panustas ta e-kanalitesse a la Delfi, mis töötavad palju efektiivsemalt.
Georg toob välja ka selle, et alguses oma ettevõttega turule tulles on oluline reklaamida just toodet ja selle vajalikkust kliendile. Kui turul on saavutatud juba arvestatav kohta, siis pole Georgi meelest mõtet enam ainult toodet reklaamida, vaid tuleb teha ka imagoreklaami, mille eesmärgiks on, et inimesel tekiks soov samastuda selle kindla organisatsiooniga, kuna see tundub äge ja on juba populaarne. Olulisim marketing'i juures ongi mehe arvates kätt pulsil hoida ja jälgida trende, et saada teada, mis töötab. Samuti ei tasu ilmselt ära ka väga pikka reklaamiplaani teha, sest olukord muutub kiirelt.
Eesti ärikultuuri hinnates pole Georgil isiklikult väga halbu kogemusi olnud, samas oskab ta välja tuua oma tuttavatelt kuuldud ning väga levinud probleemid Eesti, milleks on peamiselt arvete mittetähtajaline tasumine. Tema meelest on inimloomuses sees, et maksetega tahetakse venitada või neid üldse tasumata jätta ning arenguruumi Eestis veel selles vallas on.

Ausa majanduse kohta arvab Georg, et pikas perspektiivis on see väga oluline kui on soov olla jätkusuutlik organisatsioon.
"Nii palju kui võimalik, tuleb enda jaoks majandustegevust ka optimeerida. Kõik peab jääma aga seadusega kooskõlla. Tuleb olla tark."
Hea töökeskkonna A&O on Georgi jaoks inimeste omavaheline hea läbisaamine.

Juhi ja alluva läbisaamise kohta vastab ta, et eelistab isiklikult Skandinaaviapärast suhtumist, kus kohvilaua taga on nii peadirektor kui koristaja. Töökeskkonna kohta, seda eriti loomesektoris, ütleb Georg kindlalt, et vananenud "mina olen boss ja sina alluv"  suhtumine kohe kindlasti enam tänapäeval ei tööta.

Enda tööst toob mees välja plussi, et on ka ise treener, nii et oskab jagada kolleegide rõõme ja muresid.
Küsides, mille ta gümnaasiumist kaasa sai, mis talle äris kasuks on tulnud, kõlab kiire vastus - Tallinna 21. Kooli inglise keel, mis on tema arvates üks suurimaid võite, mille ta koolist kaasa on saanud. 21. Kooli plussiks on Georgi jaoks ka see, et õppimine on seal populaarne ning on õige vaimsus. Meie kooli gümnaasiumisse tulek oli tema jaoks kindel plaan ja eesmärk. Koolist kaasasaadud oskuseks peab Georg ka inimestega suhtlemist ning seda kuidas seal ise mõtlema õpetatakse.
Elukestva õppega nõustub Georg täielikult ning leiab, et inimene areneb kogu aeg ning ennast on vaja ka tahtlikult arendada.
"Firma näol on tegu orgaanilise nähtusega, mis areneb pidevalt nagu inimenegi, sellega on vaja adopteeruda."
Töö käigus tekivad kogu aeg uued nüansid ja väljakutsed, millele tuleb olla avatud. Samuti on Georgi arvates ülioluline inimestega suhtlemine ja oskus seda teha, kuna suhtlemise käigus tekivad kontaktid.
"Tuleb osata ka ei öelda, kuigi küsijale suu pihta ei lööda."
DanceAct hoiab konservatiivset joont, mis puudutab oma sõpradele-tuttavatele nt hinnasoodustuse või muu eelise pakkumist ning firmale on oluline, et kõikidel oleksid võrdsed võimalused. Georg mainib ka seda, et vahel tuleb luua mingisuguseid pretsedente, kuid mida üldiselt püütakse vältida.
"Totaalselt excited."
Kuna Georgil on hea haridus, edukas karjäär ja oma tantsustuudio, tekkis loomulikuks küsimuseks "Kuhu ja kuidas edasi?"

Oma edasistest eesmärkidest tõi ta välja olla jätkuvalt firmajuht ning viia DanceAct maailma mastaabis sellise tasemele, et seda toodaks eeskujuks. Hetkel on tal käsil firma tegevuskava osaline muutmine, mille alla kuulub nt stuudio mujale kolimine. Veel tegeletakse praegu DanceAct'i veebilehe arendamisega, mille puhul Georg lubab, et see saab olema funktsionaalsuse, informatiivsuse ja lihtsuse poolest number üks tantsukoolide vallas, mis on väga suur, aga huvitav projekt. Georg on enda sõnul: "Totaalselt excited". DanceAct'i eesmärgid on suured ja vägagi edumeelsed ning inspireerivad.
Hiljuti avas DanceAct ka oma College'i osa, mille jaoks tekkis Georgil idee juba 2008. aastal ning alates sellest on nähtud tiimiga palju vaeva kuni college sel sügisel avati.

Eesmärgiks on tõsta Eesti just nende tantsijate üldist taset, kellele tants on hingelähedane ja kes soovivad sellega oma tulevikus professionaalsel tasemel edasi tegelda. DanceAct College koolitab valitud arvu tantsijaid nt selleks, et ka Eesti teatrites tõuseks tantsijate tase. Samuti peab Georg seda firmale oluliseks imagoloogiliselt, kuna nüüd keskendutakse lisaks harrastajatele ka profi tasemel tantsijatele.
Georg soovitab alati ennast proovile panna isegi kui samm on riskantne nagu oma firma turule toomine, kuna suure töö ja pingutusega tasub see ennast kuhjaga ära.
Yüklə 98,05 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə