BĚHY (16)
800m,1.500m Burian Miroslav (Sander Zdeněk), Lukeš Petr (Nejezchleba Josef), Němeček Daniel (Šarapatka Petr), Ostřejš Jan (Holubová Vlasta), Satynek Jaroslav (Mairich Josef), Svěrák Jan (Smetana),
Beroušková Kateřina (Královec Jiří), Jíravská Julie (Moravský), Kuříková Petra (Kuříková Eva), Kvartová Bára (Otáhal), Langrová Žaneta (Langer), Mezulianiková Diana (Mezulianik), Škabrahová Sylva (Slezák Antonín),
3.000m Kaminski Petr (Polášek Ivo),
Fuhrerová Eva (Bahenský Petr),
2.000mpř. Kristalas Dimitris (Nejezchleba Josef),
CHŮZE (4)
Ciasto Ondřej (Vondřejc Jiří), Gdula Lukáš (Král Vlastimil), Malysa Jiří (Malysa Jiří st), Schrom Pavel (Matysa Jiří),
SKOKY (12)
výška Kašpar Jan (Svoboda Pavel), Tomek Vladimír (Moudrá Kristýna), Krobová Romana (Jičínský Josef), Šrámková Lenka (Jeroušková Taťána), Vodová Kateřina
(Joukal Stanislav),
tyč Chlebík Jaroslav (Damborský Petr),
Kozelková Petra (Lesák Jiří), Skopalová Kateřina (Hynek Jiří),
dálka Pokorný Jakub (Kovář Milan),
Mikešová Markéta (Junek Libor),
trojskok Krepina Jiří (Rusová Kateřina),
Uhlířová Lucie (Lebeďev Venjamin),
VRHY (15)
koule, disk Gábor Lukáš (Friedrich Jaroslav), Hamberger René (Hamberger), Tauber Jan (Vávra Josef), Trčala Roman (Skoumal Radek),
Červenková Markéta (Sládek Pavel), Křížová Jana (Boldán Arnošt), Pokorná Tereza(), oštěp Čermák Filip (Heim Josef), Marek Lukáš (Heim Josef),
Prudká Adéla (Prudký Aleš), Šedivá Irena (Prouza Jaroslav),
kladivo Straško Roman (Studnička Pavel),
Lorencová Erika (Skoumal Radek), Markalousová Karolína (Matoušek Milan), Novotná Linda (Havelka Miloš),
CELKEM 370 atletů
IV. NOMINAČNÍ KRITÉRIA 2008
-
Přehled reprezentačních akcí v roce 2008:
Poř.
|
Název akce
|
Termín
|
Místo
|
Pozn.
|
|
Akce IAAF, EAA
|
|
|
|
1.
|
Halové mistrovství světa
|
7.-9.3.
|
Valencia (ESP)
|
|
2.
|
Evropský pohár v zimních vrzích
|
15.-16.3.
|
Split (CRO)
|
neobsadit
|
3.
|
Mistrovství světa v krosu
|
30.3.
|
Edinburg (GBR)
|
neobsadit
|
4.
|
Evropský pohár na 10 000 m
|
12.4.
|
Istanbul (TUR)
|
neobsadit
|
5.
|
Světový pohár v chůzi
|
10.-11.5.
|
Čeboksary (RUS)
|
|
6.
|
Evropský pohár 1. liga muži, ženy
|
21.-22.6.
|
Leiria (POR)
|
|
7.
|
Evropský pohár 1. liga víceboje muži, ženy
|
28.-29.6.
|
Jyväskylä (Fin)
|
|
8.
|
Mistrovství světa do 19 let
|
8.-13.7.
|
Bydhošt´ (POL)
|
|
9.
|
Mistrovství Evropy v běhu do vrchu
(nahoru-dolů)
|
12.7.
|
Zell am Harmersbach (GER)
|
|
10.
|
Olympijské hry
|
15.-24.8.
|
Peking (CHN)
|
|
11.
|
Světové atletické finále
|
13.-14.9.
|
Stuttgart (GER)
|
|
12.
|
Mistrovství světa v silničním běhu
|
12.10.
|
Rio de Janeiro
|
|
13.
|
Mistrovství Evropy v krosu
|
14.12.
|
Oostende (BEL)
|
|
|
Mezistátní utkání ČAS
|
|
|
|
14.
|
Mezistátní utkání ve vícebojích v hale
CZE-FRA-NED-ESP-GBR
|
2.-3.2.
|
Sheffield (GBR)
|
|
15.
|
Mezistátní utkání v chůzi 20 m,ž/10 jři, jky CZE-HUN-LIT-SUI-ESP-BLR-SWE-DEN-ITA
|
12.4.
|
Poděbrady
|
|
16.
|
Mezistátní utkání do 19 let
CZE-CRO-HUN-SLO
|
10.6.
|
Zalaegerszeg (HUN)
|
|
17.
|
Mezistátní utkání do 17 let
CZE-HUN-SVK
|
2.7.
|
Györ (HUN)
|
|
18.
|
Mezistátní utkání do 22 let
CZE-FRA-ESP-GBR
|
2.8.
|
Lille (FRA)
|
|
19.
|
Mezistátní utkání do 22 let
CZE-HUN-SLO
|
20.9.
|
Litomyšl
|
|
|
Mezistátní utkání do 15 let
CZE I-CZE II-SVK
|
21.9.
|
Olomouc
|
|
b) Nominační kritéria:
MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ VE VÍCEBOJÍCH - 2.-3.2. Sheffield (Velká Británie)
a) Startují družstva CZE-NED-ESP-GBR-FRA.
b) Družstvo tvoří 4 muži a 4 ženy.
c) ČAS bude nominovat 1 závodníka na základě absolutní výkonnosti v letní sezóně 2007 a 3
závodníky na návrh šéftrenéra.
d) Uzávěrka nominace dne 20.1.2008.
HALOVÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA – 7. -9.3. Valencia (Španělsko)
Limit IAAF
|
Limit ČAS muži
|
Disciplína
|
Limit ČAS ženy
|
Limit IAAF
|
6.70
|
6.64
|
60 m
|
7,28
|
7.37
|
47.10
|
46.70
|
400 m
|
52,70
|
53.00
|
1:48.50
|
1:47.80
|
800 m
|
2:02,80
|
2:04.00
|
3:43.00
|
3:42.00
|
1500 m
|
4:13,50
|
4:16.00
|
7:54.00
|
7:53.50
|
3000 m
|
9:00,00
|
9:05.00
|
7.75
|
7.70
|
60 m.př.
|
8.10
|
8.20
|
2.30
|
2.30
|
Výška
|
1.92
|
1.92
|
5.70
|
5.70
|
Tyč
|
4.40
|
4.40
|
8.10
|
8.10
|
Dálka
|
6.65
|
6.65
|
17.00
|
17.00
|
Trojskok
|
14.05
|
14.05
|
20.05
|
20.05
|
Koule
|
17.50
|
17.50
|
no standard
|
3:05,90 = x 47,10
|
4x400
|
3:32,50 = x 53,80
|
no standard
|
invited
|
výběr IAAF
|
Víceboje
|
výběr IAAF
|
invited
|
a) ČAS schvaluje výkonnostní limity, jejichž splnění zaručuje účast na HMS 2008.
b) Podle pravidel IAAF mohou startovat 2 závodníci v každé disciplíně. Ve vícebojích
startuje 8 závodníků na základě pozvání IAAF (4 závodníci dle 10 boje 2007 – max. 1 za
stát, 4 závodníci dle haly 2008).
c) Výkony musí být dosaženy na závodech v hale, které jsou součástí oficiálních termínových
listin členských zemí IAAF.
d) Výkonnostní limity lze plnit v období od 1.1.2008 do 24.2.2008.
e) V případě, že limit splní více závodníků než 2, rozhoduje absolutní hodnota výkonu
dosažená v nominačním období, v případě rovnosti rozhoduje lepší umístění na MČR v
hale a dále další nejlepší výkon dosažený v nominačním období.
f) Závodníci kategorie „22“ (tj. ročníky 1986 a mladší) budou nominováni již při splnění
limitů IAAF v případě, že limit ČAS nesplní více než 1 závodník.
g) Uzávěrka nominace je 24.2.2008.
MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ V CHŮZI - 12.4. Poděbrady (Česká republika)
a) Startují družstva sen: CZE-LIT-SUI-ESP-BLR-SWE-DEN-HUN
jun: CZE-LIT-ESP-BLR-ITA-HUN
b) ČAS bude nominovat 3 muže a 3 ženy na 20 km a 3 juniory a 3 juniorky na 10 km na
základě výsledků v roce 2007 s přihlédnutím k aktuální výkonnosti v roce 2008.
c) Uzávěrka nominace 23.3.2008.
SVĚTOVÝ POHÁR V CHŮZI – 10.-11.5. Čeboksary (Rusko)
a) Startují muži na 20 a 50 km, ženy na 20 km, junioři a juniorky na 10 km.
b) ČAS nominuje závodníky za předpokladu splnění těchto limitů:
M 50 - 4:12:00 Jři 10 - 46:50
M 20 - 1:26:00, „22“ - 1:27:30 Jky 10 - 51:50
Ž 20 - 1:39:00, „22“ - 1:41:30
c) Výkony musí být dosaženy na těchto závodech: 2.3. Mistrovství Itálie, 9.3. Lugano, 23.3.
Olomouc, 29.3. Dudince, 5.4. Rio Major, 12.4. Poděbrady. Dále mohou být výkony
dosaženy na závodech na okruhu (s úředním přeměřením), které jsou součástí oficiálních
termínových listin členských zemí IAAF, ale jen za podmínky nahlášení startu na ČAS
s třítýdenním předstihem.
d) Uzávěrka nominace 20.4.2008
MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ „19“ – 10.6. Zalaegerszeg (Maďarsko)
a) Startují družstva: CZE - CRO - HUN – SLO.
b) Startují dva závodníci v disciplíně narození 1989 – 90.
c) ČAS nominuje dva závodníky dle absolutní výkonnosti v halové a letní sezóně 2008. Do
štafet 4x100 m budou nominováni závodníci na základě návrhu TR ČAS, do štafet 4x400m
dle absolutní výkonnosti.
d) Uzávěrka nominace 1.6.2008.
EVROPSKÝ POHÁR 1. LIGA muži, ženy – 21.-22.6. Leiria (Portugalsko)
a) Startuje 1 závodník v disciplíně.
b) Startují družstva: muži-CZE-AUT-BLR-BEL-FIN-NED-NOR-POR
ženy-CZE-BEL-FIN-IRL-LAT-NED-POR-ESP
c) ČAS nominuje závodníky navržené šéftrenérem ČAS, který při návrhu zohlední výkonnost
v letním období a prospěšnost závodníka pro družstvo.
d) Uzávěrka nominace je 12.6.2008.
EVROPSKÝ POHÁR VÍCEBOJE 1. LIGA muži, ženy – 28.-29.6. Jyväskylä (Finsko)
a) Startují 4 závodníci za družstvo v kategorii mužů a 4 závodnice v kategorii žen.
b) Startují družstva mužů CZE-FIN-GBR-ITA-HUN-NOR-SWE-UKR
žen CZE-BLR-EST-FIN-SWE-ITA-HUN-LAT
c) ČAS bude nominovat 1 závodníka na základě absolutní výkonnosti v letní sezóně 2008 a 3
závodníky na návrh šéftrenéra.
d) Uzávěrka nominace je 19.6.2008.
MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ „17“- 2.7. Györ (Maďarsko)
a) Startují družstva: CZE-SVK-HUN.
b) Startují dva závodníci v disciplíně narození 1991 – 92.
c) ČAS nominuje 1. a 2. závodníka z M ČR dorostu 2008. Do štafet 4x100 m budou
nominováni závodníci na základě návrhu TR ČAS, do štafet 4x400m dle absolutní
výkonnosti.
d) Uzávěrka nominace 22.6.2008.
MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ „19“ – 8.-13.7. Bydgošt´ (Polsko)
IAAF
2008
|
ČAS 2008
|
DISCIPLÍNA
|
ČAS 2008
|
IAAF
2008
|
10.74
|
10.60
|
100 m
|
11.80
|
12.04
|
21.64
|
21.60
|
200 m
|
24.40
|
24.64
|
48.04
|
47.40
|
400 m
|
55.00
|
55.24
|
1:51.00
|
1:50.00
|
800 m
|
2:08.00
|
2:09.00
|
3:48.00
|
3:47.00
|
1.500 m
|
4:20.00
|
4:28.00
|
/
|
/
|
3.000 m
|
9:30.00
|
9:35.00
|
14:15.00
|
14:15.00
|
5.000 m
|
16:15.00
|
16:30.00
|
31:00.00
|
30:05.00
|
10.000 m
|
/
|
|
9:10.00
|
8:54.00
|
3.000 mpř.
|
10:25.00
|
11:00.00
|
14.74/14.34
|
14.15
|
110 mpř/100 mpř.
|
14.10
|
14.24
|
53.34
|
52.00
|
400 mpř.
|
59.00
|
60.44
|
44:05.00
|
43:50.00
|
10.000 m chůze
|
49:55.00
|
50:55.00
|
/
|
40.30
|
4 x 100 m
|
45.40
|
/
|
/
|
3:10.00
|
4 x 400 m
|
3:40.00
|
/
|
/
|
x 48.00
|
|
x 55.50
|
/
|
2.14
|
2.15
|
výška
|
1.82
|
1.80
|
5.05
|
5.15
|
tyč
|
4.00
|
3.95
|
7.50
|
7.50
|
dálka
|
6.15
|
6.10
|
15.60
|
15.70
|
trojskok
|
13.00
|
12.90
|
18.00
|
18.60
|
koule 6 kg/4 kg
|
15.00
|
14.60
|
54.00
|
56.00
|
disk1,75 kg/1 kg
|
49.00
|
47.00
|
66.00
|
70.00
|
kladivo 6 kg/4 kg
|
58.00
|
55.00
|
66.50
|
69.50
|
oštěp 800gr/600gr
|
50.00
|
49.50
|
6875/7050
|
*6925/7150
|
víceboje
|
5250
|
5150
|
*Výkonnostní limit v desetiboji je stanoven také v rozsahu seniorské kategorie.
a) ČAS schvaluje výkonnostní kritéria, jejichž splnění zaručuje účast na MSJ 2008.
b) Podle pravidel IAAF mohou startovat v každé disciplíně 2 závodníci (ročníky 1989 a
mladší) a jedna štafeta.
c) Výkony musí být dosaženy na závodech, které jsou součástí oficiálních termínových listin
členských zemí IAAF za předpokladu měření elektrickou časomírou. Limit v chůzi musí
být dosažen těchto závodech: 2.3. mistrovství Itálie, 9.3. Lugano, 22.3. Olomouc, 29.3.
Dudince, 5.4. Rio Major, 12.4. Poděbrady, 1.5. Sesto S.Giovany, 10.5. SP Cheboksary, 1.6.
Namburg, 1.6. Žižkov, Dále mohou být výkony dosaženy na závodech na okruhu
(s úředním přeměřením), které jsou součástí oficiálních termínových listin členských zemí
IAAF, ale jen za podmínky nahlášení startu na ČAS s třítýdenním předstihem.
d) Výkonnostní limity lze plnit v období od 1.4.2008 do 22.6.2008. Výkonnostní limity
v chůzi lze plnit od 1.1.2008.
f/ V případě, že limit splní více závodníků než 2, rozhoduje absolutní hodnota výkonu
dosažená v nominačním období. V případě rovnosti rozhoduje lepší umístění na M-ČR
juniorů a dále další nejlepší výkon dosažený v nominačním období.
g/ Výkony ve vrzích mohou být dosaženy i těžším náčiním. Do štafet 4x400 m budou
nominováni závodníci na základě absolutního výkonu 2008. Do štafet 4x100 m budou
nominováni závodníci, kteří se štafetou dosáhli stanoveného limitu. Jako 5 člen štafety
(cestující náhradník) bude nominován závodník na základě návrhu TR ČAS.
h/ Uzávěrka nominace je 22.6.2008.
MISTROVSTVÍ EVROPY DO VRCHU – 12.7. Zell am Harmersbach (Německo)
a) Podle pravidel EAA startují 4 muži, 4 ženy, 4 junioři a 3 juniorky.
b) ČAS bude nominovat první tři závodníky a tři závodnice (resp. 2 juniorky) z kvalifikačního závodu dne 8.6. v Perné u Mikulova. Dále udělí po jedné divoké kartě v každé kategorii.
c) Uzávěrka nominace dne 8.6.2008
Dostları ilə paylaş: |