Federasyonumuzun 2011-2012 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Dart Şampiyonası 2Yüklə 13,52 Kb.
tarix01.07.2018
ölçüsü13,52 Kb.TÜRKİYE

BOCCE BOWLİNG VE DART FEDERASYONUŞEHİT DEMET SEZEN TÜRKİYE DART ŞAMPİYONASI
SIRALAMA TURNUVALARI 6. AYAĞI VE USTALAR TURNUVASI


04 - 06 MAYIS 2018 / ANKARA


YARIŞMA TALİMATI
Federasyonumuzun 2017-2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Dart Şampiyonası 6. Ayak Turnuvası, 04-05 Mayıs; Ustalar Turnuvası ise 06 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Dart Salonunda yapılacaktır.

Turnuva Programı :

 • Türkiye Dart Şampiyonası 6. Ayak müsabakaları; Cuma, Cumartesi, ustalar turnuvası ise Pazar günü düzenlenecek olup; Cuma günü Yıldızlar, Gençler ve Büyükler tekli, Cumartesi günü Yıldızlar, Gençler ve Büyükler eşli olarak müsabakalarda yarışacaktır. Turnuvanın açılış töreni Cumartesi saat 11.00’de yapılacaktır. Cuma günü Turnuva Yıldızlar kayıtları saat 10:00’da başlayıp 10:45’ de sona erecektir. Yıldızlar maçları saat 11.00’de başlayacaktır. Gençler kayıtları saat 13.00 de başlayıp 13.45’de sona erecektir. Gençler maçları 14:00’de başlayacaktır. Büyükler kayıtları 16.00’da başlayıp 16.45’de sona erecektir. Büyükler maçları saat 17.00’de başlayacaktır. Cumartesi günü eşli müsabakalarda Cuma günü turnuva programı ile aynı saatlerde gerçekleşecektir. Pazar günü Ustalar turnuvasına, 6. Ayak sonucunda Dart Türkiye Sıralamasında minikler, yıldızlar, genç kızlar, genç erkekler ve büyük kadınlarda ilk 16 sırada ve büyük erkeklerde ise ilk 32 sırada yer alan sporcular katılacaktır. Tüm Maçlar Saat 11:00 da kura çekimlerinden sonra başlayacaktır. Kayıt süresi bittikten sonra kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.

 • Kayıt yaptıracak sporcular; Lisans ve geçerli kimlik belgesi ile şahsen kayıt yaptıracaklardır. Kayıt işlemi vekâleten yapılmayacaktır. Turnuvaya 2017–2018 sezonu vizeli Dart lisansına sahip olan sporcular katılabilecektir.

Özel Kurallar :

 • Turnuvaya katılacak erkek sporcuların pantolon, eşofman ve kapalı ayakkabı, kadın sporcuların ise pantolon, etek, eşofman ve kapalı ayakkabı giymesi zorunludur. Tişört, polo, sıfır veya v yaka olacaktır. Sporcuların farklı herhangi bir kıyafetle oynaması yasaktır (Tayt, şort, bermuda pantolon ve kapri pantolon, askılı elbise veya askılı tişört yasaktır).

 • Yıldızlar müsabakaları finale kadar 2 oyun, finalde 3 oyun alan, Gençler müsabakaları final dâhil 3 oyun alan, Büyük Kadınlar finale kadar 3 finalde 4 alan, Büyük Erkekler finale kadar 4 finalde 5 alan olarak oynatılacaktır. Yıldızlar, Gençler ve büyükler 501 Duble Out oynayacaktır.

 • Yapılan müsabakalarda Yıldızlar kategorilerinde ilk 8’e girenler ve genel sıralamada ilk 16’da olan sporcular bir üst Kategoride müsabakalara katılabileceklerdir. Gençler kategorilerinde ilk 16’ya girenler ve genel sıralamada ilk 16 ‘da olan sporcular bir üst kategoride yarışabilecektir. Müsabakalarda seri başı uygulanmayacaktır.

 • 2006-2007-2008-2009 Doğumlular Minikler Kategorisinde 01.06.2003 ile 31.12.2005 arası Doğumlular Yıldızlar Kategorisinde; 01.06.2000 ile 31.05.2003 arası Doğumlular Gençler Kategorisinde 31.05.2000 tarihi ve öncesi doğumlu olanlarda Büyükler kategorisinde yarışmalara katılacaktır.

 • Kıyafetten dolayı Sarı kart gören sporcu ilk 4’e kalırsa yarı final, final maçına ve ödül törenine uygun kıyafet ile çıkmak zorundadır. Kıyafet kurallarına ve Dart Yarışma Talimatına aykırı hareket eden sporculara kart uygulaması yapılacaktır. Kural dışı hareket eden sporculara sarı kart, aynı hareketin tekrarı durumunda ise kırmızı kart gösterilecektir. Kırmızı kart gören sporcu turnuvadan diskalifiye edilecek ve turnuvadan aldığı puanlar silinecek ve takip eden turnuvaya alınmayacaktır.

 • Minikler kategorisinde her iki sporcu için bir yazıcı sporcu kaydı yapılırken belirlenecektir. Minikler kategorisinde yazıcı getirmeyenler müsabakalara kesinlikle alınmayacaktır.

 • Maçını kaybeden sporcu bir sonraki maçta Yazıcılık yapmakla yükümlüdür. Bu kurala uymayan sporcuların, bu ayakta oynadıkları turnuvaların puanları silinecek, oynamadıkları turnuva var ise bu turnuvadan men edilecektir. İlk tur maçları içinse bekleyen sporcular arasında veya fikstürün en altından itibaren Yazıcılar belirlenecektir. Yazıcıların hesap yapma becerisi olmalıdır. Hesap yapamayan sporcuların yerine Yazıcı önermeleri gerekmekte olup, aksi durumda maçların gidişatını engellediği gözlemlenen sporcuların takip eden turnuvada yarışmasına izin verilmeyebilecektir. Cezalı olan sporcular yayınlanan sıralama çizelgesinde belirtilmiştir. Sporcular isimlerine buradan bakıp takibini yapmak zorundadır.

 • Turnuvada teknik neticelere itiraz için 200 TL itiraz ücreti ödenecektir. İtiraz jürisi tarafından itirazı haklı görülenin ödediği ücreti iade edilecek, aksi halde ise federasyona gelir kaydedilecektir.


Ödüller :

 • Turnuvada sporculara harcırah/yolluk ödenmeyecektir. Ödeme yapılmayan sporcu, antrenör, veya idarecilerin giderleri kendi il müdürlüklerinin imkanları ile karşılanacaktır.

 • Turnuvada ilk üç dereceyi elde eden sporculara madalya verilecektir. Dereceye girmesine rağmen, geçerli bir mazereti nedeniyle organizasyon komitesinden izin almaksızın ödül törenine katılmayan sporcunun o ayakta elde ettiği tüm puanlar silinecek ve bu durumdaki sporcu bir sonraki turnuvaya kabul edilmeyecektir.

Diğer Hükümler :

Bu talimat, Türkiye Dart Şampiyonası ile ilgili düzenleme ve kuralları kapsamaktadır. Talimatta yer almayan hususlarda federasyon başkanlığı yetkilidir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Mehmet DEMİRDELEN

Genel Sekreter


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə