Inverted faz kontrast mikroskop teknik şartnamesiYüklə 9,23 Kb.
tarix05.01.2018
ölçüsü9,23 Kb.

Inverted faz kontrast mikroskop teknik şartnamesi

 1. Mikroskop sistemi; doku ve hücre kültürü çalışamalarına uygun Faz kontrast özellikte ve Invert tip olacaktır. Mikroskop ınfinity sonsuza düzeltmeli optik sistemli olmalıdır.

 2. Mikroskobun 45 derece eğimli trinoküler başlığı bulunmalı, gözler arası mesafe 48-75mm arasında ayarlanmalıdır.

 3. Mikroskopta en az iki kademeli ışık yolu seçici bulunacak bu sayede görüntü trinoküler tüpe veya gözlem tüpüne yönlendirilebilecektir.

 4. Mikroskop steril kabin içerisinde çalışmaya uygun yapıda ve dış boyası UV dayanıklı kaplama özelliğinde olacaktır.

 5. Mikroskoba istendiği taktirde Floresan ataçman, 3D gözlem için IVC veya DIC ataçman ve kamera ataçmanları takılabilecektir.

 6. Mikroskop mevcut hali ile faz kontrast ve aydınlık alan çalışabilecektir.

 7. Mikroskop, faz kontrast çalışmada objektif değişiminden sonra faz halkası değişimine gerek duymamalı veya kondanser otomatik olarak değişmelidir.

 8. Mikroskop ile aşağıda belirtilen Faz kontrast özellikte objektifler ve bu objektfilerin çalışacağı faz ataçmanı verilecektir, objektiflerin çalışma mesafeleri ve numerik aralıkları yüksek kalitede gözlem için en az aşağıda belirtilen değerlerde olacaktır.

 9. Objektif Tipi Büyütme N.A. Çalışma mesafesi

FAZ-KONTRAST 4X 0.13 16.4mm

FAZ-KONTRAST 10X 0.25 8.8mm

FAZ-KONTRAST 20X 0.40 3.2mm

FAZ-KONTRAST 40X 0.55 2.2mm 1. Mikroskop gövdesinin her iki yanında kullanıcı kolaylığı için, hem ince hem kaba fokus ayarları bulunmalıdır.

 2. Mikroskopta 1 çift ultra geniş saha 10X değerinde okülerleri olacak, bu okülerin F.N değeri en az 22 olacaktır.

 3. Mikroskop F.N. değeri 22’yi destekleyecek objektif, başlık ve okülerleri ile verilecektir.

 4. Mikroskobun tablası en az 200mmx250mm ölçülerinde olmalı, orta kısmında kullanıcının objektifleri görebileceği transparan plakası bulunmalıdır.

 5. Mikroskop tablası üzerine ileri geri / sağa sola hareketli şaryo eklenebilecektir.

 6. Mikroskobun N.A. 0.3 değerinde süper uzun çalışma mesafeli kondanseri olmalıdır. Bu kondanser mikroskop üzerine takılı iken, çalışma mesafesi en az 72mm olacaktır.

 7. Mikroskop optik sistemi gerektiğinde 96well pllakanın tek bir yuvasının tümünün görülebilmesi için 2X objektif çalışmasını destekleyecektir.

 8. Mikroskopta çalışma mesafesi istendiğinde 190mm ye kadar çıkarılabilecektir.

 9. Mikroskopta aydınlatma en az 4000K renk ısısına sahip LED lamba ile sağlanacaktır. Işık şiddeti ayarı ve açma-kapama ayrı ayrı butonlar vasıtası ile olmalıdır.

 10. Mikroskop en az 100W mercury floresan ışık kaynağı kullanımını destekleyecek optik altyapıya sahip olacak ve broşüründe belgelenecektir.

 11. Mikroskop sistemi tekli filtrelerin yanısıra ikili ve üçlü boyamalarda kullanılan double ve triple floresan filtrelerin kullanımına uygun yapıda olacak ve belgelenecektir.

 12. Firmalar, teklif ettikleri cihazın özellikleri hususunda "Teknik Şartnameye Madde Madde " cevap vereceklerdir, verdikleri cevaplar orjinal katalog veya Orijinal teknik doküman üzerinde görünmeyen firmaların verdikleri teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 13. Teklif edilen cihaz fabrikasyon hatalarına karşı iki yıl ücretsiz garantili olcaktır.

 14. Cihazın nakliyesi, taşınması ve kurulumu satıcı firmaya ait olup cihaz çalışır vaziyette teslim edilmelidir.

 15. Cihazı kullanıcak olan personellerin eğitimi firma tarafından verilecek olup eğitim alacak personel sayısına ve eğitimin yeterliliğine proje ekibi karar verecektir.

 16. Firma cihaza ait kullanım klavuzunu kurulumda teslim etmelidir.

 17. İstenildiği taktirde cihaz kurulumundan önce teknik şartnameye uygunluk açısından incelenmek üzere proje ekibine üniversitemizde ya da yakın bir merkezde demonstrasyon yapılacak olup masraflar ilgili firmaya aittir.Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə