2017-18 Men’s Indoor Track & Field Roster
No. Name Yr. Ht. Hometown/Previous School
Thomas Aho Fr 5-7 Winchendon, Mass./Murdock
Brian Amaral Sr 5-7 Tewksbury, Mass./Tewksbury
Brandon Amello Fr 5-10 Rowley, Mass./Triton Regional
Joseph Bernadini Sr 5-8 Lowell, Mass./Greater Lowell Tech
Ryan Carter So 5-8 Leominster, Mass./Leominster
James Casale Fr 5-6 Wakefield, Mass./Malden Catholic
Max Charles II Fr 6-1 Medford, Mass./Medford
Brendan Courtney Jr 6-3 North Attleboro, Mass./North Attleboro
Anthony Darrigo Jr 5-10 Tewksbury, Mass./Middlesex CC
Joseph Darrigo Jr 5-8 Tewksbury, Mass./Middlesex CC
Eric Degroseilliers Fr 6-2 Fitchburg, Mass./Fitchburg
Brendan DiGregorio So 6-0 Somerville, Mass./Nashua North
Deion Ducoste Jr 5-9 Boston, Mass./Natick
Keenan Doyle Fr 5-8 Lancaster, Mass./Nashoba Regional
Liam Eble Sr 5-10 Rindge, N.Y./Longwood
Kelvin Foe Jr 5-9 Lawrence, Mass./Middlesex CC
Javoy Griffiths Sr 6-0 Fitchburg, Mass./Monty Tech
Jake Hastings Sr 5-10 Phillipston, Mass./Monty Tech
Timothy Heath Fr 5-10 Boston, Mass./Burke
Andrew Hill Fr 6-4 Templeton, Mass./Mahar Regional
Sam Kupperstein So 5-6 Lincoln, Mass./Lincoln-Sudbury
Zachary Joseph So 5-6 Hyde Park, Mass./Pacific Rim Charter
Austin Landress Jr 5-5 Winchendon, Mass./Murdock
Cristian Lantigua Fr 5-11 Lawrence, Mass./Lawrence
Max Lawless So 5-9 Bristol, R.I./Mount Hope
Grant Mckinlay Fr 5-11 Sutton, Mass./Sutton Memorial
Colin McShane Jr 6-1 Malden, Mass./Winchester
Christian McWhinnie-Armstead Fr 6-4 Lowell, Mass./Lowell
Andrew Mooney Sr 5-7 Framingham, Mass./Framingham
Asante Monteiro Fr 5-7 Fall River, Mass./BMC Durfee
Dimitri Moore Fr 6-4 Boston, Mass./Cristo Rey
Jaoob Movsessian Fr 5-7 New Ipswich, N.H./Mascenic Regional
Tapiwa Mungate Sr 5-7 Lowell, Mass./Greater Lowell Tech
Kyle Nelson So 5-7 Wilmington, Mass./Wilmington
Daniel Nkansah Jr 6-0 Worcester, Mass./Worcester South
Anthony Ortwein Fr 5-3 Fitchburg, Mass./Fitchburg
Eric Patel Fr 5-10 Clinton, Mass./Clinton
Ian Poyant Fr 5-9 Acton, Maine/Sanford
Nathaniel Rogers Fr 5-9 Foxboro, Mass./Foxboro
Ben Sattiewhite Sr 6-4 Salem, Mass./Salem
Andrew St. Germain Sr 5-11 Ayer, Mass./Ayer
Timothy Sheehy Fr 5-10 Wakefield, Mass./South Kingstown
Cameron Stalters Jr 6-5 Norton, Mass./Norton
Ryan Stopka Jr 5-11 Rochester, Mass./Bristol CC
Mark Tonelli Sr 6-0 Ayer, Mass./Ayer-Shirley
Andrew Tricker Jr 5-10 Wareham, Mass./Wareham
Erick Viana Fr 5-8 Peabody, Mass./Peabody Veterans Memorial
Joe Weston Fr 5-8 Middleton, Mass./Masconomet Regional
Head Coach: Jim Jellison (39th Season)
Assistant Coaches: Nora Lynch, Wilson Perez and Kyle Wilson
Volunteer Assistant Coach: Brandon Brideau, Amanda Egesi & Morgan Steele
Captains: Brian Amaral, Joseph Bernadini, Jake Hastings & Ben Sattiewhite
2017-18 Women’s Indoor Track & Field Roster
No. Name Yr. Ht. Hometown/Previous School
Angelica Beato Sr 5-7 Lowell, Mass./Middlesex CC
Isabella Berardi Fr 5-7 Norton, Mass./Norton
Kambrynn Bowman Fr 5-4 Norton, Mass./Norton
Isabella Denio-Miller Fr 5-1 Washington, Ind./Jasper
Jennifer Desilvestre Jr 5-6 Beverly, Mass./Beverly
Franchesca Diaz Fr 5-4 Springfield, Mass./Sabis Charter
Nicole Gaffney Sr 5-4 Paxton, Mass./Wachusett
Rene Gagne Fr 5-6 North Attleboro, Mass./North Attleboro
Micalea Goldenberg So 5-4 Douglas, Mass./Douglas
Makaisha Gonzalez Fr 5-6 Lancaster, Mass./Nashoba Regional
Krysta Grider Fr 5-3 Hopedale, Mass./Hopedale
Ashley Hopkins Fr 5-4 Beverly, Mass./Beverly
Amy Kelly Jr 5-3 Stoughton, Mass./Stoughton
Kelly McCusker-Brown So 5-10 Watertown, Mass./Watertown
Olivia Milsted Sr 5-3 Pocasset, Mass./Bourne
Danielle Neild So 5-3 Auburn, N.H./Manchester Memorial
Amanda Remie Sr 5-4 Marstons Mills, Mass./Barnstable
Shawna Ryan Sr 5-3 Hanson, Mass./Whitman-Hanson
Megan Socha Fr 5-6 Chicopee, Mass./Chicopee
Casey Taylor Jr 5-10 Chelmsford, Mass./Marquette University
Michaella Vecchiarelli Sr 5-1 Boston, Mass./Drury
Kaitlyn Waite So 5-7 Norton, Mass./Foxboro Regional Charter
Samantha Woodman Jr 5-3 Essex, Mass./Manchester-Essex
Annie Woolley Sr 5-11 Malden, Mass./Malden
Brianna Young So 5-5 Mansfield, Mass./Franklin Pierce University
Sadie Zbikowski Sr 5-1 Ashburnham, Mass./Oakmont Regional
Head Coach: Jamie Aubuchon (Sixth Season)
Assistant Coaches: Nora Lynch and Kyle Wilson
Volunteer Assistant Coach: Brandon Brideau, Amanda Egesi & Morgan Steele
Captains: Nicole Gaffney, Amanda Remie, Casey Taylor, Annie Woolley & Sadie Zbikowski
Dostları ilə paylaş: |