Öğrenci Adı-Soyadı : bölümü



Yüklə 25,13 Kb.
tarix17.11.2018
ölçüsü25,13 Kb.














Öğrenci Adı-Soyadı : ……………………………………………………………..
Bölümü : ……………………………………………………………..
Dönemi (Güz/Bahar) : ……………………………………………………………..
Gidilen Üni. / Ülke : ……………………………………………………………..
Telefon Numarası : ……………………………………………………………..
Aşağıdaki belgeleri belirtilen şekilde, bilgisayar ortamında hazırlayıp bir telli dosya içerisinde her biri ayrı ayrı şeffaf dosyalarda olacak şekilde yerleştiriniz. Bu şekilde Bölüm Erasmus Koordinatörüne, AB ofisine ve kendinize olmak üzere 3 adet dosya hazırlayınız.
Dosyanızı AB Ofisi’ne teslim edebilmeniz için eksik evrağınızın bulunmaması ve de bölümünüzden İntibak-A Formunuz ve Kurul Kararınızın AB Ofisi’ne elektronik sistem üzerinden ulaştırılmış olması gerekmektedir. Bu formdaki işaretlemeler AB Ofisi tarafından yapılacaktır.


Öğrenci Hareketliliği Başvuru Formu



AB Ofisi Koordinatörlüğü’ne dosyanızı teslim ederken, Kimo otomasyon sistemi üzerinden başvuru esnasında temin ettiğiniz Öğrenci Hareketliliği Başvuru Formunuzu yerleştiriniz.


İkili Anlaşma Fotokopisi



YTÜ ve Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği çerçevesinde faaliyetin gerçekleştirileceği üniversite arasında yapılan anlaşmadır. Bölüm Erasmus Koordinatöründen veya AB Ofisi internet sayfasından temin edilebilir.

Erasmus+ Yükseköğretim Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Sözleşmesi



Öğrenci ile Üniversite arasında yapılan sözleşme aslı. AB Ofisi web sayfasında, Öğrenim Hareketliliği Formları kısmında yer almaktadır. Sözleşme AB Ofisi’nden temin edilecektir ve imza karşılığı olacağından öğrencilerin bizzat Genel Sağlık Sigortasını da yaptırmış olarak AB Ofisi’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Öğrenim Anlaşması

(Erasmus+ Learning Agreement for Studies)



Öğrencinin misafir olacağı üniversiteden alacağı dersleri gösteren taraflarca imzalı ve mühürlü Öğrenim Anlaşması fotokopisi. AB Ofisi web sayfasında, Öğrenim Hareketliliği Formları kısmından temin edilebilir.

İntibak A Formu



Misafir olunacak üniversitede alacağınız derslerin YTÜ’deki karşılıklarını gösteren denklik formu AB Ofisi web sayfasında, Öğrenim Hareketliliği Formları kısmından temin edilebilir. İntibak işlemleri prosedürleri ile ilgili olarak bölümünüzle iletişime geçebilirsiniz. İntibak-A Formunun elektronik sistem üzerinden AB Ofisi’ne ulaştırılması konusunda ilgili takibi yapmak öğrenicinin sorumluluğundadır.



Fakülte/Enstitü Kurulu Kararı




İntibak-A formunun Fakülte Yönetim Kurulunca onaylandığını gösterir kurul karar Belgesi. Kurul Kararı örneğinin elektronik sistem üzerinden AB Ofisi’ne ulaştırılması konusunda ilgili takibi yapmak öğrenicinin sorumluluğundadır.



Kabul Belgesi


Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği çerçevesinde faaliyete katılacağınız üniversite tarafından başvurunuzun kabul edildiğini içeren kabul belgesinin onaylı fotokopisi.





Teyid Belgesi

(Confirmation Sheet)




YTÜ tarafından onaylanmış Teyid Belgesi aslı. AB Ofisi web sayfasında, Öğrenim Hareketliliği Formları kısmından temin edilebilir. Kabul belgenizde yer alan tarihler çerçevesinde formu hazırladıktan sonra Kabul belgenizin bir örneği ile onay işlemi için AB Ofisi’ne gelebilirsiniz. Erasmus+ sürecinizde çeşitli aşamalarda belgeye ihtiyaç duyulacağından 5 adet hazırlayınız.



Not Belgesi


Türkçe onaylı transkript aslı. Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinize başlamadan önce temin edilmiş güncel Transkript.



Banka Hesap Cüzdan Fotokopisi


Öğrencinin İstanbul içinde yer alan herhangi bir Ziraat Bankası Şubesi’nde kendi adına açtıracağı EURO hesap cüzdanının fotokopisi. Hesap Cüzdan fotokopisinde yer alan rakamların okunaklı olması gerekmektedir.




Vize-Pasaport Fotokopisi


Pasaport ilk sayfasında yer alan Kimlik Bilgilerinizi ve geçerlilik süresini içeren sayfa ve vizenin yer aldığı sayfanın fotokopisi. Vizenizi aldıktan sonra AB Ofisi’ne dosyanızı teslim edebilirsiniz.




Erasmus+ Öğrenci Beyannamesi



Bu Beyanname hak ve yükümlülüklerinizi belirtmekte ve Erasmus+ deneyiminizin her adımında gönderen ve ev sahibi kurum/ kuruluşlarınızdan beklentilerinizin neler olabileceği konusunda size bilgi vermektedir. AB Ofisi web sayfasında, Öğrenim Hareketliliği Formları kısmında yer almaktadır. Dosyada öğrenci tarafından imzalanmış hali (ıslak imzalı) yer almalıdır.



Vekâletname Fotokopisi


Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği faaliyetinizi gerçekleştirirken her türlü belge imza ve banka işlemleri konusunda ihtiyaç duyulmasına ilişkin olarak bir yakınınıza verebileceğiniz Noter onaylı vekâletnamenin fotokopisi. Zorunlu değildir. Gerek duyulması halinde vekiliniz Vekaletnamenin aslı ile birlikte AB Ofisi’ne gelip ilgili belge/belgeleri AB Ofisi’nde imzalayacaktır.



YTÜ Katkı Payı Dekontu


Gideceğiniz dönem ya da dönemlerin YTÜ Katkı Payı Dekontu Fotokopisi. İkinci Öğretim ve Uzatma Öğrencileri için gereklidir. Faaliyetten iki dönem yararlanacak öğrenciler bahar döneminin dekontunu e-posta yoluyla ulaştırabilir.



Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Sözleşmesi’nde belirtilen Sağlık Sigortasının Sağlık Sigortası  Fotokopisi. Erasmus+ kapsamında yurtdışında bulunacağınız süreyi kapsayan



ayrıca gerektiğinde her türlü(ayakta,yatarak tedavi dahil) sağlık hizmetlerinden

faydalanabileceğiniz Sağlık Sigortası.

Not: Belge üzerindeki bütün formların tek bir dosya halinde AB Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmekte olup, hibe ödemesine ilişkin işlemler dosyanın eksiksiz bir şekilde teslim alınmasının ardından gerçekleştirilecektir.

Bu formu AB Ofisi’ne teslim edeceğiniz Erasmus+ Giden Öğrenci Dosyanızın ilk sayfasına yerleştiriniz.




(Form No: FR-083; Revizyon Tarihi: 28.08.2015; Revizyon No:08)



Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə