Preambula



Yüklə 33,9 Kb.
tarix01.09.2018
ölçüsü33,9 Kb.
#66451

"Ūdenssaimniecības attīstība Feimaņos Feimaņu pagastā

Rēzeknes novadā”


PREAMBULA

VEICAMO DARBU SARAKSTAM UN TĀMEI
1. Vispārīgā informācija
1.1. Veicamo darbu apjomu saraksts, Tehniskās specifikācijas, paskaidrojuma raksts un rasējumi ir lasāmi kontekstā ar šajā preambulā sniegto informāciju.

1.2. Izcenojot Veicamo darbu sarakstā minētās pozīcijas, Būvuzņēmējam ir jāievērtē visi nepieciešamie pasākumi, darbi u.c. izmaksas, kas var būt nepieciešamas konkrētā darba veikšanai sākot ar sagatavošanās periodu līdz pilnīgai pabeigšanai.

1.3. Būvuzņēmējam (Darbuzņēmējam) jāpievērš uzmanība, ka ar Līguma Noteikumiem, Būvniecības Tehniskajiem Noteikumiem, paskaidrojuma rakstu un rasējumiem jāiepazīstas reizē ar Materiālu un Darbu Apjomu Sarakstu. Tiks uzskatīts, ka Būvuzņēmējs ir ņēmis vērā visus šajos Konkursa dokumentos norādītos nosacījumus, saistības un prasības, pirms cenas un summas ierakstīšanas dažādās pozīcijās.

1.4. Būvuzņēmējam obligāti jāizceno visas Apjomu saraksta pozīcijas.

1.5. Cenām par vienību, ko Būvuzņēmējs ieraksta Apjomu Sarakstā, jābūt pilnām visaptverošām pabeigta darba cenām (izņemot PVN), kas minēts attiecīgās pozīcijās, un tajās jāietver visas darbaspēka, materiālu, papildus darbu, mehānismu izmantošanas, darbu veikšanas pārbaudes, izpilddokumentācijas un rasējumu sagatavošanas izmaksas, pieskaitāmās izmaksas, peļņu, kā arī visaptverošo atbildību, saistības un risku, kas izriet no līguma nosacījumiem, tehniskām specifikācijām un rasējumiem. PVN jāparāda atsevišķi kopsavilkuma tabulā.

1.6. Apjomu Sarakstā norādītie lielumi ir teorētisks lielums, kas dots darbu apjoma novērtēšanai, bet pabeigtais darbs tiks uzmērīts.

1.7. Apjomiem un specifikācijām, kas doti tehniskā projekta zīmējumos ir informatīvs raksturs. Izcenojumi ierakstāmi tikai pozīcijās, kas ir dotas Apjomu Sarakstā, ievērtējot visu pilna tehniskā projekta apjomu.
2. Papildus darbi

2.1. Preambulas punkti, izcenotās Apjomu pozīcijas un izcenotie dienas darbi tiks piemēroti jebkuriem papildus darbiem, kas Būvuzņēmējam var rasties vai var tikti pieprasīti veikt šī Līguma ietvaros.



3. Veicamo darbu skaidrojums

3.1. Būvlaukuma sagatavošanas darbi

Būvuzņēmējam jāievērtē visas izmaksas, kas saistītas ar būvlaukuma sagatavošanu, pirms rakšanas darbu uzsākšanas, t.sk.:



  • koku ciršana;

  • krumu ciršana.

Tāmē jāietver izdevumi saistīti ar pielietojamo tehniku, darbaspēka izmaksas. Koku nociršana, zāģēšana un aiztransportēšana uz glabāšanas laukumu vai citu vietu -kas var tikt norādīta līgumā, kā arī ielu slēgšana, kur tas var būt nepieciešams.

Tāpat, tāmē ir jāietver izmaksas saistītas ar celmu izrakšanu un aiztransportēšanu, kā arī grunts izlīdzināšanu (to pievedot) celmu vietās.

Gadījumā, ja ir paredzamas vēl citas izmaksas, tās visas ir jāievērtē.

Pirms izcenojumu veikšanas, Būvuzņēmējam ir jāiepazīstas (jānoskaidro) Rēzeknes novada domes Koku ciršanas komisijas un citu atbildīgo iestāžu prasības minēto darbu veikšanai.


3.2. Segumu atjaunošana

Segumu atjaunošanas apjomi (m2) doti, pieņemot, ka cauruļvadi tiek ieguldīti ar atklātās rakšanas, vai, kur tas norādīts atsevišķi, ar beztranšejas izbūves metodi.

Visi ielu segumi ir jāatjauno esošajās augstuma atzīmēs. Nav pieļaujama grunts iesēduma vai pauguru veidošanās atjaunojamā seguma vietās.


  • asfaltbetona ielas segums.

Asfaltbetona ielas segumu paredzēts noņemt un atjaunot visā būvgrāvja (tranšejas) platumā un 0.5m uz abām pusēm no tā malas, pie nosacījuma, ka būvgrāvja sienas tiek stiprinātas pielietojot vairogus un atrodas 0.4m attālumā no caurules sienas.

Gadījumā, ja līdz bortakmens vai ielas malai attālums ir mazāks par 0.5m, segums ir jāatjauno līdz bortam vai ielas malai.

Gadījumā, ja līdz bortakmens vai ielas malai attālums ir mazāks par 0.5m, segums ir jāatjauno līdz bortam vai ielas malai. Ja attālums līdz paralēli būvējamajai tranšejai ir mazāks par 1,5m, tad segums starp šīm tranšejām atjaunojams pilnā apjomā. Būvuzņēmējs var veikt cauruļvadu iebūvi arī būvgrāvī bez stiprinājumiem. Šādā gadījumā atjaunojamo segumu apjoma palielināšanos Būvuzņēmējs sedz par saviem līdzekļiem.

Ja Būvuzņēmēja darbības rezultātā asfaltbetona segums ir sabojāts lielākā apjomā, Būvuzņēmējam tas ir jāatjauno pa saviem līdzekļiem.

Atjaunojamā asfaltbetona seguma konstrukciju, atkarībā no ielas nozīmes, skatīt tehniskā projekta „Darbu organizācijas projekts” daļā, rasējumā „Ielas seguma konstrukcijas atjaunošanas veidi”.

Būvuzņēmējam ir jāievērtē visas izmaksas saistītas ar esošā asfaltbetona seguma uzlaušanu un aiztransportēšanu uz izgāztuvi.

Jāievērtē izmaksas, kas saistītas ar jauna seguma uzklāšanu atbilstoši projektā paredzētajam apjomam un konstrukcijai.
Lai varētu atjaunot transporta kustību kādā no ielu posmiem pirms asfaltēšanas darbu pilnai pabeigšanai, kā atsevišķa pozīcija ir izdalīta – pagaidu seguma atjaunošana.
Tāpat jāievērtē izmaksas, kuras var būt netieši saistītas ar minēto darbu veikšanu, piem. pagaidu apbraucamo ceļu izveide un nojaukšana, ielas slēgšana, nepieciešamo ceļa zīmju un gaismas signālu uzstādīšana utt.


  • ielas ar grants segumu.

Grants ielas segumu virsējo kārtu paredzēts atjaunot visā ielas platumā, to nomainot, bet drenējošo smilts slāni (saskaņā ar tipveida rasējumiem) - tranšejas platumā.

Būvuzņēmējam jāievērtē esošā grants seguma noņemšana un aiztransportēšana uz krautni (vieta jāprecizē būvdarbu veikšanas projektā).

Pēc darbu pabeigšanas jaunais grants segums ir jāuzklāj, jānoblietē un jāizlīdzina visā ielas platumā.

Tāpat, Būvuzņēmējam jāievērtē visas izmaksas, kuras var būt netieši saistītas ar minēto darbu veikšanu.


  • bortakmeņu un ietves atjaunošana.

Ielās, kur rakšanas darbi skar ielu bortus un ietves, bojātais segums un konstrukcija jāatjauno pilnā apjomā.

Nav pieļaujama bojātu bortakmeņu novietošana ielas malā.

Būvuzņēmējam jāizvērtē esošo bortakmeņu demontāžas un otrreizējas izmantošanas varbūtība.

Atjaunojamo segumu konstrukciju, skatīt tehniskā projekta „Darbu organizācijas projekts” daļā, rasējumā „Ielas seguma konstrukcijas atjaunošanas veidi”.


  • zaļās zonas atjaunošana

Pirms darbu veikšanas zaļajā zonā ir jāveic augsnes virskārtas (melnzemes slāņa) noņemšana un aiztransportēšana un krautni.

Iespējamā krautnes novietne katram būvuzņēmējam ir jāizvērtē atsevišķi, iepazīstoties ar objektu dabā.

Minētais slānis ir jānoņem tādā platumā, lai netraucēti varētu veikt rakšanas darbus pielietojot tehniku un piebraukt ar pašizgāzēju autotransportu.

Pēc darbu pabeigšanas, augsnes slānis ir jānovieto atpakaļ un jāveic teritorijas planēšana un zālāja sēšana.

Projektā paredzēts veikt minētos darbus 1.25m attālumā uz abām pusēm no būvgrāvja (tranšejas) malas, pieņemot, ka vietām būvgrāvis tiek stiprināts pielietojot vairogus.


Ja Būvuzņēmēja darbības rezultātā zaļā zona ir sabojāta lielākā apjomā (piem. rakšanas darbus veicot bez sienu stiprināšanas, kas ir pieļaujams saskaņojot ar Pasūtītāju un zemes īpašnieku ), Būvuzņēmējam tā ir jāatjauno pa saviem līdzekļiem.

  • segumu atjaunošana pievadu vietās individuālajiem patērētājiem

Pēc pievadu (ūdensvads, kanalizācija) izbūves individuālajiem patērētājiem, segums ir jāatjauno pēc fakta, kāds tas bija pirms darbu veikšanas.

3.3. Cauruļu izbūve
Veicamo darbu sarakstā ir norādīts, kāds cauruļvads (ūdensvads, sadzīves kanalizācija vai spiedkanalizācija) un kādā dziļumā ir jāiegulda. Dziļums dots metros no zemes virsmas līdz caurules apakšai (nejaukt ar garenprofilos norādīto). Tehniskajā projektā norādīti posmi, kuros cauruļvadu izbūve veicama izmantojot beztranšejas metodi. Pārējos cauruļvadu posmus paredzēts izbūvēt ar atklātās rakšanas metodi.

Tāpat ir norādīta gruntsūdens klātbūtne, vietās, kur tā tiek prognozēta pamatojoties uz ģeotehniskās izpētes materiāliem.

Būvuzņēmējam ir jāievērtē visas ar minētajiem darbiem saistītās izmaksas, t.sk.:


  • gruntsūdens līmeņa pazemināšana un novadīšana caur smilšu uztvērēju tuvāk esošajā meliorācijas novadgrāvī vai lietus kanalizācijā;

  • būvgrāvja rakšana līdz vajadzīgajam dziļumam pielietojot rakšanas mehānismus vietās, kur tuvumā neatrodas esošās inženierkomunikācijas ≥1.5m

  • būvgrāvja rakšana ar rokām līdz vajadzīgajam dziļumam esošo inženierkomunikāciju tuvumā ≤1.5m. Skatīt. plānus ar tīklu izvietojumu;

  • šaurās ielās - izraktās grunts aizvešana uz krautni. Vietu nosaka Būvuzņēmējs apsekojot objektu dabā un izstrādājot Darbu veikšanas projektu;

  • būvgrāvja sienu stiprināšana ar vairogiem;

  • augstuma atzīmju nivelēšana un izlīdzinošās kārtas izveidošana cauruļvadam no vietējās vai pievestas grunts (ja būvgrāvī nepieciešama grunts nomaiņa, tad grunts un ar tās nomaiņu saistītās izmaksas tiks paredzētas atsevišķi);

  • cauruļvada cena, cauruļvada piegādes un uzglabāšanas izmaksas, kā arī montāža atbilstoši ražotāju instrukcijām;

  • šaurās ielās – grunts pievešana caurules apbēršanai;

  • samontētās caurules apbēršana ar vietējo vai pievesto grunti, veicot blīvēšanu pa kārtām līdz 95% pēc Proktora līdz ielas seguma apakšējai atzīmei (ja būvgrāvī nepieciešama grunts nomaiņa, tad grunts un ar tās nomaiņu saistītās izmaksas tiks paredzētas atsevišķi);

  • nepieciešamo pārbaužu veikšana, t.sk.:

  • hidrauliskā spiediena pārbaude un dezinfekcija ūdensvadam;

  • hidrauliskā spiediena pārbaude kanalizācijas spiedvadiem;

  • cauruļvada skalošana, CCTV inspekcija (pēc pasūtītāja prasībām), kā arī bezspiediena cauruļvadu ūdens pārbaude sadzīves kanalizācijas cauruļvadiem.

  • izpildrasējumu izstrādāšana.

  • liekās grunts (pēc cauruļvadu un apkalpes aku izbūves) aizvešana uz glābašanas vietu.

Veicot ar beztranšejas metodi izbūvējamo cauruļvadu posmu izcenošanu, Būvuzņēmējam ir jāievērtē visas ar minētajiem darbiem saistītās izmaksas, t.sk.:



  • nepieciešamo tehnoloģisko bedru izveidošana un to malu stiprināšana, gruntsūdens pazemināšana, bedru aizbēršana un seguma atjaunošana bedru vietās;

  • bedru izveidē izraktās grunts transports/novietošana nodrošinot tās nesajaukšanos ar apkārt esošo segumu virsējo kārtu;

  • nepieciešamo šurfu vietu izveide, kur tos nepieciešams veikt, lai šķērsotu esošas inženierkomunikācijas;

  • jebkādu citu papildus izpētes/sagatavošanas darbu veikšana, kas nepieciešami, lai nodrošinātu konkrētā cauruļvada posma izbūvi ar beztranšejas metodi;

  • cauruļvada cena, cauruļvada piegādes un uzglabāšanas izmaksas, kā arī izbūve atbilstoši ražotāju instrukcijām.

Gadījumā, ja pielietojot beztranšejas tehnoloģiju tiek bojāta kāda inženierkomunikācija, kas atrodas dziļumā, kurš neatbilst projektā norādītajam – tas ir Būvuzņēmēja risks un visi radušies izdevumi ir jāsedz no saviem līdzekļiem.
3.4. Rakšanas darbi cietos iežos vai nestabilās gruntīs

Papildus p. 3.3. -vietās, kur būvgrāvis cauruļvada izbūves vietās sastāv no iežiem (piem. dolomīts, slapjš māls vai kūdrainas gruntis,), kuri nav piemēroti cauruļvada apbēršanai ir jāveic to nomaiņa ar vidēji rupju smilti.

Būvuzņēmējam ir jāizceno visi pasākumi kas saistīti ar būvgrāvja izveidi cietajos iežos (tehnoloģija ir būvuzņēmēja kompetencē). T.sk.:



  • izraktās vai izlauztās grunts aizvešana uz vietu norādītu glābašanas vietu.;

  • vidēji rupjas smilts atvešana būvgrāvja aizbēršanai nepieciešamajā daudzumā;

  • cauruļvada pamatnes izveide.

  • utt.


3.5. Apkalpes akas

Veicamo darbu sarakstā ir norādīts, kādas apkalpes akas (ūdensvads, sadzīves kanalizācija vai spiedkanalizācija) un kādā dziļumā ir jāiegulda. Dziļums dots metros no zemes virsmas līdz akas apakšai (nejaukt ar garenprofilos norādīto).

Tāpat ir norādīta gruntsūdens klātbūtne, vietās, kur tā tiek prognozēta pamatojoties uz ģeotehniskās izpētes materiāliem.

Būvuzņēmējam ir jāievērtē visas ar minētajiem darbiem saistītās izmaksas, t.sk.:



  • materiālu iegāde un piegāde būvlaukumā;

  • materiālu montāža;

  • nivelēšana un teknes izveide kanalizācijas dz. betona akām;

  • cauruļvada balsta betonēšana ūdensvada akās;

  • cauruļu pievienojumi;

  • hermētiskuma u.c. pārbaužu veikšana atbilstoši Būvdarbu tehniskajās specifikācijās iekļautajam aprakstam.


Rakšanas darbi, gruntsūdens pazemināšana un aizbēršanas darbi jāievērtē p.3.3.
Tāpat veicamo darbu sarakstā ir norādīts aku vāku skaits un norādīts kādā segumā veicama tā izbūve saskaņā ar tipveida risinājumu.
3.6. Aizbīdņi, noslēgventiļi

Būvuzņēmējam jāizceno visi ar uzstādāmo noslēgarmatūru saistītie izdevumi t.sk.:



  • iegāde, piegāde būvlaukumā un montāža saskaņā ar ražotāja instrukcijām;

  • visi nepieciešamie savienojošie elementi un palīgmateriāli, skrūves un uzgriežņi, blīves, paplākšņi u.c.;

  • visi nepieciešamie balsti un stiprinājumi akās vai pazemes.


3.7. Esošo inženierkomunikāciju šķērsojumi

Šķērsojuma vietās ar esošajām inženierkomunikācijām Būvuzņēmējam ir jāievērtē visi nepieciešamie drošības pasākumi lai novērstu to iespējamo bojājumu, t.sk.:



  • nepieciešamo pārstāvju pieaicināšana un komunikācijas atrašanās vietas noteikšana;

  • ja nepieciešams, jāveic esošo komunikāciju atšurfēšana;

  • atrakšana ar rokām un nostiprināšana (iekāršana) būvgrāvī;

  • ja nepieciešams, kabeļi jāievieto dēļu kastē un jānostiprina būvgrāvī;

  • būvgrāvja aizbēršana minētajā vietā jāveic ar rokām un blietēšana tā, lai nesabojātu (neieliektu) esošo inženierkomunikāciju.

Esošo inženierkomunikāciju bojājumi, saistīti ar būvdarbiem, neatkarīgi no tā, vai komunikācija ir vai nav parādīta projekta dokumentācijā, būvuzņēmējam ir jānovērš par saviem līdzekļiem atbilstoši ekspluatējošās organizācijas prasībām.

3.8. Esošo tīklu un aku demontāža

Būvuzņēmējam jāievērtē visi izdevumi, kas saistīti ar norādītā apjoma esošo tīklu un aku demontāžu, demontēto elementu transportu un utilizāciju. Demontētie elementi jāutilizē vai - saskaņā ar Inženiera norādījumu - jānogādā pašvaldības komunālā dienesta noliktavā.

Ja norādīts, ka esošos tīklus vai akas paredzēts likvidēt tos aizpildot ar tam paredzētu materiālu, Būvuzņēmējam jāievērtē visi izdevumi, kas saistīti ar šī materiāla iegādi, piegādi būvlaukumā un tā iestrādi.

3.9. Pieslēgumi esošām komunikācijām

Būvuzņēmējam jāievērtē visi izdevumi, kas saistīti ar norādītā daudzuma pieslēgumu izbūvi pie esošām inženierkomunikācijām, t.sk.:



  • nepieciešamo pārstāvju pieaicināšana un komunikācijas atrašanās vietas noteikšana;

  • jāveic esošās komunikācijas atšurfēšana;

  • plūsmas nepārtrauktības vai pagaidu pakalpojumu nodrošināšanu;

  • pieslēguma mezgla izbūve saskaņā ar tehniskajā projektā paredzēto detalizējumu;

  • būvgrāvja aizbēršana minētajā vietā jāveic ar rokām un blietēšana tā, lai nesabojātu (neieliektu) esošo un jauno inženierkomunikāciju.

3.10. Grunts nomaiņa

Papildus punktā 3.3 norādītajam, vietās, kur būvgrāvis cauruļvada izbūves vietā sastāv no iežiem vai grunts, kas nav piemērota cauruļvada izlīdzinošās kārtas izveidei, apbērumam, vai būvbedres aizbēršanai un blietēšanai (piem. dolomīts, cieti māli vai mālaina grunts, organiskas izcelsmes grunts vai grunts ar organiskas piejaukumiem), līdz ceļa seguma ierīkošanas atzīmei ir jāveic tās nomaiņa ar vidēji rupju smilti norādītajā apjomā.

Ja jāveic vājas grunts nomaiņa dziļāk par projektējamo izlīdzinošās kārtas atzīmi, tad šis apjoms tiek norādīts atsevišķi.


3.11. Kanalizācijas sūkņu stacijas

Būvuzņēmējs ir pilnībā atbildīgas par kanalizācijas sūkņu staciju izbūvi, montāžu, ieregulēšanu un palaišanu, t.sk.:




  • Zemes darbi. Būvbedres rakšana veicot gruntsūdens līmeņa pazemināšana vai atsūknēšanu (pēc nepieciešamības) tos novadot caur smilšu uztvērējiem meliorācijas novadgrāvī;

  • rievsienu iestrāde;

  • pamatnes sagatavošana betonēšanai;

  • pamata plātnes betonēšana;

  • stiklaplasta vai PE materiāla tvertņu izgatavošana, aprīkošana ar tehnoloģisko iekārtu un piegāde būvlaukumā;

  • sūkņu stacijas pazemes daļu enkurošana būvbedrē un cauruļvadu pievienojumu un savienojumu montāža;

  • būvbedres aizbēršana veicot blietēšanu pa kārtām;

  • pāri palikušās grunts aiztransportēšana;

  • sūkņu uzstādīšana;

  • elektroapgādes un automātikas instalācija;

  • sūkņu stacijas un NAI iedarbināšana eksperimentālā režīmā pievedot ūdeni ar autocisternu;

  • sūkņu automātikas ieregulēšana;

  • labiekārtošanas darbu veikšana saskaņā ar tehnisko projektu;

  • sūkņu stacijas palaišana pievedot ūdeni ar autocisternu;

  • NAI kontrolanalīzes un nodošana ekspluatācijā;

  • u.c. neuzskaitītie darbi.


4. Dienas darbi

Dienas darbu likmes tiks piemērotas darbu veikšanai, ja radīsies izmaiņas vai papildinājumi pasūtījumā, tikai ar Inženiera rakstisku norādījumu.

Dienas darba apmaksas sarakstā ietvertā mehānismu izmantošanas likmēs jāietver visas ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas, piemēram, degviela, eļļa, smērvielas, rezerves daļas, utt., operatoru/vadītāju izmaksas, ieskaitot virsstundas un ceļa izdevumus, kopā ar uzraudzību, pieskaitāmiem izdevumiem un peļņu.

Likmēs pildmaterāliem un betonam jāiekļauj visas mehānismu un darbaspēka izmantošanas un citas šo materiālu ieguldīšanas un blietēšanas izmaksas galīgajā stāvoklī līdz paredzētajam līmenim, kopā ar pieskaitāmiem izdevumiem un peļņu.

Dienas darba apmaksa tiks piemērota tikai laikam, kurā veikts ražīgs darbs.

Dienas darbu tabula Pretendentam ir obligāti jāizceno nemainot iepriekš Piedāvājumā norādītos izcenojumus.



SIA „EKOLAT”, Pasūt. Nr. 17-4/1

Yüklə 33,9 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə