Projenin Amacı: Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, kış sporları, su sporları, dağcılık gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamakYüklə 7,94 Kb.
tarix04.02.2018
ölçüsü7,94 Kb.
#23669

c:\users\asus zenbook\desktop\yüzmee\yüzme şenliği tanıtım\yüzme festivalı.jpg KAÇKARLARDA 3. YÜZME ŞENLİĞİ

11-13 Kasım 2016Projenin Amacı: Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, kış sporları, su sporları, dağcılık gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak. Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek, 2950 metrelerde buz tutmuş göllerde yüzen sporcu ve doğaseverlere o yükseltide dağcı ocağında demlenen Türk çayı ile: “Buzul göllerinde yüzdüler, çay ile ısındılar” sloganını yazılı ve görsel basının manşetlerine taşıyarak Milli İçeceğimizin tanınırlığına katkı sağlamak.

11 Kasım Cuma: 
Gelen konuklarımızı Rize ili Ardeşen ilçesi HAVAŞ Terminalinden Ayder yaylasına transfer
Ayder yaylasına varış, Otellere yerleşme, otelde akşam yemeği, şenlik hakkında bilgilendirme ve görsel materyal gösterimi, tulum eşliğinde Karadeniz gecesi eğlencesi ve Ayder’de konaklama ((Program detayı için : http://www.ritur.com.tr/kackar-buzul-gol-yuzme-senligi-kackar-daglari/ )
Not: Göller Bölgesi’nde kamp yapacak dağcılar için Cuma sabahı araç temin edilecek ve Kavruna ulaşımları sağlanacak… Kamp yapacak dağcıların isim, iletişim adreslerini, kulüplerini bilgi@kisyuzmesenligi.com adresine mail atmaları istenmektedir.
12 Kasım Cumartesi:

Saat: 08.00 sporcu ve katılımcılar Kavrun Yaylası’na hareket edecekler, Yukarı Kavrun da verilecek kısa bir mola sonrasında Göller bölgesine 3 saatlik kar yürüyüşü ile göller bölgesine varılacak. 13.00-14.00 saatlerinde Büyük Deniz Gölünde yüzme, camp, çay ikramı ve Kavrun yaylasına dönüş. 15.00-16.00 Kavrun yaylasında çeşitli aktiviteler ve katılımcı sertifikaların dağıtılması. Otelde konaklama yapacak doğaseverler için akşam yemeği ve çeşitli eğlenceler (http://www.ritur.com.tr/kackar-buzul-gol-yuzme-senligi-kackar-daglari/


Not. 12 Kasım Cumartesi günü etkinliğe katılacak günü birlikçiler için sabah 08.00 de araçlar hazır olacak , Ayder- Kavrun Yaylası ulaşım,  Kavrun Yaylasında Köfte/Sucuk mangal, Sıcak İçecekler, Fırında Patates ikram edilecek, tulumun ezgileri ile kar üzerinde horon oynayacaklar… Katılım bedeli 75 TL ödeyecekler


Sertifika Töreni ve Ödül Töreni: Göllerde yüzme şenliğine katılacak doğaseverler için katılım sertifikaları ve gölde en uzun süre yüzen yüzücülere 1.2.3 lük ödülleri verilecek. Kura çekimleri ile katılımcılara hediyeler takdim edilecek ( 1. İki kişilik Gürcistan Turu, Ayder de iki Gece iki kişilik yarım pansiyon konaklama, Kaçkar Dağ Evlerinde iki kişilik iki gece konaklama… )

13 Kasım Pazar: Otel de konaklama alacak konuklarımız için organizasyon firmasının ekteki program doğrultusunda faaliyetleri olacak http://www.ritur.com.tr/kackar-buzul-gol-yuzme-senligi-kackar-daglari/
Bilmeniz gerekenler: Kış Yüzme Şenliği 2950 metre yükseklikte havanın şartlarına bağlı olarak Büyük Deniz Gölünde yapılacaktır. Yukarı Kavrun Yaylası’ndan göllere ulaşım 3 saatlik kar yürüyüşü ile yapılacak etkinliğe katılacak doğa tutkunlarının bu yükseltide yürüyüş deneyimleri, havanın eksi derecelere düşme olasılığı nedeniyle o şartlara uygun,( windstoper, garotex mont, polar, garotex ayakkabı, gözlük, güneş ve koruyucu kremler, havlu , yedek çorap, giysiyi, enerji verecek kuru üzüm, kaysı, çikolata gibi yiyecekleri yanlarına almaları)

Hava koşulları nedeniyle göller bölgesine ulaşım sağlanamaz, gölün üzeri tamamen karla kaplı olur ve buz tutar ise etkinliğimizi Kavrun Yaylası’nda bir etrafı karla çevrili bir gölde, Kaçkarların eteklerinden akan derede yapacağız.

Yüklə 7,94 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə