Srdce Karla Janečka bije pro Činoherák ÚstíYüklə 8,93 Kb.
tarix14.04.2018
ölçüsü8,93 Kb.


TISKOVÁ ZPRÁVA


Exotika i mrazivá smršť v Hraničáři
Ústí nad Labem, 23. ledna 2015Na velký filmový hit, večer s dobrodruhem–cestovatelem i povedenou komedii o manželských peripetiích zve příští týden veřejný sál Hraničář. Program v úterý 27. ledna otevře severským dramatem Vyšší moc, čtvrtek 29. ledna bude patřit Martinu Loewovi a jeho vyprávění o krásách Madeiry. V pátek 30. ledna se do Hraničáře vrací oblíbená komedie Dámský krejčí Georgese Feydeaua.

Vyšší moc, úterý 27. ledna, 19.30 hodin

Mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund si pro své filmy vybírá témata, která poodhalují ty nejtemnější stránky lidské osobnosti. Bez okolků a pěkně natvrdo ukazuje lidské jednání na hranici společenských pravidel. Ve svém čtvrtém snímku ale zachází ještě dál. Vyšší moc je psychologickou studií moderní severské rodinky, jejíž děj se točí kolem zásadní otázky: Jak se člověk zachová v nečekaných a životu nebezpečných situacích, kdy zavládne „primitivní“ instinkt přežití?

Čtyřčlenná švédská rodina vycestuje do Alp, aby si užila pár dnů volna. Idylku ale naruší zpráva, že se na horské centrum řítí mohutná lavina. Zatímco Ebba chrání své vyděšené děti, manžel Tomas uteče ve strachu do bezpečí. Lavinová katastrofa se nakonec nekoná, ta skutečná se však rozdoutnává v rodině. Snímek získal Cenu poroty na MFF v Cannes 2014.

Martin Loew: Madeira – ráj v Atlantiku, čtvrtek 29. ledna, 18.00 hodin

Madeira je magická a plná protikladu. Zatímco na vrcholcích hor zde fičí ledová mlha, pobřeží se ukrývá pod závojem exotických květin. Jaká tajemství a krásy v sobě ukrývá tento kousek země, přiblíží na velkém kinoplátně v Hraničáři ve svých fotografiích a zajímavém vyprávění známý cestovatel Martin Loew.Georges Feydeau: Dámský krejčí, pátek 30. ledna, 18.00 hodin

Derniéra legendární komedie o záletníkovi, který se snaží stůj co stůj zakrýt svou nevěru. Jedna drobná lež spustí lavinu událostí, a doktorovi Moulinotovi nezbývá, než si s každou další zapeklitostí poradit po svém – nějakou další „neškodnou” lží. Hru plnou překvapivých momentů a mistrného humoru si i tentokrát připravilo Studentské divadlo Ústí nad Labem.


Více na www.cinoherak-usti.cz.
Kontakt pro média:

Evženie Belanová, tisková mluvčí, press@cinoherak-usti.cz, t: 777 202 392
: wp-content -> uploads -> 2014
2014 -> «xalqların psixologiyası»
2014 -> Yeni tanı almış hastada ilk danışmanlık, anamnez, muayene ve laboratuar testleri
2014 -> “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Nizamnaməsinin və strukturunun təsdiq edilməsi haqqında
2014 -> Journey to Sacred India
2014 -> Qrup liderinin rol və funksiyaları, liderin mənimsədiyi nəzəri yanaşmadan, liderlik tərzindən və liderlik bacarıqlarından, aldığı təhsildən, etik qaydalara uyğun davranıb davranmayışından, şəxsiyyəti və fərdi xüsusiyyətlərindən təsirlənir
2014 -> Mühazirə Tarix, elm və fəlsəfə. Anlayışlar və ideyalar Keçmiş və Tarix
2014 -> Kişisel arzu, istek ve ihtiyaçları için ürünleri satın alan ya da satın alma kapasitesinde olan gerçek kişidir
2014 -> Lt scientific
2014 -> Microsoft Word Konflikt Gruppen Manus Q. doc
2014 -> Yazılı Bacarıqlar (yazma- oxuma)


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə