ŞÜKRÜ alkanYüklə 4,83 Kb.
tarix07.11.2017
ölçüsü4,83 Kb.

ŞÜKRÜ ALKAN;
15.04.1971 tarihinde Erzincan Kemah doğumludur. İlk orta ve lise tahsilini  İstanbul’da bitirmiş yüksek okulu AÖF halkla ilişkiler mezunu olarak tamamlamıştır.
Evli  ve beş çocuk babası Alkan'ın 18, 15, 8, 6 ve 1,5 yaşlarında 3 kız ve 2 erkek çocuğu bulunmaktadır. Ticaret hayatına ilk okul dahil yaklaşık tüm yaz tatillerinde bir yerlerde çalışarak başlamış, lise bitince 1,5 yıl teknik hırdavat piyasasında tezgahtar olarak çalışmıştır. Babasının  ortağı vefat edince 1989 da aile şirketi olan tekstil giyim aksesuarları satan dükkanda  işe başlamıştır. Daha sonra imalat-ithalat-ihracat  birimlerini şirkete katarak kendi markalarıyla kendi sektörlerinde öncü firma olarak o günden bu güne aile şirketinde kardeşi ile beraber devam etmektedir. Ayrıca 2000 yılında tekstil promosyon firması kurarak ayrı bir ekiple bu sektörde de öncü olma gayreti içersindedirler. Halen Akal Tic. Ve Tekstil San. Ltd. Şti. (Giyim Aksesuarları) Ve Alkan Tekstil Promosyon Ltd Şti. Genel Müdürü olarak iş  hayatına devam etmektedir. İş ve sosyal hayatında prensiplere önem veren alkan bu  yönü ile bir çok STK kuruluşunda bulunmuş ve halen yöneticilik yapmaktadır. Alkan bu dönem 67.komiteden  İTO Meclis Üyesi olmuştur.
Üyesi olduğu kurumlar: İGİAD (iktisadi girişim ve iş ahlakı derneği) kurucu başkan halen görevde, İLKE (ilim kültür ve eğitim derneği) yönetim kurulu üyesi, MÜSİAD tekstil sektör kurulu görevi yaptı, MAZLUMDER, İstanbul Kalkınma Ajansı katip üye, Kemah Tanköyü Vakıf Ve Dernek eski dönem başkanlığı halen üyelik, Yeşilay, İDSB, Gönül Kuşağı yardımlaşma derneği, YEKDER, PROMOTÜRK, ŞAYSAD üyelikleri devam etmektedir.

 

 


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə