The Orange Order in World War I


Protestant Reformers Memorial LOL 758 (Liverpool)



Yüklə 155,08 Kb.
səhifə2/4
tarix24.12.2017
ölçüsü155,08 Kb.
1   2   3   4

Protestant Reformers Memorial LOL 758 (Liverpool)

Robert Hall, 5th Battalion, King’s Liverpool Regiment

Alfred Lucas, Scots Guards

Joseph Hughes, Royal Field Artillery

Edward Jones, Royal Field Artillery

Alexander Jones, Royal Field Artillery

Albert Bell
Protestant Reformers Memorial Juvenile LOL 34 (Liverpool)

Ed. Wilmott, 9th Battalion, King’s Liverpool Regiment

H Blackburn, 9th Battalion, King’s Liverpool Regiment

P Brocklebank, 9th Battalion, King’s Liverpool Regiment

James Gore, Royal Inniskilling Fusiliers

J Powell, Royal Inniskilling Fusiliers


The Diamond Temperance LOL 790 (Liverpool)

James Unsworth, Inniskilling Fusiliers

Isaac Adams Jnr, Royal Field Artillery
Ulster Scot LOL 423 (Liverpool)

Richard Roberts


City of Liverpool LOL 663 (Liverpool)

George Hook, Liverpool Pals, Lord Derby’s

Dr J Barnes, King’s Liverpool Regiment

Dr J Prentice, King’s Liverpool Regiment


Beaconsfield LOL 243 (Liverpool)

W J Birkett, Liverpool Pals

George Archeson, 7th Liverpool

R Wilson


15
Liverpool Province

James Broughton, King’s Liverpool Regiment


Rock Ferry Purple Heroes LOL 50 (Birkenhead)

John Leath, Cheshire Regiment


No Surrender LOL 148 (Birkenhead)

John Lloyd, King’s Royal Rifles

Joseph Morton, Cheshire Regiment
Schomberg LOL 257 (Birkenhead)

Michael Munroe

William McMeekin
Bidston Hill Heroes LOL 707 (Birkenhead)

J Green, 4th Battalion, Cheshires

W Windrow, 14th Battalion, Cheshires

T Mutch, Cheshires

J Ford, Cheshires

Robert Edwards, Cheshires

Ed Pugh, Cheshires

R Probing, South Wales Borderers

Joe Seddon, Royal Garrison Artillery

H H Green, Royal Garrison Artillery

William Green, Royal Engineers

G Walker, Royal Engineers

G Mason, Royal Engineers

J Harrison, Army Service Corps

Alex C Radley, Royal Naval Reserve

Ed Poole, Royal Naval Reserve


Kensit Memorial LOL 743 (Birkenhead)

Nat Hobson, 15th Battalion, King’s Liverpool Regiment

Charles J Rogers, 4th Cheshires

William Anderson, 4th Cheshires

16
Garston True Blues LOL 64 (Liverpool)

James Airey, 3rd Battalion, King’s Liverpool Regiment

H Hazlehurst, South Lancashire Regiment

A Brown, South Lancashire Regiment

T Lewthwaite, South Lancashire Regiment

E Dunbavin, Lancashire Fusiliers

A Hughes, Lancashire Fusiliers

W Merrick, Royal Field Artillery

George Vernon, Royal Field Artillery

George Peake Jnr, Royal Engineers

C Birkenhead, Kitchener’s Army

C J Jevons, Kitchener’s Army

C Gainey, Kitchener’s Army

Thomas Wright, Kitchener’s Army

R Tippett, Kitchener’s Army

H Bloom, Kitchener’s Army

S W Airey, HMS Monmouth

J H Lewis, Naval Volunteer Reserve

W Birkenhead, Naval Volunteer Reserve
The Pioneer LOL 697 (Buckley)

Ross H Jones, Royal Field Artillery

William Jones, Royal Field Artillery
Sons of Touchstone LOL 849 (St Helens)

Samuel Martin, 5th South Lancashires

Henry Martin, 5th South Lancashires

Richard Glover, 5th South Lancashires

Thomas Cathcart, 5th South Lancashires

Edward Hamilton, RASC


Enniskillen’s Glory LOL 538 (St Helens)

George Packworth, 5th South Lancashires

John Henry Evens, Royal Engineers

Albert Dutton, Royal Engineers

John Lawrence, St Helens Territorials

Harrison James Litherland, National Reserve


Duke Schomberg LOL 486 (Wallasey)

A Howley, King’s Liverpool Regiment

D Work, RAMC

W J Taylor, ASC

H Wakelam
17
Seacombe’s Pride LOL 831 (Wallasey)

William Roddick

J Benson

S Thomas


William Rimmer

H Haigh


M McGewvan
Pride of Poulton LOL 835 (Wallasey)

William W Fidler, 1st Cheshire

Harry Williams, 1st Cheshire

Thomas Rentoul, 4th Cheshire

George Barrow, 4th Cheshire

James Pritchard, 11th Cheshires

Oliver Harding, 5th Battalion, King’s Liverpool Regiment

Ronald W Giles, Denbighshire Hussars

J A Saly, Denbighshire Hussars

John McKee, Royal Field Artillery

Isaac Keeley, Royal Garrison Artillery

William Ashley, Royal Garrison Artillery

Samuel Preston, Army Service Corps

William Simpson, Army Service Corps

James Pulford, Royal Navy

Lawrence Malcolm, Royal Navy


Robinson LOL 712 (Haydock)

Thomas Henry Marsh, Army Service Corps


Colonel Sandys LOL 725 (Moss Bank, St Helens)

Jno Ashcroft, 11th South Lancashire Regiment


Colonel Waring LOL 716 (Earlestown, Ashton-in-Makerfield)

George Sutton, 4th South Lancashire Regiment

R P Oubridge, Essex Yeomanry
No Surrender LOL 805 (Haydock)

Wilfrid Butler, South Lancashire Regiment

William Speakman, South Lancashire Regiment

William Henry Hilton, Lancashire Hussars, Imperial Yeomanry

Thomas Byron, Gordon Highlanders
Lord Kenyon LOL 11 (Oldham)

George Keast, Manchester Regiment

A N Colbourn, Manchester Regiment

J W Raynor, Seaforth Highlanders

Tom Briddock, Expeditionary Force

18
Prince of Peace LOL 416 (Whitworth near Rochdale)

George Quance, 2nd East Lancashire Regiment

James Rothwell, County Palatine Artillery


Prince of Orange LOL 170 (Whitworth near Rochdale)

Joseph Phillips, Lancashire Fusiliers

George William Grimes, Winchester Rifles

Jackson Jackson, Royal Field Artillery

James Hissey, RAMC
Victoria LOL 360 (Winsford)

W H Burgess

Maurice Burgess

A Wright


Tom Blackburn

Lawrence Fitton

Walter Lamb

J S Knowles

Frank Knowles

Albert Warburton

George L Squibbs

J G Hitchen

Walter Hodkinson

Albert Dunning

Walter Dunning

J W Hope


Samuel Knowles

George Parks Jnr

John Egerton

Fred Walker

Joseph Bowden

G W Shaw


Fred Curzons

Clarence Newall


Prince George LOL 473 (Lostock Hall near Preston)

Charles Hewitt, Loyal North Lancs

J W Gorst, Royal Field Artillery

Robert Hill

Arthur Walton
Princess of Wales Ladies Lodge 1 (Preston)

Nurse Florence Parker, Leyland UAD


19
Victoria LOL 163 (Preston)

Vincent Joyce, 4th Loyal North Lancashire

James Kitchen, 4th Loyal North Lancashire

William Yates, 4th Loyal North Lancashire

Percy Yates, 4th Loyal North Lancashire

John Davidson, 4th Loyal North Lancashire

George Knowles, 4th Loyal North Lancashire

Elisha Smith, 4th Loyal North Lancashire

Edward Higham, East Lancashire Regiment

Samuel Ashworth, Royal Field Artillery

David Bradshaw, Royal Field Artillery

Henry Berenguer, Royal Field Artillery

Fred Hamer, Royal Field Artillery

James Heys, Royal Field Artillery

Richard Crook, RAMC

Ernest Waddington, RAMC


Prince of Wales LOL 167 (Preston)

Thomas Shaw, 1st Battalion, Loyal North Lancs

Thomas Henry Flowers, 4th Battalion, Loyal North Lancs

Josiah Rigby, 4th Battalion, Loyal North Lancs

Thomas Brown, 2nd King’s Own Lancasters

Albert Dunckley, 6th Battalion, East Lancashire Regiment

Frederick Wisdom, East Lancashire Regiment

Thomas Woods, East Lancashire Regiment

William Balfour Taylor, 4th Battalion, King’s Liverpool Regiment

Robert Howarth, 8th Battalion, King’s Liverpool Regiment

Herbert Dixon, 2nd West Lancs, Royal Field Artillery

John Brown Wallbank, 9th West Lancs, Royal Field Artillery

John Bradley, Royal Engineers

John Preston, Army Service Corps

Henry Oswald Riley, Army Trans Corps

William H Bower, Royal Navy

William Walker, National Reserve
St John’s LOL 273 (Preston)

Joseph Bellas, 2nd West Lancs, Royal Field Artillery

Albert Bellas, Royal Garrison Artillery
Stanley LOL 471 (Preston)

James Ainsworth


20
Protestant Martyrs LOL 237 (Preston)

Robert Edmund Leed, 17th Lancers

Thomas Holmes, Loyal North Lancs Territorials

Thomas Wareing, Loyal North Lancs Territorials

George Clarkson, 4th West Lancs Territorial

Stephen Thompson, Birkenhead Bantams

John Preston, Royal Field Artillery

Frederick Wilding, Naval Ambulance
Emmanuel LOL 238 (Preston)

Samuel Robinson, 1st Loyal North Lancs

Edward Lowe, 3rd Loyal North Lancs

Ernest Parkinson, 4th North Lancs

Joseph Waddington, 17th Lancashire Fusiliers

John Seddon, 15th Cheshires

Albert Edward Houghton, 2nd West Lancs

John Greenwood, West Lancs Territorials

Thomas Barnes, West Lancs Territorials

Fred Parkinson, Royal Field Artillery

John Maymon, Royal Field Artillery

Edwin Rhodes Legard,

Edward Montague

Henry Norris

Albert Bolton
Martin Luther LOL 477 (Preston)

Richard Webb, 2nd West Lancs, Royal Field Artillery

Norman Allison

Robert Bradshaw

John Billington

Robert Baron

Fred Bannister

William Clithero

Norman Haydock

Thomas Livesey

Thomas Mather

Albert McIver

George Morris

John Nuttall

Jas Osbaldeston

William Parker

Albert Robinson

James Ryding

Gordon Snape

James Snape

Harold Seed

21
Lord Nelson LOL 160 (Ince)

H Butler

J Eaves


George Henry Gaskell

William Hodson

James Judd
King William LOL 194 (New Springs, Wigan)

Dr Joseph Carroll, Army Medical Corps


Pride of Standish LOL 161 (Standish near Wigan)

Alfred Arstall, Coldstream Guards

James Brown, Lancashire Fusiliers

Richard Mason, Lancashire Fusiliers

John Barlow, 14th Manchesters

Charles Fairhurst, 14th Manchesters

Walter Syner, 14th Manchesters

John Bentham, King’s Liverpool Regiment

John Winstanley, Loyal North Lancashire

Richard Winstanley, Royal Field Artillery

Robert Leigh, Royal Field Artillery
Loyal Triumphant LOL 37 (Ashton-in-Makerfield)

G W Littler, 3rd Border Regiment

A L Jackson, 10th Border Regiment

G Monks, KRR

F Hope, Lancashire Hussar Yeomanry

Bryce Ogden


Burnaby LOL 490 (Golborne)

Joseph Williams, 4th South Lancs, Territorial Force

Peter Pennington, 4th South Lancs, Territorial Force

Thomas Hewitt, King’s Liverpool Regiment

John Wilcock, Shropshire Light Infantry

W Critchley, Gordon Highlanders

Robert Kilshaw, Royal Field Artillery

Joseph Prescott, Royal Field Artillery

S F Twiss, Royal Field Artillery

Thomas McDoughal, Royal Field Artillery

John Heath, Royal Field Artillery

John Marsh, RAMC

Phillip Davies, RAMC

George Lowe


22
Earl of Iddesleigh LOL 642 (Garswood near Wigan)

Robert Lowe, 5th South Lancashires

Frank Rowe, Royal Field Artillery

David Taylor, Royal Engineers

George Albert Marsh, Army Service Corps

Thomas Joseph Taylor, RAMC


James Gibson Memorial Temperance LOL 812 (Hebburn)

Alex Johnstone, Cyclist Battalion

Mitchell McDonald, Durham Howitzers

Bro Purvis, Royal Field Artillery, Durham

Edwin Jones, Royal Engineers
Lily of Barrow LOL 365 (Barrow-in-Furness)

Joseph Wilkinson, Border Regiment

Albert Gratton, 4th King’s Own

James Wilson, 4th King’s Own

William Pursley, Inniskilling Fusiliers

William Johnstone, Royal Irish Rifles

Harry Jefferson, Royal Irish Rifles

George Chapman, Royal Irish Rifles

David Graham, Royal Navy

Joseph McLinden, Royal Navy

John Newsham, Royal Navy

Charles McCilroy, Royal Navy

Reggie Ryson, Royal Navy

McCyntyre Shields, Royal Navy

William McLinden

William James Queen

James Neill

Thomas Ray

Donald Lycons

Tomas Ravey

Frederick Linny

William G Inglis

Thomas Pears
Crimson Banner LOL 403 (Harrington, Cumberland)

Edward Harding, Royal Navy


Earl of Beaconsfield LOL 563 (Barrow-in-Furness)

John White, Inniskilling Fusiliers

William Morrow, Inniskilling Fusiliers
23
Pride of the North LOL 339 (Hebburn)

William Russel, Royal Inniskilling Fusiliers

William A Laird, Royal Inniskilling Fusiliers

William Robinson, Royal Irish Rifles

Thomas Monroe, Royal Field Artillery

Andrew Lilley, Royal Garrison Artillery

John Gordon, Royal Engineers

David Morrison, Royal Engineers

William Leetch, Army Service Corps
Bentinck LOL 171 (Whitehaven)

Joseph Telford, 3rd Border Regiment

Henry Gray, 3rd Border Regiment

John Telford, 5th Border Regiment

Isaac Robinson, 5th Border Regiment

Isaac Bowness Snr

Isaac Bowness Jnr

James Telford

John E Horsley
Douglas Total Abstainers LOL 736 (Douglas, Isle of Man)

Albert W Cleator, Army B Regiment

W Brew, ASC

R Simpson, Royal Navy


Star of Mona LOL 764 (Douglas, Isle of Man)

J J Kelly, Army Service Corps

W Latham, Isle of Man Volunteers

E Garrett, National Reserve

T Quinney, HMS Ramsey
William Touchstone LOL 517 (Flimby, Cumberland)

Robert Rainey Dunigan, 5th Border Regiment

Joseph Ismay, 5th Border Regiment
William E Moss Temperance LOL 518 (Workington)

Thomas Brown, Cumberland & Westmorland Yeomanry


Workington True Blues LOL 522 (Workington)

G E Fleet, 5th Battalion, Border Regiment

James Thompson, 8th Battalion, Border Regiment

Andrew Donnan, 9th Battalion Border Regiment

Alec H Harvey, 11th Battalion Border Regiment

J Craig, 4th Battalion, East Lancashire Regiment

W J Nelson, National Guards

24
Enniskillen LOL 118 (Blackburn)

David Cunningham, East Lancashire Regiment
King William III LOL 106 (Blackburn)

William Dewhurst, Royal Marines


Cranmer LOL 444 (Blackburn)

Daniel Slater, 4th East Lancashire Territorials

Thomas Slater, 6th Manchester Regiment

Herbert Dickenson, 6th Manchester Regiment


Earl of Beaconsfield LOL 405 (Blackburn)

George Crabtree, 4th East Lancashire Regiment

T Whewell, 4th East Lancashire Regiment
Duke of Cumberland LOL 173 (Blackburn)

Thomas Almona, Kitchener’s Army

Henry Ramsbottom, Kitchener’s Army
William LOL 270 (Blackburn)

R Dawson Jnr, Royal Field Artillery


William, Prince of Orange LOL 141 (Blackburn)

J J Read, Scots Borderers

William Summer, Royal Field Artillery

M T Read, Egypt

William Cayton, Transport

Alfred Hacking, Army Service Corps

John Watson, National Reserve

Rd Shorrock, Royal Flying Corps


Ridley LOL 371 (Newcastle-On-Tyne)

John Anderson, Northumberland Fusiliers

Robert Williamson, Northumberland Fusiliers

William Wilson, Northumberland Fusiliers

Samuel Hyslop, 11th Brigade, Royal Inniskilling Fusiliers

Benjamin Wilson, Royal Navy


Jubilee LOL 654 (Accrington)

W H Preston, 14th Battalion, Rifle Brigade

N Bentley, ACC Howitzer Brigade
Tantobie LOL 387 (Tantobie)

Thomas Hill, East Yorks

James Fergusson, West Yorks

25
Purple Heroes LOL 432 (Jarrow)

Alfred Walton, Kitchener’s Army

Thomas Irvin, Kitchener’s Army

William Turnbull, Kitchener’s Army
Salisbury Blues LOL 677 (Newcastle)

James Murray, Highland Fusiliers


Carson’s True Blues LOL 262 (Gateshead)

David Richardson, 16th Northumberland Fusiliers

Robert J Davidson, 16th Northumberland Fusiliers

Thomas W Rolls, Northumberland ASC

William J Sadler, Northumberland ASC
Loyal Victory LOL 31 (Kidderminster)

T Bird, Worcestershire Regiment

F Cooper, Worcestershire Regiment

A Whitmore, Worcestershire Regiment

R Hopkins, Royal Field Artillery
Brunswick LOL 52 (Kidderminster)

H Parkes, Worcestershire Regiment

W J Payne, Royal Field Artillery

A C Brown, Army Pay Officer


Bridgewater LOL 459 (Wigan)

Henry Blackburne, 5th Manchester Regiment

William Hayton, 5th Manchester Regiment

James Allen


Reverend Doctor Burnet LOL 854 (Birmingham)

W D Scott, Argyle and Sutherland Highlanders


Lord Cairns LOL 242 (Birmingham)

E T Hepburn, Royal Field Artillery

A Neeby

W H Copson



A H Wort

H West


T Langley
Alderman J H Chesshire LOL 840 (West Bromwich)

Samuel Bowcott, 2/5th South Staffs

Charles Parker, 2/5th South Staffs

26
John Rogers Martyr LOL 843 (King’s Heath, Birmingham)

Philip Norman Robertson, Royal Warwickshire

George Parkes, 2nd South Midlands Red Cross


Albert LOL 175 (Birmingham)

T W Boston, 1st Royal Engineers

W E Holmes
Metropolitan Province

Thomas C Ralph, RAMC


Huntingdon LOL 672 (Shepherd’s Bush, London)

Sergeant-Major Reid

Frederick Clark, Shooting Instructor

R M Law, National Training Corps

Henry Spark, National Reserve
Victoria Jubilee LOL 637 (Willesden, London)

Colonel F S Fitzpatrick

F R White, Commandant, Middlesex Volunteers

Arthur James Seal, Special Police


Schomberg LOL 186 (Gunnersbury, London)

L N Gingell, Royal Engineers


Tyndale LOL 667 (Lewisham, London)

L R Dubois, 20th County of London

F McTirley Gilmer

W H Hurn
Bullinger LOL 481 (Walthamstow, London)

G W J Cole, Royal Fusiliers

P J Curl, Officers’ Training Corps


Countess of Caledon LOL 330 (London)

Leo R Gingell


Luther LOL 233 (Pimlico, London)

J Sales, Irish Guards

J Martin, Devonshire Regiment

A Evans, Royal Irish Rifles

J McCreery, Royal Artillery

M Leslie, Royal Garrison Artillery

W H Ellerton, Royal Engineers

A E Humby, Army Service Corps

C Alexander, HMS Ganges II

C Briggs, Royal Flying Corps


27
Colonel Whale’s Purple Guards LOL 45 (Bethnal Green, London)

A H Beckett, Royal Engineers

S W Chapman, Royal Engineers
Enniskillen LOL 77 (City of London)

A H Earl, 7th Battalion, London Regiment

G H Vane, RAMC

W E Gatehouse, HMS Ganges

G Gatehouse
Royal William LOL 717 (East Ham, London)

W Patton, Royal Field Artillery

H S Greenhagh, HMS Walaroo

A J Charlton, Royal Naval Volunteer Reserve

V A Dewar, HM Warships

A W Nicholls, Home Defence Corps


Wycliffe LOL 752 (Balham, London)

T C Wetton, 2nd King Edward’s Horse

A E Corner, RAMC
Reformation LOL 779 (Finsbury Park, London)

E W Martin, Artiste’s Rifles

W Pidgeon, RAMC, 17th Battalion, Royal Fusiliers

E W H Gowan, RAMC

W G Robinson
Doctor Barnardo Memorial Total Abstinence LOL 819 (Limehouse, London)

W Cox, Royal Fusiliers

A T Davis, Rifle Brigade

G F Devaliant, 7th Lincolns

J McIntyre, 17th County of London

J Downham Jnr, Royal Engineers

B W Davis, Royal Engineers

E A Simpson, HMS Thrush

J Nash, Royal Navy
Wycliffe LOL 447 (Portsmouth)

G Flowers, Royal Navy

J Orr, Royal Navy

T J Tuck, Royal Navy

H Dwyer, Royal Navy

A C Whale, Royal Navy

C Hivons, Royal Navy

28
Martin Luther LOL 212 (Portsmouth)

Captain Thomas Woombell, King’s Royal Rifles

James Griffin, Royal Marines Light Infantry

W Uridge, Royal Marines Light Infantry

W F Barlow, Royal Navy

A Norris, Royal Navy

H G Porter, Royal Navy

J A Daniels, Royal Navy

W Hatton, Royal Navy

A Henderson, Royal Navy

C W Randell, Royal Navy

F Walshaw, Royal Navy

G W Odell, Royal Navy

W Olford, Royal Navy

G Dyer, Royal Navy

G Jebbett, Royal Navy

J R Shute, Royal Navy

W H Lockhart, Royal Navy
Prince of Wales LOL 329 (Portsmouth)

A Morbey, HMS Minerva

W Feltham, HMS Hibernia

A Taplin, HMS Good Hope


Circus LOL 48 (Portsmouth)

Charles Jenks, Royal Navy

George Linnell, Royal Navy

C W Gould, Royal Navy

G T Shepperd, Royal Navy

J G Macklin, Royal Navy

S F T Tollon, West Kents

T W Taylor,


Star of the East LOL 206 (Gosport)

J H Tildesley, Royal Marine Light Infantry

A Lakin, Royal Marine Light Infantry

A Simpson, Royal Marine Light Infantry

F Gardiner, Royal Marine Light Infantry

J Holroyd, Royal Marine Light Infantry

R J Macaulay, Royal Marine Light Infantry

G J Tyrrell, Royal Navy

G E H James, Royal Navy

Ed George, Royal Navy

E Evans, Royal Navy

J A Huggard, Hampshire Regiment

T Bradley, Royal Inniskilling Fusiliers

A W C Blake, RAMC


29
Royal Naval LOL 577 (Portsmouth)

Lieutenant-Commander E Pratt, Royal Navy

Harry Bradley, Royal Navy

John Barber, Royal Navy

Edward Fletcher, Royal Navy

Frank Rowe, Royal Navy

E S Wise, Royal Navy

F Short, Royal Navy

W Spry, Royal Navy

W Scarratt, Royal Navy

J Dawe, Royal Navy

J Snape, Royal Navy

F Hendley, Royal Navy

R Bishop, Royal Navy

N Smith, Royal Navy

S Martin, Royal Navy

F Bignell, Royal Navy

T McConnell, Royal Navy

R B James, Royal Navy

J G Cuthbertson, Royal Navy

D Cross, Royal Navy

W Knight, Royal Navy

C W Shinkfield, Royal Navy

J Collier, Royal Navy

S Corbin, Royal Navy

W Lapidge, Royal Navy

A Harris, Royal Navy

A Biddle, Royal Navy

G Shepherd, Royal Navy

A Stafford, Royal Navy

A C Lane, Royal Navy

M Faulkner, Royal Navy

H Scarrott, Royal Navy

J Siddle, Royal Navy

C Coles, Royal Navy

J Ashton, Royal Navy

W A Pook, Royal Navy

H J Taylor, Royal Navy

W Palmer, Royal Navy

H Rawlins, Royal Navy

F Garrett, Royal Navy

30



Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə