Yeni Nesil Flekso Klişe Üretimi: Şimdi HizmetinizdeYüklə 94,59 Kb.
tarix17.11.2018
ölçüsü94,59 Kb.
#80083

esko_logo_positive_rgb

DERHAL DAĞITILACAK BASIN BİLDİRİSİ
Yeni Nesil Flekso Klişe Üretimi: Şimdi Hizmetinizde.

Gent (Belçika), 4 Nisan 2017 – Esko (www.esko.com) flekso klişe üretiminde tutarlılığı yepyeni bir seviyeye taşımak ve klişe üretimi sürecini çarpıcı oranda basitleştirmek için verdiği sözü tutuyor. İlk müşteriler, mükemmel performansı ve olağanüstü baskı sonuçlarını teyit ediyor.

Değişim yaratan pazar trendleri

Esko’nun Donanımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Klein, “Flekso alanında ortalama çalışma süreleri kısalıyor ve sektör daha küçük hacimli işleri daha hızlı ve daha verimli bir şekilde üretmenin yollarını arıyor” diyor ve ekliyor: Flekso klişe üretim süreci genellikle beş farklı donanım cihazının kullanılmasını gerektiren ve altı farklı süreç adımından oluşan karmaşık ve manüel bir işlem; dolayısıyla çözümün büyük bir kısmı bu sürecin yeniden tasarlanmasından oluşuyor. Süreç adımlarının entegrasyonu ve otomasyonun (dolayısıyla da standardizasyonun) artırılması ise tutarlılığı ve kullanım kolaylığını artırıyor ve müşterilerin flekso klişe üretimi iş akışını daha verimli bir şekilde yürütmesine olanak tanıyor.”Verimliliği artırmak için daha fazla entegrasyon

Esko, 10 ay kadar önce flekso klişe üretimine yönelik bir dizi yeniliği piyasaya sürdü ve bunları drupa 2016'da sergiledi.  • Bu yeniliklerden CDI Crystal 5080 XPS, flekso klişe pozlandırma ve pozlama işlemlerini entegre ederek otomatikleştiriyor ve klişeyi işlemciye aktarıyor.

  • Yepyeni XPS 5080 UV LED pozlama cihazı ise bilindik Esko kalite standardına daha yüksek bir tutarlılık kazandırıyor.

  • Flekso klişe üretimi ve iş akışı yazılımının yeni Automation Engine Device Manager ile tam entegrasyonu, flekso klişe üretimi süreci üzerinde tam kontrol sağlıyor.

  • Yenilikçi bir tram teknolojisi, dijital flekso kalitesini daha da yüksek bir seviyeye çıkarıyor.

Flexo klişe pozlandırma ve pozlamayı birleştirmenin faydası

XPS Crystal 5080, UV ön ve arka pozlamayı tek bir işlemde birleştiren bir UV LED pozlama cihazıdır. CDI Crystal 5080, endüstri lideri CDI teknolojisine dayanan yeni bir dijital flekso klişe pozlandırma sistemidir. Bu cihazlar birbirine bağlanarak CDI Crystal 5080 XPS tek bir klişe üretim hattı olarak kullanılabilir. Böylelikle klişe pozlandırma ve pozlama işlemleri tek bir operasyonda birleştirilir. Bu çözüm, manuel işleme adımlarının sayısını diğer teknolojilere kıyasla %50 oranında azaltır.

Müşterilerin kurduğu sistemler

İlk seri üretim Esko CDI Crystal ve XPS Crystal cihazları 2016 yılının ikinci yarısında Avrupa ve Kuzey Amerika’daki müşterilerin üretim tesislerine kuruldu. Dünyanın diğer ülkelerine yapılan yeni teslimatların sayısı da hızla artıyor.Önde gelen klişe ve ekipman satıcılarının onayladığı bir çözüm

Esko XPS Crystal’ın çoğu esnek ambalaj baskı uygulamasında önde gelen flekso klişe satıcıları (DuPont, MacDermid, Asahi ve Flint) tarafından kullanılan popüler klişe türleri ile birlikte kullanılabileceği onaylandı. CDI Crystal platformunun mümkün olduğunca çok sayıda flekso baskı uygulamasını desteklediğinden emin olmak için onaylanmış flekso klişelerinin listesi genişlemeyi sürdürüyor.

Bir sonraki adımda Esko, çözüm ortağı Vianord ile birlikte flekso klişe üretim sürecine daha da fazla inovasyon ve otomasyon getirecek. Flekso klişe üretiminin hiçbir manuel temas noktası içermeyen tamamen otomatik bir süreç haline gelmesine yönelik bir sonraki adım, CDI Crystal 5080 XPS ile klişe işleme düzeneği arasında kurulacak bir köprüden oluşacak. Flekso klişeler bir maske üzerinden arkadan ve önden pozlanıp ve pozlandırılacak ve tek bir modernize edilmiş üretim hattında işlenmeleri sayesinde süreçteki manuel adımların sayısı daha da azalacak.

XPS Crystal 5080 ile tutarlı ve yüksek kaliteli klişeler üretin

Flekso baskı kalitesinde öncü marka Esko, onlarca yıldır bu alanda endüstri lideri olarak tanınıyor. Tüm sektör HD Flekso ve Full HD Flekso’nun günümüz fleksografik baskıda en yüksek kalite standartlarını belirlediği ve birer referans noktası olduğu konusunda hemfikir. XPS Crystal 5080, sunduğu üstün klişe tutarlılığı ile Flekso ve Full HD Flekso kalitesini daha da ileriye taşıyor. Klişe tutarlılığı, flekso baskı sürecini standartlaştırmak ve baskıda optimum kaliteyi yakalayıp sürdürmek için en önemli faktörlerden biri. Floresan tüplerin kullanıldığı UV kontaklı çerçevelerin en iyi sonucu elde etmek için gereken düzeyde enerji kontrolü sağlaması imkansız. Klein sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bir yıldan uzun sürede elde ettiğimiz tecrübelere bakarak, UV LED’lerin kullanıldığı eş zamanlı ve optimum kontrollü bir UV ön ve arka pozlama sürecinin dijital flekso klişelerde en yüksek tutarlılığı sağladığını artık kesin olarak söyleyebiliriz. Floresan tüplerle yapılan geleneksel pozlamada, kontrol edilemeyen değişkenlerden biri ön ve arka pozlama arasındaki zamandır. Bu durum, 'kalıcı etki’ adı verilen bir etkiye ya da bağımsız noktaların zemin şeklinde değişikliklere neden olur. Bu noktalar şekil ve kuvvet açısından değişken hale geldikçe baskı sonucu bundan olumsuz etkilenir.

Kullanıcılarımızdan aldığımız örnek baskılar ise kalite ve tutarlılık konusundaki iddiamızı fazlasıyla doğruluyor.”

Baskı öncesi ile klişe üretimini bütünleştirin

Kısalan üretim süreleri flekso klişelerin daha hızlı bir şekilde ve kesin bir zaman zarfında hazırlanmasını gerektiriyor; zira kimse klişe beklemek için baskı operasyonlarını duraksatma riskini almak istemiyor.

Esko, operasyonel kontrolü baskı öncesi departmanına kadar ilerleterek kalıpların yıkılmasına ve flekso klişe üretiminin baskı öncesi iş akışıyla daha iyi entegre edilmesine yardımcı oluyor. Bu yenilikler, zorlu teslimat sürelerine uymayı kolaylaştırıyor.

Automation Engine Device Manager iş durumunu izler ve flekso klişe operasyonlarını denetleyip çalışmalara yön verir. Devam eden işler, iş durumu ve cihaz kuyrukları izlenir ve görsel olarak sunulur. Böylece baskı öncesi departmanları klişe üretim kuyruğunda bekleyen işlerin önceliklerini belirlemek ve sıralamayı değiştirmek için gereken tüm bilgileri kullanarak doğru klişeyi doğru zamanda üretebilir.

Müşteriler onaylıyor

Esko flekso klişe üretimi müşterileri Inci.Flex (İtalya) ve Glatz Klischee (Avusturya), Esko’nun yeni flekso çözümlerinin ilk kullanıcıları arasında.

Inci.Flex, İtalya’nın Fisciano şehrinde (Salerno eyaleti) flekso ve gravür baskı öncesi hizmetleri sunan bir şirket. “Esko, onlarca yıldır Inci.Flex’in önemli bir iş ortağı” diyen Inci.Flex Genel Müdürü Enzo Consalvo, şunları söylüyor: “Şimdi de yeni CDI Crystal 5080 XPS flekso klişe üretim çözümümüzle, kaliteyi ve müşteri hizmetini daha da üst seviyeye taşıyoruz. Yeni Esko CDI Crystal 5080 bize sağladığı otomasyon ve kapasitenin yanında klişe üzerinde daha tutarlı ve güvenilir noktalar oluşturma özelliği sayesinde müşterilerimize de bütün ton aralığında mükemmel baskı sonuçları sunuyor. Bu da mükemmel açık tonlar, dengeli yarı tonlar, sıfıra yakın gölgelendirme, daha yumuşak geçişler ve daha yoğun, dolgun ve sabit zeminler anlamına geliyor. Yüksek baskı kalitesi sayesinde, matbaalara yüksek kalitesiyle gravür baskıya fark atan fleksografik ambalajlar yaratma imkanı sunabiliyoruz. Bu sistem, müşterilerimize karşı kullanabileceğimiz gerçek bir pazarlama aracına dönüştü.”

Glatz Klischee, yaklaşık altı aydır Esko’nun yeni XPS Crystal 5080 sistemiyle çalışıyor. Şirketin Genel Müdürü Manfred Shrattenthaler şunları anlatıyor: “Ön ve arka pozlamayı tek adımda birleştiren bu yeni çözüm, hem cihazın gelişiminde büyük bir ilerleme teşkil ediyor, hem de klişe üretiminde önemli bir atılım için bir çıkış noktası görevi görüyor. Manfred Schrattenthaler sözlerini şöyle sürdürüyor: "Bu teknoloji sayesinde artık müşterilerimize 250 lpi ile birinci sınıf kalite aralığına ulaşan standart taramalar (54/60 çizgi) sunabiliyoruz. Bugüne kadar ulaşabildiğimiz en yüksek seviyenin de üzerinde bir tutarlılık ve tekrarlanabilirlik ile mümkün olan en iyi klişe kalitesini sağlayabiliyoruz”.

Shrattenthaler şöyle devam ediyor: “Bize göre ön ve arka pozlamanın tek ünitede birleştirilmesi, fleksografik klişe yapımında bir dönüm noktasını simgeliyor. Bu teknoloji hem pozlamanın kalitesini artırıyor hem de son derece tutarlı fleksografik klişeler elde etmemizi sağlıyor”.Fleksoda oyunun kurallarını değiştirin: Basitliği yakalayın

Klein sözlerini şöyle noktalıyor: “Flekso baskı alanında yaptığımız tüm donanım ve yazılım yenilikleri tamamen test edilmiş ve müşterilerimiz tarafından onaylanıp benimsenmiş olduğundan, sunduğumuz çözümlerin flekso baskı kalitesini ve tutarlılığını geliştirdiği, dönüştürücülerde baskı makinelerinin kesintisiz çalışma sürelerini artırdığı ve dolayısıyla da tüm flekso endüstrisini desteklediği açık. Bu sadece müşterilerimiz için değil aynı zamanda baskı makinesi üreticilerinden klişe tedarikçilerine kadar geniş bir endüstri ortakları ağı için de geçerli; zira bunların hepsi Esko’nun flekso klişe üretimine yenilik getirdiğini doğruluyor.”

Esko Hakkında (http://www.esko.com)

Ambalaj Üretimi Kolaylaştırıldı. Esko, müşterilerinin milyarlarca tüketici için en iyi ambalajları üretmelerine yardımcı olur.


Esko ürün portföyü; marka sahipleri, bayiler, tasarımcılar, ön medya ve özel atölyeler, matbaalar ve ambalaj üreticileri için ambalaj ve baskı süreçlerini destekler ve yönetir. Her 10 perakende ambalajından 9’unda ambalaj yönetimi, varlık yönetimi, grafik çalışması hazırlama, strüktürel tasarım, baskı öncesi, 3D görselleştirme, flekso klişe üretimi, iş akışı otomasyonu, kalite güvencesi, numune oluşturma, paletleme, tedarik zincirinde işbirliği ve/veya tabela ve stand üretimi için Esko çözümleri kullanılmaktadır.

Esko çözümleri geniş kapsamlı bir yazılım paketi ile iki donanım ürün hattından oluşmaktadır: CDI flekso bilgisayardan kalıba pozlandırma ve pozlama üniteleri ile Kongsberg dijital kesim sistemlerine ek olarak profesyonel hizmetler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Matbaacılar, yayımcılar ve grafik tasarımcılar için otomasyon çözümleri ve PDF kalite kontrol araçları sunan Enfocus, bir Esko iştirakidir. MediaBeacon da dijital varlık yönetimi (DAM) çözümleriyle birlikte, Esko ailesinin bir parçasıdır.

Esko'nun dünya çapında yaklaşık 1.500 çalışanı vardır. Merkezi Belçika’nın Gent şehrinde bulunan şirketin satış ve servis teşkilatı, her gün dünyanın dört bir yanından müşterilerle temas kurar.

Esko bir Danaher şirketidir (www.danaher.com).

Esko'yu takip edin: eskoartwork blog eskoartwork on facebook eskoartwork on twitter eskoartwork on linkedin eskoartwork on youtube. Daha fazla bilgi için www.esko.com web sitesini ziyaret edebilir veya aşağıdaki yetkililerle iletişime geçebilirsiniz:
Halkla İlişkiler ajansları

Kurumsal ve EMEA

Dorien Cooreman

duomedia

Tel: +32 2 560 21 50

dorien.c@duomedia.com
Amerika

Irvin Press

Press+

Tel: +1 508 384 0608irv@press-plus.com
Esko

Kurumsal

Jef Stoffels

Kurumsal Pazarlama Direktörü

Tel: +32 9 216 90 32

jef.stoffels@esko.com
EMEA

Bruno Vermeulen

EMEA Pazarlama Müdürü

Tel: +32 9 216 93 09

bruno.vermeulen@esko.com

İlgili ürün resimlerinin yanı sıra tüm basın bildirileri, www.esko.com.tr adresindeki basın bölümünde bulunabilir.Mart 2017/


Yüklə 94,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə