Yeni ŞablonYüklə 2,02 Mb.
tarix17.11.2018
ölçüsü2,02 Mb.
#80011

09 Nisan 2015
HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ) tarafından, İnegöl Ulaşım A.Ş. (İNULAŞ) bünyesindeki halk otobüsü şoförlerine, şehir içi toplu taşımacılığında “Yolcu ile Etkili İletişim ve Davranış konulu hizmet içi eğitim semineri düzenledi.


Sani Konukoğlu Konferans Salonunda 8 -9 Nisan 2015 tarihlerinde iki gün boyunca süren toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Zabıta Amiri Fehmi Doğan ile İnegöl Ulaşım A.Ş. (İNULAŞ) yönetimi, toplu taşıma araç sahipleri ve şoförler katıldı.
Eğitim toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “Şehir içi toplu taşımacılığında hizmet standartlarının yükseltilmesi ve ortak standartların olması noktasında her türlü istek, öneri ve şikâyetleri değerlendirdik. Bu değerlendirmeler sonucunda yaptığımız denetimler ile ilgili İnulaş yönetimi ile akabinde de siz şoför ve araç sahipleri ile var olan eksikliklerimizi gidermek ve bu eksikliklerimizi tamamlamak adına geçen hafta toplantı yapmıştık” dedi.
Taban; “Toplantıda özellikle şoför arkadaşlarımızın yolcular ile iletişim noktasında eksiklikleri olduğunu, iyi bir şekilde iletişim kuramadıklarını, ayrıca yolculara araçlara biniş ve inişlerde gereken özenin gösterilmediğini, şoförlerin kılık – kıyafet noktasında dikkatli olmadıklarını, daha titiz davranmaları noktasında uyarılarda bulunmuştuk” dedi.
Bu toplantının etkili bir şekilde sonuçlandırılması için, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ), tespit edilen bu eksikliklerin giderilmesi, daha güvenilir ve rahat bir yolculuk edilmesi noktasında şoför arkadaşlarımıza hizmet içi eğitim semineri düzenledik.
Taban; “ Hizmet içi eğitim seminerlerinin artarak devam etmesi arzusundayız. Ayrıca toplu taşımacılık hizmeti yaparken, vatandaşlarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına, sizleri daha duyarlı olmaya çağırıyorum diyerek” konuşmasını sonlandırdı.
Yolcu ile etkili İletişim ve Davranış konulu seminerde söz alan Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ) Eğitim Şefi ve Toplu Taşımacılık Eğitim Uzmanı Uğur Koç; “Şoförlerimizin en önemli görevi, bir yolcuyu güvenilir bir şekilde ve zamanında bir duraktan alıp, gideceği diğer durağa taşımasıdır. Şoförlerin halk otobüslerine binen yolculara karşı ilgili, güler yüzlü, bilgilendirici, güvenilir, yardımcı ve kim olursa olsun bütün yolcuları önemsemeleri gerektiğini“ belirtti.
Zor şartlar altında çalışan Halk Otobüsü şoförlerinin eğitime açık ve istekli olduklarına dikkat çeken Koç, “Farkındalık yaratmak istiyorsanız öncelikle araçlarınızın görünüş ve temizliği ile yolculara karşı ilk intiba ve tutumlarınızda değişiklik yapmanız gerekir” dedi.
Koç; “Ulaşımda sadece ekonomik bir seçenek olmak değil, konforlu, emniyetli, güvenli ve dakik, insan odaklı, sürekli gelişmeye açık olmak gerektiğini ve bu ilkelere uyma konusunda şoför arkadaşlarımıza düşen görev ve sorumluluklar olduğunu” belirtti.
Ayrıca bir şoförün olmazsa olmazlarının başında ilk olarak sabırlı olması gerekliliğini söyleyen Koç; “Yolcu Kimdir? Bizden hizmet bekleyen müşterilerimizdir. Bu yüzden yolculara karşı en iyi şekilde hizmet vermeliyiz. Ayrıca yaptığımız işe saygı için kılık – kıyafetimize özen göstermemiz gerektiğini” belirterek hizmet içi semineri sonlandırdı.

Yüklə 2,02 Mb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə