Dərs icmalı Fənn: Coğrafiya Standart: 1, 2



Yüklə 445 b.
tarix29.01.2018
ölçüsü445 b.
#22775
növüDərs


  • Gəncə şəhəri Səməd Vurğun adına

  • 41 saylı tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Kərimov Arzu Eldar oğlunun «Düzənliklər» mövzusunda dərs icmalı


Fənn: Coğrafiya

  • Fənn: Coğrafiya

  • Standart: 2.1.1, 2.1.2

  • Mövzu: Düzənliklər

  • Məqsəd: 1. Ən böyük relyef formalarından biri olan düzənliklər haqqında anlayışı vermək.

  • 2. Düzənliklərin hündürlüyünə görə qruplaşdırılmasını öyrətmək

  • 3. Ən böyük düzənlikləri xəritədə tanımaq



İnteqrasiya: Fiz.1.1.1.;2.1.1





Tədqiqatın aparılması

  • Tədqiqatın aparılması

  • Tədqiqat sualı: (11 dəq.)

  • 1. Düzənliklər mənşəyinə görə hansı qruplara ayrılır?

  • 2. Hündürlüyünə görə düzənliyin növləri?







Dərslikdən istifadə edərək, ovalıqların mənşəyi və hündürlükləri haqqında məlumat toplayın

  • Dərslikdən istifadə edərək, ovalıqların mənşəyi və hündürlükləri haqqında məlumat toplayın



Amazon ovalığı

  • Amazon ovalığı



Hind-Qanq ovalığı

  • Hind-Qanq ovalığı









Verilən tapşırıqlara düzgün və dolğun cavab verin

  • Verilən tapşırıqlara düzgün və dolğun cavab verin



1. Ən böyük relyef formalarından biri olan düzənliklər haqqında anlayışı verə bilir

  • 1. Ən böyük relyef formalarından biri olan düzənliklər haqqında anlayışı verə bilir

  • 2. Düzənliklərin hündürlüyünə görə qruplaşdırır

  • 3. Ən böyük düzənlikləri xəritədə tanıyır



Püşk atma nəticəsində sizə düşən düzənliyə qiyabi (xəritə üzərində) səyahət edin və qarşınıza çıxan obyektlərin sadə xəritə-sxemin tərtib edin

  • Püşk atma nəticəsində sizə düşən düzənliyə qiyabi (xəritə üzərində) səyahət edin və qarşınıza çıxan obyektlərin sadə xəritə-sxemin tərtib edin





Yüklə 445 b.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə