|
Fənn: ” İngilis dili ”
|
tarix | 14.10.2017 | ölçüsü | 26,42 Kb. | | #4636 | növü | Dərs |
| Fənn: ” İngilis dili ”
Sinif: 72
İngilis - dili müəllimi
Paşayeva İlahə
“Məhşur musiqiçilər” mövzusunda
açıq dərs P L A N I
GƏNCƏ -2016
Sinif : 72
Tarix: 07.04.16
Mövzu : “Məhşur musiqiçilər.”(Famous Musicians).
Məzmun xətti: Dinliyib, danışma, oxu .
Standart : 1.1.1.Müraciət zamanı sualları cavablandırır.
2.1.2.Keçilən mövzuları anlayır və mövzi ilə bağlı fikirlərini ifadə edir.
İnteqrasiya : Musiqi və nəğmə : 1.1.1. ; 2.2.1. ; Tarix : 4.1.3. .
Məqsəd : 1 . “Məhşur musiqiçilər” mətnində verilən əsas fikirləri anlayır .
2 . Azərbaycanın və başqa ölkələrin məhşur musiqiçiləri haqqında müzakirə edildi .
3 . Məhşur musiqiçilər Azərbaycana necə şan-şöhrət gətirdiyi haqqında fikirlər dinlənildi .
4 . Mətndəki sözləri düzgün tələffüz edir .
Dərsin tipi: İnduktiv dərs. ( yeni dərs )
İş formaları : Kollektiv iş və qruplarla iş .
İş üsulu: Sorğu, müzakirə,BİBÖ .
Resurslar: İş vərəqləri, dərslik, proyektor , şəkillər, komputer, video çarx.
DƏRSİN GEDİŞİ:
1.Motivasiya , problemin qoyuluşu: Mətn əsasında məhşur musiqiçilər haqqında fleşkartdan istifadə edərək suallar verirəm.
1. Do you know famous musicians?
2. What kind of music do you like?
3. What is music for you?
Yeni sözlər : decade, glorify,cabaret, improvisation,bandstand
2. Tədqiqat sualı : What famous musicians do you know in Azerbaijan?
What are these people famous for and what brings them fame ?
3. Tədqiqatın aparılması: Şagirdlər iki qrupa ayrılırlar və mətn üzərində işləyirlər. I qrupun şagirdlər məhşur musiqiçilər haqqında
II qrupun şagirdləri isə onların Azərbaycana gətirdiyi şan-şöhrət haqqında araşdırıb tədqiqat hazırlayırlar.
4.İnformasiya mübadiləsi :Hər iki qrup liderləri öz işlərini təqdim edir. Təqdim olunmuş işləri şagirdlər danışır və dinləyir .
5.İnformasiya müzakirəsi :Şagirdlər tədqiqatçı olaraq, suallar verərək müzakirə aparırlar.
What country do they present?
What famous musicians do you know in other countries?
Why did they become so famous?
6.Nəticələrin çıxarılması və ümumiləşdirilməsi: Tədqiqat sualına qayıdırıq və mövzunun möhkəmləndirilməsi məqsədilə paylanılmış işçi vərəqlərindəki tapşırıqlar həll olunur.
7. Produktiv tətbiq etmə ( yaradıcı tətbiq etmə) :Şagirdlər sevdiyi məhşur musiqiçilər haqqında məlumat yazır .
8.Qiymətləndirmə :Aşağdakı meyarlara uyğun aparılır.
Qiymərləndirmə cədvəli
№
|
Qiymətləndirmə
Meyarı Qruplar
|
A
|
B
|
Cəmi
|
1.
|
Mövzuda əsasında verilən fikri anlayir.
|
|
|
|
2.
|
Azərbaycanın məhşur musiqiçilərini tanıyır.
|
|
|
|
3.
|
Vaxtdən səmərəli istifadə edir.
|
|
|
|
4.
|
Qrupda fəalıq və əməkdaşlıq edir .
|
|
|
|
9. Ev tapşırığı : WB s. 110,111. tap. 2 .
Dostları ilə paylaş: |
|
|