Jalgratta kasutus- ja hooldusjuhend ostja kaart k kaardi nr asutaja jaoks Täidab ostja



Yüklə 107,42 Kb.
tarix21.06.2018
ölçüsü107,42 Kb.
#50756




JALGRATTA

KASUTUS- JA HOOLDUSJUHEND



Ostja kaart

K
Kaardi nr


asutaja jaoks


Täidab ostja Olen käesoleva garantiikaardi läbi lugenud ja kinnitan, et olen teadlik, kuidas kasutada jalgratast kooskõlas kasutusjuhendiga.


































Ostja nimi ja perekonnanimi
______________ __________________

Postiindeks Linn


______________ ____________________________________________________

Tänav Suunakood ja telefoninumber


Olen käesoleva garantiikaardi läbi lugenud ja kinnitan, et olen teadlik, kuidas kasutada jalgratast kooskõlas kasutusjuhendiga.
Täidab müüja:
_________________________ ___________________________ ___________________

Kaubamärk Tüüp Jalgratta kood

_____________________

Jalgratta (raami) number


________________________ __________________________ _____________________

Ostja allkiri Müüja tempel ja allkiri Ostmise kuupäev




J

ALGRATTA OSAD


1. Sadulatoru; 2. Sadulatoru kinnituselement; 3. Sadul 4. Raam; 5. Roolikann; 6. Reguleerimiskruvi; 7. Juhtraud; 8. Vahetusheeblid; 9. Sarved; 10. Piduriheeblid; 11. Piduritrosside ümbris/kaas; 12. Laagrid; 13. Esituli; 14. Esipidurid; 15. Kahvel; 16. Rehv; 17. Velg; 18. Rumm; 19. Porilaua kinnituselement; 20. Porilaud; 21. Pedaal; 22. Vänt; 23. Vända telg; 24. Keti hammasrattad; 25. Kett; 26. Tugihark; 27. Tagumine käiguvaheti; 28. Tagumise käiguvaheti keha; 29. Tagumine rumm; 30. Tagatuli; 31. Pakiraam; 32. Tagumised pidurid; 33. Eesmine käiguvaheti; 34. Jalgrattakell


Osad võivad erineda sõltuvalt seadme standardist ja jalgratta tüübist.
Siinsed juhised aitavad teil jalgratas samm-sammult sõiduks ette valmistada.

Saate teada, kuidas reguleerida jalgratta osi (sadul, juhtraud, vedrustus) ja kohandada need oma nõuetele vastavaks, kuidas reguleerida pidureid ja ülekannet, et nad korralikult töötaksid, lisaks seda, kuidas jalgratast hooldada, teha väiksemaid remonditöid ja lahendada kõige sagedamini ilmnevaid probleeme.

Kõik tehtavad tööd on tähistatud sümboliga: tähendab, et remonti võib teha tavaliste tööriistadega; tähendab, et jalgratas on parem toimetada spetsialiseerunud hoolduskeskusesse.

Loodame, et jalgratas saab teile millekski enamaks kui ainult spordivahendiks. Soovime, et see saaks teile vähemalt puhkamise ja hea vormi hoidmise vahendiks, kui mitte hoopis teie elustiiliks. Usume, et jalgrattaga sõitmine annab teile võimaluse ühineda loodusega ja muutub võib-olla hobiks ning eluaegseks harrastuseks.

Juhendi järgimata jätmine põhjustab ohtu teie tervisele ja elule.

Tegevus võib säästa keskkonda.

Väga tähtis.


JALGRATASTE LIIGID JA NENDE EESMÄRK


MÄGIJALGRATAS EN 14766 – universaalsed jalgrattad, mis on ette nähtud sõitmiseks erinevatel teedel, peamiselt mägedel ja mägiradadel. Mägijalgratas on hästi juhitav enamikel pindadel. Suured rehvid ja vedrustus võimaldavad sõitjale mugavuse ja ohutu tunde.

LINNAJALGRATTAD EN 14764 – ette nähtud ohutuks sõitmiseks tänavatel. See tüüp ühendab mugavuse funktsionaalsusega.

MATKAJALGRATTAD EN 14764 – sobivad hästi sõitmiseks nii kõva kattega kui ka muldteedel. See tüüp ühendab mugavuse dünaamilise sõidu funktsioonidega. Raam on tugev, rattad suured (28 tolli), mis võimaldab kiiresti sõita asfalteerimata teedel.

VÕIDUSÕIDUJALGRATTAD EN 14781– universaalsed ja mitmeotstarbelised jalgrattad. Need jalgrattad on ette nähtud sõitmiseks nii asfalteeritud kui mudastel teedel. Sobivad hästi treeninguteks, on ette nähtud linnas ja linnast väljas sõitmiseks. Sobib hästi pikemateks jalgrattamatkadeks koos sõpradega.

NOORTE JALGRATTAD EN 14765 – ette nähtud lastele, tagavad laste mugavuse ja ohutuse.
Linna- ning matkajalgratastega võib sõita nii asfalteeritud kui ka asfalteerimata teedel. Mägijalgratastega võib sõita asfalteeritud ja asfalteerimata teedel ning keskmise raskusega maastikul (metsas, rohumaadel).

Vastavalt seadusele peavad jalgrattad, millega sõidetakse avalikel maanteedel, olema varustatud:


  • esitule ja tagumiste helkuritega;

  • vähemalt ühe töötava piduriga;

  • kella või teise hoiatussignaali andva mehhanismiga.

Kui jalgrattal ei ole vähemalt üht ülaltoodud osa, vastutab kasutaja selle eest, et tema jalgrattal oleksid olemas kõik nimetatud osad.

Palume järgida liiklusseadustikku.




Tootja soovitused:


  • Jalgrattaga sõites on soovitatav kanda kiivrit ja kasutada muud turvavarustust;

  • Sõitmine alkoholi mõju all on väga ohtlik ja seadusega keelatud;

  • Lapsi võib vedada ainult spetsiaalses lapseistmes;

Joonis 1


Sadula kiire mahavõtmine


  • Remonditöid ja hooajalist tehnilist kontrolli peavad tegema hoolduskeskuse volitatud töötajad;

  • Soovitame kasutada ainult originaalvaruosi;

Pilt 2 Sadula kõrguse reguleerimine




  • Pidage meeles, et libedal pinnal võtab pidurdamine rohkem aega;

  • Pidureid, rehve, velgi ja juhtimissüsteemi tuleb regulaarselt hooldada ja kontrollida;

Jalgratta, sõitja ja pagasi kogumass ei tohi ületada 80 kg, kui jalgratas on U-vormi raamiga, või 120kg, kui jalgratas on V-vormi raamiga.

  • Vältige jalgrattaga sõitmist soolase vee ääres olevatel randadel, kuna sool kahjustab jalgratast. Kui sõidate vees, vältige vee sattumist rummu ja vända sisse;

  • Olge ettevaatlik rannikul;

  • Sõidustiili soovitatakse kohandada mägijalgratta tüübiga;

  • Enne jalgratta lisaseadmete paigaldamist tuleb kasutusjuhendiga hoolikalt tutvuda või viia jalgratas hoolduskeskusesse või poodi;

  • Laste jaoks abirataste paigaldamisel ei tohi abirataste ja maapinna maksimaalne vahe ületada 25 mm;

  • Alla 12-aastased lapsed võivad jalgrattaga sõita ainult vanema või teiste täiskasvanute järelevalve all.

SADUL

Sadula reguleerimine on üks olulisemaid ettevõtmisi. Seda tuleb teha iga sõitja puhul individuaalselt. Kuna inimeste kasv, jõud ja sõidukogemus on erinevad, tuleb sadulat reguleerida iga kord, kui jalgrattaga sõitja vahetub. Sadula kõrgusel on tõhus mõju mugavusele, sõiduasendile ja pedaalide tallamiseks vajalikule jõule. Sadulat on võimalik reguleerida kolmes suunas.

Joonis 3
Õigesti reguleeritud sadula kõrgus

Enne sõidu algust tuleb sadula kõrgus reguleerida sobiva varva abil. Maksimaalne kõrgus on tähistatud sadulatorul oleva märgisega STOP. Ärge tõstke sadulat sellest märgisest kõrgemale, vastasel juhul võite lõhkuda sadulatoru või isegi raami.





Kõrgus

Kõrguse reguleerimiseks lükake sadulatoru sügavamale raami või tõmmake kaugemale välja.



  • Istuge jalgrattale;

  • Pange jalg pedaalile;

  • Lükake pedaal madalaimasse asendisse;

  • Kui jalg on täiesti sirge, on sadul heal kõrgusel. Keha asend ei tohi pedaali alla vajutamiseks langeda, samuti ei tohi jalg pedaaliga kontakti kaotada.

Joonis 4
Sadulatoru kinnitamine
Kui olete sadula kõrguse paika reguleerinud, kontrollige, et see oleks jalgratta korpuse suhtes sümmeetrilises asendis. Lõpuks kruvige sisse sadulatoru kruvi (20–25 Nm) või kinnitage sadul kiiravatava kinnituselemendiga.

ETTE- JA TAHAPOOLE NING ÜLES JA ALLA

Need reguleerimised olenevad individuaalsetest nõuetest ja sõitja kehaehitusest. Vale reguleerimine võib põhjustada valusid selgroos, kätes või mujal.

M
Joonis 5
Sadula reguleerimine
ida lähemal on sadul juhttorule (ning mida rohkem on sadula eesots alla suunatud), seda suurema on jõuülekanne pedaalidele. Selles asendis ei ole sõitja jalad asjatult koormatud. Alguses soovitame siiski seada sadul neutraalasendisse – läbi keskmise osa ja horisontaalselt. Sõidukogemuse suurenedes seadistage ka sadula asendit vastavalt. Asendit seadistatakse sadula reguleerimisega. Sadulatoru kruvid tuleb korralikult sisse keerata (20–25Nm). Kui jalgratas on täiskoormusel, tuleb veenduda, et sadul oleks vähemalt miinimumkõrgusel. Kui sadulatoru lükatakse raami liiga sügavale, võib see kahjustada tagavedrustust.


Kui sadul on liiga madalal, põhjustab see valu põlve esiküljel. Kui sadul on liiga kõrgel, põhjustab see valu põlve tagaküljel.

JUHTRAUD


Korralikult reguleeritud juhtraud tagab mugava sõidu. Reguleerimismeetod sõltub kinnituselemendist – kas see on keermega (keeratav) või mitte. Kontrollige, missugune tüüp on teie jalgrattal. Mõnedel jalgrattatüüpidel saab reguleerida juhtraua nurka. See võimaldab sõitjal reguleerida juhtrauda vastavalt oma vajadustele.


Joonis 6


Keermega kinnituselement
Keermega kinnituselement

Kõrguse reguleerimiseks tuleb kinnituselemendi kohal olev kruvi välja keerata. Juhtrauatorus (kahvli osa) olev blokeerimiselement lõdveneb ning kinnituselementi saab kergelt üles või alla suruda. Juhtraua reguleerimisel on vaja pöörata tähelepanu juhtraua väljatõstmise maksimaalsele lubatud ulatusele. Kui vastavat tähist ei ole, peab vähemalt 6,5 cm juhtrauatorust jääma teise toru sisse. Pärast juhtraua reguleerimist keerake kruvi tugevalt sisse (18-20Nm). Pingutuse kontrollimiseks võite asetada ratta oma jalgade vahele ja liigutada käepidemeid. Kui ratast liigutada ei saa, on kruvi hästi sisse keeratud.



Keermeta kinnituselement

Kõrguse reguleerimine on võimalik, ent see tuleb teha tehnilise hoolduse keskuses.




Pilt 7 Keermeta kinnituselement



Transport

Et juhtraud ja rattad oleksid korralikult (sümmeetriliselt) joondatud (või kui need osad soovitakse transpordiks ette valmistada), tuleb lõdvendada kinnituselemendi kohal olev kruvi, kui tegu on keermega kinnituselemendiga jalgrattaga, või kruvid kinnituselemendi mõlemal küljel, kui tegu on keermeta kinnituselemendiga jalgrattaga. Nende kruvide pöördemoment on 8–12 Nm. Kui tegu on keermeta kinnituselemendiga jalgrattaga, ei ole vaja kinnituselemendi kohal asuvat kruvi jalgratta transportimiseks välja keerata, sest seda kruvi kasutatakse sellel mudelil ainult roolikannu reguleerimiseks.


Roolikann

Jalgrattaga sõites võivad juhtraua laagrid lõdveneda. Seda on väga lihtne kontrollida: vajutage esipiduri heeblit ning pange teise käe sõrmed roolikannu peale. Nüüd proovige jalgratast ette- ja tahapoole liigutada. Kui tunnete, et laagrid, juhtraua kinnituselement või toru liiguvad, toimetage jalgratas hoolduskeskusesse.


Amortisaator

Jalgratta amortisaatori moodustavad mitu osa. Enamasti saab neid reguleerida.



Rehvid

Sisekummide või rehvide õhusisaldusest (sisekummita rehvi puhul) sõltub kasutaja mugavus aukudest läbi sõites. R


Joonis 8
Amortiseeriv kahvel šakė
ehvirõhu piirid on märgitud rehvide külgedel. Pange tähele, et väiksem rõhk võib anda suurema mugavustunde, kuid suurendab sageli sisekummi või rehvi purunemise ohtu.


Kahvlid

Pakume klientidele jalgrattaid kõvade/elastsete kahvlitega või amortiseerimiskahvlitega. Kõvad kahvlid amortiseerivad väga vähe. Amortiseerimiskahvlid on mõeldud sõidumugavuse suurendamiseks. Amortiseerimiskahvleid saab mudelist olenevalt osaliselt reguleerida: vedru jäikuse reguleerimine (määrab kahvli kõvaduse), kahvli ärahüppamise kiiruse reguleerimine (määrab kahvli algasendisse naasmise kiiruse) ja amortiseerimiskahvli kokkusurumise kiiruse reguleerimine (määrab kahvli kokkusurumise kiiruse).





Joonis 9


Tagumine amortisaator (amortiseeriv raam)

Kõik need reguleerimised tehakse kahvli harkide kohal olevate heeblitega, mis on lihtsalt ligipääsetavad. Liikuvad kahvli osad tuleb puhastada iga sõidu järel ja määrida tefloni sisaldava aerosoolmäärdega.


Aerosoolmäärde kandmisel kasutage ohutusmaski. Töötage ainult hästi õhutatud ruumis.

Tagaratta vedrustus

T
Joonis 10


Ketaspidur
agaratta vedrustust reguleeritakse samamoodi nagu amortiseerimiskahvleid. Lisaks reguleerimisele on väga tähtis hooldada ka tagavedrustuse telge, puhastades seda ning kasutades sellel tefloni sisaldavat aerosoolmääret iga kord, kui vedrustused on mustaks saanud. Samuti tuleb aeg-ajalt kontrollida, kas tagavedrustuse kruvid ei ole lõdvenenud. Kui laagrite puksid on ära kulunud, tuleb nende parandamiseks või vahetamiseks pöörduda volitatud hoolduskeskusesse. Mõned tagavedrustused töötavad õhuvedru (kokkusurumise) põhimõttel. Neid tuleb spetsiaalse pumba abil regulaarselt kontrollida.


PIDURID

Torpeedo

N
Joonis 11


V-vormi pidurid
eed pidurid on tagarattasse sisse ehitatud, võimaldades peatuda pedaalide abil. Kui soovite jalgratast peatada, tallake pedaali lihtsalt vastupidises suunas. Pidureid võib hooldada ja parandada ainult volitatud pood või hoolduskeskus.

Ketaspidurid

Ketaspidurid on paigaldatud mõlema ratta rummu (puksi) telje peale. Kui rattur vajutab piduriheeblile, avaldab see survet kolbidele, mis mõjutavad ketast pidurisadula vahendusel. Sellel mudelil peab velje ja klotside vahe olema 1–2,5 mm. Pidurid on korralikult reguleeritud, kui piduriheebli vajutamisel 1/3 võrra hakkavad klotsid velge puudutama. Pidurdamisel ei tohi piduriheeblid kunagi käepidemeid puudutada. Klotsid ei tohi rattakummi vastu käia, kuna see võib kummi lõhkuda.


Märja ilmaga suureneb pidurdusmaa!
Käikude vahetamine

Käiguvahetid on tootja tehases reguleeritud, seetõttu ei ole vaja neid uuesti reguleerida.

Käiguvahetid töötavad ettenähtud korras, kui käigu vahetamisel läheb kett sujuvalt ühelt hammasrattalt teisele.

Eesmine käiguvaheti on hammasrataste kohal ning seda reguleeritakse regulaarselt, kui see on 5mm suurima hammasratta kohal.

Tagumise käiguvaheti reguleerimine: tõstke tagaratast nii, et see saab sujuvalt ringi käia, seejärel seadke kõrgeim ülekandeaste (kett on suurimal eesmisel ja väikseimal tagumisel hammasrattal). Kui kett ei lähe sujuvalt teisele hammasrattale, lõdvendage kruvi.

Kui kett liigub liiga vabalt, tuleb kruvi pingutada.



Ärge võtke käiguvahetit lahti; seda võib teha ainult jalgrataste remondimeister!
Korrapärane kasutamine Ei soovitata




Tagumised hammasrattad

Kett

Esimesed hammasrattad

Joonis 13


Käiguvaheti korrektne kasutamine


Kui teie jalgratas on mitme käiguga ja tagumise rummuga: Ärge vahetage käike pedaale tallates, kuna see võib kahjustada tagumist rummu (puksi).

Piiramiskruvide reguleerimine

K
Joonis 14 Tagumine piiramiskruvi


äiguvaheti reguleerimiseks tuleb kõigepealt reguleerida piiramiskruvid (nii seest kui väljast), et kett ei kukuks hammasratastelt maha. Selleks tuleb välja keerata kaks kruvi, mis asuvad käiguvaheti korpusel (need kruvid on tavaliselt tähistatud H- ja L-tähega). Korralikult reguleeritud käiguvaheti sadul on ühel joonel suurima või väikseima keti tagumise/eesmise hammasrattaga.

Käigud

Et käiguvahetus oleks sujuv, tuleb teha järgnevad seadistused:



  • Esimese käiguvaheti tross peab olema piisavalt pingul, et kett liiguks kergelt ühelt hammasrattalt teisele. Seda reguleeritakse kruviga, mis kinnitab trossi käiguvaheti külge (5–8 Nm), või käiguvaheti regulaatoriga;

  • Lõdvendage tagumise käiguvaheti tross;

  • Pange kett eesmisele keskmisele hammasrattale ja tagumisele väikseimale hammasrattale;

  • Pingutage tagumise käiguvaheti tross ja kinnitage see kruviga (8 Nm) nii, et käiguvaheti sadul oleks ühel joonel väikseima hammasrattaga (millel on kett);

  • Nüüd peaks käiguvaheti käikude vahetamisel töötama ühtlaselt ja sujuvalt. Väiksemaid reguleerimisi tehakse trossi mutri vähese pingutamisega, mis asub käiguvaheti mehhanismi või vahetuselemendi juures.


Keti pingutamine ja reguleerimine

K
Joonis 15


Keti määrimine
eti pinge ja kulumine sõltub jalgrattaga sõitmise sagedusest ja tingimustest. Kulunud kett võib kahjustada hammasrattaid. Kui soovite kontrollida, kas kett on korralikult pingul, pange kett suurimale esimesele hammasrattale ja suurimale tagumisele hammasrattale. Proovige ketti ketiratta küljest natuke tõmmata. Kui keti ja hammasratta vahe on suurem kui 3 mm, vahetage kett välja. Ühe käiguga jalgratastel ning jalgratastel, millel on tagumisse rummu (puksi) sisse ehitatud käiguvahetusmehhanism, võib keti pingulolekut kontrollida tagaratta liigutamisega raami kinnituselementide vahel.
Hooldus

Kui soovite, et jalgratta käiguvaheti töötaks ühtlaselt ja sujuvalt, tuleb süsteemi tihti puhastada ja määrida. Puhastage ketti, rataste suunamiselemente ja hammasrattaid piisavalt tihti ning määrige need iga 200 km järel või sagedamini, kui kett on ära kuivanud. Pärast iga sõitu puhastage tolmu eesmise ja tagumise käiguvaheti pealt. Võtke lapp kätte ning pingutusratast pöidla ja nimetissõrme vahel hoides keerake ratast. Pistke lapp tagumiste hammasrataste vahele ja tõmmake seda mitu korda ette- ja tahapoole. Puhastage hoolikalt eesmine käiguvaheti ja tagumised hammasrattad. Trossid ja ümbrised/kaaned tuleb välja vahetada vähemalt kord aastas.

Kui soovite ketti puhastada, hoidke seda lapis ja keerake vänta. Kasutage määret, mis vastab ilmastikutingimustele, milles te sõidate. Tilgutage tilk määret igasse ketirattasse. Hoidke ketti lapis ning keerake veidi vänta, et keti pealt liigset määret maha pühkida. Mõnede jalgrattamudelite käiguvaheti on tagumisse rummu (puksis) sisse ehitatud. Sellisel juhul peab käiguvaheti hooldust tegema volitatud hoolduskeskus.
Rattad

Rattad peavad keerlema kergelt ja sujuvalt. Rehvid peavad velgi pidevalt puudutama.


Reguleerimine

Korralikult määritud ja kinnitatud rummud teenivad teid ilma rattalaagri vahetuseta tuhandeid kilomeetreid. Sama kehtib tasakaalustatud ratastele – võite neid ilma kodaraid reguleerimata väga pikalt kasutada. Ent kui mõne sellise osaga tekib probleem, pöörduge hoolduskeskuse poole, sest nende osade reguleerimiseks on vaja teatavat kogemust ja spetsiaalseid tööriistu.


Transport

Kui soovite rattaid enne jalgratta transportimist maha võtta: eraldage kõigepealt veljepidurid (ketaspidurite puhul ei ole seda vaja teha), siis lõdvendage rummu telje mutter või kiiravatav element, millega ratas on kahvli või raami külge kinnitatud, ja seejärel võtke ratas maha. Pärast ratta eemaldamist pange ketaspidurite klotside vahele tükk puitu või tihend. Kui soovite ratast jälle peale panna, kinnitage telje mutter või kiiravatav element kindlalt. Kiiravatav element peab olema kinnitatud väga tugevalt.


Sisekummi vahetus

Esiteks tõstke spetsiaalse spaatli abil rehvi üks külg velje küljest. Teise spaatliga tõstke rehv veljelt mitu sentimeetrit edasi. Kolmanda spaatliga võtke rehv veljelt täiesti maha. Pärast sisekummi vahetamist pistke ventiil läbi veljes olevast augu ja pumbake sisekummi veidi õhku. Siis pange rehv veljele ja täitke sisekumm nõutava määrani.

M
Joonis 16
Rehvi maha võtmiseks ette nähtud tööriistade korrektne kasutamine
õnedel ratastel on nn “lai telg”, ratta maha võtmiseks amortiseerimiskahvlilt on vajalik teatav kogemus.


Kui teie jalgrattal on ketaspidurid, tagage, et veljed oleksid alati puhtad, ning kontrollige, et nad ei oleks kulunud.
Puhastamine ja hooldus

Jalgrattaid tuleb hoida puhtana, heas tehnilises korras ja neid tuleb pesta iga 200 km järel ning kui sõidate märja ilmaga, ka pärast iga sõitu. Jalgrattaid soovitatakse hoolikalt pesta kaks korda aastas: iga hooaja alguses ja lõpus. Muda peske maha märja käsna või rätikuga. Ärge peske jalgrattaid kuiva käsnaga, nii võite värvi kriimustada. Pärast pesemist puhastage jalgratas puhta ja kuiva rätikuga.


Raam ja teised jalgratta osad kuluvad. Mis tahes pragu, kriimustus või ära kukkunud värv võib viidata kulunud osale. Kasutatud osade vahetamine uute vastu suurendab sõitja ohutust.

HOIATUS: Jalgratas, ja selle mehaanilised osad võivad kuluda. Kasutamine ja kulumine võivad erinevaid materjale ja osasid mõjutada erinevalt. Kui osa kasutusaeg möödub, võib osa minna rikki või katki, ohustades sõitja tervist. Kõik praod, kriimustused või värvimuutused suure koormusega kohtades näitavad, et osa kasutusaeg on läbi ja see tuleb välja vahetada.


Vahetage osad ainult originaalvaruosade vastu!



Jalgratta osade määrimine






Määrimise sagedus

Määrde tüüp

Kommentaarid

Hooldus

Kett

Pärast iga sõitu keerulistes tingimustes (läbi muda, liiva, vihma, lume) või iga 200 km järel

Kuiv või kleepuv ketimääre, s.o mineraalmääre, taimemääre, vaha või tefloni sisaldav määre

Määrde valik sõltub sõidu ilmastikutingimustest.




Roolikann

Üks kord aastas

Laagrimääre






Rumm

Üks kord aastas

Laagrimääre






Vedrustus (amortisaator)

Vastavalt tootja soovitustele




Kandke väike kogus liitiumita määret liikuvate elementide välistele osadele (kahvli harkidele)






Sadulatoru

Iga kord, kui sadul maha võetakse

Laagrimääre või kleepuv ketimääre

Kandke väike kogus määret pinnale, mis paigaldatakse raami sisse.





Pedaalid

Üks kord aastas

Laagrimääre

Laagri sees.



Vahetusheebel

Üks kord aastas või vajaduse korral.

Laagrimääre või ketimääre

Kandke väike kogus määret heebli kolbidele.





Käiguvaheti elemendid

Üks kord aastas või vajaduse korral.

Läbiimbuv (kuiv) ketimääre või laagrimääre

Vähemalt üks kord aastas puhastage ja määrige käiguvaheti rattaid. Vajaduse korral määrige ka kolb.






Veaotsing


Probleem

Võimalik põhjus

Remont

Vibreerimine/lõgin (klõbin) pidurdamise ajal

Ebatäpselt paigaldatud piduriklotsid

Määrdega kaetud veljed

Lõdvenenud pidurisadulad

Määrdunud ketaspiduri rootor






Kett hüppab üle

Kulunud, must, roostetanud kett

Halvasti reguleeritud käiguvaheti

Kulunud tagumised hammasrattad

Paindunud tagumine käiguvaheti

Lõdvenenud käiguvaheti rattad

Keti hammasrataste hambad paindunud






Pedaalid klõbisevad tallamisel ja keerlevad jalgade all

Lõdvenenud vänt

Lõdvenenud pedaalid vändas

Pedaalide telg paindunud

Lõdvenenud või väändunud alamsulg

Väändunud vänt

Lõdvenenud pedaalide laagrid





Kriiskav heli

Määrimata rummu või trumli laagrid

Määrimata sadul

Määrimata amortiseerimiskolvid

Roostetanud või määrimata kett

Määrimata amortiseerimiskahvel

Määrimata amortiseeriv sadulatoru





Käiguvaheti puudutab kodaraid

Halvasti reguleeritud tagumine käiguvaheti

Paindunud tagumine käiguvaheti






Kriuksumine

Määrimata juhtraua/käepideme liited

Määrimata juhtraua kaitserõngas

Trummel liigub kaitseümbrise sees.

Lõdvenenud vänt

Lõhestunud raam

Määrimata, roostes sadulatoru





Juhtraud liigub raskelt

Roolikann liiga tugevalt kinnitatud



Paindunud ratas

Halvasti reguleeritud kodarad

Murdunud kodarad

Paindunud velg





GARANTIIHOOLDUSE TINGIMUSED





  1. Garantiiremondi tegemiseks kohustuslikud tingimused:

1.1. Teil peab olema täidetud garantiitalong, millel on ostukuupäev, müüja perekonnanimi ja allkiri, poe tempel, kviitung või arve.

    1. Katkist seadet transporditakse kliendi kulul, lisada tuleb vajalikud dokumendid ja rikke detailne kirjeldus.

2. Garantiikontrolli ajal vahetatakse tasuta välja osad ja kõrvaldatakse defektid, mis on tekkinud tootja süül.

3. Garantiihoolduskeskusel on õigus garantii lõpetada, kui:

3.1 seade on mehhaaniliselt kahjustunud;

3.2 seadet on kasutatud kasutusjuhendiga vastuolus ja mitte-eesmärgipäraselt;

3.3 garantiiaja jooksul parandati seadet volitusteta keskuses;

3.4 seadet kahjustati loodusõnnetuses.

3.5. jalgratast kasutatakse võistlusteks.

3.6. ostja on paigaldanud muu tootja toodetud osasid.

3.7. jalgratast ei hoitud nõuetekohaselt ning seda mõjutavad erinevad tegurid (ilm – vihm, niiskus, kuumus, päike; mehaanilised tegurid – purustamine, kukutamine, teravad esemed).

4. Olen tutvunud garantiihoolduse tingimustega ja olen nendega nõus, mul ei ole kaebusi seoses seadme osadega ja mehaaniliste vigadega.


Müüja allkiri:............................................
CAPRIOLO jalgrataste garantii: raam ja kahvel – 12 kuud, muud ühendused ja osad – 6 kuud.

Avelanta OÜ garantii- ja hoolduskeskused: palun võtke ühendust maaletoojaga.

Toode ..........................................................

Mudel ...........................................................

Toote nr. ................................................

(Garantii kehtib, kui kõik tingimused on täidetud.)

Ostmiskuupäev ..................................................

Märkused ..............................................................................................




GARANTIIREMONDI TABEL


NR
















Kauba toimetamise garantiihoolduse osakonda kuupäev

















Remondi kuupäev


















Remondi ja vahetatud osade kirjeldus



















Meistri perekonnanimi


















Remonditöökoja

tempel



















Märkused garantiiremondi kohta ...............................................................................................................

...............................................................................................................

……………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………….



……………………………………………………………………………….



Yüklə 107,42 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə