LiMİted şİrketi / / tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı Karar Tarihi : Karar NumarasıYüklə 12,01 Kb.
tarix23.01.2018
ölçüsü12,01 Kb.
#22049

…………………………………………… LİMİTED ŞİRKETİ


../ ..../ …... Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı
Karar Tarihi :

Karar Numarası :
…………………………………………….Limited Şirketi’nin ……… yılına ait olağan genel kurul toplantısı, şirket merkez adresinde yapılmıştır.
TTK’nın 416/1’inci madde hükümleri uyarınca tüm ortakların hazır bulunması nedeniyle Genel Kurul Toplantısı çağrısız olarak gerçekleştirilmiştir.  1. Toplantı Başkanlığına ……………………………………….. ‘nın seçilmesine ve Genel Kurul Tutanaklarının imzalanması için Toplantı Başkanı’na yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

  2. Şirket Müdürü / Müdürlerinin .......... yılına ilişkin faaliyet raporu okunarak görüşüldü.

  3. ...............yılı Bilanço, Gelir Tablosu ve Kar/Zarar hesapları okundu ve müzakere edildi. Yapılan oylama sonucunda, Bilanço, Gelir Tablosu ve Kar/Zarar hesapları oy birliği ile tastık olundu.

  4. Yapılan oylama sonucunda Şirket müdürleri / Şirket müdürü ayrı ayrı oybirliğiyle ibra edildi-edildiler.

  5. Şirket Müdürüne / Müdürlerine , yapılan oylama sonucunda herhangi bir ücret ödenmemesine oy birliği ile karar verildi.

  6. Şirket müdürlük yetkilerinin görüşülmesine geçildi; (ÖRNEK METİNLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR )

Yeni Müdür atamasında yazılacak metin
Şirket ortaklarından …………………………….. ‘nun aksi karar alınana kadar şirket müdürü olarak atanmasına, şirketi her hususta ahzu kabz ile atacağı münferit imzası ile temsil ve ilzam etmek üzere yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verildi
Müdürlük yetkisi iptalinde yazılacak metin
Şirket müdürü olarak görev yapmakta olan ……………………………. ‘nın müdürlük yetkisinin iptal edilerek şirketi temsil ve ilzam yetkisinin sonlandırılmasına oybirliği ile karar verildi.
Mevcut müdürün devamı, yeni müdür atanması, müdürler kurulu başkan seçiminde yazılacak metin

  1. Şirket müdürü olarak görev yapmakta olan …………………………….’nın müdürlük yetkisinin devam etmesine,Ayrıca şirket ortakları dışından/şirket ortaklarından ……………………….. adresinde oturan ………………… ‘nun aksi karar alınana kadar şirket müdürü olarak atanmasına şirketi her hususta ahzu kabz ile atacağı münferit imzası ile temsil ve ilzam etmek üzere yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verildi.

  2. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 624. Maddesine istinaden …………………………… ‘nın ayrıca şirketimizde Müdürler Kurulu Başkanı olarak seçilmesine oy birliği ile karar verildi.


Ortak içi müdür, dışarıdan müdür atama, müdürler kurulu başkanı seçiminde yazılacak metin

  1. Şirket ortaklarından …………………………….. ve şirket ortakları dışından ……………………….. adresinde oturan ………………… ‘nun aksi karar alınana kadar şirket müdürü olarak atanmalarına, şirketi her hususta ahzu kabz ile atacakları münferit imzaları ile temsil ve ilzam etmek üzere yetkili kılınmalarına oy birliği ile karar verildi.

  2. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 624. Maddesine istinaden …………………………… ‘nın ayrıca şirketimizde Müdürler Kurulu Başkanı olarak seçilmesine oy birliği ile karar verildi.

Ortak dışı müdürün şirket hisselerini devir alması durumunda yazılacak metin

Şirket ortakları dışından şirket müdürü olarak görev yapmakta olan …………………………… şirket hisselerini devir alarak şirkete yeni ortak olduğundan müdürlük yetkisinin aynı süre ve şekilde görev süresi sonuna kadar ortak içi müdür olarak devam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir.


7. Gündemde görüşülecek başka bir madde kalmadığından toplantıya son verildi.
Toplantı Başkanı-Ortak Ortak

AD-SOYAD AD - SOYAD

Yüklə 12,01 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə