Nazwa zawodu: Astronom Opis zawoduYüklə 4,07 Kb.
tarix08.10.2017
ölçüsü4,07 Kb.
#3576

Nazwa zawodu:

Astronom


Opis zawodu:

Astronom – to zawód specyficzny. Najważniejsze jest prawdziwe zainteresowanie astronomią, wręcz pasja. Konieczne są też zdolności do abstrakcyjnego myślenia, a także zdolności matematyczne. Liczy się zdolność kojarzenia faktów, inteligencja, szybkość uczenia się i oczytanie. Ważne są zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego – rozbijania problemu na szczegółowe zadania, rozwiązywania ich i łączenia potem w całość. Bardzo istotna jest też dokładność, systematyczność i cierpliwość oraz praca w zespole.Zadania zawodowe:

Astronomia to nauka badająca ciała niebieskie, ich rozkład i ruchy w przestrzeni, pochodzenie, budowę oraz ewolucję, a także wszechświat jako całość.


Kwalifikacje zawodowe:

Na studiach astronomicznych student poznaje obszerne działy matematyki i fizyki. 5-letnie studia nie są na początku zbyt intensywne, ale złudzeniem jest, że są łatwe. Już od początku są statystyczne metody opracowywania pomiarów, elektronika i podstawy użytkowania komputerów. Po studiach astronomicznych są też inne możliwości. Można np. wykonywać dowolny zawód związany z informatyką.Źródło: http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,74896,2973353.html

Yüklə 4,07 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə