Yeşimliler pozitif enerji topluyor Yeşim Tekstil Pozitif Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen pozitif düşünce etkinlikleri kapsamındaYüklə 10,87 Kb.
tarix13.11.2017
ölçüsü10,87 Kb.
#1015516.07.09


Yeşimliler pozitif enerji topluyor
Yeşim Tekstil Pozitif Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen pozitif düşünce etkinlikleri kapsamında, Yeşim çalışanları “Pozitif Düşünme Gücü ve Farkındalık konulu söyleşi ve ardından firmanın bahçesinde yapılan aşamalı gevşeme hareketleri ile stresten arındı.
Bu yılın başından itibaren firma bünyesinde faaliyete geçen Pozitif Düşünce Kulübü, alternatif etkinliklerle Yeşimlileri pozitif olmaya yöneltiyor. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde stresle başa çıkma yolları konusunda birçok program yürüten Parapsikolog Cavit Utku, Yeşimlilerle bir araya gelerek pozitif düşünme şekli ve bunun kişilerin hayatına kazandıracaklarıyla ilgili bir söyleşi yaptı. Uzman Parapsikolog Utku, Yeşim Tekstil Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Pozitif Düşünme Gücü ve Farkındalık” konulu söyleşinin ardından Yeşimlilere aşamalı gevşeme çalışması da yaptırdı.
Utku, çalışanlara firmanın arka bahçesindeki yeşil alanda müzik ve sesle terapi eşliğinde aşamalı gevşeme çalışması yaptırırken, Yeşimliler de gün ortasında enerjiyle dolmanın farkını yaşadı. Etkinlik kapsamında öğle tatilinde bir araya gelen yüze yakın Yeşim çalışanı, firma bahçesindeki çimenlere uzanarak negatif enerjisini toprağa verdi, güneşten aldıkları pozitif enerjiyle stres attı.

Etkinliğin motivasyonlarına büyük katkı sağladığını ifade eden Yeşimliler, bu tür aktivitelerin tekrarlanmasını istedi.


Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur da firmanın sosyal aktivitelerine yön veren kulüplerinden biri olan Pozitif Düşünce Kulübü’nün, yaptığı etkinliklerin çalışanlar arasında büyük ilgiyle karşılandığını belirterek, bu tür etkinliklerle firma içinde olumlu ve pozitif bir atmosfer yaratmak üzere zemin oluşturduklarını söyledi. Cesur, aşamalı gevşeme çalışmasının da Yeşimliler için farklı bir deneyim olduğunu vurguladı.

Pozitif Psikoloji Kulübü
Yeşim Tekstil’in sosyal hayatına yön veren sosyal aktivite kulüplerinden biri olan Pozitif Düşünce Kulübü, Yeşim çalışanlarının bireysel düşünce yönünü  olumluya çevirecek çalışmalar yaparak kollektif düşünceyi de olumluya çevirmeyi hedefliyor. Pozitif düşünceyi varolan herhangi bir şeye olumlu değer katmak olarak tanımlıyan kulüp, bireylerin düşünce kalıplarını, iletişimde seçtikleri sözcükleri, yaklaşımlarını pozitife çevirecek çalışmalar ve etkinlikler yapıyor. 2009 yılının başında faaliyete geçen kulübe Yeşim çalışanlarından yaklaşık 70 kişi üye ve aktif olarak etkinlikler planlıyor. Kulübün etkinliklerine üyelerin yanısıra bu düşünce sistemini yaygınlaştırmak adına tüm Yeşim çalışanları da davet ediliyor. Bugüne kadar Hayatı Anlamlandırmak, Pozitif Düşünme Teknikleri, Sigarayı Bırakma Yöntemleri,Hayatı Pozitif Yönde Değişenler gibi söyleşiler düzenleyen kulüp, hafta sonları “Samimiyet Çemberi” adı altında doğa gezileri de düzenledi.


CAVİT UTKU KİMDİR?
İlk çalışmalarına İstanbul Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği’nde 1970’li yıllarda başlayan Cavit Utku, aynı dönemde İstanbul Kadıköy Parapsikoloji Derneği Başkanlığı görevini yürüttü. Başta Türkiye olmak üzere, Hollanda, Almanya ve Özbekistan’da eğitimler aldı, konferanslar verdi. UNESCO Uluslararası Eğitici Tedavi Merkezi Suhbat tarafından düzenlenen Doğu Tıbbı Uzmanlık kurslarını bitirdi. Kalifikasyon Komisyonu kendisine Uluslararası Doğu Tıbbı alanında “Ekstrasens” unvanı verdi. Uluslararası Tedavi ve Eğitim merkezi tarafından düzenlenen kursları bitirdi, ders verme (öğretmenlik) niteliği kazandı. 1998’de Bursa’da Parapsikoloji ve Ruhsal Araştırmalar Derneği’ni kurdu ve halen başkanlığını yürütüyor. İlk kitabı olan “Nefes Tekniği, Telkin ve Uygulamalar”dan sonra, ikinci kitabı “Ruhun Okyanusu” 2003’de yayınlandı. 2008’de Bursa Şifa Evi Terapi ve Meditasyon Merkezi’ni kurdu. Utku, Bursa ve İstanbul’da “Bireysel Farkındalık, Kuantum İyileşme” kurs ve seminerlerine periyodik olarak devam ediyor.

Yüklə 10,87 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə