Dyo ulusal kalite hareketi’ne katildi… Kalite ve mükemmellikteYüklə 11,73 Kb.
tarix11.04.2018
ölçüsü11,73 Kb.
#37532

açıklama: dyo logo logo

BASIN BÜLTENİ 15 ŞUBAT 2013

DYO ULUSAL KALİTE HAREKETİ’NE KATILDI…

Kalite ve mükemmellikte

çıtayı yükseltti
Rekabet artıyor, iş yapmak zorlaşıyor… Rekabette önde olmanın sırrı ise kalitede saklı… Sektöründe kalite ve yeniliğe öncülük yapan Dyo, Türkiye’nin bu alanda dünya standartlarını yakalaması ve rekabet gücünü artırması amacıyla KalDer tarafından hayata geçirilen Ulusal Kalite Hareketi’ne katılarak, kalite çıtasını daha da yukarıya taşıdı.
Tüm süreçlerinde kalite ve sürekli iyileştirmeyi hedefleyen Dyo’nun bu konudaki çalışmaları 1990’lı yıllarda başladı. Çalışanlarının güvenliği, çevrenin korunması, müşteri memnuniyeti ve son olarak enerji verimliliğini içeren tüm süreçlerde kalitesini tescilleyen Dyo, Ulusal Kalite Hareketi’ndeki yerini alarak kalite yolculuğunda yeni bir dönemece girdi. Dyo’nun Ulusal Kalite Hareketi İyiniyet Bildirgesi’ne imza attığı tören, Dyo Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran ile KalDer İzmir Şube Başkanı Osman Ünal’ın katılımıyla Dyo İzmir Çiğli fabrikasında gerçekleşti.
Törende konuşan Dyo Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, kalite ve sürdürülebilir mükemmelliğin kurum kültürlerinin bir parçası olduğunu belirterek, yenilikçi teknolojileri, müşteri memnuniyetini hedefleyen uygulamaları ve satış sonrası hizmetleri ile farklılaştıklarını vurguladı. Günümüzde rekabetin altın kuralının tüm süreçlerde kalitenin esas alınması ve sürdürülebilir kılınması olduğuna dikkat çeken Serdar Oran, “Biz Dyo olarak Türkiye’nin kalitede dünyaya örnek şirketlerinden biri olmaya adayız ve bu kararlılığımızı Ulusal Kalite Hareketi’ne attığımız imza ile kanıtladık. Kalite yolculuğumuzun bir sonraki adımı ise EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulamaya koymak olacak.” diye konuştu.
KalDer İzmir Şube Başkanı Osman Ünal ise, Toplam Kalite ve mükemmelliği hedefleyerek Ulusal Kalite Hareketi katılımcıları arasında yer alma kararlılığından dolayı Dyo Boya Fabrikalarını kutlayarak, Mükemmellik Yolculuğu’nda başarılar diledi. Dyo’nun gurur duydukları bir şirket olduğunu belirten Ünal, günümüzde temel faktörün sadece ekonomik parametreler olmadığını ifade ederek, Toplam Kalite Yönetimi ve sistemlerin kurulmasının başarının sürdürülebilir hale gelmesi gerektiğine dikkat çekti. Ünal ayrıca krizde ayakta kalmak için de kalitenin önemli olduğunu söyledi.
Dyo, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Toplam Kalite Yönetimi ve sürdürülebilir mükemmelliği hedeflemeye ve Türkiye’nin kalitede örnek şirketlerinden biri olmaya devam edecek.


Ulusal Kalite Hareketi Nedir?
KalDer (Türkiye Kalite Derneği) tarafından 1998 yılından beri uygulanan Ulusal Kalite Hareketi, Toplam Kalite ve Mükemmellik kavramlarının hayata geçirilmesi açısından ülke çapında örnek kuruluşları her bölge ve sektörde ortaya çıkarmayı ve sayılarını artırmayı amaçlıyor.
Bir eğitim ve dönüşüm programı olan Ulusal Kalite Hareketi, yaşam kalitesinin sürekli zenginleştirilmesi, yükseltilmesi ve yenilenmesini içeriyor.
Dyo’nun Kalite Belgeleri…
TS ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

TS ISO 10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

TS 18001:2008 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Yönetim Sistemi
Yüklə 11,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə