Koolilugemine Häädemeeste Keskkoolis
Järgnev valik on 1.- 4. klassis soovituslik, iga klassiõpetaja kohustuslik valik
võib antud loetelust olla individuaalne.
1. klass
Väljal, S „Jussikese seitse sõpra”
Raud, E „Ninatark muna”, „Karu maja”, „Peep ja sõnad”
Janikovszky, E „Kui ma oleksin suur”
Saluri, R – loomaraamatud
Vennad Grimm „Lumivalgeke”, „Lumeeit”
Niit, E „Triinu ja Taavi lood”, luuleraamat omal valikul
Pervik, A „Kollane autopõrnikas”
Maršak, S „Kaksteist kuud”
Kunder, J „Suur Peeter ja väike Peeter”
2. klass
Janikovszky, E „Minuga juhtub alati midagi”
Maran, I „Londiste, õige nimega Vant”
Pervik, A „Kollane autopõrnikas sõidab ringi”, Paula-sarja raamatud
Schmidt, M.G „Jip ja Janneke”
Kivirähk, A „Leiutajateküla Lotte”
Seero, T „Jürimari perelood”
Jõuluraamatuid omal valikul
Reinla, A „Pätu”
Käo, H „Kui mind üldse olemas ei oleks”
Rannap, J „Nublu”
Raud, E „Sipsik”
Egner, T „Sööbik ja Pisik”
Niit, E „Onu Ööbiku lood”
Vennad Grimm „Vahva rätsep”
3. klass
Andersen, H.C – muinasjutte omal valikul
Schmidt, M.G „Viplala lood” 1.osa
Kivirähk, A „Limpa ja mereröövlid”, „Sirli, Siim ja saladused”
Pervik, A „Kunksmoor”
Lindgren, A „Bullerby lapsed”
Kirkegaard, O.L „Kummi-Tarzan ja teised”
Raud, E „Naksitrallid”
Kreutzwald, F.R „Reinuvader Rebane”
Preussler, O „Väike nõid”
Jakobson, A „Ööbik ja vaskuss”
Saar, J „Õhtujutud”
Tungal, L „Kollitame! Kummitame!”
Käo, H „Noorpagana lood”, luuleraamat omal valikul
Hauff, W „Väike Mukk”
4. klass
Aapeli „Üle linna Vinski”
Raud, E „Kalevipoeg”
Travers, P.L „Mary Poppins”
Lindgren, A „Rasmus, Pontus ja Lontu” või „Pipi Pikksukk”
Kurvinen, J „Hundikoer Roi”
Kross, J „Mardileib”
Parijõgi, J „Kui isa kinkis raamatuid”
Pervik, A „Arabella, mereröövli tütar”
Reinla, A „Teofrastus”
Valter, E – raamat omal valikul
Üks luuleraamat omal valikul
5. - 9. klassi loetelus on esikohal tunnis terviklikult käsitletavad raamatud,
joone all eakohased ja soovituslikud.
5. klass
Kästner, Erich „Veel üks Lotte”
Lindgren, Astrid „Röövlitütar Ronja” või „Vennad Lõvisüdamed”
Rannamaa, Silvia „Kadri”
Pervik, Aino „Arabella, mereröövli tütar”
Raud, Eno „Lugu lendavate taldrikutega”
__________________________________________________________________
Lindgren, Astrid „Hulkur Rasmus”
Kross, Jaan „Mardileib”
Twain, Mark „Prints ja kerjus”
Mänd, Heljo „Toomas Linnupoeg”
6. klass
Kippel, Enn „Meelis”
Pervik, Aino „Kallis härra Q”
Nöstlinger, Christine „Vahetuslaps”
Molnar, Ferenc „Pal-tänava poisid”
Twain, Mark „Tom Sawyer”
_________________________________________________________________
Lindgren, Astrid „Meisterdetektiiv Kalle Blomkwist”
Krüss, J „Timm Thaler”
Rannap, Jaan „Viimane Valgesulg”
Rannamaa, Silvia „Silja, päikesekiir ja maailm”
7. klass
3 muinasjuttu, 3 muistendit (eesti)
Raud, Eno „Kalevipoeg”
Bornhöhe, Eduard „Tasuja”
Rowling, J. K. „Harry Potter”
Defoe, Daniel „Robinson Crusoe”
Koidula, Lydia „Säärane mulk”
__________________________________________________________________
Nõu, Helga „Pea suu!”
Tolkien, J „Kääbik”
Üks „Teraviku” sarja noorsoojutustus
Luts, Oskar „Suvi”
8. klass
Golding, W „Kärbeste jumal”
Doyle, A. C „Etüüd punases”, „Baskerville`ide koer”
Vallik, Aidi „Kuidas elad, Ann?”
Kitzberg, August „Libahunt”
Kivirähk, Andrus „Rehepapp”
__________________________________________________________________
Verne, J „Viieteistkümneaastane kapten”
A. de Saint-Exyperi „Väike prints”
Guillou, Jan „Kurjus”
„Piiblilood”
9. klass
Tammsaare, A.H „Kõrboja peremees”
Hemingway, Ernest „Vanamees ja meri”
Peegel, Juhan „Ma langesin esimesel sõjasuvel”
Unt, Mati „Hüvasti, kollane kass!”
Üks luulekogu vabal valikul
_________________________________________________________________
Remarque, E.M. „Läänerindel muutusteta”
Üks reisikiri omal valikul
Gümnaasiumis I poolaastal terviklikena käsitletavad teosed
10. klass
vanakreeka müüte (valikuliselt)
Sophokles „Kuningas Oidipus”
Shakespeare, William „Hamlet”
Hugo, Victor „ Jumalaema kirik Pariisis”
11. klass
Balzac, Honore de „Isa Goriot”
Dostojevski, Fjodor „Kuritöö ja karistus”
Tšehhov, Anton – jutustusi ja novelle (valikuliselt)
Hamsun, Knut „Maa õnnistus”
12. klass
Salinger, J. D „Kuristik rukkis”
Bulgakov, Mihhail „Meister ja Margarita”
Valik: Kafka „Protsess”, Hesse „Stepihunt”, Vonnegut „Tapamaja, korpus viis” või Nabakov „Lolita”
Gümnaasiumis II poolaastal terviklikena käsitletavad teosed
10. klass
Puškin, Aleksandr „Jevgeni Onegin” või Lermontov, Mihhail „Meie aja kangelane”
Vilde, Eduard „Mäeküla piimamees”
11. klass
Tuglas, Friedebert – novelle (valikuliselt)
Tammsaare, A.H „Tõde ja õigus”
Mälk, August või Gailit, August – üks romaan omal valikul
12. klass
Ristikivi, Karl „Hingede öö” või „Tuli ja raud”
Traat, Mats „Tants aurukatla ümber”
Kross, Jaan „Wikmani poisid”
Üks tänapäeva autori teos (Kivirähk, Õnnepalu, Rakke, Kender – valikuliselt)
Dostları ilə paylaş: |