Spor Nasıl Yapılır?Yüklə 445 b.
tarix11.06.2018
ölçüsü445 b.
#47914

6)Spor, kas ve kemik yapısının zaman içinde zayıflamasını engellemesi özelliği ve hormon üretimine katkısıyla en etkin yaşlanmayı önleyici etkendir.  7) Sporcular zor hastalanır, çabuk iyileşirler ve doğa şartlarına dayanıklıdırlar.    8) Spor, stresi , kaygıyı giderir, psikolojik rahatlama sağlar. Sporcuların kendilerini mutlu hissetmeleri yalnızca psikolojik değil aynı zamanda biyolojik/fizyolojik etkilerin sonucudur.  9) Spor, dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkıda bulunur.  10) Spor, yaktığı enerji ve kaslanma nedeniyle daha fazla besin tüketimini gerektirir. Bu nedenle sporcu dengeli beslenerek sağlıklı bir diyet geliştirebilir. Şişmansa zayıflar, zayıfsa kilo alır. 

  • 6)Spor, kas ve kemik yapısının zaman içinde zayıflamasını engellemesi özelliği ve hormon üretimine katkısıyla en etkin yaşlanmayı önleyici etkendir.  7) Sporcular zor hastalanır, çabuk iyileşirler ve doğa şartlarına dayanıklıdırlar.    8) Spor, stresi , kaygıyı giderir, psikolojik rahatlama sağlar. Sporcuların kendilerini mutlu hissetmeleri yalnızca psikolojik değil aynı zamanda biyolojik/fizyolojik etkilerin sonucudur.  9) Spor, dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkıda bulunur.  10) Spor, yaktığı enerji ve kaslanma nedeniyle daha fazla besin tüketimini gerektirir. Bu nedenle sporcu dengeli beslenerek sağlıklı bir diyet geliştirebilir. Şişmansa zayıflar, zayıfsa kilo alır.  Spor Nasıl Yapılır?

  •  Spor Nasıl Yapılır?

  •  Spor yapmayı kolaylaştırmak ve spor ortamı oluşturmak spora teşvik etmenin ilk basamağıdır.

  • Spor oyunları , özel tesis ve donanım gerektirdiğinden spor yapmayı erteletebilir. Herkes için spor, anlayışı ile hareket ederek sporu yaygın hale getirmek mümkün olabilir..

  •  Düz yada engebeli yollarda yürümek , koşmak, tırmanmak, bireysel spor­lardır. Bu sporlar her yerde yapılabilir.

  •  Açık havada hareket yapmak, yüzmek ve oyun oynamak spor için ye­terli bazı uğraşlardır. Evde her sabah 30-40 dakika vücut hareketleri yapmak iyi bir spordur.


Yüklə 445 b.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə