BAKI. MART 1918-ci il. AZƏRBAYCAN
QIRĞINLARI SƏNƏDLƏRDƏ
418
10 - ya Naqornaya
10- cu Dağlıq
Sabit Rəhman
11 - ya Naqornaya
11- ci Dağlıq
Məsud Əlizadə
12 - ya Naqornaya
12- ci Dağlıq
Yusif Vəzir
Çəmənzəminli
13 - ya Naqornaya
13- cü Dağlıq
Oktay Kərimov
14 - ya Naqornaya
14- cü Dağlıq
Teymur Əliyev
15 - ya Naqornaya
15- ci Dağlıq
Əbdülvahab Salamzadə
16 - ya Naqornaya
16-cı Dağlıq
Həci Murad
Nikolayevskaya
Parlamentskaya
Kommunist
İstiqlaliyyət
Obyezdnaya
Obyezdnaya
Yusif Qasımov
Olginskaya
Velikoknyajeskaya
Caparidze
Məhəmməd Əmin
Rəsulzadə
Orlovski
Ağamalıoğlu Müqtədir
Səid Rüstəmov
Ofitserskaya
Musəvi
Məhəmmədsadıq
Əfəndiyev
1-ya Parallelnaya
İskra
Əli bəy Hüseynzadə
2-ya Parallelnaya
Mixayıl Yefremov
Xosrov Ruzbeh
Xosrov Ruzbeh
Balababa Məcidov
3-ya Parallelnaya
3-cü Parallel
M.M.Əbilov
4-ya Parallelnaya
Hüseyn Cavid
Sübhi Salayev
5-ya Parallelnaya
Qamaley
Fuad İbrahimbəyov
6-ya Parallelnaya
Bülbül Məmmədov
Məhəmməd ibn
Hinduşah Naxçıvani
7-ya Parallelnaya
7-ci Paralel
Bəsti Bağırova
Persidskaya
Poluxin
Murtuza Muxtarov
Petrovskaya naberejnaya Neftçilər pr.
Neftçilər pr.
Pojarnıy
Pojarnıy dön.
Pojarnır dön.
Pozenovskaya
Engels
Məhəmməd Yusif
Cəfərov Cəfərov
qardaşları
Politseyskaya -
Staro-Politseyskaya
Kooperativ Voroşilov
Yusif Məmmədəliyev
419
COĞRAFİ ADLARIN GÖSTƏRİCİSİ
Poçtovaya – Staro-
Poçtovaya
Ostrovskiy
Süleyman Tağızadə
3-ya Popereçnaya
3-ya Popereçnaya
Qafur Məmmədov
Poroxovaya
Spandaryan
Qarabağ
Praçeçnaya
Qoqolevskaya
Qoqol
1.Qoqol;
2. Mərdanov qardaşları
Verxnyaya - Priyutskaya Ketsxoveli
Şamil Əzizbəyov
Nijnyaya - Priyutskaya
Kamo
Süleyman Rəhimov
1-ya Razyezdnaya
Qədirli
Qədirli
2-ya Razyezdnaya
Dekabristlər
Dağlı Yunis
Remeslennaya
Solntsev
akad. Mirəli Qaşqay
Sadovaya
Nərimanov Çkalov
Niyazi
Bolşaya Salyanskaya
Bolşaya Salyanskaya
Mikayıl Müşviq
1- ya Slobodskaya
Rıleyev
akad. Əliəşrəf Əlizadə
2- ya Slobodskaya
Çapayev
Təbriz
3- ya Slobodskaya
Klara Setkin
Mehdi Məmmədov
4- ya Slobodskaya
4- ya Slobodskaya
Yəhya Bakuvi
5- ya Slobodskaya
5- ya Slobodskaya
Aşıq Əli
Sergeyevskaya
Qabışev
İlqar İsmayılov
Serkovnaya
Proletar Vidadi
Vidadi
Sisianovskaya
Əli Bayramov
Təbriz Xəlilbəyli
Spasskaya
Qasım İsmayılov
Zərgərpalan
Sretenskaya (İçəri Şəhər) Pestel
Telman Bağırov
Sretenskiy (İçəri Şəhər) Pestel dön.
Telman Bağırov dön.
Stanislavskaya
Şərq xalqları
Lenin prospekti
Azadlıq prospekti
Suraxanskaya
Bir may
1.Dilarə Əliyeva;
2.Çingiz Mustafayev
Verxnyaya-Tazapirskaya Mustafa Sübhi
Mustafa Sübhi
Nijnyaya-Tazapirskaya
Mirzə Fətəli
Mirzə Fətəli
Tatarskaya
Krupskaya
Əlimərdan bəy
Topçubaşov
Tatyaninskaya
Fabritsius
Ceyhun bəy Hacıbəyli
BAKI. MART 1918-ci il. AZƏRBAYCAN QIRĞINLARI SƏNƏDLƏRDƏ
420
Tverskaya (İçəri Şəhər)
Tverskaya
Mirzə Mansur
Telefonnaya Romanovıx
(1913-cü ildən)
28 aprel
28 may
Torqovaya
Krasnopresnenskaya
Nizami
Nizami
Tyuremnıy
Melniçnıy dön.
Ağadadaş Quliyev dön.
Fabriçnaya
Fabriçnaya
Şövgiyar Abdullayev
1-ya Xreptovaya
1-ci Xreptovıy
Ayna Sultanova
Tağı Şahbazi
Cadrovaya
Azad Azərbaycan qadını
Mizəağa Əliyev
Mirzəağa Əliyev
Çelyayevskaya
Hüsü Haciyev dön.
Mirvarid Dilbazi
Bolşaya
Çemberekendskaya
Kuznetsov
Lermontov
Nijnyaya
Çemberekendskaya
Saraykin
BMT-nin 50 illiyi
Çernoqorodskaya
Barinov
Yusif Səfərov
Şaxskaya
Qırmızı əsgər
Şixəli Qurbanov
Şixəli Qurbanov
Şaxskiy
Mirzə Fətəli dön.
Mirzə Fətəli dön.
Şemaxinskaya
Betnota Cəfər Cabbarlı Cəfər Cabbarlı
Yuryevskaya
Sovet
Nəriman Nərimanov
421
COĞRAFİ ADLARIN GÖSTƏRİCİSİ
2. Meydanlar, bağlar, bağçalar
1918-ci il
Sovet dövrü
Hazırda
Aşumovskaya Dumskaya Krasnoy molodeji
Gənclər
Gənclər
Bazarnaya
Физули
Физули
Kubinskaya
Füzuli
Füzuli
Belvyu
Zavaqzalnaya
tikilib: keçm. “Qarabağ”
mehmanxanasının
rayonu
Birjevaya
Hürriyyət 26 Bakı
Komissarları
Sahil
Vladimirskaya
застроена: рынок Кемур
мейданы рынок в
районе Шемахинки
застроена:
район Центрального
городского рынка
Roza Lüksemburq
Azadlıq
Vorontsovskaya
tikilib: Kömür meydanı
bazarı Şamaxinka
rayonunda bazar
tikilib: Mərkəzi şəhər
bazarı
Parapet
застроена:
рынок «Пассаж»
застроена:
рынок «Пассаж»
K.Marks
Nizami - Fəvvarələr
Petrovskaya
26 Bakı Komissarları
(1920) tikilib: Lenin
muzeyi binası
tikilib: Muzeylər binası
Sobornaya (Al.-Nevski
kilsəsinin qarşısında)
tikilib: “Pasaj” bazarı
tikilib: “Pasaj” bazarı
Yarmaroçnaya
Oktyabr İnqilabı
Səməd Vurğun
S.Vurğun
Baqirovskiy skver
Kazbekov ad. Bağça
Cəfər Cabbarı bağçası
Əzim Əzimzadə bağçası
Mariinskiy sad
Molokanskiy sad
Haşım Əliyev bağı
9 yanvar bağı
Xaqani bağı
Mixaylovskiy sad
(Qubernatorskiy)
İnqilab bağı
(filarmoniya bağı)
Əlağa Vahid bağı
(filarmoniya bağı)
Parapet bağı (Quru bağ)
Karl Marks bağı
Nizami – Fəvvarələr bağı