Bernardyński
-
Abłamowicz Kazimierz, 1872-21.XI.1933, II
-
Abramowicz Herkulan, Generał-lejtnant Woysk Rossyskich, 1801-21.I.1873, II
-
Abramowicz Justyn, Chorąży Powiatu Wilejskiego, 1779-21.VII.1846, II
Pomnąc na chwilę śmierci, na własne konanie,
Westchnijcie zań do Boga, wierni chrześcijanie.
-
Abramowiczowa z Jeniewiczów Katarzyna, 1854-23.I.1938, VI
-
Abramowiczowa z Kostrów Tekla, Chorążyna powiatu wilejskiego, 1804-14.XII.1872, II
-
Abramowiczowa z Paszkiewiczów Adela, 16.XII,1839-3.II.1864, II
-
Abramowiczówna Eleonora, 1781-22.I.1876, II
-
d’Abry Wincenty, 1806-5.VI.1886, XIII
-
Achramowiczowa z Woronowiczów Marja, 1884-11.I.1936, V
-
Adamkowicz Grzegorz, XI
-
Adamowicz Czesław, 1868-1945, V
-
Adamowicz Jan, 1828-21.VII.1893, XI
-
Adamowicz Jan, 1879-1924, V
-
Adamowicz Jaś, 17-19.IX.1872, XI
-
Adamowicz Joanna, 1886-[18.IX].1943, VII
-
Adamowicz Józef, Sędzia Pttu Rosieńskiego, XII
-
Adamowicz Józef, Chor. Wojsk Polch, 1769-1827, II
-
Adamowicz Józef, 1776-1846, V
-
Adamowicz Juzió, 1863-24.X.1869, XI
-
Adamowicz Paweł, Ofic. Pocztamtu Litewskiego, 1897-1826, II
-
Adamowicz Tekla, 1841-21.IV.1864, V
-
Adamowicz Wiktor, 1835-30.IX.1904, III
„Błogosławieni, którzy umierają w Panu, albowiem uczynki ich idą za nimi.”
-
Adamowicz Wiktorja, zm. 12.X.1913, XII
-
Adamowiczowa Justyna, XII
-
Adamowiczowa Róża, 1857-20.V.1941, XI
-
Adamowiczowa z Downarowiczów Wiktoryja, zm. 12.X.1913, XII
-
Adamowiczowa z Rezgołów Bogumiła, 1774-1825, II
-
Adamowiczowa z Szkulteckich Emma, 1838-13.IV.1892, III
-
Adamowiczowa z Wołodkowiczów Zofia, 1890-10.IX.1942, XIII
-
Adamowiczówna Felicya, 1836-21.III.1901, X
-
Adamowiczówna Stasia, XII.1870-11.X.1871, XI
-
Adamowiczówna Tekla, III.1868-21.II.1869, XI
-
Adankowa Aleksandra, XII
-
Afanasjewa Katarzyna, 1820-19.VIII.1898, II
-
Alchimowicz Juzef, zm. 6.III.1917, VI
-
Alchimowicz Marja, 1895-6.XI.1927, XII
-
Alchimowicz z Łunkiewiczów Urszula, 1867-3.VI.1928, XI
-
Aleksandrowicz Andrzej, 1882-9.IX.1937, X
-
Aleksandrowicz Józef, zm. 12.VIII.1893, XI
-
Aleksandrowicz Stefan, 1896-12.VII.1944, XI
-
Aleksandrowicz Władysław, 1923-8.IX.1934, X
-
Aleksandrowiczowa Joanna, zm. 20.I.1895, XI
-
Aleksandrowiczowa z Sikorskich Antonina, 1805-22.IV.1855, XII
-
Aleksandrowiczówna Marja, 1864-22.V.1937, II
Spij spokojnie snem wiecznym
Łzami siostry skropiona
Nim nas ujmie sen nasz wieczny
Nim się połączymy z tobą.
-
Aleksiejczyk Józef, 1874-29.VII.1910, I
-
Aleszko Jan, 1896-1925, XI
-
Alexandrowicz Jgnacy, 1.II.1829-20.X.1905, XII
-
Alexandrowiczowa Michalina, 1.IV.1938-28.III.1903, XII
-
Alexandrowiczowa ze Szpakowskich Helena, 1869-24.VI.1907, XI
-
Alksninówna Jolanta, ur. i zm. 19.I.1931, XI
Zgasł promyk radosci pociechi i nadziei wówczas gdy miał zaświecić.
-
Alochna Michał, 1890-1910, VI
-
Ambroszkiewiczowa z Zaneckich Helena, 1914-1946, VII
-
Ambrożewicz Jadwiga, 1878-17.I.1892, II
Spokój twej duszyczce córko ma jedyna
Przebywaj z aniołami w niebieskiej krainie
A boleść twych rodziców i łzy ich z tej ziemi
Wznoś przed tron Boga by przyjął na zbawienie.
-
Ambrożewicz Wawrzyniec, 1822-17.IX.1906, II
-
Ambrożewicz Witold, 1806-24.X.1827, II
Nie moja, ale Twoja niech się dzieje wola, Panie!
-
Ambrożewiczowa z Narżymskich Antonina, 1843-23.VI.1902, II
-
Amiljanowa Franciszka, 1879-24.III.1941, I
-
d’Amman z Cebrowskich Emilja, 1827-3.VI.1917, III
-
d’Amman Jgnacy, 1830-28.VI.1912, III
-
d’Amman Oleś, 1867-1872, III
-
d’Amman Wituś, 1870-1872, III
-
Ancerewicz Czesław, dziennikarz, 1888-1943, XIV
-
Anczycowa z Chojeckich Róża, 25.VIII.1818-30.VIII.1870, XII
Najmilsza żono, co leżysz w tym grobie
Ja póki żyję, tu płaczę po tobie
Dziatki nieletnie z żalem wspominają
I wespół z ojcem ten pomnik stawiają.
Oby przechodnie wstrzymali swe kroki,
A widząc, jak się spełniają wyroki,
Jaka to boleść uciska ich sroga
Przechodniu, proszę westchnij do Boga.
-
Andrukowicz Aleksander, 1869-9.XII.1941, I
-
Andrukowicz Wacław, 1885-11.VII.1940, I
Spoczywaj w Bogu drogi Mężu i Ojcu.
-
Andruszkiewicz Anna, 1817-1902, I
-
Andruszkiewicz Franciszka, 1830-30.IV.1892, VII
-
Andruszkiewicz Juljan, 1860-25.VI.1942, VI
-
Andruszkiewicz Ludwik, XII
-
Andruszkiewicz Michał, 1853-29.IX.1897, VI
-
Andruszkiewiczowie, VI
-
Andrzeiewski Józef, 1800-24.X.1853, V
-
Andrzejewska Franciszka, Rot: Ptu: Wiłkom:, III
-
Andrzejewska Maryja, 1807-17.VI.1875, V
-
Andrzejewska z Grabowskich Marja, 1900-25.X.1932, XII
-
Andrzejewski Juljan, 1842-29.I.1898, V
-
Andrzejewski Stefan, 1896-3.V.1947, VII
-
Anforowicz Romuald, 1809-7.XI.1894, II
-
Antoniewicz Franuś, 1875-17.XII.1879, XII
-
Antoniewicz Władysław, 1827-8.V.1894, XII
-
Antonowicz Aleksander, generał W.P., inżynier, 1854-16.III.1932, XII
-
Antonowicz Józef, 1805-1843, XIII
-
Antonowicz Józef, 1853-1918, XII
-
Antonowicz Julian, XII
-
Antonowiczowa Teofila, XII
-
Antonowiczowa z Januszewskich Józefa, doktór medycyny, 1856-6.XI.1925, XII
-
Antonowiczówna Kazia, XII
-
Antonowiczówna Teosia, XII
-
Antroprok Helena, 1885-1938, III
-
Antroprok Kazimierz, 1870-1921, III
-
Anusewicz Antoni, 1830-2.XI.1903, II
„Przechodniu westchnij za nim do Boga, bo i ciebie nie minie ta droga”.
-
Anusewicz Leonard, 1833-1.IV.1900, XI
-
Anusewiczowa z Wiszniewskich Felicja, zm. 15.IX.1888, XI
-
Anzelewicz Franciszka, 1875-13.III.1942, I
-
Anzelewicz Józef, 1870-31.V.1933, I
-
Aramowiczowa z Kotkowskich Zofija, zm. 23.III.1864, XI
-
Arcimowicz Zinaida, 1893-2.XI.1926, XII
-
Arciszewska Aleksandra, zm. 13.II.1910, XII
-
Artiomowa ze Święcickich Lidija, 1902-29.V.1948, XI
-
Asiulewiczowa Maryja, 1870-18.VIII.1888, XII
-
Aszkiełowicz Kazio, VI-4.IX.1925, I
-
Aszkiełowiczówna Ania, zm. 17.II.1926, żyła 12 godz., I
-
Augustowska z Jurahów Teodora, XI
-
Augustowski Witold, 18.X.1869-21.III.1935, XI
-
Auksztokaisówna Tecia, 27.XI.1904-18.I.1924, I
-
Auksztokwysz Staś, III.1897-30.V.1898, I
-
Auksztokwyszówna Mania, I.1895-6.VII.1898, I
-
Auksztolis Antoni, 1852-26.IV.1910, IX
-
Auksztolisowa z Maciejewskich Helena, 1860-16.XII.1934, IX
-
Auksztolisówna Zofja, 1889-12.X.1911, IX
-
Auksztuisowa z Bobowiczów Tekla, 1871-16.VI.1927, I
-
Auzbikowiczowa Aniela, 1766-21.XII.1861, XI
-
Awgól Selwestry, 1884-31.V.1949, XI
-
Babicz Stanisława, 1897-1905, XI
-
Babicz Wincenty, 1861-1908, XI
-
Babycz Jakób, 1818-15.X.1881, XI
-
Bacanowa z Bielińskich Bronisława, 1873-30.V.1895, I
-
Bachtin Olga, 1854-5.VIII.1923, XI
-
Baczyzmalska z Moniuszków Celina, V
-
Baczyzmalska Zofija, V
-
Bagdawicz Marcijana, VI
-
Bagieńska z Szymanowskich Marja, 1867-8.XII.1935, II
-
Bagieński Władysław, 1861-17.X.1917, VI
-
Bakszasówna, 1915 - zm. trag. 16.IX.1930, XI
-
Bakszewicz Mikołaj, 6.XII.1824-28.III.1891, II
-
Balcerak Katarzyna, 9.X.1888-31.I.1950, XIII
-
Balcewicz Dionizy, 8.X.1945-9.I.1946, XII
-
Balcewicz Helena, 23.V-8.VII.1944, XII
-
Balcewicz Janina, XIII
-
Balcewicz Maciej, Porucznik b. Wojsk Polskich, 1792-8.III.1863, II
-
Balcewicz Mikołaj, 1892-12.IV.1942, XII
Non omnis moriar.
-
Balczewski Kazia, zm. 22.VIII.1877, II
-
Balińska z Houwaltów Elżbieta, zm. 14.X.1841, XI
-
Baliński Ignacy, Mar: Pttu Wilen: i Kaw:, zm. 1830 w Chełmie, XI (
-
Balkiewicz Józef, 1885-7.V.1928, VI
-
Balkiewicz Stanisław, 1917-1938, VI
-
Balukiewiczówna Weronika, 1863-10.XI.1930, VI
-
Balundis Wincenty, 1875-23.XI.1929, VII
-
Bałzowska z Fiałkowskich Emila Władysława, 1882-24.VI.1933, VIII
-
Banaszczyk Władysława Jzabela, 1888-22.II.1922, XII
-
Banaszewski Józef, 1849-13.IX.1930, XIV
-
Bandziewicz Władysław, syn Władysława i Stanisławy, 1900-2.IV.1924, III
-
Baniewicz Dominik, Sztab-Lekarz, Radca Dworu i Kawaler, 1792-10.XI.1846, XII
-
Baniewicz Henryk, 1843-1929, VII
-
Baniewiczowa z Januszewiczów Stefanija, zm. 25.V.1924, VII
-
Baniewiczowa z Nowickich Ewa, 1790-19.I.1835, V
-
Bańkowska z Szymkiewiczów Rachela, 1848-4.VIII.1915, II
-
Bańkowski Kazimierz, 1900-25.I.1925, XII
-
Bańkowski Stefan, 1843-21.IX.1915, pochowany w Moskwie, II
-
Barancewicz Jerzy-Zygmunt, 1836-14.IX.1890, IX
-
Baranowscy, IV
-
Baranowska Antonina, 1814-19.V.1891, IX
-
Baranowska Helena, zm. 21.XII.1925, VI
-
Baranowski Aleksander, 1838-2.IV.1888, VII
-
Baranowski Ian, 1794-14.III.1846, XII
-
Baranowski Konstanty, pułkownik, 1843-21.III.1909, II
-
Barszcz Kazimierz, XI
-
Barszczowa z Gonsiewskich Józefa, 1819-29.IV.1877, XI
-
Bartmiński Stanisław, 1848-5.VIII.1862, V
-
Bartoszewicz Adam, 1870-1.VI.1946, VII
-
Bartoszewicz Antoni, 1910-31.VIII.1944, VII
-
Bartoszewicz Bronisław, 1874-5.V.1931, IX
-
Bartoszewicz Józef, 1821-1895, II
-
Bartoszewicz Romuald, zm. 7.XI.1928, III
-
Bartoszewiczowa Marja, zm. 1910, II
-
Baryłowicz z Makarewiczów Anna, 1859-3.IV.1933, XI
-
Bawor Franciszek, Rejent Gran. Pttu Oszm., 1774-19.IV.1832, XI
-
Bednarska Emilja, 1896-18.VIII.1927, XII
Spoczywaj w spokoju droga Siostra.
-
Bejnarowicz Dominika, zm. w wieku lat 55, XI
-
Bejnarowiczowa Kamilla-Jzabella, 1843-9.III.1930, II
-
Beloin Józef, 1846-22.XII.1919, I
-
Beloin Marja, 1851-11.II.1924, I
-
Bender Bronisław, 1874-26.X.1943, XI
-
Berdowska z Aleksandrowiczów Walerja, 1830-20.IV.1899, II
-
Bereśniewicz Anna, 1815- 26.II.1881, VII
-
Bergman Emilcia, 1880-30.XII.1894, XII
-
Bergman Marcinek, 1885-6.XI.1899, XII
-
Bernatowicz Antonina, 1865-1918, XI
Zasłużonej działaczce społecznej od uczenic i przyjaciół.
-
Beynarowiczówna Stefanja, 10.V.1874-18.VII.1891, IX
-
Białłozor Leonard, 11.XI.1829-6.XI.1878, VI
-
Białocka Maryja, zm. 1908, XII
-
Białocka z Kamieńskich Konstancja, 1829-1904, XII
-
Białocki Bogdan, zm. 1912, XII
-
Białocki Ferdynand, 1811-19.XII.1874, XII
-
Białomiejski Paweł Benedykt, 1870-16.XI.1940, XI
-
Biedko Mikołaj, X
-
Biedulska Malwina, 1905-1932, VII
-
Biedulska Paulina, 1876-1939, VII
-
Biedulska z Pieslaków Pawlina, 1876-11.V.1939, VII
-
Biedulska z Tomaszewiczów Marja, 1874-6.XI.1936, VI
-
Biedulski Antoni, 1855-1915, VII
-
Biedulski Antoś, 1926-1929, VII
-
Biedulski Hipolit, 1902-1922, VII
-
Biedulski Józef, 1870-1.XII.1930, VI
-
Biegańskich rodzina, XII
-
Bielawa Hieronim, magister farmacji, 1904-4.XI.1936, VI
-
Bielawska z Bickiewiczów Petronela, 1862-6.I.1931, VI
-
Bielawski Ryś, 1934 – zm. śm. trag. 4.V.1945, XII
-
Bielecka z Szukiewiczów Zofia, XI
-
Bielińska Antonina, zm. 24.II.1885, I
-
Bielińska Jadwiga, 1876-15.III.1887, V
-
Bieliński Władysław, 1871-24.V.1943, VI
-
Bielkiewicz Adam, Radca Koll. i Kaw., Profess. Akad. Med. Wil., 1798-22.II.1840, II
-
Bielkiewicz Alexander, 1824-29.XII.1826, II
-
Bielkiewicz Henryk, 1833-3.III.1840, II
-
Bielkiewicz Kazimierz, 1808-10.VII.1825, II
-
Bielkiewiczowa z Pławskich Agata, 1760-18.IV.1831, II
-
Bienkuńska z Denisewiczów Jadwiga, 1861-13.VII.1917, VIII
-
Bieńkuńska Marja, 1896-23.II.1917, VI
-
Bieńkuńska Róża, 1850-26.X.1918, VIII
-
Bieńkuńska z Łastowskich Petronela, 1875-1940, VI
-
Bieńkuński Bolesław, 1869-4.XII.1913, VI
-
Bieńkuński Michał, 1865-1945, VI
-
Bieńkuński Władysław-Antoni, 1850-20.III.1897, VI
-
Bigonis Alfons, lat 22, XII
-
Bigonis Emilja, 1868-6.III.1935, XII
Odeszłeś Mateczko droga
Po Tobie żal rozpacz i trwoga
I wiecznie w sercu naszem rana
O Matko ukochana.
-
Bilińska Kazimira, zm. 8.I.1897, XI
-
Biliński Stanisław, zm. 1808-9.III.1865, XI
-
Billewiczowa z Szuksztów Katarzyna, Prezydentowa, 1780-20.IV.1869, XII
-
Binkowski Józef, 1876-1935, IX
-
Birkle Antonina Henryeta, XII
-
Birkle Konstanty, XII
-
Blumszejn Henryk, 1901-2.I.1928, VI
-
Blumszejn z Jenków Marja, 1869-20.XII.1925, VI
-
Bładyko Aniela, 1876-3.X.1918, XII
-
Błażewicz Romuald, 7.II.1921-5.VI.1941, IX
-
Błażewiczowa z Korsaków Michalina, 1850-30.VI.1933, XIV
-
Błeszyński Franciszek, 1840-28.IV.1924, VII
-
Błońska Wanda, 1902-10.I.1930, IX
-
Bobiatyńska z Zaranków Józefa, 1821-25.X.1868, XII
-
Bobiatyński Aleksander, 1800-20.I.1873, XII
-
Bobiatyński Aleksander, 1837-28.XII.1883, XII
-
Bobrowicz Andrzej, 1823-25.XI.1908, XIV
-
Bobrowicz Barbara, 1838-27.XII.1888, XIV
-
Bocewicz Antoni, zm. 26.V.1878, VIII
-
Bocewicz Cecylia, 1829-20.IX.1898, VI
-
Bocewicz Leokadia, zm. 26.V.1878, VIII)
-
Bochanowska z Mierzwińskich Honorata, córka Mateusza, Kapitanowa Woysk Rossyjskich, 1788-26.XI.1863, III
-
Boczkowska Józefa, 1868-10.XII.1873, II
-
Boczkowska z Jodkowskich Wiktoryja, 1809-7.XI.1867, II
-
Boczkowska Zofja, zm. 1924, II
-
Boczkowski Ksawery, zm. 1905, II
-
Boczkowski Wincenty, 1828-4.IX.1896, II
-
Bogatkiewicz Anna, zm. 25.VII.1920, III
-
Bogdziewicz Longin, 1828-14.VIII.1864, XII
-
Bogdziewicz Ludwik, 1824-5.V.1882, XII
-
Bogdziewiczowa z Różańskich Józefa, 1832-2.VIII.1882, XII
-
Bogusławska Marja Karolina, 1903-29.VI.1932, XII
-
Bogusławska Paulina, 1866-16.XII.1926, XI
-
Bogusławska z Milewskich Urszula, 1872-16.VII.1926, XI
-
Boguszko Władysław, 1872-25.IV.1942, VII
-
Bohdanowicz Ewa, VIII
-
Bohdanowicz Jerzy, 1835-2.VII.1885, I
-
Bohdanowicz Jerzy, 1835-2.VII.1885, I
-
Bohdanowicz Michał, 1825-15.XII.1864, I
-
Bohdanowicz Michał, 1858-31.V.1932, XI
Pamięć dzieci.
-
Bohdanowicz Stanisław, 1828-11.VIII.1902, III
-
Bohdanowicz Stefanija, zn. X.1911, VIII
-
Bohdanowicz Teofil, zm. 11.XII.1897, VIII
-
Bohdanowicz Wincenty, Obywatel Pow. Wilejskiego, 1771-9.II.1851, III
-
Bohdanowiczowa Helena, 1842-9.VI.1929, VI
-
Bohdanowiczowa Józefa, 1823-7.III.1897, I
-
Bohdanowiczowa z Hurków Kazimiera, podkomorzyna Pttu Wilejskiego, 1785-10.V.1865, III
-
Bohdanowiczowa z Kołyszków Marja, 1861-22.XII.1917, XI
-
Bohdanowiczowa z Siestrzeńcewiczów Marya, 1838-25.II.1898, III
-
Bohdanowiczówna Jadwiga, 1826-25.VII.1890, III
-
Bohdanowiczówna Marja, 22.IV.1834-6.III.1851, III
-
Bohomolec Juljusz, 1820-27.XI.1887, II
-
Bohomołowa z Bujków Jrena, zm. 30.V.1922, VI
-
Bohusz Kunegunda, zm. 18.I.1898, I
-
Bohuszewicz Aleksander, 1869-20.IV.1928, XIII
-
Bohuszewicz Apolinary, weteran 1863 r., 1845-19.IX.1920, XII
-
Bohuszewiczowa Malwina, 1850-18.V.1930, XII
-
Bohuszewiczówna Florjana, 26.I.1862-16.IX.1944, XI
-
Bok Eugenia, III
-
Bokszański Władysław, 1853-25.I.1937, XIII
-
Bokszczanin Aloizy, Obywatel pow. Oszmiańskiego, 1824-21.X.1886, III
-
Bokszczanin Feliks, 1877-9.X.1948, X
-
Bokszczanin z Kościów Franciszka, zm. 12.IX.1909, III
-
Bolecki Bogusław Grzegorz, Jenerał-Major, 1836-1898, XI
„Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają”.
Obj. r. 14 w. 13.
-
Boncz-Osmołowska Maria, 24.XII.1876-29.X.1943, XIV
-
Bończa-Bukowska z Radwan-Paszkiewiczów Izabella, 1868-14.I.1934, XII
-
Bończa-Bukowski Janek, 1907-24.IV.1924, XII
-
Boratyńska Anna, 1825-12.IX.1905, X
Prosi o Anioł Pański.
-
Boratyńska Teodora, 1853-13.II.1912, X
-
Boratyński Bogusław, zm. 5.III.1885, X
-
Borejsza Wacław, 1872-9.VI.1908, I
-
Borejszo Aleksander, kawaler Orderu Niepodległości, członek zw. Uczestników B. I K. Wojsk Polskich na Wschodzie, 1895 – zm. śm. trag. 14.VI.1933, II
-
Boretti Antonina, 1846-16.XI.1860, XIII
-
Boretti Ian, 1753-20.IV.1833, XIII
-
Boreyszyna z Mączyńskich Olimpia, 1829-22.VI.1866, XII
-
Borkowska Adela, zm. 18.II.1896, II
-
Borkowska Dominika, 1823-4.II.1895, XII
-
Borkowski Albin, II
-
Borkowski Jan, 1873-14.XI.1918, VI
-
Borkowski Władzio, VI.1872-2.IV.1872, II
-
Borowska Anna, 1904 – zm. śm. trag. 27.X.1946, III)
-
Borowska Antonina, Żona Prof. Uniwer. Cesar. Wilen., 13.VI.1801-19.III.1826, II
Pomnik drogiej żony
I najlepszej matki
Ten znak żałosnej straty
Kładą mąż i dzieci.
J. H.
-
Borowska Stefanija, druga Żona Wysł. Proff. b. Uniw. Cesar. Wilen., 26.XII.1808-18.XII.1845, II
Ten pomnik czci i żalu
dla najlepszej Matki
Po smutnej stracie Ojca
Wdzięczne kładą dziatki.
J. H.
-
Borowska Tekla, 1827-19.II.1908, III
-
Borowska z Turzyńskich Józefa, 19.V.1783-16.VII.1854, XII
-
Borowski Józef, 1869-7.III.1872, X
-
Borowski Konstanty, lat 53, XI
-
Borowski Leon: D.O.M. Leonowi BOROWSKIEMU, Fil. Mag. R. SS. St. Z. S., Wł. 4 Kl. Kaw., W. Ces. b. Uniw., b. R. K. D. Ak. Wil., Poezi Wym. Wysł. Z. P. Prof., ur. 1784 r. Cz. 27 d., + 1846 r. Kw. 4 d., II
Najlepszemu Ojcu zasmuceni żałosną stratą Synowie i Córka ten znak czci i wdzięczności ku wiecznej pamięci położyli.
Pamięci uwielbianej zasługom wiekopomnym Tego, który pierwszy przeczuł w Mickiewiczu Gieniusza poezyi narodowej który ukształcił najznakomitszych poetów i prozaików polskich pierwszej połowy 19 wieku.
Kiedy nasze orły Boże
Pierwszy z gniazda brały lot,
Tyś im wskazał, gdzie się zorze
Zapłomienią w świtu porze,
Gdzie słoneczny błyśnie grot.
Na strażnicy stałeś ducha,
Zapatrzony w mrok i noc;
Jeszcze ciemność była głucha,
Gdyś zakrzyknął: dzień wybucha!
Wieczny dzień – i wieczna moc!...
Przesłannikiem byłeś wielu,
Co nam nieśli dobrą wieść;
Pieśni Janie Ty Chrzcicielu,
Ścieżek ducha wskrzesicielu.
Prochom Twoim cześć a cześć!
Maria Konopnicka
Pomnik ten Rodacy w 1900 r. uzupełnili.
-
Borowski Lucyjan, 1866-30.VIII.1875, X
-
Borowski Wincenty, 1806-28.XI.1880, XII
Senior Muzyki Katedralnej Wileńskiej, Urodzony w starożytnym szlacheckim domu, po 74 latach cnotliwego i prawego życia umarł w Bogu d. 28 listopada 1880 r.
Wdowa uprasza wiernych o trzy Zdrowaś Marya.
-
Bortkiewicz Adam, Sędzia Gran. Pttu Wiłkom., 1797-1840, XI
-
Bortkiewicz Jan, 1881-1945, VI
-
Bortkiewicz Michał, 1810-1828, XI
-
Bortkiewiczowa Katarzyna, 1874-29.I.1938, IX
-
Bortkiewiczowa z Rychlewiczów Julya, V
-
Borucki Telesfor, 1884-26.VI.1934, XIII
-
Borysewicz T., III
-
Boublewski Klemens, 1814-18.IV.1897, VI
-
Bouffałowa Zofja, 1837-1918, IV
Całe swe życie poświęciła walce o wolność narodu.
Spoczywa na tym cmentarzu.
-
Branicka Maniusia, II
-
Branicka z Majewskich Józefa, 1841-4.V.1886, II
-
Branicki Jan, 1831-22.IV.1897, II
-
Branicki Józiuk, II
-
Branicki Staś, II
-
Brasewicz Wiktorja, 1864-7.IX.1937, IX
-
Bratus Ignacy Mieczysław, podporucznik rez. W.P., 18.IX.1894-13.XII.1932, I
-
Bratusówna Ala, 1923-18.IX.1929, XII
-
Brazulewicz Adam, 1865-1910, X
-
Brazulewicz Kaziunia, 1 rok, X
-
Brazulewicz Marysia, lat 14, X
-
Brazulewicz Pietrunia, żyła lat 6, X
-
Breinszten [wł. Brensztejn] Michał, kustarz Biblioteki Uniwersyteckiej, 1874-29.III.1938, III
-
Brejwo Anna, 1893-1917, I
-
Brejwówna Julcia, V
-
Brenner Amelija, zm. 8.VIII.1889, XII
-
von Brenner Henryk, VII
-
von Brenner Ludwik, VII
-
von Brenner z Bernatowiczów Helena, 1842-1897, VII
-
Brenstein Kónegunda, Jenerałowa, 1783-10.VIII.1871, XII
-
Brochocka z Bolestów-Malewskich Zofia, 1808-1875, III
Dostları ilə paylaş: |