Harun yahya kiMDİR?Yüklə 21,58 Kb.
tarix06.05.2018
ölçüsü21,58 Kb.
#41523
    Bu səhifədəki naviqasiya:
  • HARUN

HARUN YAHYA KİMDİR?

Slm&Slm


Saygı&Sevgideğer okurlar.

Aşağıda, önce Hans von Aiberg'in açıklamalarından kısa ayrıntılar; ardından da Adnan Oktar (A.O.) ile Rasim Ozan Kütahyalı (R.O.K.) arasında geçen konuşmadan kesit sunuyoruz:aiberg1

Hv.Æibeg'in zaman içinde (tarih silsilesiyle, peyderpey) yaptığı tebyin ve tafsilatından örnekler:Kral Hüseyin'in kendisi ve oğlu Haşimi ve MASON kraldır. Saddam doğrudan YAHUDİ kanı taşıyan ve aynı zamanda MASON olan bir diktatördür. Tıpkı dışişleri bakanımız ve onun yengesi Roksan Ecevit gibi (asıl adı Rahşan değil Roxanne rivayeti var). Zaten Bilderberg'lerden olduklarını da kabul ettiler Ecevitler. Bunu ORTAYA ÇIKARAN Adnan Oktar'a (Harun Yahya) inanılmaz eziyetler yapılıyor şu anda... (Hv.Äiberg, 3/4/2002)

Ahmet [Hulusi] ve Adnan [Oktar] beni SEVERLER. Adnan kitaplarımı kendi eliyle satıyor!.. Adnan'ın kitaplarını Kitsan ve Alem yayıncılıkta DİZEN benim. Yani niçin sevmeyeyim ki? (Adnan = Harun Yahya)... (Hv.Äiberg, 12/5/2002)

... Adnan Hoca yıllardır vardı (Sen ısrarla Harun Yahya diyorsun). Harun Yahya diye bir şey yok. Çoğu benim eski okurlarım olan Boğaziçi Üni'den kaynaklı ve çıkışlı birçok ARAŞTIRMACININ, yani yüzlerce gencin araştırması olan kitaplar var. Adnan Hoca kitap yazmaz... Onu gençler yazıyor, hem de yüzlerce genç. Abdülmetin en çok yazan kişi. Kızıl imam vb. de onları yazdı. Harun Yahya diye biri yok. Ama Adnan dostumdur, onu konuşuruz. O doğrudur... (Hv.Äiberg, 9/2/2003)

Benim diğer ULEMA'dan farkım şu: Onlar bir soruya bir kaç ay hazırlanıyorlar, benim hazırlanmam için sadece bir iki salisem var! (Okumak süresi kadar.) A. Hulusi aylarca hazırlanıyor. Veya Harun Yahya. (Aslında birkaç yüz kişilik uzman yandaşları var, onlara sorduruyor ve yazıyor.) Hans -tek tabanca- ne yapsın? Değil mi ; ) (Hv.Äiberg, 9/12/2003)

Sahi kimdir şu Ecevit? Eleştirilemez bir efsane mi? Harun Yahya (Adnan Hoca) onun "Dünya güçlerinin" yerli işbirlikçilerle aralarında koordinasyon sağlayan "Bilderberg" grubundan olduğunu, eşinin ünlü bir yahudi aileden geldiğini ve asıl adının Roksan (Roxanne) olduğunu falan yazmıştı. Bunları reddetmedi. Ecevit onu öfke ile hapse tıktı. Halen de orada... (Hv.Äiberg, 31/8/2001)

... Özer Çiller'in önünde önlük ile elinde Mala ile yapılan x-Ray ışınlı gizli fotoğraflarını; o zaman bizim Alem yayıncılıkta (eski Kit-San'da) yayınlanan Masonluk ile ilgili ve HARUN YAHYA ick-nick'i ile yazılmış KİTAPLARIMDA bulabilirsiniz. (Hv.Äiberg, 3/3/2003)

Ayrıca pS'lere bakınız...

adnantimarhane

Adnan Oktar (A.O.) ile Rasim Ozan Kütahyalı (R.O.K.) arasında geçen konuşma:

Videonun ilgili kesimi: http://www.youtube.com/watch?v=tthOb-2xIno
Videonun tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=KnYhCWqmHSY

A.O.: ... Fındıklı Güzel Sanatlar Akademisi'ni üçüncü olarak kazandım; İç Mimari bölümünü. Orada ilk eğitimime başladığımda orada bir ARKADAŞ ÇEVRESİ edindim. Yaklaşık işte üçbeş kişi kadar bir arkadaş çevrem oldu. Orada Molla camiinde toplanıp orada sohbet ediyorduk. Darvinizm'le ilgili, Darvinizm'in geçersizliğini anlatan, proteinlerin tesadüfen olmasının imkansız olduğunu anlatan... eserleri dağıtıyordum. O dönemde yaklaşık bir akademideyken onbeş yirmi kişilik bir arkadaş çevrem oluştu. Çeşitli kolejlerden, üniversitelerden arkadaş çevrem oluştu. Sonra gittikçe gelişti gittikçe gelişti. Sonra işte kitaplar yapmaya başladık biliyorsunuz seriler çıkartmaya başladık.

R.O.K.: İlk ilk önemli ...

A.O.: A9 TV'de yayına başladık.

R.O.K.: Ama o tabi en son... İLK bu 1986'da Yahudilik ve Masonluk kitabınız değil mi ilk böyle büyük yankı yaratan oydu.

A.O.: Evet... İLK EN ETKİLİ ESER OYDU EVET.

R.O.K.: Evet 1986... O zaman Harun YAHYA müstearıyla mı yayınladınız onu Harun YAHYA müstearıyla mı yayınlamıştınız?

A.O.: Evet Harun YAHYA olarak yani uzun süreler uzun yıllar öyle Harun YAHYA ismiyle yayınlandı.

R.O.K.: Şimdi o dönem siz bu Yahudilik ve Masonluğu yayınladınız. Ardından da mesela 90'larda bir yine Yeni Masonik Düzen ve Soykırım Yalanı gibi kitaplar yayınladınız. Hatta o dönem antisemitik yahudi düşmanı olmakla suçlandınız. Sonra da o Soykırım Yalanı kitabı soykırım gerçeğine döndü. Böyle bir kitap çıkardınız. Şu anda da İsrail'le aranız çok iyi. Bu dönüşüm nasıl gerçekleşti Adnan Oktar? Yani Yahudilik ve Mason... masonlarla da aranız iyi şu an benim bildiğim kadarıyla. Yani yahudiliğe, yahudilere ve masonlara bakışı Adnan Oktar'ın değişti mi, yoksa size bir yerlerden uyarı mı geldi? Ne oldu, nasıl oldu? Yani Soykırım Yalanı nasıl soykırım gerçeğine dönüştü?

A.O.: Soykırım Yalanı BANA AİT BİR KİTAP DEĞİL. Harun YAHYA ismini kullanan bir ARKADAŞIM TARAFINDAN çıkarıldı. Sonra ben onu...

R.O.K.: Ama siz izin vermeseniz yayınlanmaz herhalde.

A.O.: ... noterlik kanalıyla düzelttim.

R.O.K.: Ama siz izin vermezseniz yayınlanmaz herhalde?!

A.O.: Yok o dönem benim adıma kitaplar yayınlanıyordu.

R.O.K.: Yani o KİTABIN SİZİNLE İLGİSİ YOK mu?

A.O.: Yayın... hatta noterlikten de bir yazı gönderdik, ondan sonra o kitabın yayını durduruldu. Yani benim adımı kullanan bir çok kişi yurtdışında da Harun YAHYA ismine yayınlanan kitaplar oluyor. Biz haber aldığımızda ancak onu engelleyebiliyoruz.

R.O.K.: İyi de bakın 1995'te Bilim Araştırma Vakfı başlığında Soykırım Yalanı kitabı yayınlanıyor. Bilim Araştırma Vakfı sizin vakfınız değil mi? E bu kitap korsan mı yayınlandı?

A.O.: ... ee biz onun... o dönemde... ee.. bizim bilgimiz dahilinde yayınlanmadığını noterlik kanalıyla ispat ettik anlattık eee protesto gönderdik hatta noterlikten, ondan sonra o yayını durdurttuk, ondan sonra benim kitaplarım piyasada yaygın olarak kendi ismimle yayınlanmaya başladı. Ayrıca ben Adnan Oktar ismini de ONDAN SONRA kitaplara koydurdum ki sağlam olsun, öyle bir müdahale yahut başka türlü bir düşünce oluşmasın diye.

R.O.K.: Peki Yahudilik ve Masonluk kitabı size ait ama di mi o sizin tarafınızdan yazıldı ya da sizin kontrolünüzde yazıldı?

A.O.: ... evet, evet...

R.O.K.: Peki, oradaki görüşlerinizi hâlâ sürdürüyor musunuz? Yoksa, sürdürmediğiniz belli ki, bugün İsrail'le de aranız iyi masonlarla da aranız iyi, di mi? Ne oldu yani o günden bugüne görüşleriniz değişti mi?

A.O.: Tabii ki...94840487_tn70_0

26 Ağustos sayfa yönetimi notları:

pS1. 26 Ağustos bloğu olarak soruyoruz: Saygı ve sevgi değer okurlar, siz, "Yahudilik ve Masonluk kitabı size ait ama di mi?" sorusuna karşılık Adnan Oktar'ın tereddüt içinde "evet evet" yanıtına inandınız mı?

Neden söyleyemiyor:

- "Finansör ve gizli belgelerin sahibi benim, ama..."
- "YAHUDİLİK - MASONLUK- TALMUD - SİYONİZM VD. ilgili yazıların ayrıntıların yeraldığı kitaplar Harun Yahya'nın YAHYA'sının yani AİBERG'indir..."

Nedir bu korku?


Ya da artık her ne ise...

pS2. TALMUD'a göre, Rabbiler (Hahamlar) Yahwe'dir, yeryüzündeki Tanrıdır. Yaptıkları çirkinliklerde kendileri sorumlu değildir, onları hayvalar baştan çıkarmışlardır ve tanrılar değil (!) hayvanlar öldürülür...

İşte bu ayrıntıları ve çok daha fazlasını, gerçek adını saklı tutarak "Harun YAYHA müstear ismi ile" yayınlanan kitaplarda Hans von Aiberg (Harun YAHYA'nın YAHYA'sı) yazmış ve belgelemiştir (Alem yayıncılık).

pS3. Yineleyelim ki karışıklık olmasın: Hans von Aiberg, Adnan Oktar değildir. Onun adamı Abdülmetin'in sipariş ettiği ve getirdiği (kızılötesi) belgeleri derleyip birkaç kalın kitap olarak Macintosh'da dizip kitap haline getirmiştir.

Yeniden önemle yineleyelim: Hans von Aiberg, Adnan Oktar değildir. Harun onun (Adnan); Yahya ise Aiberg'in sıfatı İDİ.

pS4. H.YAHYA isimli kitapların cirosu trilyonlara vurmuştur. O gelirler Bosna parası olmuştur. Erbakan'ın servetine servet katılmıştır. Hans von Aiberg Türkiye'nin en çok satan kitaplarının yazarıdır. Cumhuriyet rekoru kendisindedir.

Gazeteciliği döneminde (Bknz. Selahattin Duman'ın itirafları) günde üç dev çuval dolusu mektup alarak, değil Türkiye rekorunu, Guiness rekorunu bile kırmıştır. Yönettiği gazete günde bir milyon adet sabit tirajla yine rekor kırmıştır.

Hâlâ da H.Aiberg'in rekorları kırılamamaktadır. Örnekler kat be kat arttırılabilir ama anlayan elbette anlamıştır.

pS4. Harun YAHYA kitaplarının ALEM yayıncılıktan çıkanları Hans von Aiberg tarafından kaleme alınmıştır (sonradan eklenen "hurafe"ler hariç).

pS6. Hans von Aiberg yazdığı kitaplardan (kendi adıyla çıkan Arz'dan Arş'a seri kitapları dahil) şahsına gelir elde etmemiştir.

Ayrıca bknz.

- F Tipi Terör Örgütü, Hans von Aiberg'i öldürmek için nasıl kumpaslar kurdu?


- Hans von Aiberg’e kurulan F Tipi medya tertibi
- F tipi yöntem: Her yol mübah

RZİ
Yüklə 21,58 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə