T. C. Anvers ve brüksel başkonsolosluklarinin 2014 cumhurbaşkani seçİMİnde oy verme güNÜ tespiTİ İÇİn randevu alinmasina iLİŞKİn ortak duyurusuYüklə 9,49 Kb.
tarix21.04.2018
ölçüsü9,49 Kb.

T.C. ANVERS VE BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUKLARININ 2014 CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDE OY VERME GÜNÜ TESPİTİ İÇİN

RANDEVU ALINMASINA İLİŞKİN ORTAK DUYURUSU

(17.07.2014)

12. Cumhurbaşkanı seçimi Belçika’da 31 Temmuz-3 Ağustos 2014 (ilk tur) ve 17-20 Ağustos 2014 (gerekirse ikinci tur) tarihlerinde gerçekleştirilecektir.


Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımızın oy kullanacakları günü belirlemek için randevu almaları gerekmektedir. Oy verme günleri iki zaman dilimine bölünmüş olup (08.00-12.30; 12.30-17.00), www.ysk.gov.tr internet adresinde bulunan “SEÇSİS Oy Verme Günü Belirleme Sistemi”nden istenilen gün ve saat dilimini seçmek mümkündür.
Yüksek Seçim Kurulu’nun 06/06/2014 tarih ve 2910 sayılı kararıyla kabul edilen "Seçim Takvimi"ne göre; yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler için Sistem'den oy verme gün ve saat aralığını belirleme işlemi 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü Türkiye saatiyle 08.00'de (Belçika saati 07:00) başlayıp, 25 Temmuz 2014 Cuma günü Türkiye saatiyle 17.00'de (Belçika saati 16:00) sona erecektir.
Seçmen, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, doğum tarihi ve aile sıra numarasını girmek suretiyle, kendisiyle birlikte aynı temsilcilikte kayıtlı ayrıca 5 (beş) seçmenin de sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını girerek oy verme gününü belirleyebilecektir.
Sistem tarafından, seçmenden birinci ve ikinci oylama için oy verme gün ve saat aralığının belirlenmesi istenecektir. Bu işlem sonunda oy verme gün ve saat aralığı ile hangi sandıkta oy kullanılacağı Sistem tarafından aynı anda seçmene bildirilecektir.
Oy verme gününün güncellenmesi veya iptal edilmesi işlemini seçmen yalnızca kendisi için yapabilecektir.
Oy verme gününü belirlemeyen seçmenler için oy verme günü, saat aralığı ve sandık numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Bu çerçevede, sistem üzerinden randevu almayan seçmenlerin, oy verilecek gün, saat dilimi ve sandık numarasını seçimlerden önce www.ysk.gov.tr adresinden kontrol etmeleri gerekmektedir.
Seçmenlerin oy verme gününe ilişkin randevu bilgilerinin bulunduğu sayfanın çıktısını seçim günü beraberlerinde getirmeleri önemle tavsiye olunur.
Vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken T.C. kimlik numaralarını gösteren fotoğraflı nüfus cüzdanlarını veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Yüksek Seçim Kurulu’nun ilgili kararı uyarınca, randevu gününde sandığa gitmeyen vatandaşlarımızın diğer günlerde yalnızca ilk oylama için 26 Temmuz 2014 - 10 Ağustos 2014, ikinci oylama için 17 - 24 Ağustos 2014 tarihleri arasında ülkemizdeki gümrük kapılarında kurulan sandıklarda oy kullanabileceklerdir.
Tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.
: Content -> assets -> consulate -> images -> localCache
localCache -> Güney afrika cumhuriyeti’nde (gac) geçİCİ ve sürekli oturma iZNİ alinmasina iLİŞKİn esaslar
localCache -> Cumhurbaşkanliği seçİmleri
localCache -> Duyuru cumhurbaşkanliği seçİmleri İÇİn yurt dişinda oy verme iŞlemi yurt dişi seçmen küTÜĞÜne kayit olma/ adres beyaninda bulunma/ oy verme güNÜ İÇİn randevu alma
localCache -> Oy kullanma iŞlemi İÇİn randevu almak zorunlu mudur? Randevu nasil alinacaktir?
localCache -> Ambassade de turquie a dakar 7, Rue Leo Frobenius, Fann Résidence, Dakar Tel.: 33 869 80 76 – Fax: 33 825 68 74
assets -> 17ctce onsite prog A5 azeri indd
assets -> basic information list of Award Subcommittee Members and Terms of Office
localCache -> T. C. Melburn başkonsolosluğu görev bölgemizde bulunan ve başkonsolosluğumuzca imza ve müHÜr tasdiKİ İÇİn taninan yemiNLİ tercümanlarimizin güncel listesi
localCache -> Yurtdişinda alinan boşanma kararinin tüRKİYE’de taninmasi ve tenfiZİ hakkinda biLGİlendirme notu
localCache -> Pasaport Sayfalarında Boş Yer Bulunmayan Yabancıların Türkiye’ye Giriş-Çıkış İşlemlerine İlişkin Bilgilendirme Notu


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə