8th Baltic open JKA championships
07.05.2016.
Kata
Kata boys 8 y.o.
1. Benas Banevičius – Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
Kata boys 9 y.o.
1. Benas Banevičius – Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
2. Artūrs Tānbergs - DZENO DO BUDO ART STUDIO
3. Vitālijs Dambovskis - DZENO DO BUDO ART STUDIO
Kata boys 10 y.o.
1. Maksims Litonin – DAO (Estonia)
2. Leon Mūrnieks – SHINRI (Latvia)
Kata boys 11 y.o.
1. Mihails Belovzorovs - DZENO DO BUDO ART STUDIO
2. Arvīds Bitinieks - SHINRI (Latvia)
3.Mārcis Lauciņš-Veiners - SHINRI (Latvia)
Kata boys 12-13 y.o.
1. Armands Grosbergs – SOCHIN - Daugavpils
2. Rokas Banevičius – Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
3. Artūras Kišelis - SOCHIN - Daugavpils
Kata boys 14-15 y.o.
1. Deniss Kuranovs - SOCHIN - Daugavpils
2. Glebs Kudrins – DAO (Estonis)
3. Andrejs Arcevs - SHINRI
Kata girls 8-9 y.o.
1. Sanita Muižniece - SHINRI
2. Helēna Rozentālberga - SHINRI
3. Jelizavete Klubačnaja - SHINRI
Kata girls 10-11 y.o.
1. Anna Rozentālberga - SHINRI
2. Anastasija Ziverte - SHINRI
Kata girls +16 y.o.
1. Dainiela Skuja - SHINRI
2. Mairita Medne - SHINRI
Kata boys 7.y.o.
1. Glebs Jodčiks – SOCHIN - Daugavpils
2. Rudolfs Ropajs - SHINRI
3. Rihards Brikmanis - SHINRI
Sumo
Sumo 6-7 y.o. (-25 kg)
1. Ardis Slakters - SHINRI
2. Rudolfs Ropajs - SHINRI
3. Markus Jākabsons - SHINRI
Sumo 6-7 y.o. (-30 kg)
1. Glebs Jodčiks – SOCHIN -Daugavpils
2. Žans-Dominiks Viļčaks – SEN-e
3. Rihards Brikmanis - SHINRI
Sumo 6-7 y.o. (+30)
1. Mareks Dombrovskijs – SEN-e
2. Kristers Pērkons – SHINRI
Sumo 8-9 y.o. (-28kg)
1. Benas Banevičius - Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
2. Daniels Vasiljevs - SHINRI
3. Ralfs Klaušs - SHINRI
Sumo 8-9 y.o. (-35 kg)
1. Renāts Sidorovs - SHINRI
2. Dāvis Vecziediņš - SHINRI
3. Ričards Krastiņš – SHINRI
Sumo 8-9- y.o. (+35kg)
1. Patriks Vītols - SHINRI
2. Marianna Kuzmiča - SHINRI
3. Valters Sejans - SHINRI
Sumo 10-11 y.o. (-35 kg)
1. Artūrs Kiškelis - SOCHIN -Daugavpils
2. Leon Mūrnieks – SHINRI
3. Anastasija Ziverte - SHINRI
Sumo 10-11 y.o. (-40kg)
1. Rokas Benevičus - Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
2. Mārcis Lauciņš-Veiners - SHINRI
3. Artis Rečkins - SHINRI
Sumo 10-11 y.o. (+40 kg)
1.Mihails Belovzorovs – DZEN DO BUDO ART STUDIO
Kumite
Kumkite boys 8-9- y.o. (-28kg)
1. Benas Benavičius – Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
2. Rainers Mozulis – ‘’IPPON’’
3. Jānis Robežnieks – Lielvardes sk ‘’Dao Dugu Šeņ’’
Kumite boys 8-9-y.o. (-35 kg)
1. Artjoms Kuznecovs – SEN-e
2. Dāvis Vecziediņšs - SHINRI
3. Tomas Salcevičs – JKA Ogre
Kuite boys 8-9 y.o. (+35 kg)
1. Vitālijs Dambrovskis – DZEN DO BUDO ART STUDIO
2. Maksims Jeremuta – DZEN DO BUDO ART STUDIO
3. Patriks Vītols - SHINRI
Kumite boys 10-11 y.o.
1. Haralds Ikvilds – ‘’IPPON’’
2. Rainers Mozulis – ‘’IPPON’’
3. Patriks Pabrieža - SHINRI
Kumite boys 12-13 y.o. (-45 kg)
1. Artūrs Kiškelis - SOCHIN -Daugavpils
2. Rokas Banevičius - Šiauliu JKA LKA karate klubs ‘’asule’’
3. Haralds Ikvilds - ‘’Ippon’’
Kumite girl 8-9- y.o.
1. Rozentālberga – SHINRI
2. Elza Strazdiņa – SHINRI
3. Sindija Saulīte – SHINRI
Kumite girls 14-15 y.o.
1. Daniela Skuja – SHINRI
2. Everita Siņicina - Lielvardes sk ‘’Dao Dugu Šeņ’’
Kumite girls +16 y.o.
1. Daniela Skuja – SHINRI
2. Mairita Medne – SHINRI
3.Everita Siņicina - Lielvardes sk ‘’Dao Dugu Šeņ’’
Kumite boys 6-7 y.o. (-30kg)
1. Mareks Dombrovskis - SHINRI
2. Žans-Dominiks Viljcaks – SEN-e
3. Sergejs Eremuta - DZEN DO BUDO ART STUDIO
Kumite boys 12-13 y.o. (+45kg)
1. Armands Grosbergs – SOCHIN (Daugavpils)
2. Armands Kurevskis – SEN-e
3. Vjačeslavs Vedeņapins – DZEN DO BUDO ART STUDIO
Kumite 14-15 y.o. (-60 kg)
1. Deniss Kuranovs - SOCHIN (Daugavpils)
2. Vjačeslavs Vedeņapins - DZEN DO BUDO ART STUDIO
Kumite 14-15 y.o. (+60kg)
1. Deniss Kuranovs – SOCHIN (Daugavpils)
2. Edgars Kovaļkovs - DZEN DO BUDO ART STUDIO
3. Glebs Kudrins – DAO (Estonia)
Dostları ilə paylaş: |