Gezi'nin esini ve deneyimiyle dijital aktivizmin halleriYüklə 10,77 Kb.
tarix22.11.2017
ölçüsü10,77 Kb.


'DİJİTAL AKTİVİZM ATÖLYESİ’NE KATILIM ÇAĞRISI VE BAŞVURU FORMU
Gezi'nin esini ve deneyimiyle
dijital aktivizmin halleri

5. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali kapsamında 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde Gezi'nin esini ve deneyimiyle Dijital Aktivizm atölyesi gerçekleştireceğiz.


Gezi süreci pek çok şeyi olduğu gibi “dijital aktivizm mi yoksa aktivizm mi” tartışmasını da eskitti. Anaakım medyanın sustuğu yerde her eylemci aynı zamanda bir haberciydi. Sokağın ve sanal âlemin mutlu ve tutkulu birlikteliği böylece yaratıldı.

Atölyenin birinci gününde medyamızın hal-i pür melali, dijital aktivizm, yurttaş gazeteciliği, sosyal medyanın toplumsal mücadeleler bağlamında kullanımı, video-eylem, hacktivizm, internet sansürleri ve gözetim toplumu mekanizmaları ve konunun hukuki boyutu gibi meseleler üzerinde düşünce alışverişinde bulunacağız. Aktivist dostlarla buluşup sokakla dijital âlem arasında gidip gelen deneyimlerimizi paylaşacağız.Atölyenin ikinci gününde de kamera kullanımı; kurgunun ana ilkeleri ve uygulama; canlı yayın yapma; internette güvenli dolaşım ve anonim kalma hakkımızı kullanma pratikleri yapacağız, kolektif üretimler gerçekleştireceğiz.

Atölyeye katılmak isteyenler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak 10 Aralık 2013 tarihine kadar atolye@documentarist.org adresine mail atabilir.

Tarih: 14 - 15 Aralık 2013 / 10:00 – 18:00

Yer: Tütün Deposu, Tophane

Konuklar: Ahmet Şık, Ali Rıza Keleş, Andreas Treske, Ceren Sözeri, Ege Berensel, Emel Gülcan, Erkan Saka, Fatih Pınar, Gökhan Ahi, Orkut Murat Yılmaz, Özlem Sarıyıldız, Seray Genç (Moderatör), Direnişteyiz.org, Çapul.tv, Gezi Radyo, Kamera Sokak, Matchbox Video Collective, Naber Medya, Ötekilerin Postası, Videoccupy, 140 Journos

5. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali
DİJİTAL AKTİVİZM ATÖLYESİ KATILIM FORMU
14-15 Aralık 2013


Ad-soyad:Meslek:E-mail adresi ve telefon:Atölyeye katılmanızdaki motivasyon (kısaca):

Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə