Arayüz öğeleri yeterli seviyede ve açıkca gözüken bir şekilde yerleştirilmiş. Gereğinden fazla yer kaplıyor olmalarına rağmen, oyun alanı da yeterli bir büyüklükte ayarlanmış. Grafikler detaylı bir görünüme sahipYüklə 14,66 Kb.
tarix01.07.2018
ölçüsü14,66 Kb.
#52834

Hero

Arayüz öğeleri yeterli seviyede ve açıkca gözüken bir şekilde yerleştirilmiş. Gereğinden fazla yer kaplıyor olmalarına rağmen, oyun alanı da yeterli bir büyüklükte ayarlanmış. Grafikler detaylı bir görünüme sahip. Özellikle çevresel grafikler, oyunun atmosferine iyi bir uyum sağlamış. Hareketli nesnelerin ise açıkca neyi temsil ettikleri anlaşılabiliyor. Oyunda az sayıda görsel efekt ve animasyon bulunsa bile, mevcut olanlar güzel tasarlanmış.

Oyunun kontrolleri oldukça basit ve kullanışlı olmuş. Oyunun ilk aşamaları kolay olmasına rağmen oyuncuyu sıkmıyor ve oyuna alışmayı sağlıyor. İlerledikçe zorluk seviyesi de dengeli bir şekilde artıyor. Oyun haritasında alternatif yolların bulunması ve bazı yolların da çıkmaz olması, oyunun dinamikliğini artırmış. Karakterin aşağı ve yukarı hareketlerinin, kontroller kullanıldıktan biraz sonra gerçekleşmesi, oyuna gerçekçilik katmış. Duvarların dinamit yerine lazer ile de yok edilebilmeleri iyi bir alternatif olmasına rağmen çok zaman aldığı için pek kullanışlı değil. Oyun içinde dinamit koymak için bazı duvarların yanında çok küçük bir alanın olması, bazı aşağı iniş boşluklarında sürekli hareket eden bir nesnenin bulunması, geçilecek bazı alanların oldukça dar olması, bazı yerlerde alt sahneye hızlıca inildiğinde karaktere can kaybettiren bir zemin ile karşılaşılması gibi zorlayıcı durumlar bulunsa da; bunlar oyuncuyu rahatsız etmiyor ve oyun boyunca dengeli bir şekilde yerleştirilmiş. Oyuncunun can kaybetmesine sebep olan hareketli nesnelerin hareket yönleri açısından farklara sahip olmaları, iyi bir oynanış öğesi olmuş. Oyundaki diğer iyi bir oynanış öğesi ise ışıklar. Işığa çarpıldığı zaman sahnenin kararması ve dinamit yanarken anlık olarak aydınlatılabilmesi, oyundaki sahnelerin farklı bir oynanış yapısı kazanmasını sağlıyor. Işıkların üzerlerine lazer geldiğinde de etrafın kararması iyi düşünülmüş olmasına rağmen, sadece boşlukların sağ tarafındaki duvarlarda ışık olması, oyuncunun birçok ışığı kolayca geçebilmesini sağlamış.

Oyunda birçok ses efekti bulunuyor ve tümü de oldukça gerçekçi tasarlanmış. Fakat karakter dışındaki diğer hareketli nesnelerin de, en azından yok edildikleri zaman bir ses efekti vermeleri iyi olurdu. Oyundaki büyük eksikliklerden biri ise arkaplan müziğinin olmaması. Oyun alanında ilerleyiş sırasında, karakterin uçması ve silah kullanması haricinde başka bir ses çıkmaması, oyunun genelinde bir sessizliğin hakim olmasına sebep olmuş.Çınar Turgut

N14219233
Yüklə 14,66 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə