Otomatik seramik termal isitmali masaj cihazi kişisel Termal Isıtmalı Masaj Cihazı: top&topYüklə 25,96 Kb.
tarix11.06.2018
ölçüsü25,96 Kb.
#47901

TOP&TOP 1. TOP&TOP GİRİŞ


OTOMATİK SERAMİK TERMAL ISITMALI MASAJ CİHAZI

Kişisel Termal Isıtmalı Masaj Cihazı: TOP&TOP (tip: VG-9500/ VG-9000) 1. Altyapı Gelişimi ve Yetkinlik.

VİGEN MEDİKAL LTD. ŞTİ. kişisel termal ısıtmalı masaj cihazlarında uzman bir kuruluştur ve uzak kızılötesi (infrared) termal ışın kullanan bu tür kişisel tedavi cihazları 1998 yılından bu yana tarafımızdan üretmektedir. Dünyanın en iyi termal ısıtmalı masaj cihazlarını üretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


 1. Dünyanın en iyi teknolojisini elde etmek.

Teknolojimizi sürekli yenileyerek, çok sayıda ürün için patent aldık ve Kore hükümetinin gelişmiş teknolojiler kullanan küçük işletmeler için öngördüğü “2004 Küçük İşletmeler Teknoloji Geliştirme Ödülü”nü biz aldık. Tıbbi cihaz üretimi ve dizaynı için uluslararası sistem oluşturma yeterliliği açısından alınması zorunlu olan İSO 13485 belgesinin yanı sıra, CE (MDD), RoHS, UL ve FDA uluslararası uygunluk sertifikalarını da aldık. Vigen Medikal, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, İspanya, Türkiye, Filipinler, Tayland, Vietnam, Meksika, Avusturya, Çin ve Orta Asya dahil olmak üzere, tüm dünyaya ürünlerini ihraç etmektedir.


 1. Yuvarlak ve oval Hygiea toplarının üretim sistemine kazandırılması

Gerçekleştirilen sürekli teknolojik araştırma ve geliştirme sonucu, en üstün kalitede yuvarlak ya da oval Hygiea seramik toplarının termal ısıtmalı masaj cihazları içerisinde güvenle ve etkinlikle kullanılması mümkün olmuştur.


 1. Hygiea termal tedavi cihazlarının araştırma ve geliştirilmesi

1998 yılından bu yana yapılan çalışmalar sonucu çeşitli minerallerin imalatı yöntemleri kullanarak “Hygiea” adı verilen özel bir seramik geliştirdik ve bu çekirdek teknolojimizi sürekli güçlendirerek, çeşitli ürünlere dönüştürdük. Bu yöntem, Kızılötesi ışınların ve germe ve bükme titreşimlerinin dalga boylarının, ses ve titreşimin yeniden kullanımı ile enerjilerini açığa çıkarma yöntemidir. Bu teknoloji üzerine çalışmalarımız halen de sürdürülmektedir.


 1. Top&Top’ın Ana Hatları

Hygiea toplarından çıkan uzak kızılötesi (infrared) termal ışınları kullanarak kısa süre içerisinde vücutta sıcak bir termal etki yaratan Top&Top, bu otomatik seramik ısı masajının yanı sıra tüm vücuda, omurgaya ve sinir sistemine de masaj yapmaktadır. Yukarı ve aşağı doğru hareketler omurganın kıvrımları ile uyumlu bir biçimde hastanın omurgasının ve leğen kemiğinin düzeltilmesini sağlamakta, omurga sinir sisteminin fonksiyonunu düzgün yerine getirmesine yardımcı olmaktadır. Bu arada tendonlara ve kirişlere de masaj yapılmaktadır.


 1. Top&Top’ın Ana Parçaları

 1. Dış görünüm.

 2. Dört toplu termal seramik.

 3. Yukarı doğru hareket eden dört seramik top.

 4. Masaj silindiri.

 5. Boyun masaj ünitesi.

 6. Seramik termal yardım cihazı.

 7. Son teknoloji dijital kontrol yöntemleri.
 1. Top&Top’ın Ana Fonksiyonları
 1. Termal Yöntemler

Hygiea’den çıkan uzak kızılötesi (infrared) termal ışınlar ile kullanıcılar ses ve titreşim fonksiyonları ve germe, bükme vibrasyonu ve rezonansı sonucu ısı tedavisi görmekte, bu dış ısı kaynağı ile dokuların ve hücrelerin tedavi edilmesi mümkün olmaktadır.


 1. Servikal omurga ağrıları ve boyun için masaj tedavisi

Bir boyun masajı cihazı geliştirip patent alan ve insan omurgasına ısı masajı yapan bir sisteme bu boyun masaj cihazını uyarlayan ilk firma biz olduk. Bu cihaz servikal omurgayı düzeltmekte, servikal omurga etrafındaki sinirlere masaj uygulamakta, atardamar tıkanıklığına ve boyun tutulmasına iyi gelmektedir. Bu tedaviler boyuna ve başa, oksijeni bol kan sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması sonucu felç ihtimali azalmakta, servikal disk sorunları ortadan kalkmakta ve omuz tutulması yaşanmamaktadır.


 1. Omurga masajı ile çekme tedavisi ve omurganın düzeltilmesi

Bu cihaz, omurganın eğimine göre hareket eden ve yukarı doğru çekme hareketi yapan, dört Hygiea seramik top içeren, ergonomik olarak dizayn edilmiş bir kayar cihazdır. Ayrıca omurga ve disk bozukluklarını düzeltmek için çekme işlemi gerçekleştirmektedir. Bu hareket omurgalar arasındaki kiriş ve tendonların güçlenmesini ve bükülgenliğini de artırmaktadır.


 1. Leğen kemiği düzeltme tedavisi

Leğen kemiğindeki bozuklukları düzeltmek için çekme işlemi yapan dört Hygiea seramik top içeren kayar bir mekanizma ile omurganın eğimine göre hareket eden ve yukarı doğru çekiş gerçekleştiren ergonomik bir tasarımı olan cihazı kullanarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.


 1. Omurga sinirlerinin ve sırt kaslarının tedavisi için masaj

Dört adet Hygiea seramik topu omurga sinirlerinin ve sırt kaslarının birinci ve ikinci hattı üzerinde gezinerek, bu omurga sinirlerine ve sırt kaslarına masaj tedavisi uygulamaktadır. Bu masaj tedavisi sonucu omurga sinirleri ve kaslar güçlenmekte ve bunlara bağlı tüm organların hayatiyetleri artarken, kas sertleşmelerinin de önüne geçilmektedir.


 1. Tüm vücuda uygulanan terapatik ısı tedavisi ve masaj tedavisi

Hygiea termal tedavi cihazı ve Hygiea seramik taşları ile uygulanmakta olan ısı ve masaj tedavisi, özel kısımlar üzerinde etkili olmanın ötesinde, tüm vücuda etki etmektedir.


 1. Top&Top’un farklılıkları

 1. Diğer şirketlerin ürettiği cihazlardaki ısıtma yöntemlerinde kullanılan elektronik ampullerin ömrü uzun olmamaktadır. Hygiea seramik toplarının kalıcılığına karşın, diğer firmalar zayıf noktalarını kapamak için bazı ek parçalar aracılığıyla doğrudan ısı ile tedavi yöntemi kullanmaktadırlar.

 2. Diğer şirketler tarafından üretilen cihazlarda omurganın özelliklerine ve eğimine dikkat edilmezken, bizim ürünlerimiz tamamen ergonomik olarak tasarlanmış, omurga eğimlerine uygun ürünlerdir.

 3. Diğer şirketlerin ürettiği masaj yataklarında boyun masaj fonksiyonu yoktur. Bizim ürünlerimizde, boynun şekline uygun ve tüm servikal omurgaya masaj yapan bir bölüm mevcuttur.

 4. Diğer şirketlerin masaj yataklarında yeşim taşı gibi ilave ısıtma elemanları kullanılmaktadır. Yeşim taşının sınırlı bir işlevselliği olmasının yanı sıra, boynunda ve kalçasında sorun olan hastalar için bu taşın tehlikeli olabileceği de bilinmektedir. Bizim ürünlerimizde ise, mükemmel özellikleri kanıtlanmış ve bugüne kadar hastalar üzerindeki kullanımı başarılı olmuş Hygiea seramik topları kullanılmaktadır.
 1. Top&Top’un Ana Özellikleri
 1. Fonksiyonel ve Yapısal Elverişli Tasarım

Ev mobilyalarına uyumlu yumuşak bir tasarım olması için dış kaplamasında sentetik deri kullanılmıştır. Tasarımının diğer mobilyalarla uyumlu olmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca kullanıcıların rahat, relaks hissetmeleri için özel tasarım yapılmıştır. Kolların yanlardan sarkmaması için yatak kenarlarına iki adet kolluk ilave edilmiştir. Yine kullanıcının rahatça yönetebileceği şekilde bir uzaktan kumanda cihazı kolluklardan birine eklenmiştir.


 1. Deriyi tahriş etmeyen termal tedavi cihazının geliştirilmesi.

Hygiea seramik topları, uzak kızılötesi (infrared) termal ışın yayan etmenlerdir. Geçmişte masaj yataklarına merkezi kimi noktalara elektronik ampuller yerleştiriliyor ve bu ampullerin ısıtılması yöntemiyle uzak kızılötesi (infrared) termal ışın yayılımı elde ediliyordu. Bu ampullerin yaşam süreleri kısıtlı olduğu için, bunların değiştirilmesi büyük sorunlar yaratıyordu. Isı elemanı olarak kullanılan, yeşim taşından yapılma yuvarlak biçimli seramiklerin koruyucu bir tabaka ile kaplanması söz konusu olmadığı için, yeşim taşı deri üzerine baskı yapıyor ve masaj fonksiyonu görürken ağrıya neden oluyordu. Bizim ürünümüzde ise ağrıyı azaltmak için, bir şapka gibi masaj ünitesinin üzerini kaplayan yeşim taşı yerine ısıtıcı eleman olarak yuvarlak Hygiea topları kullanılmıştır. Sonsuz bir yaşam süresi olan bu topların ısıtılması için de Nicrom telli ısıtıcılar kullanılmaktadır. Isıtıcı ünite olarak çinko alaşımlı krom plakalar kullanılmakta ve Hygiea taşlarının yıpranması da böylece engellenmektedir.


 1. Dört Seramik topun kayma yöntemiyle yukarı hareketi (Patenti alınmıştır)

Dört seramik topu bir arada tutarak bunların omurga şekline göre yukarı ve aşağı kayması sırasında ısı yaymasını sağlayan cihaz, bu hareketler sırasında sürtünmeyi asgariye indirmek için asetilen maddeler kullanmaktadır ve kayan cihaz yukarı doğru hareket ederken, cihazın aşağı doğru bastırmasını sağlayan özel bir açısı bulunmaktadır. Parçalar, birbirinden ayrışmayacak biçimde, bir güvercin kuyruğu gibi yan yana hareket edecek ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmiştir. Kayan cihaz altta hareket ederken hızını artırmak için üçlü vida sistemi kullanılmıştır. Bu teknoloji, benzeri tüm masaj yatakları arasında en geliştirilmiş ve kullanışlı teknoloji olarak kabul edilmektedir.


 1. Boyun Masaj Cihazı (Patenti alınmıştır)

Daha önceki masaj cihazları, doğrudan masaj yapma fonksiyonlarının kullanımı sırasında ya da servikal omurgaya parmak masajı uygulanması konusunda güçlükler yaşamıştır. Boyun bölgesi, sinir ağının en karmaşık olduğu bölgedir. En büyük sorun, bu sistemi kurmanın aşırı maliyetli olmasıdır. Top&Top ise, sadece ana elektronik gücü kullanarak, bir yandan çekirdek fonksiyonunu işletirken, diğer yandan boyun masajını gerçekleştirebilmektedir. Diğer ürünlerle kıyaslandığında, uyguladığımız sistem cihazımızın en etkili masaj yatağı olduğunu ortaya koymaktadır.


 1. Destekleyici Termal Seramik Cihaz

Daha önceki termal cihazlar sadece termal seramik toplar üzerine odaklanmış ve müşterilerin sadece küçük bir bölgenin tedavi olduğu yolundaki şikayetlerine maruz kalmıştır. Bu sıkıntıyı gidermek için bu cihaz, Hygiea maddesinden yapılmış, destekleyici termal seramik cihazlar ile donatılmıştır. Böylece kullanıcıların tüm vücutlarının rahatça tedavi alması mümkün hale gelmiştir.


 1. Bir Dijital Kontrol Yöntemi

Program düzenleyici kontrol mekanizması, müşterilerin elverişli bir biçimde son teknoloji ürünü dijital kontrol yöntemleriyle cihazı yönlendirmeleri imkanı tanımaktadır. Bu durum müşterilerin cihaza olan güvenini sağlamanın yanı sıra, cihazın güvenliğini de artırmaktadır.
2. TOP&TOP SATIŞI İÇİN ÖNEMLİ NOKTALAR

 1. Hygiea’nın moksibasyon özelliği ve parmak basıncı uygulama yöntemi, sertleşmiş kaslardaki ağrılardan kurtulmak için son derece etkilidir.

 2. Hygiea’nın moksibasyon özelliği ve dört toplu termal masaj tedavisi, karın bölgesi yağlanmasından ve kan akışının yavaşlamış olmasından kaynaklanan vücut içi soğumanın giderilmesinde büyük bir etki gösterir.

 3. Hygiea’nın dört toplu projektörünün kaldırma ve germe etkisi, omurga sorunlarının giderilmesinde, disklerin tedavisinde büyük etki gösterir ve omurganın rahat bükülmesini ve hareket etmesini sağlar.

 4. Vücudun tüm doku ve organlarının iyileşmesi için sinirlere masaj yapar ve vücudun yenilenmesini sağlar.

 5. Sertleşmiş sırt kaslarının rahatlamasını, kireç dokularının çözülmesini masajla sağlar.

 6. Boyna masaj yaparak, servikal omurun düzelmesini, sertleşmiş boyun ve omuz kaslarının açılmasını, boyun çevresindeki sinirlerin açılmasını, boyun disklerinin düzene girmesini sağlar. Omuz ve üzerine kan sağlayan atardamarlara masaj yaparak kan akışını hızlandırır ve hareketsiz, hatta felçli dokuları tedavi eder.

 7. Leğen kemiği rahatsızlıkları omurga bozulmalarına ve yürümede aksamalara neden olabilir. Bu nedenle, leğen kemiği düzeltilmeden, omurgadaki sorunlar da giderilemez. Top&Top’un 4 toplu Hygiea projektörünün, germe, çekme, basma yöntemi ile leğen kemiğinin düzeltilmesinde çok kuvvetli bir etkisi mevcuttur.

 8. 4 toplu projektörün germe, çekme, basma yöntemi ile omurga üzerinde masaj yapması tekniği patentli bir teknolojidir.

 9. Top&Top kontrol devresi ve programları, dijital kontrol sistemine dayalı bir otomatik elektronik sistemdir.

 10. Top&Top dört termal seramik toplu projektör, projektör çekme sistemi, basınç uygulayan döner tekerlekler, boyun masaj ünitesi, Hygiea ısıtma cihazı ve otomatik dijital kontrol sisteminden oluşmaktadır.Yüklə 25,96 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə