Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin əmri



Yüklə 141,38 Kb.

tarix13.11.2017
ölçüsü141,38 Kb.


Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında

Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin əmri

Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq

olunmuş  “Ümumi  təhsili  xüsusi  nailiyyətlərlə başa  vuran  məzunların  qızıl  və ya  gümüş  medalla  təltif

olunma Qaydası”nı, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2013/2014-cü dərs ilində keçirilmiş

tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası

Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq



ƏMR   EDİRƏM:

1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunsunlar:

1. Qasımova Bənövşə Mayıs qızı

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  şəhər  4  nömrəli  tam  orta

məktəb

2. Zeynalova Aysel Nazim qızı



– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Yengicə kənd  tam  orta

məktəbi


3. Əhmədova Xəzəl Yaşar qızı

– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Təzəkənd  kənd  tam  orta

məktəbi

4. Səfərova Sona Mais qızı



– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Tumaslı  kənd  tam  orta

məktəbi


5. Zeynalova Bulqeyis Mübariz qızı

– Naxçıvan MR, Babək rayonu Qoşadizə kənd tam orta

məktəbi

6. Əlixanlı Aytac Etibar qızı



– Naxçıvan  MR,  Ordubad  şəhər  3  nömrəli  tam  orta

məktəb


7. Ələkbərov Süleyman Kamal oğlu

– Naxçıvan MR, Culfa şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

8. Hüseynbəyli Heydər Elbəyi oğlu

– Naxçıvan MR, Culfa rayonu Bənəniyar kənd tam orta

məktəbi

9. Niftiyev Kənan Natiq oğlu



– Naxçıvan MR, Saltaq kənd tam orta məktəbi

10. Rzayev Fuad Zülfəli oğlu

– Naxçıvan  MR,  Şahbuz  rayonu  Külüs  kənd  tam  orta

məktəbi


11. Mehdiyeva Xanım Şahin qızı

– Naxçıvan  MR,  Kəngərli  rayon  Qarabağlar  kənd  1

nömrəli tam orta məktəb

12. Abdullayeva Aynur Vidadi qızı

– Naxçıvan MR, Neydər Əliyev adına tam orta məktəb

13. Cəbrayılova Şəhla Ramazan qızı

– Naxçıvan MR, Ordubad Qız liseyi

14. Əhmədova Aysel İsbəndiyar qızı

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  Qarnizonunun tam  orta

məktəbi


15. Gülüşov Polad Vüqar oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

16. Kərimli Qəzənfər Fikrət oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

17. Rəhimli Kənan Sənani oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

18. Hacızadə Elvin Habil oğlu

– Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

19. Rzayev Əli Ramiz oğlu

– 6 nömrəli məktəb-lisey

20. Muradov Cəmil Həbibullah oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

21. Cəfərov  Saleh Rüfət oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

22. Məmmədov Ayxan Samir oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

23. Cümşüdlü Lalə Cabir qızı

– Bakı Avropa Liseyi

24. Mursaqulova Mədinə Rüfət qızı

– Bakı Avropa Liseyi

25. Hüseynov Qəzənfər İlham oğlu

– Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey

26. Mahmudov Kamil Fikrət oğlu

– S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gimnaziyası

27. İbrahimli Aytac Seyfulla qızı

– S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya

28. Mikayılzadə Rəna Elxan qızı

– S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya




29. Məmmədli Sona Vüqar qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

30. Tağıyeva Günəş Bəhram qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

31. Babayev Əli Zülfüqar oğlu

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

32. Mustafayeva Səma Mübariz qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

33. Qasımov Nurin Akif oğlu

– “Zəngi” liseyi

34. Nəsibova Aytac Valeh qızı

– “Zəngi” liseyi

35. Qurbanlı Könül Yusif qızı

– “Zəngi” liseyi

36. Məmmədli Leyla Mustafa qızı

– “Zəngi” liseyi

37. Nağıyeva Nəzifə Vüqar qızı

– “Elitar” gimnaziya

38. Abbasova Fidan Əlislam qızı

– Bakı şəhəri məktəb-lisey kompleksi

39. İsmayılova Vəfa Həzi qızı

– Bakı şəhəri 21 nömrəli tam orta məktəb

40. Rəşidov Əkbər Vaqif oğlu

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

41. Talıblı Aytac Vüqar qızı

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

42. Məmmədli Kifayət Famil qızı

– Bakı şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb

43. Təhməzli İlahə Fərhad qızı

– Bakı şəhəri 47 nömrəli tam orta məktəb

44. Məmmədov Namiq Natiq oğlu

– Bakı şəhəri 54 nömrəli tam orta məktəb

45. Hüseynova Sevinc Habil qızı

– Bakı şəhəri 70 nömrəli tam orta məktəb

46. Talıbova Ləman Vüqar qızı

– Bakı şəhəri 84 nömrəli tam orta məktəb

47. Həsənzadə Rasim Rafael oğlu

– Bakı şəhəri 126 nömrəli tam orta məktəb

48. İsmayılova Elnarə Şahin qızı

– Bakı şəhəri 145 nömrəli tam orta məktəb

49. Abbasova Şəhla Bəxtiyar qızı

– Bakı şəhəri 146 nömrəli tam orta məktəb

50. Allahverdizadə Farizə Çingiz qızı

– Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb

51. Məmmədli Şəhanə Elçin qızı

– Bakı şəhəri 150 nömrəli tam orta məktəb

52. Mahmudov Ervin Gündüz oğlu

– Bakı şəhəri 168 nömrəli tam orta məktəb

53. Mirzəyeva Almaz Hatif qızı

– Bakı şəhəri 187 nömrəli tam orta məktəb

54. Həsənova Nigar Eldəniz qızı

– Bakı şəhəri 194 nömrəli tam orta məktəb

55. Qul Olesya Oleqovna

– Bakı şəhəri 210 nömrəli tam orta məktəb

56. Hüseynova Bahar Nəzim qızı

– Bakı şəhəri 212 nömrəli tam orta məktəb

57. İbadzadə Şahanə Qahir qızı

– Bakı şəhəri 236 nömrəli tam orta məktəb

58. Tağıyeva Təranə Şükür qızı

– Bakı şəhəri 236 nömrəli tam orta məktəb

59. Həsənzadə Jalə Yaşar qızı

– Bakı şəhəri 245 nömrəli tam orta məktəb

60. Mirzəyeva Dürdanə İlham qızı

– Bakı şəhəri 250 nömrəli tam orta məktəb

61. Qədimbəyli Qoşqar Azər oğlu

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar” liseyi

62. Ələkbərli Əli Azər oğlu

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar”  liseyi

63. Məmmədova Günel Murad qızı

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar”  liseyi

64. Hidayətli Aytən Elşən  qızı

– Bakı şəhəri 309 nömrəli tam orta məktəb

65. Əjdərli Arzu Natiq qızı

– Bakı şəhəri 316 nömrəli tam orta məktəb

66. Yusibov Rəsul Yusif oğlu

– Gəncə şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

67. Səmədli Ayaz Ədalət oğlu

– Gəncə şəhəri 27 nömrəli məktəb-lisey

68. Aslanlı Elxan Mübariz oğlu

– Gəncə şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb

69. İsayev Röyal Abdulla oğlu

– Gəncə şəhəri  39 nömrəli tam orta məktəb

70. Hüseynova Gülnarə Tofiq qızı

– Sumqayıt şəhəri təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

71. Bayramov Abbasəli Hüseyn oğlu

– Sumqayıt şəhəri 27 nömrəli tam orta məktəb

72. Süleymanova Fəridə Azər qızı

– Mingəçevir şəhəri təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər

təmayüllü lisey

73. Bağırova Fidan Üzeyir qızı

– Şirvan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb

74. Abbasova Firuzə Bəxtiyar qızı

– Şirvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

75. Əzimov Kənan İsmayıl oğlu

– Abşeron  rayonu  Saray  qəsəbə 3  nömrəli  tam  orta

məktəb


76. Mütəllimov Anar Məzahir oğlu

– Ağcabədi şəhər 3 nömrəli məktəb-lisey




77. Umarov İlkin Toğrul oğlu

– Ağdaş  şəhər  M.Şeyxzadə adına  internat  tipli  texniki,

humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

78. Gözəlova Aytən İntiqam qızı

– Ağdaş  şəhər  M.Şeyxzadə adına  internat  tipli  texniki,

humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

79. Cəfərov Qismət Qalib oğlu

– Ağstafa rayonu Zəlimxan kənd tam orta məktəbi

80.

Usubalıyev Məhəmməd Səxavəddin oğlu



– Ağsu şəhər  1 nömrəli  məktəb-lisey

81. Xasıyeva Səbinə Nazim qızı

– Ağsu şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

82. Qasımova Samirə Xəqani qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki təmayüllü lisey

83. Rüstəmova Könül Şahin qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki  təmayüllü lisey

84. Əfəndiyeva Aytac Elxan qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki  təmayüllü lisey

85. Muradova Cəvahir Mustafa qızı

– Balakən şəhər Nizami adına 1 nömrəli tam orta məktəb

86. Mehdiyeva Nəzrin Əmirxan qızı

– Balakən şəhər Nizami adına 1 nömrəli tam orta məktəb

87. Quluyeva Sona Elşad qızı

– Qazax rayonu Hüseynbəyli kənd tam orta məktəb

88. Tahirli  Nərgiz  Davud  qızı

– Qəbələ rayonu Nohurqışlaq kənd  tam  orta  məktəb

89. Mustafayev Vahid Rahim oğlu

– Quba şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

90. Saruxanova Leyla Elşad qızı

– Qusar şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

91. Müslümzadə Lalə Şaiq qızı

– İsmayıllı rayonu Gəraybəyli kənd tam orta məktəbi

92. Uryupina Mariya Mixaylovna

– İsmayıllı  rayonu  İvanovka  kənd  Heydər Əliyev  adına

tam orta məktəb

93. İsgəndərov Şamil Asif oğlu

– İsmayıllı rayonu Qalınçaq kənd tam orta məktəbi

94. Abdullayeva Şəhla Teymur

– İsmayıllı şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

95. Zeynallı Aysel Fəzail qızı

– Yevlax şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

96. Məşdizadə Maya Hüseyn qızı

– Yevlax şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

97. Əlizadə Elnur Əfqan oğlu

– Yardımlı rayonu Çayüzü kənd tam orta məktəbi

98. Abbasova Sevinc İntiqam qızı

– Lənkəran şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb

99. Ağazadə Nadir Ceyhun oğlu

– Lənkəran şəhər 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-

lisey

100. Məhərrəmli Aytən Saleh qızı



– Oğuz şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb

101. Cavadov Məhəmməd Arif oğlu

– Oğuz şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb

102. Süleymanlı Anar Əsəd oğlu

– Sabirabad şəhər 2 nömrəli məktəb-lisey

103. Aslanlı Emil Əflan oğlu

– Sabirabad şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

104. İslamov Fəqan Seyfəddin oğlu

– Salyan şəhər 4 nömrəli tam orta məktəb

105. Xudaverdiyeva Nigar Cavid qızı

– Şabran rayonu Ağbaş kənd tam orta məktəbi

106. Yunisli  Orxan  Qasım oğlu

– Şəmkir şəhər M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey

107. Fəttahova Günel Vasif qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

108. Məmmədli Elşanə Elşad qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

109. Xurşudova Minayə İbrahim qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

110. Hacı-Rəsulzadə Aydan İlqar qızı

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

111. Qasımov Nizami Eldar oğlu

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

112. Hüseynova  Aysel Fərahim qızı

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

113. Baxşəli  Toğrul Məmməd oğlu

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

114. Mustafazadə Məhin İlqar qızı

– Şəki şəhər 8 nömrəli beynəlmiləl tam orta məktəb

115. Məstiyeva Gülnar Tahir qızı

– Şəki şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb

116. Həsənova Aygün Əhməd qızı

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

117. İmamverdiyeva Pərvin Arif qızı

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

118. Qarayev Murad Nüsrət oğlu

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

119. Abdurəhimova Gülnarə Yaşar qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

120. Əkbərova Zərinə Habil qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

121. Qaffarlı Selcan Mənsur qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

122. Qeybullayeva  Nərgiz Cəfər qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

123. Sədrəddinli Maqsud Sahib oğlu

– Şəki şəhər 20 nömrəli tam orta məktəb



124. Baxışova Aysən Anar qızı

– Şəki rayonu Kiş kənd Heydər Əliyev adına 1 nömrəli

tam orta məktəb

125. Nəsibov  Pərviz  Novruz oğlu

– Şuşa rayonu Malıbəyli kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

126. Hüseynov Xanoğlan Nuridin oğlu

– Tovuz rayonu Bayramlı kənd tam orta məktəb

127. Hacımuradova Günay Elman qızı

– Xaçmaz şəhər Zərifə Əliyeva adına 8 nömrəli məktəb -

lisey


128. Hüseynbəyli Nübar Elçin qızı

– Zaqatala şəhər humanitar fənlər gimnaziyası

129. Bolayev Nurlan Nurəddin oğlu

– Zaqatala şəhər humanitar fənlər gimnaziyası

130. Rəcəbli Rəhimə Rəşid qızı

– Zaqatala  rayonu  Aşağı  Tala  kənd  1  nömrəli  tam  orta

məktəb

131. Ağabəyova Xanım Məmməd qızı



– Zaqatala  rayonu  Aşağı  Tala  kənd  1  nömrəli  tam  orta

məktəb


132. Bayramov Arif Anar oğlu

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

133. Hacıyev Mustafa Polad oğlu

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

134. Tağıyeva Vəfa Aqil qızı

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

135. Nağıyeva Fidan Zabir qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

136. Orucova Günel Akif qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

137. Quliyev Qulu Azad oğlu

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

138. Səmədova Esmira Tərlan qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

139. Süleymanova Afina Rasim qızı

– “XXI ƏSR”  Beynəlxalq  Təhsil  və İnnovasiyalar

Mərkəzi

140. Abbaszadə Hafizə Ceyhun qızı



– “XXI ƏSR”  Beynəlxalq  Təhsil  və İnnovasiyalar

Mərkəzi


141. Məmmədli Elmar Azər oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Lənkəran filialı

142. Həşimli Nizami Etibar oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Lənkəran filialı

143. Məmmədov İzzət Yalçın oğlu

– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı

144. Mahmudzadə Rauf Vüqar oğlu



– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı


145. Hacılı Məmməd İsmayıl oğlu

– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı

146. Abdullayev İlkin Teyfur oğlu



– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Şirvan filialı

147. Məhərrəmov Mehdi Rahab oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Şirvan filialı

148. İsmayılov Elsevər Elçin oğlu

– ABTK-nın Şəki Azərbaycan-Türk Özəl Liseyi

149. Talıbov Murad Vəli oğlu

– ABTK-nın Sumqayıt  Özəl Türk Liseyi

150. Rəhimov Murad Polad oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

151. Məmmədov Elçin Rövşən oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

152. Əzizli Xəyal Nüsrət oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

153. Əhmədzadə Nicat Elçin oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

154. Baxşəliyeva Aydan Novruz qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

155. Alpaşayev Vüqar Kazım oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

156. Rəhimova Firuzə Qalib qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

157. Zeynallı Fərid Natiq oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

158. Yusifov Elxan Zülfüqar oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

159. Nəbizadə Fatimeyi Zəhra Nemət qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

160. Rzayev Samir Zahid oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

161. Şirinov Nəbi Telman oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

162. Mehrəlizadə Orxan Polad oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

163. Mansurzadə Kənan Arif oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

164. Şirinov Amil Ələsgər oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

165. Şamxallı Murad Hüseyn oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi




166. Əlizadə İlyas İbrahim oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

167. Maşızadə Elnur Əhməd oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

168. Talıblı Elxan İsa oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

169. Həsənova Həqiqət Rövşən qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

170. Əfəndiyeva Leyla Abdurəhman qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

171. Adıgözəlov Toğrul Tərlan oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

172. Paşabəyli Selcan Elçin qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

173. Əliyeva Nəzrin Mübariz qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

174. Mehdiyeva Mehin Seyidhəsən qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

175. Mehdiyev Əfqan Aydın oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

176. Əfəndiyev Tofiq Rüfət oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

2. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunsunlar:

1. Seyidov Vilayət Mirsaleh oğlu

– Naxçıvan MR,  Naxçıvan  şəhər  7  nömrəli  tam  orta

məktəb

2. Sayılova Şəhla Pənah qızı



– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  şəhər  9  nömrəli  tam  orta

məktəb


3. Hüseynov Əbülfəz Kamil oğlu

– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Yuxarı  Yaycı  kənd  tam

orta məktəbi

4. Vəliyeva Zəhra Natiq qızı

– Naxçıvan MR, Şərur şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

5. Həsənov Rəmzi Elçin oğlu

– Naxçıvan MR, Babək rayonu Yarımaca kənd tam orta

məktəbi


6. Xəlilli Gültən Abbas qızı

– Naxçıvan  MR,  Ordubad  rayonu  Kələki  kənd  tam  orta

məktəbi

7. Məmişova Pəri Əhməd qızı



– Naxçıvan  MR,  Culfa  rayon Əlincə kənd  tam  orta

məktəbi


8. Məhərrəmova Rəqsanə Əli qızı

– Naxçıvan  MR,  Şahbuz  rayonu  Keçili  kənd  tam  orta

məktəbi

9. Fərzəliyeva Fatma Xəlil qızı



– Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qıvraq qəsəbə tam orta

məktəbi


10. Əhmədov Əşrəf Daşqın oğlu

– Naxçıvan MR, Naxçıvan Türk Liseyi

11. Bəyməmmədli Sinan İlham oğlu

– Naxçıvan MR, Şərur Türk Liseyi

12. Mehdiyeva Aygün Ataxan qızı

– Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi

13. Mədətli Kənan Niyazi oğlu

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  Qarnizonunun  tam  orta

məktəbi

14. Həsən-zadə Mehriban Rüfət qızı



– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

15. Eldarov Cəlal Eldar oğlu

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

16. Eyvazov Süleyman Vilayət oğlu

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

17. Üstün Saniyə Səlahəttin qızı

– Abşeron  rayonu  Saray  qəsəbə 3  nömrəli  tam  orta

məktəb


18. Niftəliyeva Ema Etibar qızı

– Siyəzən şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

19. Bayramova İradə Rafael qızı

– “XXI Əsr” Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiyalar Mərkəzi

20. Bazarov Abdulla Həmid oğlu

– ABTK-nın Şəki Azərbaycan-Türk Özəl Liseyi

21. Əlizadə Tahir Tokay oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyi

22. Yusifli Hüseyn İsrail oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyi

23. Bayramov İsa Mahmud oğlu

– ABTK-nın Sumqayıt Özəl Türk Liseyi

24. Avazlı Nurlan Namaz oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

25. Abbaszadə Turac Əbülfəz qızı

ABTK-nın 



Qafqaz 

Azərbaycan-Türkiyə

Özəl

Gimnaziyası




3. Qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na

yazılsın.

4.  İnformasiya  şöbəsi  (E.Əliyev)  bu əmrin  «Azərbaycan  müəllimi»  qəzetində dərc  olunmasını  və

Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

Əsas:  Naxçıvan  MR  Təhsil  Nazirliyinin,  rayon  (şəhər)  təhsil  şöbələrinin  (idarələrinin),  Nazirlik

tabeliyindəki, universitetlərin nəzdindəki və özəl ümumtəhsil müəssisələrinin məktubları.



Mikayıl Cabbarov,

Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri

11 avqust 2014-cü il

№ 872


Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında

Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin əmri

Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq

olunmuş  “Ümumi  təhsili  xüsusi  nailiyyətlərlə başa  vuran  məzunların  qızıl  və ya  gümüş  medalla  təltif

olunma Qaydası”nı, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2013/2014-cü dərs ilində keçirilmiş

tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası

Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq



ƏMR   EDİRƏM:

1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunsunlar:

1. Qasımova Bənövşə Mayıs qızı

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  şəhər  4  nömrəli  tam orta

məktəb

2. Zeynalova Aysel Nazim qızı



– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Yengicə kənd  tam  orta

məktəbi


3. Əhmədova Xəzəl Yaşar qızı

– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Təzəkənd  kənd tam  orta

məktəbi

4. Səfərova Sona Mais qızı



– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Tumaslı  kənd  tam  orta

məktəbi


5. Zeynalova Bulqeyis Mübariz qızı

– Naxçıvan MR, Babək rayonu Qoşadizə kənd tam orta

məktəbi

6. Əlixanlı Aytac Etibar qızı



– Naxçıvan  MR,  Ordubad  şəhər  3  nömrəli  tam  orta

məktəb


7. Ələkbərov Süleyman Kamal oğlu

– Naxçıvan MR, Culfa şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

8. Hüseynbəyli Heydər Elbəyi oğlu

– Naxçıvan MR, Culfa rayonu Bənəniyar kənd tam orta

məktəbi

9. Niftiyev Kənan Natiq oğlu



– Naxçıvan MR, Saltaq kənd tam orta məktəbi

10. Rzayev Fuad Zülfəli oğlu

– Naxçıvan  MR,  Şahbuz  rayonu  Külüs  kənd  tam  orta

məktəbi


11. Mehdiyeva Xanım Şahin qızı

– Naxçıvan  MR,  Kəngərli  rayon  Qarabağlar  kənd  1

nömrəli tam orta məktəb

12. Abdullayeva Aynur Vidadi qızı

– Naxçıvan MR, Neydər Əliyev adına tam orta məktəb

13. Cəbrayılova Şəhla Ramazan qızı

– Naxçıvan MR, Ordubad Qız liseyi

14. Əhmədova Aysel İsbəndiyar qızı

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  Qarnizonunun tam  orta

məktəbi


15. Gülüşov Polad Vüqar oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

16. Kərimli Qəzənfər Fikrət oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

17. Rəhimli Kənan Sənani oğlu

– Heydər Əliyev adına Lisey

18. Hacızadə Elvin Habil oğlu

– Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

19. Rzayev Əli Ramiz oğlu

– 6 nömrəli məktəb-lisey

20. Muradov Cəmil Həbibullah oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

21. Cəfərov  Saleh Rüfət oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

22. Məmmədov Ayxan Samir oğlu

– Bakı Avropa Liseyi

23. Cümşüdlü Lalə Cabir qızı

– Bakı Avropa Liseyi

24. Mursaqulova Mədinə Rüfət qızı

– Bakı Avropa Liseyi

25. Hüseynov Qəzənfər İlham oğlu

– Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey

26. Mahmudov Kamil Fikrət oğlu

– S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gimnaziyası

27. İbrahimli Aytac Seyfulla qızı

– S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya

28. Mikayılzadə Rəna Elxan qızı

– S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya




29. Məmmədli Sona Vüqar qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

30. Tağıyeva Günəş Bəhram qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

31. Babayev Əli Zülfüqar oğlu

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

32. Mustafayeva Səma Mübariz qızı

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

33. Qasımov Nurin Akif oğlu

– “Zəngi” liseyi

34. Nəsibova Aytac Valeh qızı

– “Zəngi” liseyi

35. Qurbanlı Könül Yusif qızı

– “Zəngi” liseyi

36. Məmmədli Leyla Mustafa qızı

– “Zəngi” liseyi

37. Nağıyeva Nəzifə Vüqar qızı

– “Elitar” gimnaziya

38. Abbasova Fidan Əlislam qızı

– Bakı şəhəri məktəb-lisey kompleksi

39. İsmayılova Vəfa Həzi qızı

– Bakı şəhəri 21 nömrəli tam orta məktəb

40. Rəşidov Əkbər Vaqif oğlu

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

41. Talıblı Aytac Vüqar qızı

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

42. Məmmədli Kifayət Famil qızı

– Bakı şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb

43. Təhməzli İlahə Fərhad qızı

– Bakı şəhəri 47 nömrəli tam orta məktəb

44. Məmmədov Namiq Natiq oğlu

– Bakı şəhəri 54 nömrəli tam orta məktəb

45. Hüseynova Sevinc Habil qızı

– Bakı şəhəri 70 nömrəli tam orta məktəb

46. Talıbova Ləman Vüqar qızı

– Bakı şəhəri 84 nömrəli tam orta məktəb

47. Həsənzadə Rasim Rafael oğlu

– Bakı şəhəri 126 nömrəli tam orta məktəb

48. İsmayılova Elnarə Şahin qızı

– Bakı şəhəri 145 nömrəli tam orta məktəb

49. Abbasova Şəhla Bəxtiyar qızı

– Bakı şəhəri 146 nömrəli tam orta məktəb

50. Allahverdizadə Farizə Çingiz qızı

– Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb

51. Məmmədli Şəhanə Elçin qızı

– Bakı şəhəri 150 nömrəli tam orta məktəb

52. Mahmudov Ervin Gündüz oğlu

– Bakı şəhəri 168 nömrəli tam orta məktəb

53. Mirzəyeva Almaz Hatif qızı

– Bakı şəhəri 187 nömrəli tam orta məktəb

54. Həsənova Nigar Eldəniz qızı

– Bakı şəhəri 194 nömrəli tam orta məktəb

55. Qul Olesya Oleqovna

– Bakı şəhəri 210 nömrəli tam orta məktəb

56. Hüseynova Bahar Nəzim qızı

– Bakı şəhəri 212 nömrəli tam orta məktəb

57. İbadzadə Şahanə Qahir qızı

– Bakı şəhəri 236 nömrəli tam orta məktəb

58. Tağıyeva Təranə Şükür qızı

– Bakı şəhəri 236 nömrəli tam orta məktəb

59. Həsənzadə Jalə Yaşar qızı

– Bakı şəhəri 245 nömrəli tam orta məktəb

60. Mirzəyeva Dürdanə İlham qızı

– Bakı şəhəri 250 nömrəli tam orta məktəb

61. Qədimbəyli Qoşqar Azər oğlu

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar” liseyi

62. Ələkbərli Əli Azər oğlu

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar”  liseyi

63. Məmmədova Günel Murad qızı

– Bakı şəhəri 287 nömrəli “Zəkalar”  liseyi

64. Hidayətli Aytən Elşən  qızı

– Bakı şəhəri 309 nömrəli tam orta məktəb

65. Əjdərli Arzu Natiq qızı

– Bakı şəhəri 316 nömrəli tam orta məktəb

66. Yusibov Rəsul Yusif oğlu

– Gəncə şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

67. Səmədli Ayaz Ədalət oğlu

– Gəncə şəhəri 27 nömrəli məktəb-lisey

68. Aslanlı Elxan Mübariz oğlu

– Gəncə şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəb

69. İsayev Röyal Abdulla oğlu

– Gəncə şəhəri  39 nömrəli tam orta məktəb

70. Hüseynova Gülnarə Tofiq qızı

– Sumqayıt şəhəri təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

71. Bayramov Abbasəli Hüseyn oğlu

– Sumqayıt şəhəri 27 nömrəli tam orta məktəb

72. Süleymanova Fəridə Azər qızı

– Mingəçevir şəhəri təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər

təmayüllü lisey

73. Bağırova Fidan Üzeyir qızı

– Şirvan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb

74. Abbasova Firuzə Bəxtiyar qızı

– Şirvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

75. Əzimov Kənan İsmayıl oğlu

– Abşeron  rayonu  Saray  qəsəbə 3  nömrəli  tam  orta

məktəb


76. Mütəllimov Anar Məzahir oğlu

– Ağcabədi şəhər 3 nömrəli məktəb-lisey




77. Umarov İlkin Toğrul oğlu

– Ağdaş  şəhər  M.Şeyxzadə adına  internat  tipli texniki,

humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

78. Gözəlova Aytən İntiqam qızı

– Ağdaş  şəhər  M.Şeyxzadə adına  internat  tipli  texniki,

humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

79. Cəfərov Qismət Qalib oğlu

– Ağstafa rayonu Zəlimxan kənd tam orta məktəbi

80.

Usubalıyev Məhəmməd Səxavəddin oğlu



– Ağsu şəhər  1 nömrəli  məktəb-lisey

81. Xasıyeva Səbinə Nazim qızı

– Ağsu şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

82. Qasımova Samirə Xəqani qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki təmayüllü lisey

83. Rüstəmova Könül Şahin qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki  təmayüllü lisey

84. Əfəndiyeva Aytac Elxan qızı

– Balakən şəhər humanitar və texniki  təmayüllü lisey

85. Muradova Cəvahir Mustafa qızı

– Balakən şəhər Nizami adına 1 nömrəli tam orta məktəb

86. Mehdiyeva Nəzrin Əmirxan qızı

– Balakən şəhər Nizami adına 1 nömrəli tam orta məktəb

87. Quluyeva Sona Elşad qızı

– Qazax rayonu Hüseynbəyli kənd tam orta məktəb

88. Tahirli  Nərgiz  Davud  qızı

– Qəbələ rayonu Nohurqışlaq kənd  tam  orta  məktəb

89. Mustafayev Vahid Rahim oğlu

– Quba şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

90. Saruxanova Leyla Elşad qızı

– Qusar şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

91. Müslümzadə Lalə Şaiq qızı

– İsmayıllı rayonu Gəraybəyli kənd tam orta məktəbi

92. Uryupina Mariya Mixaylovna

– İsmayıllı  rayonu  İvanovka  kənd  Heydər Əliyev  adına

tam orta məktəb

93. İsgəndərov Şamil Asif oğlu

– İsmayıllı rayonu Qalınçaq kənd tam orta məktəbi

94. Abdullayeva Şəhla Teymur

– İsmayıllı şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

95. Zeynallı Aysel Fəzail qızı

– Yevlax şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

96. Məşdizadə Maya Hüseyn qızı

– Yevlax şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

97. Əlizadə Elnur Əfqan oğlu

– Yardımlı rayonu Çayüzü kənd tam orta məktəbi

98. Abbasova Sevinc İntiqam qızı

– Lənkəran şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb

99. Ağazadə Nadir Ceyhun oğlu

– Lənkəran şəhər 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-

lisey

100. Məhərrəmli Aytən Saleh qızı



– Oğuz şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb

101. Cavadov Məhəmməd Arif oğlu

– Oğuz şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb

102. Süleymanlı Anar Əsəd oğlu

– Sabirabad şəhər 2 nömrəli məktəb-lisey

103. Aslanlı Emil Əflan oğlu

– Sabirabad şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

104. İslamov Fəqan Seyfəddin oğlu

– Salyan şəhər 4 nömrəli tam orta məktəb

105. Xudaverdiyeva Nigar Cavid qızı

– Şabran rayonu Ağbaş kənd tam orta məktəbi

106. Yunisli  Orxan  Qasım oğlu

– Şəmkir şəhər M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey

107. Fəttahova Günel Vasif qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

108. Məmmədli Elşanə Elşad qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

109. Xurşudova Minayə İbrahim qızı

– Şəki şəhər 5 nömrəli tam orta məktəb

110. Hacı-Rəsulzadə Aydan İlqar qızı

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

111. Qasımov Nizami Eldar oğlu

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

112. Hüseynova  Aysel Fərahim qızı

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

113. Baxşəli  Toğrul Məmməd oğlu

– Şəki şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

114. Mustafazadə Məhin İlqar qızı

– Şəki şəhər 8 nömrəli beynəlmiləl tam orta məktəb

115. Məstiyeva Gülnar Tahir qızı

– Şəki şəhər 10 nömrəli tam orta məktəb

116. Həsənova Aygün Əhməd qızı

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

117. İmamverdiyeva Pərvin Arif qızı

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

118. Qarayev Murad Nüsrət oğlu

– Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb

119. Abdurəhimova Gülnarə Yaşar qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

120. Əkbərova Zərinə Habil qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

121. Qaffarlı Selcan Mənsur qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

122. Qeybullayeva  Nərgiz Cəfər qızı

– Şəki şəhər 18 nömrəli tam orta məktəb

123. Sədrəddinli Maqsud Sahib oğlu

– Şəki şəhər 20 nömrəli tam orta məktəb



124. Baxışova Aysən Anar qızı

– Şəki rayonu Kiş kənd Heydər Əliyev adına 1 nömrəli

tam orta məktəb

125. Nəsibov  Pərviz  Novruz oğlu

– Şuşa rayonu Malıbəyli kənd 1 nömrəli tam orta məktəb

126. Hüseynov Xanoğlan Nuridin oğlu

– Tovuz rayonu Bayramlı kənd tam orta məktəb

127. Hacımuradova Günay Elman qızı

– Xaçmaz şəhər Zərifə Əliyeva adına 8 nömrəli məktəb -

lisey


128. Hüseynbəyli Nübar Elçin qızı

– Zaqatala şəhər humanitar fənlər gimnaziyası

129. Bolayev Nurlan Nurəddin oğlu

– Zaqatala şəhər humanitar fənlər gimnaziyası

130. Rəcəbli Rəhimə Rəşid qızı

– Zaqatala  rayonu  Aşağı  Tala  kənd  1  nömrəli  tam orta

məktəb

131. Ağabəyova Xanım Məmməd qızı



– Zaqatala  rayonu  Aşağı  Tala  kənd  1  nömrəli  tam  orta

məktəb


132. Bayramov Arif Anar oğlu

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

133. Hacıyev Mustafa Polad oğlu

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

134. Tağıyeva Vəfa Aqil qızı

– BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

135. Nağıyeva Fidan Zabir qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

136. Orucova Günel Akif qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

137. Quliyev Qulu Azad oğlu

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

138. Səmədova Esmira Tərlan qızı

– Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

139. Süleymanova Afina Rasim qızı

– “XXI ƏSR”  Beynəlxalq  Təhsil  və İnnovasiyalar

Mərkəzi

140. Abbaszadə Hafizə Ceyhun qızı



– “XXI ƏSR”  Beynəlxalq  Təhsil  və İnnovasiyalar

Mərkəzi


141. Məmmədli Elmar Azər oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Lənkəran filialı

142. Həşimli Nizami Etibar oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Lənkəran filialı

143. Məmmədov İzzət Yalçın oğlu

– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı

144. Mahmudzadə Rauf Vüqar oğlu



– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı


145. Hacılı Məmməd İsmayıl oğlu

– ABTK-nın  Bakı  Özəl  Türk  Liseyinin  “Dədə Qorqud”

filialı

146. Abdullayev İlkin Teyfur oğlu



– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Şirvan filialı

147. Məhərrəmov Mehdi Rahab oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyinin Şirvan filialı

148. İsmayılov Elsevər Elçin oğlu

– ABTK-nın Şəki Azərbaycan-Türk Özəl Liseyi

149. Talıbov Murad Vəli oğlu

– ABTK-nın Sumqayıt  Özəl Türk Liseyi

150. Rəhimov Murad Polad oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

151. Məmmədov Elçin Rövşən oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

152. Əzizli Xəyal Nüsrət oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

153. Əhmədzadə Nicat Elçin oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

154. Baxşəliyeva Aydan Novruz qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

155. Alpaşayev Vüqar Kazım oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

156. Rəhimova Firuzə Qalib qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

157. Zeynallı Fərid Natiq oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

158. Yusifov Elxan Zülfüqar oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

159. Nəbizadə Fatimeyi Zəhra Namiq qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

160. Rzayev Samir Zahid oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

161. Şirinov Nəbi Telman oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

162. Mehrəlizadə Orxan Polad oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

163. Mansurzadə Kənan Arif oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

164. Şirinov Amil Ələsgər oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

165. Şamxallı Murad Hüseyn oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi




166. Əlizadə İlyas İbrahim oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

167. Maşızadə Elnur Əhməd oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

168. Talıblı Elxan İsa oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

169. Həsənova Həqiqət Rövşən qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

170. Əfəndiyeva Leyla Abdurəhman qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

171. Adıgözəlov Toğrul Tərlan oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

172. Paşabəyli Selcan Elçin qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

173. Əliyeva Nəzrin Mübariz qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

174. Mehdiyeva Mehin Seyidhəsən qızı

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

175. Mehdiyev Əfqan Aydın oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

176. Əfəndiyev Tofiq Rüfət oğlu

– Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

2. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunsunlar:

1. Seyidov Vilayət Mirsaleh oğlu

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  şəhər  7  nömrəli  tam  orta

məktəb

2. Sayılova Şəhla Pənah qızı



– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  şəhər  9  nömrəli  tam  orta

məktəb


3. Hüseynov Əbülfəz Kamil oğlu

– Naxçıvan  MR,  Şərur  rayonu  Yuxarı  Yaycı  kənd  tam

orta məktəbi

4. Vəliyeva Zəhra Natiq qızı

– Naxçıvan MR, Şərur şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

5. Həsənov Rəmzi Elçin oğlu

– Naxçıvan MR, Babək rayonu Yarımaca kənd tam orta

məktəbi


6. Xəlilli Gültən Abbas qızı

– Naxçıvan  MR,  Ordubad  rayonu  Kələki  kənd  tam  orta

məktəbi

7. Məmişova Pəri Əhməd qızı



– Naxçıvan  MR,  Culfa  rayon Əlincə kənd  tam  orta

məktəbi


8. Məhərrəmova Rəqsanə Əli qızı

– Naxçıvan  MR,  Şahbuz  rayonu  Keçili  kənd  tam  orta

məktəbi

9. Fərzəliyeva Fatma Xəlil qızı



– Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qıvraq qəsəbə tam orta

məktəbi


10. Əhmədov Əşrəf Daşqın oğlu

– Naxçıvan MR, Naxçıvan Türk Liseyi

11. Bəyməmmədli Sinan İlham oğlu

– Naxçıvan MR, Şərur Türk Liseyi

12. Mehdiyeva Aygün Ataxan qızı

– Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi

13. Mədətli Kənan Niyazi oğlu

– Naxçıvan  MR,  Naxçıvan  Qarnizonunun  tam  orta

məktəbi

14. Həsən-zadə Mehriban Rüfət qızı



– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

15. Eldarov Cəlal Eldar oğlu

– 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

16. Eyvazov Süleyman Vilayət oğlu

– Bakı şəhəri 23 nömrəli tam orta məktəb

17. Üstün Saniyə Səlahəttin qızı

– Abşeron  rayonu  Saray  qəsəbə 3  nömrəli  tam orta

məktəb


18. Niftəliyeva Ema Etibar qızı

– Siyəzən şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

19. Bayramova İradə Rafael qızı

– “XXI Əsr” Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiyalar Mərkəzi

20. Bazarov Abdulla Həmid oğlu

– ABTK-nın Şəki Azərbaycan-Türk Özəl Liseyi

21. Əlizadə Tahir Tokay oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyi

22. Yusifli Hüseyn İsrail oğlu

– ABTK-nın Bakı Özəl Türk Liseyi

23. Bayramov İsa Mahmud oğlu

– ABTK-nın Sumqayıt Özəl Türk Liseyi

24. Avazlı Nurlan Namaz oğlu

– ABTK-nın Gəncə Azərbaycan-Türkiyə Özəl Liseyi

25. Abbaszadə Turac Əbülfəz qızı

ABTK-nın 



Qafqaz 

Azərbaycan-Türkiyə

Özəl

Gimnaziyası




3. Qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na

yazılsın.

4.  İnformasiya  şöbəsi  (E.Əliyev)  bu əmrin  «Azərbaycan  müəllimi»  qəzetində dərc  olunmasını  və

Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

Əsas:  Naxçıvan  MR  Təhsil  Nazirliyinin,  rayon  (şəhər)  təhsil  şöbələrinin  (idarələrinin),  Nazirlik

tabeliyindəki, universitetlərin nəzdindəki və özəl ümumtəhsil müəssisələrinin məktubları.



Mikayıl Cabbarov,

Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri

11 avqust 2014-cü il

№ 872



Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə