Birinci BölümYüklə 265,16 Kb.
səhifə1/14
tarix20.09.2017
ölçüsü265,16 Kb.
#705
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


İÇİNDEKİLER


Birinci Bölüm: Yol’a Hoş geldiniz 2

Lütfen 7th path sistemini Uygun bir Eğitim Almadan Öğretmeye Teşebbüs Etmeyin 2

7th path Nedir? 2

Oto Hipnozun 7 Path sistemi Nasıl Ortaya Çıktı? 2İkinci Bölüm Hipnoz: ve Oto-Hipnoz 3

Üçüncü Bölüm: 7 Path Bütüncül Oto-Hipnoz Sistemi 3

Oto hipnozun 7th path sistemini kullanarak kimler yarar sağlayabilir? 3

Neden buna herhangi bir şekilde spritüellik katıyoruz? 3

7th path sistemi benim için ne yapabilir? 4

Stresin ortadan kaldırılması, programın bir parçasıdır. 4

4.Bölüm:7 Path’e Giriş. 4

Olumlama nedir ve nasıl çalışır? 4

5. Bölüm: Duygular ve kendiniz eski programlardan kurtarmak. 4

"Duyguların Kazanını Kaynatmak” nasıl hissettiğiniz anlamanız için bir modeldir. 5

Bu olumlamaları nasıl kullanırım? 6

Bu olumlamaları nasıl alacağım? 7

Hipnozdayken olumlamaların kullanımı. 7

7th path uygulamasında bazı genel kurallar: 8

Hayatınızı daha iyi yapmak için günde iki kez vaktiniz ayırın. 8

Altıncı Bölüm: Path’i uygulama deneyimi 9

Doğru yapıp yapmadığımı nereden bileceğim? 9

Nasıl Çıkarım? 9

Araya bir şey girerse ne olur? 9

Uykuya dalarken olumlamaların kullanımı. 9

Daha uzun sürelerde olabilir 10

Olumlamaları size verildiği şekliyle kullanın. Cümleleri hiçbir şekilde değiştirmeyin. 10

Ne tür sonuçlar beklemeliyim? Ve bu ne kadar zaman alır? 10

Yedinci Bölüm: Başarı için kendinizi yeniden programlamak 10

Bu kitap sadece birinci olumlamayı içerir. 10

Daha fazla olumlamayı nereden alırım? 11

Sekizinci Bölüm: Olumlamalar hakkında daha fazla bilgi ve onların nasıl kullanılacağı 11

Olumlamalar Delta ( ) kelimesi ile nasıl kullanılır? 11

Çok kolay olan Oto hipnozun 7th path sisteminin uygulanması. 12

Birinci 7th path olumlaması 13

Delta yaşamımı yeniliyor 13

Birinci olumlama hakkında biraz daha fazla bilgi 15

İkinci olumlama 15

Üçüncü olumlama 15

Dördüncü olumlama 16

Beşinci Olumlama 16

Beşinci olumlamayı kurgulamak ve kullanmak. 16

Beşinci olumlama çözüm üretici olarak kullanılabilir 18

Dokuzuncu Bölüm: Duyguların gizli dili 18

Onuncu Bölüm: Sıkça sorulan sorular 20


Birinci Bölüm: Yol’a Hoş geldiniz


Bu Hipnozun 7th path’ini kullanmanız için bir rehberdir. Bu rehber, bir hipnoterapist veya bir 7th path eğitimcisi ile yaptığınız çalışmalara eşlik etmek ya da bu eğitimin kasete veya CD’ye kaydedilmiş bir versiyonu ile çalışarak kendiniz üzerinde kişisel bir değişim yaratma yaklaşımı sağlamanız için yapılmıştır.

Bu kitapçık 7th path sistemi ile tanışan herkesin, Oto-Hipnozun bütüncül yönü hakkında, bu kitapçıktaki yazılı olan minimum miktarda bilgi alabilmesi için yazılmıştır. Eğitimlerde veya Hipnoterapi seanslarında, genellikle tüm yararlı kısımları ve bu sistem hakkındaki ayrıntıları kapsayabilecek yeterli vakti sağlamak mümkün değildir. Bu yüzden bu kitapçık, 7th path’i anlamak konusunda gerekli bilgi için başvurabileceğiniz, bu sistemin kısa bir tarifidir.

Bu kitapçığın içerisinde belli bir miktar tekrar olduğunu fark edebilirsiniz. Tekrar öğrenmenin temelidir ve materyali en kapsamlı bir şekilde öğrenmeyi önemli noktaları vurgulamayarak kolaylaştırır.

Lütfen 7th path sistemini Uygun bir Eğitim Almadan Öğretmeye Teşebbüs Etmeyin


Bu bilgiyi almakla 5-Path Hipnoterapist veya 7th path eğitimcisi olmadığınız sürece başka hiç kimseye öğretmemeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Bu uygulama çok kendine özgü bir yöntemle size öğretilecek. 7th path’i öğrenme ve eğitimini verebilme yöntemlerinde hipnozun kullanımını gereklidir. Eğer 7th path sisteminin eğitiminde hipnoz kullanılmazsa, yöntem’e uyulmuyordur ve buda oto-hipnozun ve olumlamaların gücünü epeyce yok eder. Bu konu hakkında daha detaylı olarak ilerideki bir bölüm olan “Nasıl daha fazla olumlama yapabilirim?” bölümünde bahsedilecektir.

Eğer bu yukarıdaki paragrafla hemfikir değilseniz bu kitabı eğitimcinize veya terapistinize iade edin ve oto hipnoz sistemini öğrenmeme kararı aldığınızı ona belirtin.


7th path Nedir?


Oto-Hipnozyun 7 Path sistemi kişisel değişim amaçlı bir seri tekniktir. Bundan önce gelen Oto-Hipnoz sistemlerine benzemez. Değişiktir çünkü başarılı bir yaşam için yaşamınızda yapmak istediğiniz değişiklikler konusunda eski bilinçaltı engelleri, Oto-Hipnoz olumlamalerini vermeden önce bile ortadan kaldırmaya yönelik basamakları kendi içinde barındırır.

Program, bazı açılardan bilgisayar sahiplerinin bilgisayarlarından yok etmek istedikleri zararlı programları temizleyen virüs programları gibidir. Bu program yaşamınız boyunca edindiğiniz ( kötü alışkanlıklar, limitler hakkındaki yanlış inançlar gibi) kısıtlayan küçük programları yok eder. Bu sistemin içine iyice girdikten sonra bu sistemi kelimenin tam anlamıyla kendinizi yeniden başarı için programlamak adına öğrenmiş olacaksınız..

Eski programları temizlerken iyi şeyler olacak. Sizin bilinçaltı ve bilinçli zihniniz türlü seviyeleri bu Oto-Hipnozu ne sebeple kullandığınızı bileceği için (motivasyonu arttırmak, öz-güveni geliştirmek gibi) herhangi bir olumlama direkt olarak verilmeden önce bile olumlu gelişmeleri görmeniz çok olasıdır. Mesela 7.Path’e zayıflamak, stresinizi azaltmak veya spordaki başarınızı geliştirmek için gelmiş olabilirsiniz. 7th path sistemini kullanırken, kendinize probleminizle ilgili değişikliklere yönelik olumlamalari 5. basamağı alana kadar vermeyeceksiniz. Yinede bu sistemin kullanıcıları tarafından, eski programları temizleme aşamasındayken bile, zayıflamak, stres miktarını azaltmak v.s. gibi hedefleri konusunda hızla ilerleme sağladıkları bildirilmiştir.

7 Path oto-hipnoz sistemini kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir zamanda daha hızlı ilerlemek isterseniz veya herhangi bir şekilde “takılıp kalmış” hissederseniz, eğitimciniz veya Hipnoterapistiniz ile bunu paylaşın. Birkaç tane özel seans almak sizin için yararlı olabilir. Bunun gibi özel seanslar, sizin gelişiminizi hipnoterapinin kullanımı sayesinde veya bu sistemle ilgili uygulamalarınızdaki problemleri düzelterek (sistemi uygulamak konusundaki yanlış anlamalarınız nedeniyle oluşan ) hızlandırabilir.

7 Path sistemi başarılı olmanızın önündeki engelleri kaldırmak için tasarlanmıştır. 7 path sisteminde eski engelleri kaldırmak ilk dört basamağın ( Birinciden dördüncüye kadar olan olumlamalar) kullanımı ile sağlanır. Bu çalışma size sınıfta veya bir Hipnoterapist ile çalışıyorsanız, hipnoz seansındayken öğretilir.

Eğer 7 Path sistemin, kullanıyorsanız ve 7 Path eğitmeni veya bir Hipnoterapist ile çalışmıyorsanız bunda da herhangi bir sorun yoktur. Eğer sorularınız varsa ofisimizi arayabilirsiniz.Yüklə 265,16 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə