Nlp ve Hipnoz EğitmeniYüklə 16,44 Kb.
tarix20.09.2017
ölçüsü16,44 Kb.
#700

NLP ve Hipnoz Eğitmeni

Celalettin UZUNER

 

     İlkokul ve ortaokulu Edirne'de, lise eğitimini Antalya'da tamamlayan NLP ve Hipnoz Eğitmeni Celalettin Uzuner Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe bölümünü bitirdi... Lisede iken klasik dil merakı nedeniyle öğrendiği Osmanlıca, “Manyetizma, Hipnotizma, Somnombolizma” adlı eseri çevirmesini sağladığında hipnozla ilgili yolculuğu başlamış oldu.


     Ülkemizde NLP ile ilgili verilen Eğitimlere de katılan yazarımız NLP Practitioner Eğitimini INLPTA Master Trainer'ı Debra Wylde'tan aldı. Master Practitioner eğitimini C-NLP Eğitmeni Dirk BANSCH ile gerçekleştirdi. NLP Trainer ve Master Trainer Eğitimini INLPTA Başkanı Dr. Wyatt WOODSMALL ve Debra WYLDE'dan alarak INLPTA'nın kayıtlı uluslararası eğitmenleri arasına katıldı. Ayrıca iki kez NLP Trainer&Master Trainer eğimlerinde Dr. Wyatt WOODSMALL ve Master Trainer Dharma Z. GAYNES ile birlikte eğitmen olarak yer aldı.


     Çok güçlü bir davranış değişim teknolojisi olan “Advanced Behavioral Modeling” eğitimini; yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL'dan alan Uzuner, MODELLEME UZMANI sertifikasına sahiptir.

 

 

     Ayrıca Karakter Analizi'ne yönelik araştırmalarda uzmanlaşmış olan ULUSLAR ARASI TİPOLOJİK ARAŞTIRMALAR ENSTİTÜSÜ' nün çizdiği çerçevede Dr. Wyatt WOODSMALL'dan Davranış Kalıpları, Enneagram, Myers-Briggs, Claer Graves Modeli gibi çeşitli psikolojik ve eğitimsel tipolojileriyle ilgili eğitimleri tamamlamıştır.


     NLP'nin kişisel gelişim ve terapi dünyası için yeni bir çığır açan en güçlü tekniklerinden birisi olan TIME LINE THERAPY eğitimini yine tekniğin yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL' dan alan Uzuner, Zaman Çizgisi Terapisti sertifikasına sahiptir.


     Üniversite 2. sınıf itibarıyla özel eğitim kurumlarında çalışmaya başlayan Uzuner, 18 yıldır aktif olarak eğitim hayatının içinde yer almaktadır.


     Uzuner, Mersin merkez olmak üzere bireysel ve kurumsal içerikli çalışmalarına çeşitli illerimizde devam etmektedir.


AYKUT KARAHAN
01.05.1978 yılında KARS/ SARIKAMIŞ’ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 2000 yılında Erciyes Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda rehber öğretmen ve eğitim bilimleri hocası olarak görevler almıştır.Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar arası İlişkiler ana bilim dalında yüksek lisans eğitimi alırken Ahmet DAVUTOĞLU ve Mim Kemal ÖKE gibi önemli isimlerden dersler almıştır. 2003 yılında öğrenciler üzerinde yaptığı bir çalışma nedeniyle Sıra Dışı Öğretmen haberiyle televizyon programlarının ve köşe yazılarının konusu olmuş aynı zamanda Sıra Dışı İnsanlar adlı kitabında bir bölümünde yaptığı çalışmaya atıfta bulunulmuştur.
2005 yılında Bilim ve Sanat Vakfının düzenlemiş olduğu 16.öğrenci sempozyumunda “Medeniyet Tanımlamaları ve İnsan Algısı” isimli bir tebliğ sunmuştur. Bilim ve Sanat Vakfında uzun soluklu atölye çalışmalarına katılmıştır. Bunlardan bazıları;
Kanada Mcgill ve İstanbul Üniversitesi hocalarından İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (2 yıl) Felsefe Bilim Tarihi atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) Kınalızade Ali Çelebinin eseri Ahlak-ı Ala’i okuma yorumlama atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) İlmün Nefs (Kadim Psikoloji) okuma atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) Düşüncebilim okuma atölye çalışması
İstanbul Şehir Üniversitesi hocası ve Ülker markasının danışmanı Dr. Mustafa Özel yönetiminde (1yıl) Yönetim Düşüncesi okuma atölye çalışması
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Eski Başhekimi Doç.Dr. Medaim Yanık yönetiminde (1 yıl) Psikoloji ve Psikiyatri okuma atölye çalışması
Fatih üniversitesi hocalarından Doç.Dr. H.Murat Köse yönetiminde (6 ay) Sosyal Bilim Düşüncesi atölye çalışması
Yazar- Düşünür Dücane Cündioğlu yönetiminde (6 ay) Keşfi Kadim atölye çalışması
2010 yılının Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün himayesinde Marmara Üniversitesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinin ortaklaşa düzenledikleri Eğitim Kongresine” Şahsiyet İnşasında Kimlik mi? Ben İdraki mi?” Adlı tebliğ sunmuş ve bu tebliğ makale olarak basılmıştır. Yine aynı kongrede sunumu kabul edilen bir öğrenci tebliğinde (Renklerin Dili) danışmanlığını yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları makaleleri yayımlanmış olup çeşitli belediyelerde seminerler vermiştir. Aynı zamanda Hipnoz ve Öğrenme üzerine de çeşitli radyo programlarına katılmıştır. Ayrıca kendisinin geliştirmiş olduğu Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri ile 3 ayda İngilizce eğitiminin de çalışmalarını yürütmektedir. Hâlihazırda AKIL OKULU projesinin fikir babası olarak proje çalışmalarını sürdürmektedir.

Sahip olduğu unvan ve sertifikalar
Uluslar arası İlişkiler Uzmanı

Eğitim Bilimci

Hipnoterapist

EFT (Emonational Freedom Techniques) Master Practioner

Hızlı Okuma Uzmanı

Düşünce Koçu

Yönetici Koçu

Eğitim Koçu
Verdiği Seminerler
Etkili Öğrenme Teknikleri
Hızlı Test Çözme Teknikleri
Çoklu Zekâ ve Öğrenme
Dikkat Algı Motivasyon Geliştirme Yöntemleri
İletişimsizlik Becerisi
Bellek Güçlendirme Yöntemleri
Uzun Soluklu Eğitimler
Kadimden Moderne Çocuk Yetiştirme Sanatı
Düşünce Yönetimi
Zihinsel ve Bedensel Değişim Programı
Gölge Karakterden Bilge Şahsiyete Karakter Eğitimi
Bilincin Bahanelerinden Bilinçaltının Hayallerine Ruhsal Bilincin Uyanışına Geçiş
Yüklə 16,44 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə