Flekso Klişe Üretimi Basitleştirildi: Esko yeni nesil flekso klişe üretim sistemlerini tanıtıyorYüklə 89,87 Kb.
tarix17.11.2018
ölçüsü89,87 Kb.
#80082

esko_logo_positive_rgb

DERHAL YAYIMLANACAK BASIN BİLDİRİSİ
Flekso Klişe Üretimi Basitleştirildi: Esko yeni nesil flekso klişe üretim sistemlerini tanıtıyor

Gent (Belçika), 5 Nisan 2016 – Esko (www.esko.com), flekso klişe üretiminde tutarlılığı yepyeni bir seviyeye taşıyor ve klişe üretimi sürecini çarpıcı oranda basitleştiriyor.

Önemli Noktalar:

  • Yeni CDI Crystal 5080 XPS, flekso klişe görüntüleme ve pozlama süreçlerini entegre edip otomatikleştiriyor;

  • Yeni UV LED pozlama cihazı, tutarlılığı mevcut Esko kalite standardına yükseltiyor;

  • Yeni CDI Crystal 5080, XPS Crystal 5080’in otomatik klişe pozlama özelliğiyle entegrasyon sağlıyor;

  • Flekso klişe üretimi ve iş akışı yazılımının yeni Automation Engine Cihaz Müdür ile tam entegrasyonu, flekso klişe üretimi süreci üzerinde daha iyi kontrol sağlıyor.

Esko’nun Donanımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Klein şöyle anlatıyor: “Flekso alanında ortalama çalışma süreleri kısalıyor ve sektör, ihtiyaç duyduğu flekso klişeleri daha kısa sürede ve tam zamanında elde ederek daha küçük hacimli işleri verimli bir şekilde üretmenin yollarını arıyor. Çözümün büyük bir kısmı, çoğu zaman yedi farklı donanım cihazı kullanılmasını gerektiren karmaşık ve manüel bir süreç olan flekso klişe üretimi sürecinin yeniden tasarlanmasından oluşuyor. Operatörlerin bir süreç adımından bir diğerine geçerken ve klişe üretim parametrelerini manüel olarak girerken klişeye zarar verme riski var. Süreç adımlarının entegrasyonu ve otomasyon tutarlılığı ve kullanım kolaylığını artıracak ve müşterilerin flekso klişe üretimi iş akışını daha verimli bir şekilde yürütmelerine olanak tanıyacak.”

Flekso klişe görüntüleme ve pozlama bir arada

Esko, drupa’da yeni bir flekso klişe UV LED pozlama cihazı tanıtacak. Bu cihaz, UV ana ve arka pozlamasını tek bir operasyonda birleştiren XPS Crystal 5080. Ayrıca mevcut endüstri lideri CDI teknolojisine dayanan yeni bir dijital flekso klişe pozlandırma sistemi olan CDI Crystal 5080 de fuarda tanıtılacak. Bu iki cihaz birbirine bağlanarak CDI Crystal 5080 XPS adı verilen tek bir cihaz olarak kullanılabiliyor. Böylelikle klişe görüntüleme ve pozlama tek bir operasyonda birleştiriliyor. Bu çözüm manüel işleme adımlarının sayısını diğer teknolojilere kıyasla %50 azaltıyor ve baskıya hazır klişe üretmek için gereken zamanı neredeyse %70 kısaltıyor.XPS Crystal 5080 ile tutarlı ve yüksek kaliteli klişeler

Esko uzun yıllardır flekso kalitesinde öncü konumunda. Tüm sektör HD Flekso ve Full HD Flekso’nun günümüz flekso operasyonlarında yüksek kalite standartlarını belirlediği ve birer referans noktası olduğu konusunda hemfikir. XPS Crystal 5080, sunduğu üstün klişe tutarlılığı ile Flekso ve Full HD Flekso kalitesini daha da ileriye taşıyor. Klişe tutarlılığı, optimum baskı kalitesi yakalamak ve bu kaliteyi korumak için en önemli faktörlerden biri. Ampul kullanılan UV pozlanma makineleri en iyi sonuç için gereken kontrolü sağlayamaz. Thomas Klein sözlerini şöyle sürdürüyor: “Araştırmalar, UV LED kullanılarak yapılan eşzamanlı ve optimum kontrollü bir UV ana pozlama ve UV arka pozlamanın dijital flekso klişelerde en yüksek tutarlılığı sağladığını gösteriyor. Bu cihazları geliştirirken en önemli hedeflerimizden biri tam da buydu. Sistemin sağladığı olağanüstü kontrol sayesinde her seferinde ve daima tutarlı flekso klişeler üretmek mümkün.”

CDI Crystal 5080 ile otomatikleştirilmiş klişe üretimi mümkün

Esko, klişe görüntüleme ve UV pozlamada tam entegrasyon ve otomasyon sağlamak için CDI ailesinin yeni üyesi CDI Crystal 5080’i geliştirdi. Sistemde, Esko çözümlerinin ayırıcı özelliği olan test edilmiş ve kanıtlanmış CDI LAMS ablasyon lazeri ve yüksek çözünürlüklü optikler kullanılıyor. Yeni CDI’da bir cam klişe masası bulunuyor. Bu masa, flekso klişelerin pozlandırma tamburuna aktarılması ve pozlandırmadan sonra klişenin XPS cihazına taşınması için kullanılıyor.

Kullanımı çok kolay olan yeni CDI ve XPS cihazları, daha az operatör eğitimi ve servis müdahalesi gerektiriyor.

Satış Noktaları

CDI Crystal 5080, XPS 5080 bağımsız pozlama cihazı ve CDI Crystal 5080 XPS birleşik görüntüleme ve pozlama cihazı, drupa fuarında satışa sunulacak. CDI’nin 4835 ve 4260 boyutları ve XPS Crystal teknolojisi ise 2016’nın 4’üncü çeyreğinden itibaren satışa çıkacak. XPS Crystal 5080 ayrıca mevcut kurulu CDI sistemlerine yönelik yardımcı ürün olarak da satılacak.

Kontrollü klişe üretimi operasyonu

Küçük hacimli baskı işleriyle şekillenen güncel pazar talepleri, flekso klişelerin hızla hazırlanmasını ve söz verilen zamanda teslim edilmesini şart kılıyor; zira kimse klişeleri beklemek için baskı işlerini duraklatmak istemiyor.

Esko, üretim iş akışında operasyonel kontrol işlemlerini sürecin daha üst basamaklarına taşıyarak birikmeleri ortadan kaldırıyor ve flekso klişe üretimini baskı öncesi iş akışı ile daha iyi entegre ediyor.

Esko Yazılım Platformu’nun yeni bir modülü olan Automation Engine Cihaz Müdür, iş durumunu izliyor ve flekso klişe üretim operasyonlarını kontrol altında tutup onlara ivme kazandırıyor. Sürmekte olan iş ve tüm bağlı cihazların durumları ve bekleyen işler ekranda net olarak görülebiliyor. Baskı öncesi departmanları artık klişe üretim kuyruğunda bekleyen işlerin önceliklerini belirlemek ve sıralamayı değiştirmek için gereken tüm bilgileri kullanarak doğru klişeyi doğru zamanda üretebiliyor. Bu yenilikler, şirketleri baskı işlemlerindeki gereksiz duraklamalardan kurtarıyor ve müşterilerin belirlediği sıkı teslim süreleriyle başa çıkmalarını kolaylaştırıyor.

Klişe üretiminde verimliliği artıran gerçek bir basitleştirme

Klein sözlerini şöyle sürdürüyor: “Automation Engine kullanıldığında dosyalar minimum operatör müdahalesiyle hatalara karşı önceden kontrol edilip klişe üretim planına girilebiliyor ve bu da kesintisiz üretim süresini maksimuma çıkarıyor. Acil işler gerektiğinde farklı kanallara ayrılabiliyor, klişelere ilave ayrımlar eklenebiliyor ve klişe firesi minimuma indiriliyor. Sonuç olarak çözümlerimiz flekso baskı makinesinin kesintisiz çalışma süresini artırıyor ve böylelikle de tüm flekso sektörüne destek oluyor.
Esko bu gelişmelerle flekso klişe üretiminde öncülüğünü sürdürdüğünü bir kez daha kanıtlıyor. Müşterilerimize sadığız ve onların yatırımlarını koruyoruz. İlk CDI’nin piyasaya çıkmasından 25 yıl sonra, bu süreçte edindiğimiz deneyimlerden güç alan önemli yeniliklerimizi ve flekso klişe yapımına getirdiğimiz basitliği drupa 2016’ya taşıyoruz.”


Esko Crystal teknolojisi, fuarda DuPont (Salon 8b, Stand C21) gibi ortaklarımıza ait standlarda da görülebilecek.

Esko Hakkında (www.esko.com)

Ambalaj, etiket, tabela ve stand sektörleri için entegre çözümler sunan küresel bir şirkettir. Esko ürünleri ve hizmetleri müşterilerin daha iyi etiketler, ambalajlar, tabelalar ve standlar tasarlayıp üretmelerine ve bununla ilgili süreçleri daha iyi yönetmelerine yardımcı olur.Portföy

Esko ürün portföyü; marka sahipleri, bayiler, tasarımcılar, ön medya ve özel atölyeler, matbaalar ve ambalaj üreticileri için ambalaj ve baskı süreçlerini destekler ve yönetir. Her 10 perakende ambalajından 9’unda ambalaj yönetimi, varlık yönetimi, grafik çalışması hazırlama, strüktürel tasarım, baskı öncesi, 3D görselleştirme, flekso klişe üretimi, iş akışı otomasyonu, kalite güvencesi, numune oluşturma, paletleme, tedarik zincirinde işbirliği ve/veya tabela ve stand üretimi için Esko çözümleri kullanılmaktadır.

Esko çözümleri geniş kapsamlı bir yazılım paketi ile iki donanım ürün hattından oluşmaktadır: CDI flekso bilgisayardan kalıba pozlandırma ve Kongsberg dijital kesim sistemlerine ek olarak profesyonel hizmetler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Matbaacılar, yayımcılar ve grafik tasarımcılar için otomasyon çözümleri ve PDF kalite kontrol araçları sunan Enfocus, bir Esko iştirakidir. MediaBeacon da dijital varlık yönetimi (DAM) çözümleriyle birlikte, Esko ailesinin bir parçasıdır.Veriler ve rakamlar

Esko'nun dünya çapında yaklaşık 1.500 çalışanı vardır. Doğrudan satış ve servis organizasyonu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Amerika ile Asya-Pasifik, Japonya ve Çin bölgelerini kapsamakta ve 50'den ülkedeki distribütör ağıyla bölgeler tamamlanmaktadır.

Esko'nun genel merkezi Gent, Belçika'dadır ve beş Avrupa ülkesinde, Birleşik Devletlerde, Çin'de ve Hindistan'da AR-GE ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Esko bir Danaher şirketidir (www.danaher.com).

Esko'yu takip edin: eskoartwork blog eskoartwork on facebook eskoartwork on twitter eskoartwork on linkedin eskoartwork on youtube. Daha fazla bilgi için www.esko.com web sitesini ziyaret edebilir veya aşağıdaki yetkililerle iletişime geçebilirsiniz:Halkla İlişkiler ajansları

Kurumsal ve EMEA

Dorien Cooreman

duomedia

Tel: +32 2 560 21 50

dorien.c@duomedia.com
Amerika

Irvin Press

Press+

Tel: +1 508 384 0608irv@press-plus.com
Esko

Kurumsal

Jef Stoffels

Kurumsal Pazarlama Direktörü

Tel: +32 9 216 90 32

jef.stoffels@esko.com
EMEA

Bruno Vermeulen

EMEA Pazarlama Müdürü

Tel: +32 9 216 93 09

bruno.vermeulen@esko.com

İlgili ürün resimlerinin yanı sıra tüm basın bildirileri, www.esko.com adresindeki basın bölümünde bulunabilir.


Nisan 2016/


Yüklə 89,87 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə