422
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi 276
Heydərov Arif Nəzər oğlu --------------- 192,206
Heydərov Kəmaləddin Fəttah oğlu ----------- 218
Heydərov Nəzər Heydər oğlu ---------------- 388
Hənəfi Zeynallı ---------------------------- 386,397
Hərbi Dоnanma Günü ------------------------- 250
Həsənoğlu Ramiz ------------------------- 123,135
Həsənov İlham Gülbala oğlu ------------- 157,174
Həsənzadə Nəriman Əliməmməd oğlu ---- 35,40
Hidayətzadə İsmayıl Hüseyn oğlu ------ 248,261
Hüseyn Cavidin ev - muzeyinin yaradılması 391
Hüseynli Qəmbər Muxtar oğlu ---------- 122,131
Hüseynli Rafiq ----------------------------- 249,267
Hüseynov Akif Məmməd oğlu --------------- 157
Hüseynov Böyükağa Murtuza oğlu -------78,106
Hüseynov Cəlil Yusif oğlu --------------------- 352
Hüseynov Elşən İbrahim oğlu ----------- 192,205
Hüseynov Əlikram Həsən oğlu --------------- 122
Hüseynov Əyyub Müseyib oğlu -------- 275,280
Hüseynov Sadıq Dayandur oğlu -------- 218,232
Hüseynova Nəsibə Ağa İsmayıl qızı ---------7,26
Hüseynova Sofiya Həsən qızı -------------- 36,52
Hüseynzadə Ədilə Hacağa qızı ---------- 122,133
Hüseynzadə Məcid Əziz oğlu ---------------- 250
X
Xaçmaz rayon MKS --------------------------- 390
Xanbabayev Əjdər Rza oğlu ------------------ 249
Xanızadə Hamlet Bəbir oğlu ------------ 191,200
Xankəndinin işğalı günü ----------------- 353,383
Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı ----------- 351,361
Xələfov Abuzər Alı oğlu -----------353, 381-382
Xəlilov Eldar Xəlil oğlu ------------------ 248,264
Xəlilov Fərhad Qurban oğlu ------------- 323,332
Xəlilov Qurban Əli oğlu ---------------------- 324
Xəlilov Zahid İsmayıl oğlu -------------------6,25
Xəzər Universitetinin Kitabxana İnformasiya
Mərkəzi ------------------------------------------ 390
Xocavənd rayonunun işğalı günü ------- 301,319
Xüsusi Dövlət Mühafizə Xidməti Əməkdaşlarının
Peşə Bayramı Günü----------------------------- 250
Xоcalı Sоyqırımı günü ----------------- 38, 71-72
İ
İbrahimov Mirələkbər Mirələsgər oğlu276,289
İbrahimov Mirzə Əjdər oğlu ------------- 299,302
İbrahimov Nurəddin İslam oğlu ------------ 77,97
İlk Beynəlxalq Nobel mükafatı --------- 391,413
İlk Olimpiya oyunlarının başlaması --------- 124
İlk telefon aparatı ------------------------------ 391
İmanquliyev Nəsir Əsəd oğlu ----------- 352,376
İmanova Gülbacı Əliəkbər qızı ------------- 36,49
İnsan Alverinə Qarşı Mübarizə Günü ------- 158
İnsan Hüquqları Günü ------------------------- 193
İrqi ayrı-seçkiliyin (diskriminasiyanın) ləğv
edilməsi uğrunda Beynəlxalq Mübarizə Günü 79
İsgəndərli Anar Camal oğlu ---------------------- 6
İsmayılov Həbib Ələkbər oğlu ------------- 36,53
İsmayılov Nadir İslam oğlu ----------------- 37,66
İsmayılov Rasim Rza oğlu --------------- 217,228
İsmayılova Səkinə Qulu qızı --------------- 36,50
İsmayılzadə İsa Mustafa oğlu -------------- 76,83
İsmayılzadə Rauf Yusif oğlu --------------------- 5
İsrafilov Aftandil Eynulla oğlu ------------------ 5
İsrafilova Nelufər Möhsün qızı --------------- 300
İstiqlal Muzeyi ----------------------------------7,29
J
Jurnalistlərin Beynəlxalq Həmrəylik Günü - 276
K
Karamzin Nikolay Mixayloviç --------------- 350
“Kaspi” qəzeti ---------------------------------- 391
Kazımov Davud Mehti oğlu ------------- 323,330
Kazımov Əli İmran oğlu ------------------------36
Keçmiş SSRİ-nin süqutu ---------------------- 353
Kəlbəcər rayonunun işğalı günü -------- 124,150
Kəlbəliyev Qüdrət İsfəndiyar oğlu ----- 324,340
Kənd Təssərüfatı işçiləri günü ---------------- 325
Kərbəlayı Lətif Hüseyn oğlu ----------------- 387
Kərəmov Nurəddin Kərəm oğlu ----------78,111
Kərim Əli -------------------------------------- 76,85
Kərimov Bəşir Bəylər oğlu ----------------- 36,55
Kərimov Elgiz Kərim oğlu --------------------6,16
Kərimov Əflatun Xudkar oğlu ---------- 324,339
Kərimov İnqilab Saleh oğlu ------------- 123,142
Kərimov Kazımağa Mövsüm oğlu ------ 275,285
Kərimov Kərim Məhəmməd oğlu ------ 218,230
Kərimov Lətif Hüseyn oğlu ------------- 323,331
Kərimova Flora Ələkbər qızı ------------ 217,226
423
Kəsəmənli Nüsrət Yusif oğlu ------------ 350,357
Kоnstitusiya Günü ------------------------ 325,345
Q
Qadın Zorakılığına Qarşı Beynəlxalq Mübarizə
Günü ---------------------------------------------- 325
Qafarova Roza Zeynal qızı -------------------- 324
Qaracaoğlan -------------------------------- 386,399
Qarakənd faciəsi --------------------------- 325,347
Qaradağlı kəndinin işğalı ------------------- 38,69
Qarayev Yaşar Vahid oğlu -----------------78, 105
Qarayeva Xanım İsmayıl qızı ----------------- 122
Qasımov Böyükağa Məmməd oğlu ------------76
Qasımov Əbülfəz Cəbrayıl oğlu -------------- 352
Qasımov Hacı İbrahim oğlu ------------------- 386
Qasımov Mehbalı Məhəmməd oğlu ---- 157, 178
Qasımov Rafiq Yunis-Əli oğlu ---------------- 211
Qasımova Xuraman Əkrəm qızı -------- 191, 197
Qasımzadə Məmmədcavad Süleyman oğlu - 301
Qasımzadə Nadir Hacı Yusif oğlu --------------37
Qaspiralı Şəfiqə İsmayıl bəy qızı ------------- 300
Qasprinski İsmayıl bəy Mustafa ağa oğlu 78,108
Qayıbov Fərrux ağa----------------------- 300, 310
Qədirov Əliabbas Gülabbas oğlu ---------- 36, 51
Qəhrəmanov Əliheydər Baba oğlu ----- 301, 317
Qəmbərov Yunis Heydər oğlu --------------78,115
Qənizadə Sultanməcid ------------------- 122, 126
QİÇS-ə Qarşı Mübarizə Günü ---------------- 353
Qızıl Aypara Günü --------------------------------79
Qobustan rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana
Sistemi-------------------------------------------- 390
Qocayev Niftalı Mehralı oğlu ----------- 300, 315
Qubadlı rayonunun işğalı günü --------- 250, 273
Qubadov Arif Vəliş oğlu ---------------- 275, 287
Quliyev Eldar Tofiq oğlu----------------------5, 15
Quliyev Emin Ələkbər oğlu ------------- 249, 262
Quliyev Ələkbər Məmməd oğlu --------- 276,294
Quliyev Həsən Hüseyn oğlu ------------------- 249
Quliyev Məmməd Mehdi oğlu ------------- 35, 47
Quliyev Nəriman Ağaqulu oğlu --------- 352, 378
Quliyev Teymur İmanqulu oğlu--------------- 300
Qumi Qazi Əhmədin --------------------------- 157
Qurban bayramı --------------------------- 276, 296
Qurbanov (Qurbani) Abdulla Novruz oğlu -- 350
Qurbanov Ağadadaş Gülməmməd oğlu --- 77, 92
Qurbanov Azad İsa oğlu ----------------- 192, 211
Qurbanov Maqsud Rüstəm oğlu -------------- 158
Qurbanov Telman Xudam oğlu --------------- 324
Qutqaşınlı İsmayıl bəy -----------------------5, 10
L
Laçın rayon MKS ------------------------------ 390
Laçın rayonunun işğalı günü ------------ 158, 188
Lalayev Əliqismət Ümmət oğlu -------- 218, 235
Latın qrafikalı Azərbaycan əlifbasının bərpası
haqqında qanun --------------------------------- 353
Leskov Nikolay Semyonoviç -------------------35
Lomonosov Mixail Vasilyeviç ---------------- 324
London Cek ------------------------------------- 5, 11
Lütfi Zadə -------------------------------------- 37,65
M
M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə kütləvi
kitabxanası (Sabunçu rayon MKS-nin 11 saylı
filialı) --------------------------------------------- 389
M.Əzizbəyov adına kütləvi kitabxana (Nəsimi
rayon MKS) ------------------------------------- 389
Mahmudbəyova Məryəm Fərəməz qızı -----7, 26
Mahmudova Tamilla Zahid qızı--------------- 122
Makeyev İqor Vladimiroviç ------------- 299, 309
Mansurov Bəhram Süleyman oğlu -------- 35, 48
Meğri rayonunun Nüvədi kəndindən
azərbaycanlıların qovulması ------------------- 250
Mehdixanlı Nurəddin --------------------------- 299
Mehdiyev Fazil Umud oğlu ------------- 249, 265
Mehdiyev İmran Əzim oğlu ---------------------- 6
Mehdiyev Məhəmməd Fərman oğlu --------- 300
Mehdiyev Tofiq Mahmud oğlunun (Tofiq
Mahmud) ----------------------------------- 323, 326
Mehdiyeva Səlimə İbrahim qızı -------------- 158
Mehrəliyeva Fatma Yusif qızı ----------- 191, 196
Məcidov Zakir Nüsrət oğlu -------------- 192, 203
“Məktəb” adlı ədəbi, elmi jurnal -------------- 391
Məlik-Aslanova Püstə Süleyman bəy qızı 37, 64
Məlikov Rəhim bəy Mehrəli bəy oğlu - 157, 180
Məlikova Qəribsoltan Həsən bəy qızı -- 192, 208
Məlikova Nəcibə Haşım qızı ------------ 299, 306
Məlikova-Abayeva Hənifə xanım ------ 157, 181
Məmmədov Abbas Zaman oğlu -----------------77
Məmmədov Əbülfəz Meybulla oğlu -------- 250