Engin SezginYüklə 9,95 Kb.
tarix20.09.2017
ölçüsü9,95 Kb.
#695


Engin Sezgin

 

1971 Eskişehir doğumlu olan Sezgin, Üniversite öğrenimine Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde başlamış, son sınıfta bu üniversiteden ayrılarak Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümüne geçmiş ve bu üniversiteden mezun olmuştur.


Profesyonel iş hayatına 1996 yılında İstanbul Polat Renaissance Hotel’de İnsan Kaynakları Memuru olarak başlamış olan Sezgin buradaki deneyiminden sonra sırasıyla Oriflame Kozmetik Ürünleri İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü, Havaş Havalimanları Yer Hizmetleri A.Ş İstanbul İstasyon İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Türkiye İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Rumeli Telekom İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme Direktörlüğü, Çelebi Hava Servisi İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Ergoisviçre İnsan Kaynakları ve Eğitim Koordinatörlüğü ve Ergo Grubu Holding İnsan Kaynakları, Eğitim ve İdari İşler Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Sezgin halen Voyage Otelcilik Grubu ve Maxx Royal Resorts Otellerinde Grup İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

Görev almış olduğu şirketlerin yurtdışı projelerinde de yer almış ve bu projelerin bir kısmına liderlik etmiş olan Sezgin, özellikle Değerlendirme Merkezi, Uluslararası Seçme & Yerleştirme Projeleri, Yönetim / Liderlik Geliştirme Programları, Değişim Yönetimi, Organizasyonel Yapılanma ve Web Tabanlı İnsan Kaynakları ve Eğitim Yönetimi projelerinde yer almış ve bu projelerin bir kısmını da yönetmiştir. 

Görev yaptığı şirketlerin müsaadesi ile 1997 yılından itibaren farklı eğitim kurumları adına Eğitim & Yönetim Danışmanı olarak da görev yapan Sezgin, bilgi ve tecrübelerini 150.000’den fazla katılımcı ile eğitmen olarak paylaşmıştır. Birçok ulusal ve uluslararası seminer, kongre ve toplantıda konuşmacı olarak yer almış olan Sezgin, eğitimlerinde NLP uygulamaları, vurmalı çalgılar, video gösterimleri gibi farklı uygulamaları kullanan ilk eğitmenlerden biridir. Yayınlanmış iki adet kitabı bulunan Sezgin, danışman olarak birçok şirketin İnsan Kaynakları Etkinlik Arttırma, Yeniden Yapılanma ( çalışan boyutunda ), Kurumsallaşma ve Değişim Yönetimi Projelerini yönetmiştir. Uzun yıllardır Transaksiyonel Analiz, NLP, Beden Dili, Mikro Mimik, Bilinçaltı ve Bilinçaltı Mesajlar üzerine çalışmalarını sürdüren Sezgin, yetişkinlerde davranış değişikliği ve organizasyonel davranış üzerine çalışmalarını sürdürmekte ve halen kurucu ortağı olduğu danışmanlık firması adına, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı faaliyetlerini de yürütmektedir. Özellikle NLP, bilinçaltı ve etkisi üzerinde uzmanlaşmış olan Sezgin, profesyonel olarak koçluk yapmakta, NLP teknik, yöntem ve uygulamalarını aktif olarak bireysel koçluk, kurumsal yönetici koçluğu ve liderlik programları gibi çalışma alanlarında kullanmaktadır. Amerikan Hipnoz Derneği, Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Türkiye Koçluk Federasyonu üyesi olan Sezgin, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir kız çocuk babası olan Sezgin, profesyonel olarak müzik ve fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir. 

 

Aldığı eğitimler ( Sertifika ve Akreditasyon Programları )

 


 • Body Language & Micro Expressions

 • NLP Practitioner

 • NLP Master Practitioner

 • Hypnosis

 • Foundations of Hypnotheraphy

 • Personality Assesstment

 • Rapid & Instant Hypnosis Induction

 • Ericksonian Hypnosis

 • Certified Coaching Program

 • The Foundations of Professional Coaching

 • The Coaching Conversation in the Context of Work

 • Moving Toward Artful Coaching

 • Practicum

Yüklə 9,95 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə