Esko Full hd flekso'nun 100. Kurulumu Clicheria dp studio'da GerçekleştirildiYüklə 136,5 Kb.
tarix17.11.2018
ölçüsü136,5 Kb.
#80093
DERHAL YAYIMLANACAK BASIN BİLDİRİSİ
Esko Full HD Flekso'nun 100. Kurulumu Clicheria DP Studio'da Gerçekleştirildi

Full HD Flekso'nun pozlandırma klişesi teknolojisine yükseltilen sistem, kalitesiyle gravür baskıya meydan okuyor

Ghent (Belçika), Ekim 2014 – Esko, (www.esko.com/tr) Brezilya'da faaliyet gösteren Clicheria DP Studio firmasının dijital flekso pozlandırma teknolojisi yatırımını HD Flekso'dan Esko Full HD Flekso'ya yükseltilmesi ile yeni ürünün dünya genelinde 100. kurulumunu gerçekleştirdiğini duyurdu. DP Studio yetkilileri ambalaj baskı işlemlerinde, zaman zaman gravür baskının dahi yerini tutan olağanüstü sonuçlar aldıklarını bildirdi.

Bugüne kadar 1000'i aşkın kurulumu gerçekleştirilen HD Flekso, flekso baskıyı daha önceleri ancak ofset veya rotogravür baskı işlemleri ile ulaşılabilen bir kalite düzeyine ulaştırmıştı. Sistem kısa sürede fleksografide yeni standart haline gelmişti. HD Fleko'nun etiket ve paketleme endüstrisine etkisi göz ardı edilemez. Bugün marka yöneticileri kısa süreli ambalaj ve etiket üretimlerini, kaliteden ödün vermeksizin daha ekonomik ve daha çevre dostu bir şekilde yapma seçeneğine sahipler ve bu da onlara kullanacakları üretim teknolojisi açısından daha fazla özgürlük sağlıyor.

Bu teknolojiyi daha da ileriye taşıyan Full HD Flekso ise kısa sürede popülerlik kazandı ve daha fazla uygulama ve malzeme ile hızla fleksonun yeni kalite standardı haline geliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Esko Flekso Başkan Yardımcısı Thomas Klein şunları söylüyor: “2014 Amerika Baskı Endüstrileri InterTech™ Teknolojisi Ödülünü kazanan Esko Full HD Fleks dünya genelinde hızla benimseniyor. Sadece 18 ay önce lanse edilmesine rağmen şimdiden dünya genelinde yüz müşteri, flekso baskıda kusursuz ve hatta zaman zaman ödüllere layık bulunacak kalitede sonuçlar elde etmek için bu teknolojiyi benimsedi. Full HD Flekso ile flekso baskının diğer baskı süreçleri ile güçlü bir şekilde rekabet edebileceği malzeme ve uygulama yelpazesini genişletiyoruz. Bu da Esko'nun flekso baskıda yeni kalite ve tutarlılık standartlarını belirlemekte liderliğini koruduğunun bir kanıtı”.

Geçtiğimiz yıl boyunca birçok Full HD Flekso kullanıcısı; altın EFIA Baskı Ödülleri, Uluslararası FlexoTech Ödülleri organizasyonunda Büyük Ödül, DFTA Ödülleri ve FTA'nın her yıl düzenlenen Fleksografide Mükemmellik Ödülleri organizasyonunda Şovun En İyisi Ödülü gibi önemli ödüllere layık bulundu.Full HD Flekso farklı baskı işlemlerinin yerini alıyor

Clicheria DP Studio 1990'da Brezilya'nın Paraná eyaletindeki Londrina şehrinde kurulmuş. Şirketin sahibi Domingos P. Rocha daima en yeni teknolojileri kullanmaya çalışmış. 23 yıldır flekso matbaası olarak faaliyet gösteren şirket, yüksek kaliteli işleriyle sağlam bir itibar kazanmış. Şirket, Esko'nun klişe yapım sistemini kullanarak ve dünyanın en iyi fotopolimer klişe markaları ile çalışarak kendi alanında ülkesinin en büyük isimlerinden biri haline gelmiş. DP Studio'nın teknik ticaret müdürü Agnaldo Moraes "Güçlü iş ortaklıklarımız ve güçlü bir teknolojimiz var" diyor ve şunları ekliyor: “Bunlarla birlikte, fleksografinin çok farklı alanlarındaki deneyimimiz sayesinde, Clicheria DP-Studio olarak Brezilya'nın tanınmış matbaalarından biri haline geldik".

DP Studio Esko HD Flekso'nun performansından duyduğu büyük memnuniyeti, Esko Full HD Flekso'ya geçerek gösterdi. HD Flekso'nun tüm avantajlarını bünyesinde toplayan Full HD Flekso, gravüre benzer baskı sonuçları sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü 4000ppi pozlandırma sistemi ile özel pozlandırma yazılımını bir araya getiren Full HD Flekso teknolojisi, aynı zamanda Esko CDI flekso klişe pozlandırma sistemi içinde dijital kontrollü bir LED UV ana pozlama özelliği sunuyor. Full HD Flekso ile flekso klişe yapımı tam anlamıyla "Bilgisayardan Klişeye" bir süreç halini aldı. Başka bir deyişle artık laminasyona, filme ve ışıklı masalarla ekstra adımlara gerek yok. Klişeler, boşaltmanın hemen sonrasında işlenmeye hazır. Özel sarf malzemelerine gerek yok ve sistem tüm popüler flekso klişeleri ve sleeve'leri ile çalışıyor. Baskı değişiklikleri daha hızlı ve aksaklık süreleri daha az. Moraes sistemi şöyle anlatıyor: “Full HD Flekso'nun inline dijital UV pozlandırma özelliği hem yüksek kaliteli hem de sürprizlere yer vermeyen tutarlı sonuçlar sunuyor. Klişe pozlama işlemleri uçtan uca son derece tutarlı ve insandan kaynaklanan hatalar çok daha az.

Bir dizi Full HD Flekso örneği oluşturduk ve flekso pazarına sunabileceğimiz baskı kalitesi bizi çok şaşırttı. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve giderek artan taleplerini karşılayabileceğiz. Full HD Flekso klişeleri noktaların tepelerini dijital olarak kontrol edebiliyor; böylece aynı klişe üzerinde olağanüstü 'tepesi yuvarlak' açık tonlu noktaları elde edebildiğimiz gibi 'düz tepeli noktalar'ı olan flekso klişelere da tutarlı bir şekilde mürekkep uygulayabiliyoruz. Moraes ayrıca şunları söylüyor: “Full HD Flekso, üstün kaliteli açık tonlu alanlar ile ancak gravür baskıda görebileceğiniz olağanüstü katı mürekkep baskıları bir arada sunuyor. Bu sistemle, müşterilerimize güçlü ve canlı renklerin yanı sıra sıfıra pürüzsüz geçiş sağlayan daha açık gölgeler sunabiliyoruz".

DP Studio'nun esnek malzemelerde katı mürekkep ve beyazlardan elde ettiği kalite de yükselmiş. Karton ve oluklu materyallerde daha iyi kaplama ve açık tonlarda daha yüksek tutarlılık elde edildiği gibi, olukların sebep olduğu örüntüleme de azalmış. Daha yüksek satır ayırıcılar ile işleri rotogravür baskıdan yeni sisteme geçirerek, özel renklerle baskı yaptıkları zaman mükemmel detaylar ve olağanüstü yumuşak gradyanlar elde etmişler.

Moraes “Full HD Flekso sizin için ne anlama geliyor?" sorusunu şöyle yanıtlıyor: "Biz daima üstün kalite ve yenilik peşinde koşuyoruz. Full HD Flekso ile hem ambalaj pazarına baskı anından itibaren tüm beklentileri aşan bir ürün sunuyor hem de baskıya hazırlık işlemlerini en aza indirip olağanüstü ürünler imal ediyoruz. Bugün flekso ile yüksek kaliteli ürünler basabiliyoruz. Çok yüksek çözünürlüklü standart görüntüleri çoğaltabiliyoruz ve böylece de derin, kristal berraklığında görüntüler, parlak renkler ve eşsiz bir netlik elde ediyoruz. Bu ürün bizim için gerçekten görsel bir devrim niteliğinde. Full HD Flekso sertifikasını da mutlaka en kısa süre içinde alacağız.” Moraes sözlerini şöyle noktalıyor: “Full HD Teknolojisinin sunduğu görüntü kalitesi çok etkileyici. Fotoğrafları ve ton geçişlerini şimdiye kadar görmediğimiz bir kaliteyle basabiliyoruz. Gerçekten de gravüre yakın bir kalite elde ediyoruz. Full HD Flekso'nun neden dünya genelinde böylesine büyük bir hızla benimsendiğini anlayabiliyoruz. Bu teknoloji müşterilerimiz arasında da hızla popülerlik kazanıyor”.DP Studio Hakkında (www.dpstudio.com.br)

Flekso baskı alanında 24 yıllık deneyime sahip olan ve sağlam etik değerler çerçevesinde faaliyet gösteren DP Studio, ülkenin en büyük reproları arasında yer alıyor. Şirket reprodüksiyon, kayıt ve baskı işlemlerini güvence altına almak için ekipmanları üzerinde sıkı denetimler uyguluyor. Şirketin mükemmel akademik ve mesleki eğitime sahip teknik ekibi, müşterilerin ve çalışanların gönül rahatlığı ve memnuniyeti için yoğun bir şekilde çalışıyor. Daha fazla bilgi için: www.dpstudio.com.br.Esko Hakkında (www.esko.com/tr)

Esko ambalaj ve etiket, tabela ve afiş, ticari baskı ve yayımcılık alanlarında entegre çözümler sunan global bir tedarikçidir. Esko ürünleri ve hizmetleri, piyasaya sunum süresini kısaltarak ve üretkenliği artırarak ambalaj ve baskı tedarik zincirindeki kârlılığı artırmaktadır.Portföy

Esko ürün portföyü marka sahipleri, perakendeciler, tasarımcılar, ambalaj üreticileri ve baskı hizmeti sağlayıcılarının ambalaj ve baskı süreçlerini desteklemekte ve yönetmektedir. Her 10 perakende ambalajından 9'unda ambalaj yönetimi, grafik çalışması hazırlama, strüktürel tasarım, baskı öncesi, 3D görselleştirme, klişe üretimi, iş akışı otomasyonu, kalite güvencesi, numune oluşturma, paletleme, tedarik zincirinde işbirliği ve tabela ve afiş üretimi için Esko çözümleri kullanılmaktadır.

Esko çözümleri geniş kapsamlı bir yazılım paketi ile iki donanım ürün hattından oluşmaktadır: CDI flekso bilgisayardan kalıba pozlandırma ve Kongsberg dijital kesim sistemlerine ek olarak profesyonel hizmetler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Matbaacılar, yayımcılar ve grafik tasarımcılar için otomasyon çözümleri ve PDF kalite kontrol araçları sunan Enfocus, Esko şirketinin bir parçasıdır.Çeşitli bilgiler ve rakamlar

Esko'nun dünya çapında yaklaşık 1300 çalışanı vardır. Doğrudan satış ve servis organizasyonu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Amerika ile Asya-Pasifik, Japonya ve Çin bölgelerini kapsamakta ve 50'den fazla ülkedeki distribütör ağıyla bölgeler tamamlanmaktadır.

Esko'nun genel merkezi Gent, Belçika'dadır ve beş Avrupa ülkesinde, Birleşik Devletlerde, Çin'de ve Hindistan'da AR-GE ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Esko bir Danaher şirketidir (www.danaher.com).

Esko'yu takip edin: . Daha fazla bilgi için www.esko.com web sitesini ziyaret edebilir veya aşağıdaki yetkililerle iletişime geçebilirsiniz:Halkla İlişkiler ajansları

Kurumsal ve EMEA

Nancy Vermeulen

duomedia

Tel: +32 2 560 21 50nancy.v@duomedia.com
Amerika Kıtası

Irvin Press

Press+

Tel: +1 508 384 0608irv@press-plus.com

Esko

Kurumsal

Jef Stoffels

Kurumsal Pazarlama Direktörü

Tel: +32 9 216 90 32jef.stoffels@esko.com
EMEA

Bruno Vermeulen

EMEA Pazarlama Müdürü

Tel: +32 9 216 93 09bruno.vermeulen@esko.com
Kuzey Amerika

Keri Blackburn

Direktör, Pazarlama

Tel: +1 937 535 6120

keri.blackburn@esko.com
Latin Amerika

Marcos Cardinale

Pazarlama Müdürü

Tel: +55 11 5078 1328

marcos.cardinale@esko.com
Güney Asya

Stephanie Peh

Pazarlama-İletişim Yöneticisi

Tel: +65 62400 390stephanie.peh@esko.com
Büyük Çin

Ivanna Tang

Pazarlama Müdürü

Tel: +86-21-60576565

ivanna.tang@esko.com
Kore

DoSang Lee

Kore Genel Müdürü

Tel: +82 2 5647416

dosang.lee@esko.com

İlgili ürün resimlerinin yanı sıra tüm basın bildirileri www.esko.com/tr adresindeki basın bölümünde bulunabilir.Ekim 2014/

Yüklə 136,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə