21. yüzyılda pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede sosyal belediyecilik anlayışıyla yerel yönetimler sosyal politikada etkin rol almaktadırYüklə 13,01 Mb.
səhifə1/71
tarix08.04.2023
ölçüsü13,01 Mb.
#104773
növüYazı
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71
diplom isi son olarn izmir belediyyesiETİK BEYAN
Bu çalışmadaki bütün bilgi ve belgeleri akademik kurallar çerçevesinde elde ettiğimi, görsel, işitsel ve yazılı tüm bilgi ve sonuçları bilimsel ahlak kurallarına uygun olarak sunduğumu, kullandığım verilerde herhangi bir tahrifat yapmadığımı, yararlandığım kaynaklara bilimsel normlara uygun olarak atıfta bulunduğumu, tezimin kaynak gösterilen durumlar dışında özgün olduğunu, ______ danışmanlığında tarafımdan üretildiğini ve ___ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Yönergesine göre yazıldığını beyan ederim.

TEŞEKKÜR
Yüksek lisans tezimin hazırlanma aşamasında tecrübesiyle yol gösteren, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen tez danışmanım _______ hocama, tez jürimde yer alarak değerli görüşleriyle tezime katkı sunan ____ ve _____ hocalarıma sonsuz teşekkür ederim.

ÖZET
21. yüzyılda pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede sosyal belediyecilik anlayışıyla yerel yönetimler sosyal politikada etkin rol almaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışı yerel ekonomi, yerel siyaset, refahın sağlanması, yerel kalkınma, çevre vb. gibi birçok konuda önemli bir yere sahiptir. Sosyal belediyecilik halkın sosyal sorunlarına çözüm bulmayı, halkın kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamayı ve halkın refahının arttırmayı amaçlamaktadır.
Bu çalışmamın amacı, Türkiye Cumhuriyyeti ve Azerbaycan Cumhuriyyetinin tarafından uygulanan sosyal belediyecilik faaliyetleri ve bu faaliyetlerden yararlananların değerlendirmelerini analiz etmektir. Çalışmamda şahsi görüş yöntemi olarak yerel halkla görüş kullanılmış ve belediyyelerin iyi ve sorunlu taraflarını sorgularım esasında analiz etmişimdir. Çalışmada sosyal belediyecilik faaliyetlerine yönelik vatandaş değerlendirmelerini belirlemek için frekans dağılımı ve sosyal yardım ve hizmetlerden yararlanan katılımcıların analizi yapılmıştır.
Yapılan analizler sonucunda, Azerbaycan ve İzmir Büyükşehir Belediyyesinin araştırılması yapılarak onların faaliyetlerinde başarılı olduğu görülmektedir.Yüklə 13,01 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©genderi.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə